Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2017., 14:16   #261
Ne znam zašto prva slika ne bi bila minimalizam. Druga je ajde malo na granici zbog ovog drveta, ali valjda ja imam malo šire shvaćanje minimalizma.
Mellors is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 08:51   #262
Quote:
Mellors kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto prva slika ne bi bila minimalizam. Druga je ajde malo na granici zbog ovog drveta, ali valjda ja imam malo šire shvaćanje minimalizma.

Pa imaš.

Niti jedna fotka nije minimalizam. Pretrpane su detaljima. Daily snapshot. Možeš to i bolje. Pogledaj malo neke uratke na netu.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 18:09   #263
Kak znaš da mogu bolje? Možda baš nisam sposoban za ništa bolje...

Ali bez zajebancije, slike naravno nisu ni daily ni weekly ni nikakav snapshot. Ima dosta uradaka na netu s podjednakom količinom detalja, recimo slike s ljudima (ili životinjama) ja ne bi nikada svrstao u minimalizam. Ti si valjda gledao neke druge uratke.
Mellors is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 21:43   #264
Quote:
Mellors kaže: Pogledaj post
Ali bez zajebancije, slike naravno nisu ni daily ni weekly ni nikakav snapshot. Ima dosta uradaka na netu s podjednakom količinom detalja, recimo slike s ljudima (ili životinjama) ja ne bi nikada svrstao u minimalizam. Ti si valjda gledao neke druge uratke.
Definicija minimalizma:

A style or technique that is characterized by extreme spareness and simplicity.

Ne kužim zakaj ne bi trebalo bit ljudi ni životinja.

Ovi svi rezultati koji izađu kod guglanja su savršeni primjeri minimalizma...

Search - minimalism in photography
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 14:02   #265
Quote:
Mellors kaže: Pogledaj post
Kak znaš da mogu bolje? Možda baš nisam sposoban za ništa bolje...

Ali bez zajebancije, slike naravno nisu ni daily ni weekly ni nikakav snapshot. Ima dosta uradaka na netu s podjednakom količinom detalja, recimo slike s ljudima (ili životinjama) ja ne bi nikada svrstao u minimalizam. Ti si valjda gledao neke druge uratke.
Napisao sam "može to i bolje".

O sposobnostima ne bih, jer se iste razvijaju, jel.

Fotke su ti snapshotovi bez ikakvog truda, vizije, priče, ono, doslovno si fotkao neki kadar ispred sebe i stavio ga u ovu temu, a od minimalizma ni "m". Stavio ti je Tempion primjere i objašnjenje što je minimalizam.

Prva fotka bi ti ovako izgledala u minimalizmu ( motiv mi je bezveze, ali eto, pokušao sam nešto izvući ):



Druga? Ovo je sve od minimalizma što se da izvući iz te zbrke:

__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 15:15   #266
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Definicija minimalizma:

A style or technique that is characterized by extreme spareness and simplicity.

Ne kužim zakaj ne bi trebalo bit ljudi ni životinja.

Ovi svi rezultati koji izađu kod guglanja su savršeni primjeri minimalizma...

Search - minimalism in photography
Ma nisam ja rekao da ne bi trebalo bit ljudi ili životinja. Mislim da je važnije da li je slika dobra ili nije od toga da li spada u neku provizornu ladicu, pogotovo u ovakvom slučaju gdje granice baš i nisu jasne, tak da ja tu stvarno ne bi bio pretjerano isključiv.
Samo sam htio reć da po mom mišljenju ljudi teško mogu izgledat ekstremno jednostavno, jedino ako slikaš nekog s leđa obučenog u plahtu ili tak nekaj, u većini slučajeva se tu radi o čovjeku u minimalističkom okruženju, a ne o čistom minimalizmu.

@Anton
Napisao si paternalizirajući "možeš to i bolje". Čitaj gore ako meni ne vjeruješ.
Kaj se tiče snapshotova, možemo mi na ovaj način "je-nije je-nije" u beskonačnost, ne znam kakvog to ima smisla. I naravno da sam fotkao kadar ispred sebe, ne znam kojom bi tehnikom fotkao kadar iza sebe.
Volio bi samo da mi kažeš kojom to egzaktnom metodom određuješ kako neka fotka mora izgledat, kak ti kažeš, "u minimalizmu", a kako ne smije izgledat "u minimalizmu".
Mellors is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 16:14   #267
Quote:
Mellors kaže: Pogledaj post
Ma nisam ja rekao da ne bi trebalo bit ljudi ili životinja. Mislim da je važnije da li je slika dobra ili nije od toga da li spada u neku provizornu ladicu, pogotovo u ovakvom slučaju gdje granice baš i nisu jasne, tak da ja tu stvarno ne bi bio pretjerano isključiv.
Samo sam htio reć da po mom mišljenju ljudi teško mogu izgledat ekstremno jednostavno, jedino ako slikaš nekog s leđa obučenog u plahtu ili tak nekaj, u većini slučajeva se tu radi o čovjeku u minimalističkom okruženju, a ne o čistom minimalizmu.
Meni nije jasno o čemu ti pišeš? Ti uopće ne razumiješ što minimalizam konceptualno je i umjesto da naučiš što je i postaneš bolji, te težiš ka tome da dovedeš formu fotografija u kontekst tog pravca, ti piskaraš o nekim svojim teorijama.

Quote:
@Anton
Napisao si paternalizirajući "možeš to i bolje".
Valjda patronizirajuće. Rekao sam to u dobroj namjeri. Svatko može bolje. Sam sam u startu bio loš i radio neke početničke greške ( tipa kompozicija ), ali sam slušao kritike i objektivno procijenio stanje stvari.

Dakle, ja sam tip čovjeka koji bi npr. na tvom mjestu išao guglati što je to minimalizam i gledao primjere, te shodno tome došao do spoznaje.

Quote:
Čitaj gore ako meni ne vjeruješ.
Kaj se tiče snapshotova, možemo mi na ovaj način "je-nije je-nije" u beskonačnost, ne znam kakvog to ima smisla. I naravno da sam fotkao kadar ispred sebe, ne znam kojom bi tehnikom fotkao kadar iza sebe.
Volio bi samo da mi kažeš kojom to egzaktnom metodom određuješ kako neka fotka mora izgledat, kak ti kažeš, "u minimalizmu", a kako ne smije izgledat "u minimalizmu".
Gle, ja ne znam sad već, je li ti trolaš ili stvarno ništa ne znaš niti želiš naučiti.

Dakle, fotografija u kojoj si fotkao korov zvan pajasen, centralno ga postavio, iza kojeg se nalaze armature, neki prljavi zid s vratima ( kontejner? ), te konzola s Warren rešetkom, s još neidentificirane vegetacije u pozadini s horizontom koji visi, NIJE minimalizam.

Shvati ovo kao dobronamjernu kritiku.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 17:44   #268
Ton kojim pišeš teško da mogu shvatit kao dobronamjeran, kritika valjda nekakva je. Zatim, napisao sam paternalizirajući, može proći i patronizirajući, iako to stvarno nije važno.

Naravno da itekako želim naučiti, postati bolji, doći do spoznaje itd. Zbog toga sam te i tražio da kažeš nešto o minimalizmu, ali odgovora dobio nisam. Tempion kaže: Minimalism is a style or technique that is characterized by extreme spareness and simplicity.
Opća enciklopedija JLZ-a kaže: Minimalna umjetnost je umjetnički pravac kojeg karakterizira krajnja redukcija umjetničkog objekta na elementarne geometrijske forme.
I nakon desetog gledanja prve fotografije ja ne vidim nešto što ne bi bilo u skladu s bilo kojom od ove dvije definicije. Za drugu fotografiju s korovom zvanim pajasen sam se još u prvom postu složio da ima previše detalja, ali snapshot nije. Na prvoj fotografiji ja vidim samo ravne linije (uz iznimku linije koja razdvaja travu od zida), pravokutnike, kvadrate i plohe bez detalja. Pošto ja višak detalja ne vidim ponovo postavljam jednostavno pitanje: Kojom metodom si ti došao do zaključka da na izbačenom dijelu prve slike ima previše detalja?
Nadalje, ja ne piskaram o nekim tamo svojim teorijama, nego iznosim svoje razmišljanje o granicama određenog umj. pravca. Meni se čini logično da na ljudskoj figuri nema samo elementarnih geometrijskih formi, pa sam to i rekao. Može biti da sam u krivu naravno, ali forum i služi tome da se raspravlja. Ne znam zašto si nervozan i zašto to arogantno nazivaš piskaranjem.
Mellors is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 19:01   #269
Samom usporedbom fotografija s linka koji je stavila Tempion i tvojih vidi se ta mala, ali bitna razlika, ti na svojim fotografijama imas objekata, detalja viska.
Minimalizam odise i cistocom ploha, linija, izbaceno je sve sto bi moglo smetati, a na tvojoj prvoj fotki je visak sve ispod razine sivog zida.

Druga nije ni blizu minimalizma, a i kadar je prilicno snapshotast*.
Diletova fotka u postu odmah iznad tvoga je primjer promisljenog, minimalistickog kadra.

*Na prvu ne vidim sto ti je privuklo pogled i sto si zelio prikazati fotografijom, nema mi neku jasnu pricu ili subjekt.
A to primjecujem na dosta tvojih fotki.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 20:08   #270
Quote:
Mellors kaže: Pogledaj post
Ton kojim pišeš teško da mogu shvatit kao dobronamjeran, kritika valjda nekakva je. Zatim, napisao sam paternalizirajući, može proći i patronizirajući, iako to stvarno nije važno.
Tako uvijek pišem, ne znam zašto bih bio zlonamjeran.

Quote:
Naravno da itekako želim naučiti, postati bolji, doći do spoznaje itd. Zbog toga sam te i tražio da kažeš nešto o minimalizmu, ali odgovora dobio nisam.
Pa imaš Google, rekao sam ti to odmah. Uostalom, uredio sam ti fotke, da vidiš razliku.

Quote:
Tempion kaže: Minimalism is a style or technique that is characterized by extreme spareness and simplicity.
Opća enciklopedija JLZ-a kaže: Minimalna umjetnost je umjetnički pravac kojeg karakterizira krajnja redukcija umjetničkog objekta na elementarne geometrijske forme.
Quote:
I nakon desetog gledanja prve fotografije ja ne vidim nešto što ne bi bilo u skladu s bilo kojom od ove dvije definicije. Za drugu fotografiju s korovom zvanim pajasen sam se još u prvom postu složio da ima previše detalja, ali snapshot nije. Na prvoj fotografiji ja vidim samo ravne linije (uz iznimku linije koja razdvaja travu od zida), pravokutnike, kvadrate i plohe bez detalja.
Kao što ti je Sabaa napisala, sve ispod podesta ti je višak. Ponavljam, napravio sam ti minimalističke verzije tvojih fotografija, pa ih pogledaj za referencu. Moraš to sam vidjeti.

Quote:
Pošto ja višak detalja ne vidim ponovo postavljam jednostavno pitanje: Kojom metodom si ti došao do zaključka da na izbačenom dijelu prve slike ima previše detalja?
Iskustvenom metodom. Znam što je minimalizam.

Quote:
Nadalje, ja ne piskaram o nekim tamo svojim teorijama, nego iznosim svoje razmišljanje o granicama određenog umj. pravca. Meni se čini logično da na ljudskoj figuri nema samo elementarnih geometrijskih formi, pa sam to i rekao. Može biti da sam u krivu naravno, ali forum i služi tome da se raspravlja. Ne znam zašto si nervozan i zašto to arogantno nazivaš piskaranjem.
Nisam uopće nervozan i nije mi jasno zašto tražiš agresiju tamo gdje je nema.

Tvoj način rezoniranja je kao da ja tvrdim da je to kubizam. Ne, nije.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 20:19   #271
Vidim da je ova tema zaživjela ali ne minimalizmom pa evo fotografija koja po meni spada u minimalizam.



Childhood memories by Robert Hanna, on Flickr
robert hanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 14:25   #272
Da skratim priču, moja ideja je bila da se svaka fotografija slikana s očitom namjerom redukcije detalja može svrstati u mimnimalizam, bez obzira do kud se s tom redukcijom došlo. Nisam mislio da ovisi o kritičnoj količini detalja, pa da sve iznad nije, a sve ispod je minimalizam. Pošto sam očigledno nadglasan, neću dalje ulazit u raspravu.

@Anton Ne mislim da si zlonamjeran, samo arogantan. Ne znam kako bi drukčije protumačio rečenice kao što su: "Fotke su ti snapshotovi bez ikakvog truda, vizije, priče, ono, doslovno si fotkao neki kadar ispred sebe i stavio ga u ovu temu..." "... ti piskaraš o nekim svojim teorijama." itd. Da tako uvijek pišeš ti i mogu povjerovat, ali ne znam da li to nešto mijenja.

@Sabaa Meni je blesavo da se opravdavam ili da objašnjavam svoje fotke. Ako ti je dosta mojih fotki snapshotasto, ja to primam na znanje, ali ne znam baš kaj da mislim o tome.
Mellors is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 14:59   #273
Ne moras se ti nikome opravdavati ili objasnjavati, stavljao si fotke na temu minimalizma i dobio kritiku, to je sve.
Ti mozes tu kritiku iskoristiti za napredak, bilo da odlucis da onaj tko ti ju je dao nema pojma i picis dalje na isti nacin, ili da uvazis nesto od kritike i popravis fotke. To je potpuno na tebi.

Svi smo mi nekad bili kritizirani, i boli kad ti netko kaze da nesto ne valja, ali jako je rijetko tako nesto receno iz lose namjere, samo zato da te povrijedi.
Nasla sam se preko nekoliko puta na tvom mjestu u pocecima, i tada mi se cinilo da je kritika preostra i da fotka nije bas tako losa, a sada, s vremenskim odmakom od nekoliko godina i sama bih si dala istu kritiku na tu fotku.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 00:17   #274
Ajd, odvažit ću se, pa me slobodno popljujte

Sky blue by Ivan Brkic, on Flickr
__________________
"Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof."
Jeftina napajanja? | PSU Calculator
aardwark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:21   #275

Week 45 - Minimalism by Mario, on Flickr
__________________
But even in the darkest times shines some light and bring with it hope
Šoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 21:13   #276



Sent from my iPhone using Tapatalk
fotografikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 22:59   #277


__________________
https://www.instagram.com/kreso_bilusic/
KrešimirŠbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2019., 14:28   #278

DSC_1010
by Dejan Sazdov, on Flickr


DSC_0705
by Dejan Sazdov, on Flickr


DSC_0706
by Dejan Sazdov, on Flickr
__________________
| Flickr | Insta | LomoWall
ds03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2019., 15:50   #279


GMan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.