Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 17:22   #201
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Juventa, ajde nam javi kakve su to alke u plavim zonama, gdje se nalaze? Zanima me koliko smo ograničeni izborom mjesta na plaži zbog tih alki.
I ako možeš, stavi fotke. Zainteresirani smo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 17:38   #202
@ja u kutu Hvala, tako sam i mislila nešto složiti. Da ne bi trenirao za joggerima i biciklistima :terijerskauzavrelakrv:

@Coco_Nut, Didi I mene je zaintrigirao taj projekt, nekako sam razmišljala da ako već postoji nekakav angažman oko pasa u kampu - valjda je sve skupa dog friendly. Vidjela sam za te alkice na plažama, nije mi baš jasno kako to funkcionira. Svakako javim dojmove i poslikam (poslikat ću sve prvi dan za slučaj da nas izbace ako gospodin bude urlikao na svakog zrikavca koji prdne )
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 19:00   #203
Upravo sam im poslala upit u vezi s identifikacijskim privjeskom koji, ako se izgubi, košta 10 ojra. Navela sam da moji psi nose Canisove pločice koje se niti gube niti uništavaju - jedna traje već četiri godine, a druga tri, te da ovu priču s privjeskom smatram ucjenom. Odgovor čekam.

Što više guglam, sve mi se manje sviđa cijela priča - navodni profesor "Ekar Lind iz Austrije" nigdje se ne pojavljuje osim na njihovim stranicama.

Sve mi se čini da ćemo ipak ići u Sloveniju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 19:04   #204
Quote:
juventa kaže: Pogledaj post
@ja u kutu Hvala, tako sam i mislila nešto složiti. Da ne bi trenirao za joggerima i biciklistima :terijerskauzavrelakrv:
Nema na čemu. Sve potrebno imate u Pevecu ( evo, mi tam kupili pa zato znam ) i jedna takva sajla sa okretnim ringovima i karabinjerom dođe do 50 kn. Ovisno o debljinama sajle i popratnog željeza.

Ukoliko vam treba točan naziv svih tih alki, javi se pa ću ti napisati nazive točne kako tražiti. Imaju divnu plastificiranu sajlu, ni ne kužiš da je sajla. Pas ima svoju pokretnu komociju a vi mir. Ofkors, dužinu sami određujete, ali ne preporučam predugačko samo poradi toga da se pas ne zaplice o nju.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 02:03   #205
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Upravo sam im poslala upit u vezi s identifikacijskim privjeskom koji, ako se izgubi, košta 10 ojra. Navela sam da moji psi nose Canisove pločice koje se niti gube niti uništavaju - jedna traje već četiri godine, a druga tri, te da ovu priču s privjeskom smatram ucjenom. Odgovor čekam.

Što više guglam, sve mi se manje sviđa cijela priča - navodni profesor "Ekar Lind iz Austrije" nigdje se ne pojavljuje osim na njihovim stranicama.

Sve mi se čini da ćemo ipak ići u Sloveniju.
Baš me zanima što će odgovoriti (ako odgovore).

Iskreno, prvi put idem u kamp i to sa psom pa nemam pojma kako sve to funkcionira. Tražila sam dog friendly mjesto i ti sadržaji za pse su presudili. Nekoliko plaža za pse, šetnica, livada za istrčavanje su mi bili dovoljni da donesem odluku.
A nama ljudima se nisam još stigla pozabaviti.

Bitno mi je da su psi dobrodošli, a ovdje mi se čini da jesu. Ali pričekat ću s ocjenom dok ne vidim kako to izgleda u stvarnosti pa napišem recenziju.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 02:11   #206
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Nema na čemu. Sve potrebno imate u Pevecu ( evo, mi tam kupili pa zato znam ) i jedna takva sajla sa okretnim ringovima i karabinjerom dođe do 50 kn. Ovisno o debljinama sajle i popratnog željeza.

Ukoliko vam treba točan naziv svih tih alki, javi se pa ću ti napisati nazive točne kako tražiti. Imaju divnu plastificiranu sajlu, ni ne kužiš da je sajla. Pas ima svoju pokretnu komociju a vi mir. Ofkors, dužinu sami određujete, ali ne preporučam predugačko samo poradi toga da se pas ne zaplice o nju.
Ajd napiši kad uhvatiš vremena, molim te. Nećemo stići otići po to prije puta, ali budem svakako uzela za neke buduće prilike.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 02:28   #207
Didi, čovjek se zove Ekard Lind, ispustili su slovo. Sad guglam i nalazim neke članke, osmislio je neku "lind-art" metodu odgoja pasa. Idem dalje čitati.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 10:50   #208
Quote:
juventa kaže: Pogledaj post
Didi, čovjek se zove Ekard Lind, ispustili su slovo. Sad guglam i nalazim neke članke, osmislio je neku "lind-art" metodu odgoja pasa. Idem dalje čitati.
Meni Google obično sugerira ispravke, ovaj put nije, a i sve je na njemačkom pa nemam od toga puno koristi, ali čudno mi je da u proteklih deset godina projekt nije zaživio nigdje drugdje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 14:37   #209
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Meni Google obično sugerira ispravke, ovaj put nije, a i sve je na njemačkom pa nemam od toga puno koristi, ali čudno mi je da u proteklih deset godina projekt nije zaživio nigdje drugdje.
Ni meni nije sugerirao ispravak, nego sam našla ime na drugom webu na kojem se nalaze info o ovom projektu.
http://camping-croatia.com/10-razne-...na-otoku-cresu

Da, malo je neobično što već 10 godina samo tamo egzistira. Sad me baš zanima, budem popričala s tim trenerima kad smo već tamo. Nadam se da nije samo prazno slovo.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:58   #210
Evo mene s dojmovima.

Kamp je velik i ima puno mjesta za šetanje sa psima, na svakom koraku su kante i vrećice za izmet. Psi smiju u restorane i na terasu i unutra, konobari su svugdje bili friendly i pitaju treba li psu donijeti vode. Ne smiju u trgovinu i na recepciju.
Ima nekoliko plaža za pse, većina ih je pomalo neugledna i škrapasta, ali postoje uređeni ulazi u more. One alkice o kojima smo pričali se nalaze na psećim plažama i označene su plavom bojom, pas mora i tamo biti zavezan što mi se nije svidjelo. Ima i jedna šljunčana plaža. Na plažama nije bilo puno ljudi i stvarno se može naći ok mjesto da dođeš sa psom.
Bilo je jako puno pasa, ali lavež se gotovo nije mogao čuti. Čak se ni moj lajavac nije oglašavao (jedino kad je urlao na valove iz petnih žila, od sreće ). Jako je čisto, nema drekeca na stazama. Psi moraju biti svugdje na povodcu, izuzev te livade za trčanje (na kojoj na kraju nismo ni bili jer moj pas nije za velika grupna druženja, ali bilo je toliko vruće da mu se nije ni trčalo).
Jako paze da su psi pod kontrolom. Jednu večer smo sreli psa koji je sam šetao i taman je naišao čovjek iz kampa u ophodnji. Uslikao psa, odveo ga vlasnicima (nekoga je zvao, pretpostavljam recepciju da provjeri po markici čiji je pas). Idući dan smo na trajektu sreli ljude s jako sličnim psom pa ne znam jel im ljetovanje završilo spontano ili prisilno.
Moj je cijelo vrijeme bio zavezan ispred šatora na lajni od 6 metara i to je bilo ok. Imao je komad šumice za njuškanje, ali je vrijeme provodio u horizontali ili stražareći ili spavajući, bilo je baš vruće.

Nikakvih posebnih komplikacija nije bilo, psi su zbilja dobrodošli svugdje i nitko ne pravi drame. I rekoh, stvarno je bila hrpa pasa svakojakih, samo u našem redu bilo ih je 5. Sve u svemu, mi zadovoljni.

Fotke stavim poslije jer mi ih se ne da sad dizati.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 21:54   #211
Kako psi plivaju? Isto na lajni?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 11:09   #212
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kako psi plivaju? Isto na lajni?
Pa tako im je najdraže, samo da su vezani.

Vidjela sam ekipu da ih odmah primi i veže čim izađu iz vode. Iako to vjerojatno ne rade kad nema nikoga na plaži.

Dolazimo jedan dan sa psom na plažu, a na njoj sjedi ženskica i kraj nje pas. Čim nas je vidjela, brže bolje prekrije ona svom psu oči da nas ne vidi. Bio je bez lajne pa ga je brzo zavezala, ali se jadna toliko ispričavala da mi je bilo žao.

A gle, nije savršeno, ali što sve čitam o zabranama za pse na ljetovanju - ovo je bila mila majka. I s obzirom na to da sam prvi put išla sa psom na takvo mjesto, super je sve ispalo. Ali da, draža mi je naša divljina ipak.

Didi, jesu ti odgovorili šta za onu pločicu?
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..

Zadnje uređivanje juventa : 03.08.2017. at 11:20.
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 11:53   #213
Quote:
juventa kaže: Pogledaj post
Didi, jesu ti odgovorili šta za onu pločicu?
Jesu, samo sam zaboravila napisati. Prepričano, pas mora imati privjesak jer je taj privjesak u skladu s pravilima kampa (no šit, šerlok!), a povezan je s vlasnikom. Što je meni sve okej, ali mi nije okej da izgubljeni privjesak naplaćuju, pogotovo ne toliko, osim ako nije opremljen nekim supermedžik načinom pričvršćivanja. Privjesci se gube - to zna svatko tko je ikada imao posla s psima. I mi smo ih masovno pogubili, zato i jesam s radošću dočekala ove pločice. Istina, moji psi trče okolo i provlače se kroz grmlje pa je čudo da su potrajali i onoliko koliko jesu - u tom kampu nemaju šanse za to jer su stalno na lajni. Pa ipak, imaju pseću livadu-park gdje se psi smiju puštati bez lajne, a Sitki su u psećem parku psi u igri otrgnuli i uništili GPS lokator. Jedino ako se ni igrati ne smiju, u kojem slučaju ipak radije idem u Sloveniju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:52   #214
Malo mi taj kamp zvuči kao policijska država za pse.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 20:56   #215
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Malo mi taj kamp zvuči kao policijska država za pse.
I meni. Za sada ionako ne mogu nikamo, nadam se ugodnom vremenu u desetom mjesecu pa ćemo onda valjda nešto smisliti. U prvi me mah ovo oduševilo, ali svojevremeno smo ljetovali u Savudriji. Varijante: šator, apartman, bungalov. Istina, bilo je to vrijeme kada su ljudi manje pyzdili na pse nego danas, ali... Rano ujutro odradili bismo dugačku šetnju da se dečki izdivljaju po okolnim poljima, nakon doručka odlazili bismo svi skupa na najobičniju plažu, lab je već bio malo postariji pa mu se nije uvijek dalo plivati za lopticom pa su mu je susjedi plivači donosili, mali mješanac ionako je samo močio noge. Poslije deset-jedanaest ionako smo se svi sklanjali s plaže i počinjalo se razmišljati o ručku i popodnevnoj siesti, a nakon toga kraća poslijepodnevna šetnja, opet malo plaže i navečer veliki krug oko kampa. Nikada nijednog prigovora ni vrištanja "pazi to je pas!", koševi na sve strane, imaš kamo baciti vrećicu.

Stara dobra vremena...
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 08:40   #216
Mi smo za prvi maj bili u Polynesia app&bungalow u Umagu i iako uopće posebno ne oglašavaju da su dog friendly, psi mogu posvuda osim u restoran i na recepciju, plaža za pse je ogromna i pored nje je ogromna livada sa kantama i vrećicama, a pas mi je šetao oko bungalova (bungalovi su dosta udaljeni jedni od drugoga pa ne može previše smetati) i posvuda po resortu bez lajne i nikom nije bilo ništa čudno.
Mislim da ispravno pretpostavljaju da su vlasnici pasa normalni ljudi koji neće pustiti psa da divlja okolo i nema potrebe za uvođenjem onolikih represivnih mjera.
Da psi moraju biti vezani na psećoj plaži. U životu tako nešto nisam čula.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 10:19   #217
Moram priznat da je meni super ujutro pasicu istrcat do plaze, pa se kupa i oko 10 idemo nazad. Ja se idem popodne kupat bez nje jer je brate dosadna, lezi mi na glavi i cuva i spasava iz mora.

Tako da ona lipo uziva u siesti popodne.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 14:07   #218
Ove godine smo bili na ljetovanju na pagu, 1.-9.9.
Apsolutno nigdje nismo nasli problem oko psa.
Bili smo na 20ak plaza, ukljucujuci Zrce (samo kratka setnjica predvecer).

Zabrana minimalno, i to samo na glavnim gradskim plazama.

Velike i divne plaze kao npr Sv. Duh ili Cista (sa beach barovima i restoranima), sve bez znaka zabrane.

I onda dosli na zadnje tri noci u Pakoštane.
Zabrane svuda, proganjaju me ti isusovi znakovi zabrana svuda.
Npr Zablace, koji uz more ima malo kuca, na nekim stijenama uz lucicu - znak zabrane. Na potezu od 200m 10 znakova. Uzas.

Najvece razocaranje od svega je bilo dalmacijsko etno selo koje nismo smjeli vidjeti jer pas uopce ne smije u kompleks solarisa. Ne mozete proci rampu.

Evo nas sad na jezeru vrana u kampu, di pas ne smije na plazu ali smije bar u sumicu pokraj.

Svisnula bi od muke da smo otisli na cijelo ljetovanje bilo kamo od zd-sbk.

Za dr godinu trazim otok bez zabrana na svakom kutku, sto mirniji otok to bolji ali da se moze sa trajektom tj autom na njega.
Ili ce opet biti pag.. Ali voljela bi obici cim vise hr otoka pa ako imate prijedloga..
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 14:10   #219
da, ZD i okolica su užas za pse.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 17:55   #220
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Ove godine smo bili na ljetovanju na pagu, 1.-9.9.
Apsolutno nigdje nismo nasli problem oko psa.
Bili smo na 20ak plaza, ukljucujuci Zrce (samo kratka setnjica predvecer).

Zabrana minimalno, i to samo na glavnim gradskim plazama.

Velike i divne plaze kao npr Sv. Duh ili Cista (sa beach barovima i restoranima), sve bez znaka zabrane.

I onda dosli na zadnje tri noci u Pakoštane.
Zabrane svuda, proganjaju me ti isusovi znakovi zabrana svuda.
Npr Zablace, koji uz more ima malo kuca, na nekim stijenama uz lucicu - znak zabrane. Na potezu od 200m 10 znakova. Uzas.

Najvece razocaranje od svega je bilo dalmacijsko etno selo koje nismo smjeli vidjeti jer pas uopce ne smije u kompleks solarisa. Ne mozete proci rampu.

Evo nas sad na jezeru vrana u kampu, di pas ne smije na plazu ali smije bar u sumicu pokraj.

Svisnula bi od muke da smo otisli na cijelo ljetovanje bilo kamo od zd-sbk.

Za dr godinu trazim otok bez zabrana na svakom kutku, sto mirniji otok to bolji ali da se moze sa trajektom tj autom na njega.
Ili ce opet biti pag.. Ali voljela bi obici cim vise hr otoka pa ako imate prijedloga..
Na Ciovu ima dosta mjesta gdje se mogu vodit psi, jedna meni od najdrazih plaza uvala Duga i tamo kamp i sve pet frendly

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk
Rea2206 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.