Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 13:55   #221
Od Splita do Omiša nisu nam se dali okupati!
Uzurpirali sva mjesta u hladu i naplaćuju a
marvo bez love mrš.



http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...e-dali-okupati
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:29   #222
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Od Splita do Omiša nisu nam se dali okupati!
Uzurpirali sva mjesta u hladu i naplaćuju a
marvo bez love mrš.



http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...e-dali-okupati
Hrvati su preposlusni i kukavice (srecom da u ratu nismo).
Ne smiju se dati istjerati s plaza. Ja se ne dam, jos od prvih plaza s koncesijom od negdje 2008 dosad. Zainatim se i ostajem na plazi, jer znam da je zakon na mojoj strani i da policija ne moze tu nista.
Kad bi svi tako, bogami bi koncesionari vise postovali pravila, iako sam veliki protivnik koncesija.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:43   #223
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Hrvati su preposlusni i kukavice (srecom da u ratu nismo).
Ne smiju se dati istjerati s plaza. Ja se ne dam, jos od prvih plaza s koncesijom od negdje 2008 dosad. Zainatim se i ostajem na plazi, jer znam da je zakon na mojoj strani i da policija ne moze tu nista.
Kad bi svi tako, bogami bi koncesionari vise postovali pravila, iako sam veliki protivnik koncesija.
Ne znam otkud takvi problemi, ja se uredno kupam na plažama pod koncesijom, niti me tko tjera niti ružno gleda, nikakav problem nikad.
Ležaljke ne uzimam, a rado odem u kafić i visim tamo dok se djeca brčkaju.
Meni draže u hladu nego pod zvjezdanom se peći. A nekad odemo s barkom na otoke, što mi je najdraže, ali to oduzima pola dana, ne može uvijek.
Drago mi je da postoje kafići uz plažu.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:50   #224
Nekako se članak napisat mora... Kupam se cijelo ljeto od Splita do Omiša, stanem di mi dođe, di s ceste procjenim da ima mista, da nije čovik na čoviku i da me neće uhvatit kolona od sat ipo kroz Podstranu... Nitko nikad nije ništa reka makar mi ručnik bio kraj ležaljke, a 20 puta sam uredno gurnila ležaljku ako je bila prazna i ništa. Al kako rekoh, nekako se članak napisat mora...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:03   #225
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Nekako se članak napisat mora... Kupam se cijelo ljeto od Splita do Omiša, stanem di mi dođe, di s ceste procjenim da ima mista, da nije čovik na čoviku i da me neće uhvatit kolona od sat ipo kroz Podstranu... Nitko nikad nije ništa reka makar mi ručnik bio kraj ležaljke, a 20 puta sam uredno gurnila ležaljku ako je bila prazna i ništa. Al kako rekoh, nekako se članak napisat mora...
Je, i sada ti anonimno istinu zboriš, a ostalih 100 lažu.

Ja sam opisao kad smo mi prije 30 godina imali isti problem, pa smo ga riješili. (preko noći je netko obmotao željezne stupove novopostavljene ograde oko kaktusa i drveća)

Imali smo ga i prije 35, pa smo isto riješili. To je bilo malo direktnije, pa ne bih o tome.

I prije 40. i 45. Sve su momci trčkarali plažom i uručivali ulaznice. Doista.

Da, i prije 50 godina u Dubrovniku su naplaćivali (tj.pokušavali naplaćivati), pa se opet isto riješilo.


Ea, al ako ti kažeš da netko može uć na plažu mukte, onda mora da ti vjerujemo.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:34   #226
A ne znam šta da ti kažem, nekidan se kupala livo od Lava odmah, jutros ispod hotela Antonio, za vikend prije Marinca, ispod M caffea koji nije ni stavija ležaljke prvi red do mora i slobodno je sve okolo, svako malo na Krilu, di doduše nema ležaljki uopće, na Dućama ispod šumice su dvojica s ležaljkama, poslažu desetak ležaljki po plaži, al ako im niko ne leži uredno je gurneš i ko ga šljivi, na Dućama na pješčanu odem koji put, al mrzim pjesak pa je izbjegavam...i tako dalje... Na žnjanu je hrpa ležaljki, al tamo se nikad ne kupam, odem samo na kavu nekad i koliko znam tamo oni ni ne naplaćuju ležaljke samo su ih postavili i imaju pravo servirat/nudit piće ekipi koja legne na njih, na Marjanu je slobodno i može te potirat jedino koja baba koja se na toj stini sunča u toplesu od svoje 15e, na Jadrana su ležaljke već par godina, tamo čak i platim i guštam uz koktel, za domaće je 40kn(fotelje), 50kn dvi ležaljke i suncobran, duplo za furešte, kad zaredamo par puta onda ni ne naplati nego samo piće... Tako da mi je cila ta fama oko koncesija, ležaljki itd glupasta. Jasno mi je da se može naletit na poneku budalu (i meni su trudnu mater i oca 80ih tirali sa mula u Baškoj vodi... šerif s puškom jer je to "njegovo"), al to uglavnom nema veze s koncesijama koliko s budalama samima po sebi. Na moru sam više manje svaki dan od polovine petog (ove godine 6. jer je predsezona bila užas i more hladno ko Cetina) i nikako nisam svjedočila nekoj ovakvoj epizodi di mene ili nekog oko mene netko tjera.
Inače ako su ove gore persone stvarno sa nekom hrđavom ležaljkom iz 90ih šetali od plaže do plaže vjerojatno bi ih i ja upozorila ili se makla od njih pošto idemo obično na more s ditetom od 4 godine i ne da mi se baš vodit ga na inekcije tetanusa ako se u igri od nju ogrebe ili priko nje padne...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:37   #227
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
A ne znam šta da ti kažem, nekidan se kupala livo od Lava odmah, jutros ispod hotela Antonio, za vikend prije Marinca, ispod M caffea koji nije ni stavija ležaljke prvi red do mora i slobodno je sve okolo, svako malo na Krilu, di doduše nema ležaljki uopće, na Dućama ispod šumice su dvojica s ležaljkama, poslažu desetak ležaljki po plaži, al ako im niko ne leži uredno je gurneš i ko ga šljivi, na Dućama na pješčanu odem koji put, al mrzim pjesak pa je izbjegavam...i tako dalje... Na žnjanu je hrpa ležaljki, al tamo se nikad ne kupam, odem samo na kavu nekad i koliko znam tamo oni ni ne naplaćuju ležaljke samo su ih postavili i imaju pravo servirat/nudit piće ekipi koja legne na njih, na Marjanu je slobodno i može te potirat jedino koja baba koja se na toj stini sunča u toplesu od svoje 15e, na Jadrana su ležaljke već par godina, tamo čak i platim i guštam uz koktel, za domaće je 40kn(fotelje), 50kn dvi ležaljke i suncobran, duplo za furešte, kad zaredamo par puta onda ni ne naplati nego samo piće... Tako da mi je cila ta fama oko koncesija, ležaljki itd glupasta. Jasno mi je da se može naletit na poneku budalu (i meni su trudnu mater i oca 80ih tirali sa mula u Baškoj vodi... šerif s puškom jer je to "njegovo"), al to uglavnom nema veze s koncesijama koliko s budalama samima po sebi. Na moru sam više manje svaki dan od polovine petog (ove godine 6. jer je predsezona bila užas i more hladno ko Cetina) i nikako nisam svjedočila nekoj ovakvoj epizodi di mene ili nekog oko mene netko tjera.
Inače ako su ove gore persone stvarno sa nekom hrđavom ležaljkom iz 90ih šetali od plaže do plaže vjerojatno bi ih i ja upozorila ili se makla od njih pošto idemo obično na more s ditetom od 4 godine i ne da mi se baš vodit ga na inekcije tetanusa ako se u igri od nju ogrebe ili priko nje padne...
I tako ti, svaki dan na tri četiri plaže se kupaš?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:41   #228
Ovo dvoje novinara su ciljano išli na plaže koje su pod koncesijom i
tili su sjesti u hladovinu sa svojom ležaljkom i nisu uspjeli.
Naravno da ima mjesta koja nisu pod koncesijom i tu se ne plaća.
Moramo imati na umu da ima ljudi koji su to uzeli pod koncesiju
i oni brane taj zakon kao i njihovi članovi obitelji koje boli ku...
za pomorsko dobro i javnu površinu. Takvih vjerojatno ima i na
forumu. To da netko želi platiti da sjedi na pomorskom dobru
koje je zajednička svojina to ne prolazi kao argument.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:43   #229
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Ovo dvoje novinara su ciljano išli na plaže koje su pod koncesijom i
tili su sjesti u hladovinu sa svojom ležaljkom i nisu uspjeli.
Naravno da ima mjesta koja nisu pod koncesijom i tu se ne plaća.
Moramo imati na umu da ima ljudi koji su to uzeli pod koncesiju
i oni brane taj zakon kao i njihovi članovi obitelji koje boli ku...
za pomorsko dobro i javnu površinu. Takvih vjerojatno ima i na
forumu. To da netko želi platiti da sjedi na pomorskom dobru
koje je zajednička svojina to ne prolazi kao argument.
Inače ja znam za ljude koji su ograničavali ili naplaćivali za pristup plažama prije cca 40 godina.

Je li to u redu?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:48   #230
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Inače ja znam za ljude koji su ograničavali ili naplaćivali za pristup plažama prije cca 40 godina.

Je li to u redu?
Ljudi kad mogu to naprave, zakon jačeg.
Kad ga klepneš neće više.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:52   #231
A šta ćeš treba uživat kad možeš... S obzirom di živim i da vozim bilo bi me sram da nisam Od 15.5. (ako je vrime optimalno) do kraja desetog ili sredine 11. skoro svaki dan... ne idem baš na neka višesatna izležavanja, ali sat, dva, okupat se dva puta, osušit, otuširat i doma/na posa... Milina. I koncesije mi ne smetaju ni malo šta se tiče održavanja plaža/kupanja. Šta je je, odavno nisam naletila na šprice, kondome, razbijene boce isl... Financijski dio me se ne tiče, iako se uvijek nadam da grad/općina nešto i plate zaradom od najma. Ono što me više smeta je što se obala toliko izgradila da ako nisi fetivi (ili ako se tu ne kupaš 30 godina) zapravo samo dronom možeš registrirat put do plaže (osim ovih koje su tik ispod magistrale, al nekako mi se nije gušt kupat kad mi auti voze metar iznad ručnika iako postoji hrpa takvih malih uvalica di nemaš mjesta za ništa nego jedan ručnik po dužini i bor ti je iznad glave...). Tako da bi bilo lijepo recimo da se novac od koncesija preusmjeri na uređivanje pristupnih putova. No, tu smo opet u problemu, jer je stvar u tome što su parcele uglavnom gusto jedna do druge, zid je zajednički i iskorišten je svaki milimetar. Šta je i razlog da često do plaže možeš jedino preko zida/kroz nečije dvorište, ili šetnjom uz obalu...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 17:32   #232
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Ovo dvoje novinara su ciljano išli na plaže koje su pod koncesijom i
tili su sjesti u hladovinu sa svojom ležaljkom i nisu uspjeli.
Naravno da ima mjesta koja nisu pod koncesijom i tu se ne plaća.
Ne plaća se ni tamo gdje je pod koncesijom. Odnosno, koncesijskim odobrenjem.

Što ti pokušavaju uvaliti kao jedno te isto.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 17:44   #233
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ne plaća se ni tamo gdje je pod koncesijom. Odnosno, koncesijskim odobrenjem.

Što ti pokušavaju uvaliti kao jedno te isto.


-Stipe
Nisam to rekao nego ne daju da staneš u hlad ispod tamarisa
jer je tamo ležaljka, ako ćeš tu plati druže.
Sve je to u službi kapitala nema one slobode i solidarnosti,
sve je to "normalno" samo mi se ne sviđa.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 17:55   #234
samo preko mene mrtvog

i onda
pusti me, zvaću decu! decooo oooooooo decoooooo

kakav problem?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 00:15   #235
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Nisam to rekao nego ne daju da staneš u hlad ispod tamarisa
jer je tamo ležaljka, ako ćeš tu plati druže.
Sve je to u službi kapitala nema one slobode i solidarnosti,
sve je to "normalno" samo mi se ne sviđa.
Slažem se onda s tobom i tvojim stavovima, osim s ovim da je to "normalno"

Zasad je vrlo novo, i nadamo se da se neće baš tek tako uhvatiti


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 02:35   #236
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
A šta ćeš treba uživat kad možeš... S obzirom di živim i da vozim bilo bi me sram da nisam Od 15.5. (ako je vrime optimalno) do kraja desetog ili sredine 11. skoro svaki dan... ne idem baš na neka višesatna izležavanja, ali sat, dva, okupat se dva puta, osušit, otuširat i doma/na posa... Milina. I koncesije mi ne smetaju ni malo šta se tiče održavanja plaža/kupanja. Šta je je, odavno nisam naletila na šprice, kondome, razbijene boce isl... Financijski dio me se ne tiče, iako se uvijek nadam da grad/općina nešto i plate zaradom od najma. Ono što me više smeta je što se obala toliko izgradila da ako nisi fetivi (ili ako se tu ne kupaš 30 godina) zapravo samo dronom možeš registrirat put do plaže (osim ovih koje su tik ispod magistrale, al nekako mi se nije gušt kupat kad mi auti voze metar iznad ručnika iako postoji hrpa takvih malih uvalica di nemaš mjesta za ništa nego jedan ručnik po dužini i bor ti je iznad glave...). Tako da bi bilo lijepo recimo da se novac od koncesija preusmjeri na uređivanje pristupnih putova. No, tu smo opet u problemu, jer je stvar u tome što su parcele uglavnom gusto jedna do druge, zid je zajednički i iskorišten je svaki milimetar. Šta je i razlog da često do plaže možeš jedino preko zida/kroz nečije dvorište, ili šetnjom uz obalu...
A neki ljudi i lazu.

Nije li to krasno. Zivis, a lazes , i na tome zaradjujes.. Sta mislite, ima li takvih ljudi? Meni je to nezamislivo. Netko da bi zivio od lazi? Nema sanse!
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 07:28   #237
Misliš ja lažem ili lažu ovi što govore da imaju koncesije, ili oni šta su izgradili mulove ispred kuće pa ne daju da im se kupaš "u dvorištu" ili? Ne povezujem uopće...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2023., 19:35   #238
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Agenti provokatori, a ne 'novinari'.

Kako sam i pretpostavio i prije nego sam pročitao članak.


Namjerno su se natrpali gomilom 'opreme' , uključujući i hrđavu staru ležaljku, da bi izazvali (posve opravdanu i zakonitu!) reakciju zaštitara na plaži pod koncesijom.
Nitko dotičnim fejk njuz provokatorima nije branio da dođu na plažu i okupaju se, nego im je posve opravdano protumačeno da na plaži pod koncesijom ne mogu zauzimati prostor širenjem svojih velikih rućnika, postavljanjem prenosnih frižidera i stare hrđave ležaljke.

Da su se došli okupati i popiti kavu , nitko ih vjerojatno ne bi ništa niti pitao.
Zašto komentiraš vijest i poruku stare 6 godina?

Izglasan je novi zakon o pomorskom dobru i izgubili smo plaže.

Evo popis izdajica:

Datum preuzimanja 15.07.2023. (www.sabor.hr)
KONAČNI PRIJEDLOG ZAKONA O POMORSKOM DOBRU I MORSKIM LUKAMA, drugo
čitanje, P.Z. br. 439 - predlagateljica: Vlada Republike Hrvatske
10. saziv Hrvatskoga sabora (22.7.2020.) - 16. sjednica Hrvatskoga sabora
Datum i vrijeme glasovanja: 14.07.2023. 11:26
Ačkar, Krešimir Za
Bačić, Ante Za
Balić, Marijana Za
Baradić, Nikolina Za
Barbarić, Nevenko Za
Baričević, Danica Za
Barišić, Dražen Za
Bedeković, Vesna Za
Begonja, Josip Za
Bilek, Vladimir Za
Blažević, Anamarija Za
Borić, Josip Za
Bošnjaković, Dražen Za
Brčić, Luka Za
Brkan, Jure Za
Budalić, Ivan Za
Burić, Majda Za
Bušić, Zdravka Za
Cappelli, Gari Za
Ćelić, Ivan Za
Ćosić, Pero Za
Deur, Ante Za
Dodig, Goran Za
Đakić, Josip Za
Franković, Mato Za
Grba-Bujević, Maja Za
Gregurović, Zoran Za
Habijan, Damir Za
Hrebak, Dario Za
Hrelja, Silvano Za
Ivanović, Goran Za
Jandroković, Gordan Za
Jankovics, Robert Za
Jeckov, Dragana Za
Jelkovac, Marija Za
Jenkač, Siniša Za
Juričev-Martinčev, Branka Za
Kajtazi, Veljko Za
Kapulica, Mario Za
Karlić, Mladen Za
Katičić, Krunoslav Za
Kirin, Ivan Za
Klarić, Tomislav Za
Klasić, Darko Za
Kliman, Anton Za
Komes, Magdalena Za
Krstulović Opara, Andro Za
Lekaj Prljaskaj, Ermina Za
Lukačić, Ljubica Za
Maksimčuk, Ljubica Za
Mandarić, Marin Za
Mažar, Nikola Za
Milošević, Boris Za
Murganić, Nada Za
Okroša, Tomislav Za
Pavić, Marko Za
Perić, Grozdana Za
Petir, Marijana Za
Pocrnić-Radošević, Anita Za
Pupovac, Milorad Za
Radin, Furio Za
Reiner, Željko Za
Sanader, Ante Za
Sobota, Darko Za
Srpak, Dražen Za
Stier, Davor Ivo Za
Šarić, Josip Za
Šašlin, Stipan Za
Šimičević, Rade Za
Šimić, Hrvoje Za
Štromar, Predrag Za
Totgergeli, Miro Za
Tramišak, Nataša Za
Tušek, Žarko Za
Vidović, Radoje Za
Vrkljan, Milan Za
Zekanović, Hrvoje Za
Zmaić, Ankica Za
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2023., 17:46   #239
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
E ali nećemo, a nećemo jer smo navikli da svako gleda svoju guzicu, i za bilo što više od našeg uskog interesa se nismo zainteresirani angažirati. Ovo što se danas dešava s plažama, prije desetak godina desilo se s nautičkim sidrištima (tj. mjestima gdje su postavljene bove za privez plovila). Prvo su dane koncesije, koje se i onako ne kontroliraju, pa svako postavlja bove kako hoće, i za sigurnost istih uopće ne odgovara. Onda se odlučilo da se i sidrenje vlastitim sidrom na tom području naplaćuje. I na kraju je u zakon unesena odredba da je sidrenje u širokom pojasu oko područja koncesije zabranjeno. S obzirom da je broj uvala podesnih za sidrenje na Jadranu mali spram velikog broja plovila ljeti, konačan rezultat je da se sidrenje na Jadranu faktički naplaćuje. Netko će reći "da, ali ovi imaju para to platiti", pa što im ne bi uzeli pare, ali takvom logikom smo i došli do toga da danas strahujemo za naše plaže. Pardon, za ono što su nekad bile naše plaže.
Sidrenja i treba regulirat i u većinj uvala i zabranit. Nautičari su izrovali masu uvala, bove su puno sretnije rješenje. Ne samo da ih se može naplatit nego se iz toga može financirat lokalna zajednica po često nerazvijenim otocima, organizirat par djelatnika koji će vezove naplačivat, pazit na čistoću uvale, kupit smeće s brodova i najvažnije od svega, one šta im se crni tank prepuni pa iskrcaju govna u valu lipo kažnjavat masno i to je to. Pa ti uzmi s 10 ljudi jedrilicu od 13 metara
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2023., 17:54   #240
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post

Izglasan je novi zakon o pomorskom dobru i izgubili smo plaže.
Članak na Indexu o novom zakonu o pomorskom dobru, upravo objavljen

Quote:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/.../2491156.aspx?

Dobili smo nedavno novi Zakon o pomorskom dobru i morskim lukama, evo, danas je mjesec dana da je stupio na snagu. Skoro je dvostruko opsežniji od prethodnog iz 2003., znatno precizniji i koliko god se oporba u saboru bunila – bolji od prethodnog.
Pa jebenti, nije valjda i Index stao uz vladu i Plenkovića.
Machinista is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.