Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 17:35   #3241
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
neznam kako je u njemackoj i koliko cesto daju popuste,ali vamo malo malo imas 25% popust na sva piva
znaci ova top piva ti budu 0.80€ ili malo manje (Gösser,Stiegl,Puntigamer,Ottakringer,Zipfer) i kupis ga po 0.60€ ili malo manje
dok u lidlu,hoferu,billi,intersparu itd imas tih jeftinijih piva koja su po 0,30-0,40€...Perlenbacher,Gambrinus itd...(a Perlenbacher bogami nije lose,dapače)...nisam baš nigdje u hrv viđao piva po takvim cijenama...
pa taj isti Perlenbacher i u limenci i u staklenoj boci je u hrv lidlu duplo skuplji...
(ne znam sad za piva,ali znam da je Lidl u Njemačkoj jeftiniji nego u Austriji..jer sam čuo od nekih prijatelja koji žive u Salzburgu da često znaju skoknit preko granice u Lidl)
Uzo ja jučer šteku Becksa za 10 €, na akciji, € litra u staklenki
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Old 17.08.2017., 17:51   #3242
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
U cem je problem?
Imas tamo sve objasnjeno, ako ne znas njemacki pitaj nekoga da ti pomogne. Sa agentom progovoris dvije rijeci,pasos nabijes na kameru i aj bok.
Osobna ne vrijedi , samo pasoš,
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Old 17.08.2017., 19:40   #3243
Quote:
maya555 kaže: Pogledaj post
Da..sve u svemu bilo bi lijepo se malo maknuti iz stana i uživati u vrtu :-)

Hvala puno!!
Da lijepo je on to opisao.
To sto sam ja mislila da pogledaš kako je tamo se odnosi na društva imaš one sa gartennazis gdje sve mora biti ko perfektno, gdje je propis da trava ne smije biti veća od 4cm i gdje se to provodi i kada se vratiš sa 3 tjedna godišnjeg imaš platiti kaznu ili ti naplaćuju što je netko drugi morao kod tebe kositi. A imaš ona društva gdje se to evo ne gleda, a imaš i neka gdje je dosta zapušteno. Pa tako nađi što tebi odgovara.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 17.08.2017., 19:41   #3244
Da li je istina da postoji neki zakon ili se tek planira provesti da sve zgrade moraju imati novu pvc stolariju i balkone?To su mi danas nešto usput rekla kazala-zaustavili smo radnike koji postavljaju iste na susjednoj zgradi...?Kod mene u kvartu svi su u skelama i stavljaju balkone i novu stolariju, a ovaj moj nije euro uložio u zgradu od 65-te valjda...
peachwoman is offline  
Old 17.08.2017., 20:29   #3245
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Da li je istina da postoji neki zakon ili se tek planira provesti da sve zgrade moraju imati novu pvc stolariju i balkone?To su mi danas nešto usput rekla kazala-zaustavili smo radnike koji postavljaju iste na susjednoj zgradi...?Kod mene u kvartu svi su u skelama i stavljaju balkone i novu stolariju, a ovaj moj nije euro uložio u zgradu od 65-te valjda...
Nije mi poznato to i ne vjerujem.
Postoji neki energetski razredi kojih se moraš držati ako ideš modernizirati fasadu. Naravno može biti i regionalna odluka.

Za balkone, pa nisu ako se već radi fasade ili prozore preveliki trošak ako ih se može kasnije dodatno naplatiti.
I naravno nove prozore se može isto naplatiti. Svaka modernizacija je mogućnost izvanrednog dizanja najma.

Što se tiče tvojih prava ako ti je sve krš u stanu moraš googlati Mietminderung ima tu dosta sudski odluka za koliko % smiješ smanjiti najam, ako ti naprimjer prozori propuštaju vodu ili slično.
Znaci posaljes gazdi najbolje preporučeno pismo za molbom da taj problem skloni u roku od četri tjedna i nakon toga opet preporučeno pismo da od sada plaćaš X% manje dok se to ne ispravi. U prilogu najbolje kopiju odluke suda. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 17.08.2017., 20:40   #3246
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Osobna ne vrijedi , samo pasoš,
Nije tocno, osobna je vazeci dokument, oni ne mogu uvjetovat pokazivanje putovnice.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 17.08.2017., 22:51   #3247
Meni su zahtevali pasos za autentigikaciju, jer za moje EU drzavljanstvo ne priznaju ID.
https://docs.n26.com/legal/1607-IDvi...untries-EN.pdf
ikac2000 is offline  
Old 18.08.2017., 00:20   #3248
Irska niskobudžetna aviotvrtka Ryanair uložila je žalbu Agenciji za zaštitu tržišnog natjecanja Europske unije. Razlog: glavni konkurent Ryanaira, Air Berlin, zatražio je zaštitu od bankrota i zatim dobio 150 milijuna eura zajma od njemačke vlade.

Tako se omogućava tvrtki Air Berlin, koja ima gubitak od gotovo 800 milijuna eura, da nastavi s letovima iduća tri mjeseca, dok pregovara o mogućem sporazumu s Lufthansom i još jednom neimenovanom kompanijom. Čelnici Ryanaira stoga kritiziraju njemačku vladu tvrdeći da je riječ o uroti.

To ne bi bilo moguće ni u Zimbabveu. Siguran sam da bi bilo moguće jedino u Sjevernoj Koreji, a u Njemačkoj vidimo da je riječ o nepravednoj i korumpiranoj vladinoj akciji, kazao je Michael O'leary, glavni izvršni direktor Ryanaira.

U ovoj fazi ne smatramo da je riječ o kršenju pravila o tržišnom natjecanju. Njemačka vlada izvijestila je Komisiju o financijskoj pomoći Air Berlinu. Mi ćemo taj potez procijeniti. U roku od dva mjeseca donijet ćemo odluku, odgovorio je Ricardo Cardosa, glasnogovornik Europske komisije.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 18.08.2017., 00:37   #3249
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Irska niskobudžetna aviotvrtka Ryanair uložila je žalbu Agenciji za zaštitu tržišnog natjecanja Europske unije. Razlog: glavni konkurent Ryanaira, Air Berlin, zatražio je zaštitu od bankrota i zatim dobio 150 milijuna eura zajma od njemačke vlade.

Tako se omogućava tvrtki Air Berlin, koja ima gubitak od gotovo 800 milijuna eura, da nastavi s letovima iduća tri mjeseca, dok pregovara o mogućem sporazumu s Lufthansom i još jednom neimenovanom kompanijom. Čelnici Ryanaira stoga kritiziraju njemačku vladu tvrdeći da je riječ o uroti.

To ne bi bilo moguće ni u Zimbabveu. Siguran sam da bi bilo moguće jedino u Sjevernoj Koreji, a u Njemačkoj vidimo da je riječ o nepravednoj i korumpiranoj vladinoj akciji, kazao je Michael O'leary, glavni izvršni direktor Ryanaira.

U ovoj fazi ne smatramo da je riječ o kršenju pravila o tržišnom natjecanju. Njemačka vlada izvijestila je Komisiju o financijskoj pomoći Air Berlinu. Mi ćemo taj potez procijeniti. U roku od dva mjeseca donijet ćemo odluku, odgovorio je Ricardo Cardosa, glasnogovornik Europske komisije.
To bi po meni trebalo staviti na politiku Ca ne ovdje.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 18.08.2017., 01:20   #3250
ma poanta je da bolje da ne letite sad sa Air Berlinom
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 18.08.2017., 03:22   #3251
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ma poanta je da bolje da ne letite sad sa Air Berlinom
Pa tu poantu se zna ima par mjeseci, jer su kasnili ludo vec dugo. Ali ponekada su jedina mogućnost u to vrijeme doci od a do b.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 18.08.2017., 09:14   #3252
Quote:
ikac2000 kaže: Pogledaj post
Meni su zahtevali pasos za autentigikaciju, jer za moje EU drzavljanstvo ne priznaju ID.
https://docs.n26.com/legal/1607-IDvi...untries-EN.pdf
Nisi nas pa zato
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Old 18.08.2017., 09:18   #3253
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ma poanta je da bolje da ne letite sad sa Air Berlinom
Sranje.
Nisam znao to... prije par tjedana sam rezervirao let za Hrvatsku za bozicne praznike
Napravio sam to preko Eurowingsove stranice i let cak ima EW kod. Tek sam sad primjetio da djelomicno ide preko AirBerlina.

Teoretski, ako propadne, sto se desava s mojim letom?
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Old 18.08.2017., 09:21   #3254
Pa ako su knjižici kod ew oni će to provesti ili se tebi obratiti.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 22.08.2017., 13:20   #3255
TREĆINA svih radnih mjesta u Njemačkoj popunjava se preko privatnih veza i poznanstava, a kod manjih poduzeća do posla na ovaj način dolazi gotovo polovina svih novozaposlenih, priopćio je Savezni ured za zapošljavanje.

"32 posto svih novozaposlenih u prošloj godini do radnog mjesta je došlo preko privatnih poznanstava dok je kod manjih poduzeća s 47 posto ta vrijednost još viša", priopćio je Savezni ured za zapošljavanje u Nürnbergu pozivajući se na redovito ispitivanje koje se provodi među poslodavcima.

Preko internetskih platformi za zapošljavanje, kako privatnih tako i one Saveznog ureda za zapošljavanje, posao je pronašlo 21 posto novozaposlenih. 11 posto je posao pronašlo preko oglasa za zapošljavanje na internetskim stranicama poduzeća, deset posto posao pronađe preko oglasa u tisku a isto toliki postotak biva zaposlen na temelju samoinicijativne ponude.

U 2016. je u Njemačkoj popunjeno 3,65 milijuna novih radnih mjesta od čega najveći dio, 44 posto, otpada na manja poduzeća do 50 zaposlenih.

"Manja poduzeća se u potrazi za radnom snagom prvenstveno oslanjanju na privatne kontakte i preporuke dok veće kompanije do zaposlenih natprosječno često dolaze preko oglasa na vlastitim internetskim stranicama", proizlazi iz studije Instituta za tržište rada koje djeluje u sklopu Saveznog ureda za zapošljavanje.

Iz istog istraživanja proizlazi da manja poduzeća teže dolaze do radnika što se povezuje s nižim početnim plaćama i djelomično nepovoljnijim uvjetima rada. Istodobno novozaposleni u manjim tvrtkama češće bivaju zaposleni na neodređeno vrijeme nego u većim tvrtkama.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 22.08.2017., 13:24   #3256
Nikada ne bi vjerovala da je to tolika brojka. Jer rijetko tko daje nekome s kim nije radio preporuku. Bilo bi zanimljivo znati da li su to baš ono preporuke ili više u smislu "manchild, kod mene u firmi se traži to i to, pošalji molbu" znači da se ipak ide regularnim putem.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 22.08.2017., 13:42   #3257
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Nikada ne bi vjerovala da je to tolika brojka. Jer rijetko tko daje nekome s kim nije radio preporuku. Bilo bi zanimljivo znati da li su to baš ono preporuke ili više u smislu "manchild, kod mene u firmi se traži to i to, pošalji molbu" znači da se ipak ide regularnim putem.
recimo u CAN gdje sam živio ide ovako:

Ja znam manichilda, bio bi ti izvrstan za poziciju za posao koji trebate
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 22.08.2017., 19:55   #3258
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
recimo u CAN gdje sam živio ide ovako:

Ja znam manichilda, bio bi ti izvrstan za poziciju za posao koji trebate
Pa tako je okay, rekla sam da nebi preporučili ljude sa kojima nisu radili.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 24.08.2017., 08:28   #3259
mozemo li traziti posao za vozace kamiona ili uatobusa ako polozimo u hrvatskoj kategorije, priznaju li? hvala
bavarac6 is offline  
Old 24.08.2017., 13:17   #3260
Quote:
bavarac6 kaže: Pogledaj post
mozemo li traziti posao za vozace kamiona ili uatobusa ako polozimo u hrvatskoj kategorije, priznaju li? hvala

Da....ako je stećena početna kvalifikacija.
mio8 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.