Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2017., 19:47   #4261
Quote:
selma21 kaže: Pogledaj post
pozdrav, ako se netko susreo sa sličnim problemom... savjeti su dobrodošli jer ulovit nekog iz szk-a ko susrest godota

danas su nam trebali aktivirati uslugu TV (telefon i internet već imamo kod vas). prijemnik sam spojila s ruterom i TV-om AV kabelom - pokrene se početna animacija (crveni logo na bijeloj pozadini), dolje piše Pokretanje.. ali kao da se prijemnik onda izblesira i prijeđe kao u BIOS, dok se u pozadini vrti trailer za neki crtić
cijelo vrijeme blinka LED crveno - narančasto - žuto. na daljinski se ne da ugasit, već se samo resetira i tak cijelo vrijeme. kao da je zapeo u nekom boot loopu, uopće ne kreće ni na update niti mi nudi mogućnost unosa korisničkog imena/lozinke.

ima tko kakvu ideju? :/ Popodne sam čak i uspjela dobit agenta, al smo se onda bavili time jesu li činčevi dobro ukopčani po bojama i pomaže li resetiranje rutera (hint: jesu i ne pomaže)

uređaj je SML-482 HD Base

ovak to izgleda: http://imgur.com/a/al6fo
sve ti je ok i sa cincevima i sa kabelima
problem je sto si dobila njihov STB koji nema najnoviji firmware a isti se nece uopce ucitati ukoliko tvoja usluga ne radi kroz njihov dslam a ti si pretpostavljam na HT dslamu posto ti se taj crtic vrti stalno :P
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 23:45   #4262
Quote:
kurijoza kaže: Pogledaj post
sve ti je ok i sa cincevima i sa kabelima
problem je sto si dobila njihov STB koji nema najnoviji firmware a isti se nece uopce ucitati ukoliko tvoja usluga ne radi kroz njihov dslam a ti si pretpostavljam na HT dslamu posto ti se taj crtic vrti stalno :P
Kakve veze ima na čiji je dslam spojena parica s povlačenjem SW?
Europium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 00:18   #4263
Quote:
Europium kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima na čiji je dslam spojena parica s povlačenjem SW?
Ima veze jer im na bitstreamu (kada koriste HT dslam) nije propusten neki protokol,ubij me ne znam koji al sml i albisi im ne vuku sw kada rade preko ht dslama na njihovim se uredno spoje i povlace konf. vjerojano jer im je HT maksimalno ogranicio koristenje svojih dslam-a dok na svojim mogu pristupiti svemu i svacemu.
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:17   #4264
Planiram uzeti Tel-Int-Tv na Optimi.

Budući da je u tijeku akcija preporuči prijatelja u kojoj darivaju postojećeg i novog korisnika sa 300,00 kn tražim postojećeg korisnika Optime radi preporuke, pogotovo ako je namjeravao nadograditi uslugu, da mi se javi u inbox.

THX !
__________________
You may very well think that. I couldn't possibly comment.
Frank Underwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 19:27   #4265
Danas kod mene na Optimi pojačan internet prije sam imao 16 Mbita a sada je preko 30.

Što je meni još bitnije upload je povećan na 10 Mbita.

http://uploadslika.eu/images/2017/08/23/Kusb.png
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 12:03   #4266
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Danas kod mene na Optimi pojačan internet prije sam imao 16 Mbita a sada je preko 30.

Što je meni još bitnije upload je povećan na 10 Mbita.

http://uploadslika.eu/images/2017/08/23/Kusb.png
A na koju brzinu si preplaćen prema ugovoru?
matteo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 15:44   #4267
vjerojatno promo pusteno na par dana ��
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 18:29   #4268
Imam paket od 20 Mbps koji plaćam već dosta dugo.
Prije par dana me kontaktirali iz Optime ako želim da mi povećaju upload i download jer sam na njihovoj mreži od kako su počeli raditi znači od početka.

Juče došao serviser iz Optime mene nije bilo doma bila žena pa je nešto sređivao na ruteru.
Uglavnom brzina je uvijek oko 32 Mbps download a upload je oko 11 Mbps toliko može moja centrala.
I da dodatno ću plaćati oko 8 kuna na postojeći račun zanemarivo a brzina je ogromna u odnosu na prije.

Download mi toliko nije ni bitan ali je upload prije je bio oko 1 Mbps čak nešto malo ispod a sada je ogromna razlika.

Super sam zadovoljan pošto imam server u Njemačkoj pa si sada mogu raditi backup servera doma super.

http://uploadslika.eu/images/2017/08/24/KVwG.jpg
http://beta.speedtest.net/result/6566488129.png
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 11:00   #4269
A meni hoće smanjiti brzinu sa sadašnjih 20 na 14 Mbps za novi ugovor. Kažu da ima 350 m od mene do centrale koja je njihova. Žalosno. Dok svima dižu brzine, meni je hoće smanjiti. Sreća što zgrada ima i Bnetovu opciju pa mi se je lako pozdraviti s Optimom.
matteo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 23:24   #4270
Ja kod HT-a imam 40 sto je jos bolje zahvaljujuci novoizgradenoj centrali dok smece od optime ima staru centralu

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 18:24   #4271
Quote:
matteo kaže: Pogledaj post
A meni hoće smanjiti brzinu sa sadašnjih 20 na 14 Mbps za novi ugovor. Kažu da ima 350 m od mene do centrale koja je njihova. Žalosno. Dok svima dižu brzine, meni je hoće smanjiti. Sreća što zgrada ima i Bnetovu opciju pa mi se je lako pozdraviti s Optimom.
ako si 350 metara od centrale, sigurno ti je dostupan vdsl, do nekih 40-50. možda nisu provjeravali dostupnost vdsl-a pa ti nude samo adsl.

ako je vdsl dostupan, ali ne na ot "centrali", onda mozes imat te brzine ali i za vecu cijenu.

svakako se raspitaj.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
DOWNSIDEUP_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 20:34   #4272
Jesam raspitao sam se. Centrala je OT nemaju vdsl mogućnost, a skoro svi su na Optimi u susjedstvu tako da je promet skroz zagušen. A oni koji nisu na Optimi dobivaju veću brzinu jer su naravno kao HTovci privilegirani. Jedina alternativa mi je Bnet i koaksijalac koji je dostupan mojoj zgradi.
matteo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 21:44   #4273
Quote:
matteo kaže: Pogledaj post
Jesam raspitao sam se. Centrala je OT nemaju vdsl mogućnost, a skoro svi su na Optimi u susjedstvu tako da je promet skroz zagušen. A oni koji nisu na Optimi dobivaju veću brzinu jer su naravno kao HTovci privilegirani. Jedina alternativa mi je Bnet i koaksijalac koji je dostupan mojoj zgradi.
Ako VDSL nije dostupan na OT centrali, dostupan je na HT-ovoj, ali zbog nadoplate se ne isplati kad imas dostupan Bnet.

Mozda upecas neku retention ponudu za VDSL po puno nizoj cijeni, samo im zaprijeti da zelis raskid zbog prelaska na Bnet.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
DOWNSIDEUP_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 21:53   #4274
Ni od toga nista jer mi je ugovor istekao.

Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
matteo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:00   #4275
Quote:
matteo kaže: Pogledaj post
Ni od toga nista jer mi je ugovor istekao.

Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
Nema ti to veze. Istekla ti je samo ugovorna obveza, ugovor traje dok uslugu ne raskines. Mozes doslovno rec da zelis neke pogodnosti i nizu cijenu ili ces promijenit operatora i dat ce ti neku ponudu i povratno te nazovu za par dana.

Uvijek postoji način

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
DOWNSIDEUP_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 08:03   #4276
Quote:
xTheLuka1998x kaže: Pogledaj post
Ja kod HT-a imam 40 sto je jos bolje zahvaljujuci novoizgradenoj centrali dok smece od optime ima staru centralu

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
Ne pričaj gluposti. Nema tu nove i stare centrale, nego da li je stavljena VDSL ili ADSL kartica u DSLAM. Najvjerojatnije je da su zapunili VDSL kapacitete, pa ne sklapaju nove ugovore dok ne dodaju koju karticu.

Quote:
DOWNSIDEUP_ kaže: Pogledaj post
ako si 350 metara od centrale, sigurno ti je dostupan vdsl, do nekih 40-50. možda nisu provjeravali dostupnost vdsl-a pa ti nude samo adsl.

ako je vdsl dostupan, ali ne na ot "centrali", onda mozes imat te brzine ali i za vecu cijenu.

svakako se raspitaj.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Ako je postojeći korisnik, vidi se u sustavu može li imati ili ne.
Za VDSL mora parica biti u odličnom stanju, isto tako i kućne instalacije, te VDSL može imati problema s funkcioniranjem čak i na 100 m ako su loši parametri medija.

Quote:
matteo kaže: Pogledaj post
Jesam raspitao sam se. Centrala je OT nemaju vdsl mogućnost, a skoro svi su na Optimi u susjedstvu tako da je promet skroz zagušen. A oni koji nisu na Optimi dobivaju veću brzinu jer su naravno kao HTovci privilegirani. Jedina alternativa mi je Bnet i koaksijalac koji je dostupan mojoj zgradi.
Ne, ne možeš zagušiti kapacitete na način kako ti to misliš da ide.

I ne, nikakvog privilegiranog statusa nema. Pročitaj malo HAKOM i AZTN odluke, sve komunikacije između HTa i Optime su pod "kineskim zidom".
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 08:43   #4277
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Ne pričaj gluposti. Nema tu nove i stare centrale, nego da li je stavljena VDSL ili ADSL kartica u DSLAM. Najvjerojatnije je da su zapunili VDSL kapacitete, pa ne sklapaju nove ugovore dok ne dodaju koju karticu.



Ako je postojeći korisnik, vidi se u sustavu može li imati ili ne.
Za VDSL mora parica biti u odličnom stanju, isto tako i kućne instalacije, te VDSL može imati problema s funkcioniranjem čak i na 100 m ako su loši parametri medija.



Ne, ne možeš zagušiti kapacitete na način kako ti to misliš da ide.

I ne, nikakvog privilegiranog statusa nema. Pročitaj malo HAKOM i AZTN odluke, sve komunikacije između HTa i Optime su pod "kineskim zidom".
Onda je tehničar lagao.
Istina kod mene je i dalje bakar.

Poslano sa mog Vibe K5 koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 08:45   #4278
Quote:
xTheLuka1998x kaže: Pogledaj post
Onda je tehničar lagao.
Istina kod mene je i dalje bakar.

Poslano sa mog Vibe K5 koristeći Tapatalk
Ako je bio vanjski partner, oni ti nemaju pojma o pojmu. Ako je bio baš nj tehničar, onda si ga krivo shvatio.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 09:27   #4279
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Ako je postojeći korisnik, vidi se u sustavu može li imati ili ne.

Za VDSL mora parica biti u odličnom stanju, isto tako i kućne instalacije, te VDSL može imati problema s funkcioniranjem čak i na 100 m ako su loši parametri medija.

I ne, nikakvog privilegiranog statusa nema. Pročitaj malo HAKOM i AZTN odluke, sve komunikacije između HTa i Optime su pod "kineskim zidom".
Sustav ne pokazuje tocne informacije u svakom slucaju i u svakom trenutku. Ako OT "ne da", mozda taj netko nije detaljno provjeravao, mozda su puni kapaciteti, mozda je xyz. Ako HT ima kapacitete, moze traziti ono sto sam napisao.

Privilegiranog statusa nema samo u pravilu, ali u praksi je drugacije. Hoces od odnosa HT tehnicara koji dolaze OT korisnicima pa do svakakvih ljigarija koje rade na tim centralicama onima koji nisu na HT-u. Zbog toga se nekima moze ciniti da privilegije postoje, potpuno opravdano.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
DOWNSIDEUP_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 09:47   #4280
Quote:
DOWNSIDEUP_ kaže: Pogledaj post
Sustav ne pokazuje tocne informacije u svakom slucaju i u svakom trenutku. Ako OT "ne da", mozda taj netko nije detaljno provjeravao, mozda su puni kapaciteti, mozda je xyz. Ako HT ima kapacitete, moze traziti ono sto sam napisao.

Privilegiranog statusa nema samo u pravilu, ali u praksi je drugacije. Hoces od odnosa HT tehnicara koji dolaze OT korisnicima pa do svakakvih ljigarija koje rade na tim centralicama onima koji nisu na HT-u. Zbog toga se nekima moze ciniti da privilegije postoje, potpuno opravdano.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Lupaš napamet gluposti što je klasično trolanje, molio bih te da to ne radiš.

To što nisi informiran o nekim stvarima, a tebi djeluje logično to što misliš, ne mora nikako značiti da je tome tako. I uopće nije.

Poznajem praksu i ZNAM da privilegiranog statusa nema.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.