Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2017., 22:35   #1421
Potpisujem! Imam i ja takvu, od nedavno na terapiji. Ukočenost mišića i otežana fizička aktivnost također mogu biti znakovi hipotireoze.
glenn is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:45   #1422
Ako je uistinu kako Rintintina kaže - da se labradorica i dalje po kući potpuno normalno ponaša, a i da pliva (valjda negdje na jezeru ili rijeci pretpostavljam) i neda se iz vode kao ni prije, nekako mislim da ste s tim boleštinama bezveze zabrijali/le.
Meni pada samo na pamet da je pravi razlog neki neprijatan stres i to je pesekica doživjela i to je to.
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 22:39   #1423
Quote:
Hannan Ball kaže: Pogledaj post
Ako je uistinu kako Rintintina kaže - da se labradorica i dalje po kući potpuno normalno ponaša, a i da pliva (valjda negdje na jezeru ili rijeci pretpostavljam) i neda se iz vode kao ni prije, nekako mislim da ste s tim boleštinama bezveze zabrijali/le.
Meni pada samo na pamet da je pravi razlog neki neprijatan stres i to je pesekica doživjela i to je to.
Može i ne mora biti. Dugo sam slušala da je moj pas zasigurno doživio traumu i da je nesocijaliziran, od različitih posljedica neadekvatnog rada štitnjače gotovo jedini vidljivi jest strah od nepoznatih ljudi, na što su i veterinari odmahivali rukom.
glenn is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 06:51   #1424
Quote:
Hannan Ball kaže: Pogledaj post
Ako je uistinu kako Rintintina kaže - da se labradorica i dalje po kući potpuno normalno ponaša, a i da pliva (valjda negdje na jezeru ili rijeci pretpostavljam) i neda se iz vode kao ni prije, nekako mislim da ste s tim boleštinama bezveze zabrijali/le.
Meni pada samo na pamet da je pravi razlog neki neprijatan stres i to je pesekica doživjela i to je to.
Quote:
glenn kaže: Pogledaj post
Može i ne mora biti. Dugo sam slušala da je moj pas zasigurno doživio traumu i da je nesocijaliziran, od različitih posljedica neadekvatnog rada štitnjače gotovo jedini vidljivi jest strah od nepoznatih ljudi, na što su i veterinari odmahivali rukom.
I ja sam to doživljavala otprilike pola godine kad sam tvrdila da se Sitkino ponašanje promijenilo, uz odgovore 'to je normalno, labradori žderu', samo što je kod nas u pitanju drukičija dijagnoza.

Smartie je točno pobrojila razne mogućnosti koje mogu stajati iza te promjene ponašanja, a ovo što je HB istaknula, naime, da se pas ne da iz vode i veseli se plivanju, možda ukazuje i na to da se pas želi kretati, ali mu je teško hodati pa se raduje plivanju.

Drago mi je da je Rintintina odlučila obaviti preglede i nadam se da će nam javiti rezultat.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 11:59   #1425
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
I ja sam to doživljavala otprilike pola godine kad sam tvrdila da se Sitkino ponašanje promijenilo, uz odgovore 'to je normalno, labradori žderu', samo što je kod nas u pitanju drukičija dijagnoza.

Smartie je točno pobrojila razne mogućnosti koje mogu stajati iza te promjene ponašanja, a ovo što je HB istaknula, naime, da se pas ne da iz vode i veseli se plivanju, možda ukazuje i na to da se pas želi kretati, ali mu je teško hodati pa se raduje plivanju.

Drago mi je da je Rintintina odlučila obaviti preglede i nadam se da će nam javiti rezultat.
Danas popodne idemo kod veterinara.
Do danas smo se držali uputa učitelja iz njene školice. OK hoda za hranom, s tim da sada već prođe i više od 50 m od kuće prije nego išta dobije.
No, nažalost vidljiv je problem sa zadnjom desnom nogom dok ide uz stepenice.
Javiti ću se kad riješimo problem.
Hvala još jednom svima na savjetima
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 04:17   #1426
Ja neću govoriti ništa protiv trenera i njegovog savjeta, no sagledavanje problema u dubinu je ključno. Kod proždrljivih pasa hranom se lako kamuflira problem, koji je (grozo zvuči) srećom kod tvoje vidljiv jer šepucka ili nabada, štedi nogu. Isto vrijedi za druge poticaje koji su jaki i možda u određenom trenutku "važniji" od boli (ili skoči adrenalin pa pas zaboravi na bol) poput plivanja (opet, labradorima je voda ogroman poticaj i gušt). Pa imate tako npr. bordere ili slične koji u kvartu nabadaju ili se čudno ponašaju u nekoj situaciji, izvadiš lopticu i pas odjednom trči ko blesav.

Ako tebi koja poznaješ svog psa najbolje i do sada je sve bilo OK nema logike da odjednom neće šetati, vidiš da nabada - složi si neku opću sliku i razmisli je li mamljenje hranom rješenje (dugoročno). Osloni se i na gut feeling, što osjećaš da je ispravno.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 23:10   #1427
Imam jedno pitanjce: moj malac (chi, skoro 2 godine star, kastriran prije pola godine) ima promjenu ponasanja:
Imamo redovite setnje dva puta dnevno (po ovim vrucinama i nismo mogli vise-sape & ostalo), u popodnevnim sve cesce ima drustvo (fala isusu i dragom bogu), nitko ga ne tuce, zivi ko car...ali...
nakon sto nas je ispizdio u samim pocecima do sada je spavao na krevetu, sada sve cesce navecer odlayi u svoj krevetac koji se nalazi ispod malog ikeinog stola pored terase. Kada mlatim muhe po kuci, ponasa se kao da mlatim njega (wtf? spusti usi, stisne se i kida sto dalje, slicno kao i sa usisavacem),
nema prevelikog interesa za igru ako nemam klopu u ruci (sve radi tada), postao je strasno mazan, i stalno mi se penje na prsa, samo kaj mi se ne popne na glavu.
Ujutro, ajd to nam je fora u zadnje vrijeme se mazimo, ali po meni nista sto bi utjecalo tako na ponasanje, eventualno da se bahati.

E, sad, jel to normalna faza, da kidam kod doca ili ja umirem -.-

Ne sepa, stolica ok, ne povraca, nema temp...jednostavno imam osjecaj da je letargican (vrucine? nemam klimu, ali u kuci je je temp max 26)
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 08:31   #1428
Lepa,

Koji je vas kljucan problem?
To sto pas spava ispod Ikejinog stola? To sto odlazi na svoj krevet? Sto nije jako zainteresiran za divljanje? Sto se boji muhomlata? Ili sto je jako mazan?


Odgovor na svaku nedoumicu : pas vam odrasta, presao je stenecu i mladu momacku fazu.
Na svoj krevet ide jer mu je ocito tamo u tom momentu bolje!
Odrasli psi i nisu nesto ludi za nekim igrama 0-24 osim ako nisu takve naravi + mi smo poticali igre!
Muhomlat mahom mnogi psi ne vole. I nas s oprezom gleda kada je u upotrebi.
A to sto je mazan..... eh, a tko se ne voli maziti!

Druge poteskoce nisam iscitala iz tvog posta!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 14:54   #1429
okeeej,
znaci raste.
fuuu....mislim meni je to prvi pas i sve mi je novo.

hvala,
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 09:11   #1430
Odrasta, sazrijeva- svakako.

Kako vaš suživot ? Sjećam te se dok si pisala nakon što ste friško štene nabavili.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 22:11   #1431
Da, te neke promjene jednostavno vidiš, a nisi svjestan da su posljedica odrastanja... Moj je inače bio lud za drugim psima, igra odmah i pod obavezno, sad eventualno i to samo s onima kojima se dobro poznaje... I tak, baš pričam to frendu, veli on, pas ti odrasta... Jebote, kad malo bolje pogledaš zbilja. Onda skužiš neke sitnice koje je isto promijenio, što je stariji sluša apsolutno sve i tak... Baš se kuži promjena, i fali mi onak da bude malo bedast kak je znao biti...
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 08:37   #1432
Quote:
Grimble Gromble kaže: Pogledaj post
i fali mi onak da bude malo bedast kak je znao biti...
Apsolutno mi fali ona , kak mi to zovemo " trka, trka, trka "

Kada jure ko sumanuti, u onom pogrbljenom položaju, pa mijenjaju smjer, skaču ko divlje zvijeri........

Ja se do suza nasmijem tada!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:24   #1433
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Odrasta, sazrijeva- svakako.

Kako vaš suživot ? Sjećam te se dok si pisala nakon što ste friško štene nabavili.

Po meni sve ok,te sada kako je muz vise doma i opusteniji je i njih dvoje su se sklikali i imaju svoju neku briju. Bilo je na pocetku, prvih tjedana "koma" ali nakon psece skole postalo je puno lakse jer sam naucila sto i kako ciniti.
Svugdje je sa nama, uspjela sam mu naci drustvo i uskoro, ako ostanemo tu krece tecaj agility pa planiram sa njime i na tu aktivnost. Kastrirali smo ga tako da smo preskocili dio problema, jedino sto ponekad ne znam da li je sa njime sve ok, jel zadovoljan ili je u depri, uvijek me prati taj osjecaj da nisam ucinila dovoljno (nekada sam fkt sretna sto nisam mama -.-)
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:32   #1434
Quote:
LepaMilena kaže: Pogledaj post
uvijek me prati taj osjecaj da nisam ucinila dovoljno (nekada sam fkt sretna sto nisam mama -.-)

A čuj, za te fuzije prvo moraš ti biti sama sa sobom opuštena, sama sebi happy i cool....u suprotnom nisi " dovoljno dobra " ni za druge.

Tak da, sve od nas samih kreće.

Vjerujem da je vaš pas sretno biće kojemu ništa ne nedostaje.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 08:35   #1435
Ne znam na kojoj temi da pitam, ova mi se čini najprikladnija.

Kako skontati da se peseki igraju. a kad se tuku? Meni te sve njihove igre izgledaju ko da se kolju.

Pitam u biti jer imamo tu jednog cucka koji povremeno zbriše iz dvorišta i onda lunja sam okolo i zna se nakačiti kad skonta nekoga. Cucko je dobroćudan, al je užasno dosadan. Ovaj moj je stvarno uvijek raspoložen za druženja i svima se veseli, al i njemu ovaj ide na živce kad mu se zalijepi za dupe.
Cucko uvijek priđe i liže im njušku, skontala sam da se svima podčinjava. E sad je moj frajer skontao da on tu može bit glavni (inače je seronja on taj koji se ulizuje i podčinjava ) i naskakuje na njega pa se kefaju. E sad, ja ne znam jel se oni igraju, ovaj moj njega vuće za dlaku kod obraza (cucko je u tipu pekinezera, ima dugačku dlaku i malkoc je veći od ovog moga), vuće mu rep. Ovaj se ništa ne buni, a ja ne znam jel se ovaj moj igra ili ga maltretira. Ono žao mi je da ga ovaj moj maltretira jer se vidi da je micica i da mu u biti fali druženja, a opet glupo mi ih prekidati ak se u biti njih dvojica igraju.

Nitko ne reži, onda je valjda igra? Prvi mi je peso pa mi još sve to novo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 08:44   #1436
Nije režanje znak, psi i u najvećoj igri reže: moja kad se igra sa bullom frendom zvuči kao medvjed, a bome i on - svi bi znali zastajati i gledati jel opasni pas bull kolje jadnu kuju (a istina je da ona njega gnjavi...)

To ćeš morati skontati, tražiti znakove nelagode na psima-i tvom i onom s kim se igra.

Kad vidim da je moja pregruba a drugi pas pokazuje znakove nelagode-prekidam igru, jer ima malu bully crtu.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 08:54   #1437
A po čemu skontati znakove nelagode?

Ja do sada nisam imala problema, ovaj moj svima prilazi sa repićem u zraku s kojim maše i sa svima bi se igrao i uvijek je vlasnik u blizini pa zna po svome kad mu paše ili ne. Imamo par kojih se držimo dalje jer nisu baš raspoloženi al to se odmah skonta, to reži, laje, nakostriješi se i oće cvaknuti.

Ovaj njemu dolazi, ništa se ne buni a nema vlasnika pa ne mogu skontati jel mu paše ili ne. Ne brinem se ja za svoga, njemu da se ne da s njime on bi režao na njega i lajao i maknuo bi se od njega (doduše zna se maknuti od njega pa mu se ovaj opet zalijepi za dupe ili njušku ).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 09:01   #1438
Ako ga previše potegne/ugrize prvo ce glasno zacviliti najvjerojatnije onda se povući ili početi režati. Znaju često pretjerati u igri. Zapne dlaka za nokat, zub. Ali kod socijaliziranih pasa se to uglavnom riješi tako da drugi pas nakon cviljenja prestane. Jer su naučili još u leglu da je cviljenje znak boli. Ako je sve ok, nastave se igrati.

E sad, moraš naučiti prepoznati opasno režanje od režanja u igri.
Ima ta nota jedna gdje vidiš da je režanje baš agresivno. Ne zaigrano, ne u svhru izazivanja na igru nego baš agresivno, uzrujano.

Znakovi nelagode - odmicanje, cviljenje, rep savijen skroz pod guzicu.

Na svog psa ćeš se brzo uštimati. Tuđe uglavnom prema tim nekim općenitim znakovima.

U ovom slučaju bih rekla da se međusobno gnjave i uživaju s obzirom da se taj pas i dalje vraća. Nisu psi glupi, neće stalno isponova do pasa koji im ne odgovaraju.

Moj je imao fazu jedno vrijeme da kad god se prepao je bježao na klupu ili stol ili nama na ruke. Ideja - na visini sam siguran. #mačka
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 09:09   #1439
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A po čemu skontati znakove nelagode?
Rep pod noge, skrivanje kod nečeg sigurnog - mali psi pod auto, skrivanje iza vlasnika, izbjegavanje tog drugog psa. Oblizivanje u nelagodi.

Teško baš nabrojati...
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 09:26   #1440
Hvala vam na odgovorima.

Po ovome što ste napisali ne bih onda rekla da je nekome nelagodno, onda se samo igraju. Zna meni ovaj moj doći sjesti i gledat u mene, imam osjećaj da hoće da mu malo tog smora maknem od njega, al ovaj dođe opet do njega pa ga ovaj moj krene vijati pa ne bi rekla da traži spas. Valjda sam dođe uzet predah.


Ma ovo režanje u igri meni zvuči više ko nekakvo gunđanje, žvakanje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.