Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2017., 09:51   #401
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
isuse
tempere na litre i kuhanje plastelina

mojima su jedini nacin "likovnog izrazavanja" flomici i to jednom u sto godina, ni bojice ne vole.
vec vidim da ce "obozavati" likovni
joj, i moj je takav. neki dan me pitao da zakaj ga tjeram da crta. a potjeram ga valjda dva puta godišnje da uopće vidim u kojoj je motoričkoj fazi, a i da promjenimo crteže na frižideru. ikeine tempere ima već 4 god, niti jedna bočica do kraja potrošena.

ja sam bila u lidlu kad su dobili školsku opremu. uzela sam bilježnice, olovke i škare. zapravo niš posebno sa nekakvim posebnim cijenama nisu imali.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 09:53   #402
Imamo sve za školu, ali nisam puno morala nadokupiti: samo tempere za likovni, omote za udžbenike i pisanke. Ostali pribor sam nadopunila iz zaliha(imamo bojica i flomića da bar još dvoje djece opskrbim )

E da, i pernicu smo davno kupili.

Ono što me muči je pranje školske torbe.Nisam se još ohrabrila staviti je u kadu i namočiti (kaže Summer da ju je tako oprala pa sam i ja mislila). Bojim se da negdje ima kartona u njoj pa da se ne izobliči (radi se o Herlitz midi torbi, stari tip).

I ja se grozim ulaska u NN ili shopping centre od ovog tjedna na dalje, pogotovo ne mogu zamisliti da moram u NN ući početkom rujna jer sam prošle godine zapela u velikoj gužvi radi omota (one NN u Savskom gaju).

Trebam još nabaviti majice za tzk , ali kako je mala slomila ruku (opet) mogu odgoditi kupovinu jer ionako neće moći vježbati bar koji tjedan škole. Gdje kupite te bijele majice? Ali da su 100% pamuk, po mogućnosti širi model, ne usko.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 09:57   #403
majice imaš u decathlonu za 15kn, a vidjela sam i u reservedu.
prošli-pretprošli tjedan u nn je bilo milina. sva sreća da smo sve tam završili.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 10:17   #404
dobro jel moguce da 2017. godine jos uvijek netko inzistira iskljucivo na bijelim majicama za tjelesni?!
pa traume imam od toga jos iz osnovnjaka i kroz cijelu srednju.
nije valjda dolje obavezno nesto crno?!

evo, na takve pizdarije bas poludim. ono kad nema ama bas nikakvog valjanog razloga da nekog maltretiras s gluposcu kao sto je boja odjece. dress code za sat tjelesnog.:klap:


nadam se da sam se sad bezveze uzrujala i da cete mi reci da je to samo vas izbor.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 10:25   #405
Je, bijele majice i crne ili tamnoplave trenirke/kratke hlace/tajice

Moj nema duple flomice za pernicu i likovnu kutiju.

Obloge sam kupila prvi tjedan skole u kvartovskoj knjizari.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 10:29   #406
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
Je, bijele majice i crne ili tamnoplave trenirke/kratke hlace/tajice
pa jbt evo meni to fakat ne ide u glavu!
why??


Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
Obloge sam kupila prvi tjedan skole u kvartovskoj knjizari.
profi deformacija?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 10:33   #407
ovisi o skolama i uciteljima... kod nas recimo treba biti bijela majica, ali koliko sam cula moze biti nesto napisano na njoj, ne mora biti cisto bijela - tako da cu iskoristiti stare "sponzorske"

al isto tako sam cula da ima skola koje inzistiraju da majice budu cisto bijele, a hlacice za decke obavezno plave to mi je
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 10:42   #408
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
ovisi o skolama i uciteljima... kod nas recimo treba biti bijela majica, ali koliko sam cula moze biti nesto napisano na njoj, ne mora biti cisto bijela - tako da cu iskoristiti stare "sponzorske"

al isto tako sam cula da ima skola koje inzistiraju da majice budu cisto bijele, a hlacice za decke obavezno plave to mi je
znam da ovisi, nijedna skola u kojoj sam radila ne inzistira na takvim glupostima.
u sadasnjoj skoli presretni smo ako ucenici uopce dodju na tjelesni

to je najveca moguca glupost i fix ideja.
mi u srednjoj nismo smjeli ni sponzorske bijele s natpisima nositi, potjerala bi nas sa sata i spicila neopravdani
stvarno sam mislila da se taj idiotizam iskorijenio.

boze me sacuvaj.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 11:06   #409
tisi, kakve obloge?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:13   #410
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
tisi, kakve obloge?
omote.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:55   #411
Bijelih majica ima u Kiku.


Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 14:07   #412
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Bijelih majica ima u Kiku.


Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
Te je probala, zgodne, s puf rukavićima,ali joj se zavlače pod pazuh pa je smeta (nije bila stvar u veličini, već u modelu). Moja je cjepidlaka

Edit: Ne znam MORA li baš biti bijelo, nikad nisam krenula preispitivati taj zahtjev,ali mala kaže da su u bijelim majicama. Može biti neki print koliko sam shvatila. Ali mi nemamo baš ni bijelih s printom jer mi se čini da te bijele majice puno više privlače ostatke hrane od ostalih boja pa sam odustala od kupovanje bijelog.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 14:22   #413
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Te je probala, zgodne, s puf rukavićima,ali joj se zavlače pod pazuh pa je smeta (nije bila stvar u veličini, već u modelu). Moja je cjepidlaka

Edit: Ne znam MORA li baš biti bijelo, nikad nisam krenula preispitivati taj zahtjev,ali mala kaže da su u bijelim majicama. Može biti neki print koliko sam shvatila. Ali mi nemamo baš ni bijelih s printom jer mi se čini da te bijele majice puno više privlače ostatke hrane od ostalih boja pa sam odustala od kupovanje bijelog.
cek, ti radis u nizim razredima. kaj kod vas traze?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 14:34   #414
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
cek, ti radis u nizim razredima. kaj kod vas traze?
Bijele majice
Ali iskreno, nisam doživjela da klinac ne bi smio vježbati ako nema bijelu majicu.
Meni osobno je važno da ima neku majicu koju će presvući nakon tzk jer mi je to pitanje higijene (da ne sjedi zaznojen ostatak dana). I kad je moja mala u pitanju da je majica za vježbanje pamučna jer se utra zaznoji.

Po meni su te bijele majice stvar toga da ti odmah vidiš ima li klinac opremu za tzk ili ne. Ne bih rekla da je to stvar uniformiranosti (bar ja na to tako gledam). No recimo kad je Hrvatski olimpijski dan u školi, obično kažemo klincima da ta bijela majica predstavlja zajedništvo, sportski duh, prijateljstvo i tak (blah...). E sad....
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 14:37   #415
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Bijele majice
Ali iskreno, nisam doživjela da klinac ne bi smio vježbati ako nema bijelu majicu.
Meni osobno je važno da ima neku majicu koju će presvući nakon tzk jer mi je to pitanje higijene (da ne sjedi zaznojen ostatak dana). I kad je moja mala u pitanju da je majica za vježbanje pamučna jer se utra zaznoji.

Po meni su te bijele majice stvar toga da ti odmah vidiš ima li klinac opremu za tzk ili ne. Ne bih rekla da je to stvar uniformiranosti (bar ja na to tako gledam). No recimo kad je hrvatski olimpijski dan u školi, obično kažemo klincima da ta bijela majica predstavlja zajedništvo, sportski duh, prijateljstvo i tak (blah...). E sad....
ajd jos razumijem ako je nekakvo natjecanje pa da svi budu uniformirani, ali za obican sat tjelesnog... cista glupost.
svaki normalan roditelj ce djetetu dati ekstra majicu za tjelesni, ali propisivanje boje te majice mi je u rangu skolskih uniformi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 14:41   #416
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ajd jos razumijem ako je nekakvo natjecanje pa da svi budu uniformirani, ali za obican sat tjelesnog... cista glupost.
svaki normalan roditelj ce djetetu dati ekstra majicu za tjelesni, ali propisivanje boje te majice mi je u rangu skolskih uniformi.
Da, složila bih se s tim, ali praksa nažalost pokazuje drugačije.
No, sad smo offtopic.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:07   #417
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post

Ono što me muči je pranje školske torbe.Nisam se još ohrabrila staviti je u kadu i namočiti . Bojim se da negdje ima kartona u njoj pa da se ne izobliči (radi se o Herlitz midi torbi, stari tip).

Trebam još nabaviti majice za tzk . Gdje kupite te bijele majice? Ali da su 100% pamuk, po mogućnosti širi model, ne usko.
Moj ima anatomski ruksak, znači leđa, dno i naramenice je debelo postavljeno izgleda kao spužva. Isto me bilo strah prati. Ali ove vrućine pa da pokušam. Stavila sam u tuš kadu, istuširala da je sve mokro, uzela četku malu i istrljala s praškastim deterđentom i dobro isprala. Stavila sam van sušiti i doslovno za 2h skroz suho! To na leđima nije spužva nego nešto drugo, što se extra brzo suši i ne deformira se

Majice u KiKu ili u Dechatlonu, ove u KiKu kao mrvicu bolje. Zeznuto je što svi moraju bijele pa moj ne pazi, donese doma tuđe, ali mu drugi ne vrate njegovo, pa ti kupuj
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:49   #418
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ajd jos razumijem ako je nekakvo natjecanje pa da svi budu uniformirani, ali za obican sat tjelesnog... cista glupost.
svaki normalan roditelj ce djetetu dati ekstra majicu za tjelesni, ali propisivanje boje te majice mi je u rangu skolskih uniformi.
a kolko ima normalnih roditelja
bar bi ti to trebala znat

nije u rangu uniformi, jer uniformu moras nosit svaki dan, svaki sat, a tjelesni je 3 puta tjedno, jedan sat. dio je, skolskog pribora, jer se moras presvuc.
i ono sto night kaze, uciteljica odma vidi tko ima opremu, a tko nema. da svako dijete donese majicu u kojoj god boji hoce, ne bi uciteljica tak lako mogla uocit dal se dijete presvuklo il nije.
trazenje bijele majice i plavih hlacica mi je u rangu trazenja pisanke A i olovke HB za HJ ili PiD.
mogla je biti bilo koja druga boja, al bijelu je zapravo najlakse kupit (uopce ne kuzim ovo da se ne moze nac, pa HM stalno ima bijelih, ili po jedan ili u dvopaku sa nekom bojom. veci je problem oprat ju, ak imas doma sveukupno pet komada bijele robe)

i mi smo u srednjoj morali imat bijele majice, bez natpisa, i sjecam se da je curama sa ogromnim sisama, i crnim grudnjacima, to bio uzas. nama ostalima nije
ne znam kaj bi nizim razredima trebalo bit problematicno u bijelom
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:08   #419
Super stvar u bijelim pamučnim majicama jest pranje na 95, jer kad se dečki iznoje pa to zaborave u školi pa se to kiseli danima, e onda mi je super bijela majica

Inače, meni je ušteda velika i bitna, jer u rujnu imam uvijek drugih izdataka za obojicu i tri bitna rođendana, tako da sve planiram unaprijed koliko mogu.

Moji imaju ogromnu ikeinu kutijetinu punu puncatu materijala za kreativu, od bojenja lišća, žireva, slaganja kućica od kamenja s mora i žireva, ove godine smo i naplavne grančice skupljali, borove iglice sasušene, sa Sljemena se donose kerefeke pa se to lijepi, boji, prave otisci, reže.

Velik je problem baciti neki od uradaka, to radim poskrivećki s odmakom od nekoliko mjeseci.

Svaka akcija je dobrodošla,
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:24   #420
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
a kolko ima normalnih roditelja
bar bi ti to trebala znat
sve manje.

upravo to, problem mi je prati cisto bijele majice jer bijeli ves perem kad se skupi masina, a to je puno rjedje od npr. svijetle robe koju perem na 40.
nes ti znoja, pa nije katran, nije da ga treba iskuhavati do iznemoglosti.
opcenito mi je besmislena ta odredjena boja koje se netko, eto, samo tako sjetio dok mu je bilo dosadno.
pisanke A, B, C itekako imaju smisla, zna se tocno zasto se koja koristi dok djeca uce pisati, odredjena boja majice je cisto preseravanje.
o zabranjenim natpisima na bijeloj majici da i ne govorim.

nego...sto ako dijete onda ipak ima majicu druge boje? poruka u informativci, ili...?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.