Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2017., 21:29   #2161
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Ok, razimijem tvoju situaciju i kako je ispalo, pretpostavljam da je najveci problem skripa s novcima pa si morala i jeftinije uzimati.
Meni 500€ za sobu nije jeftinije.

Quote:
Takodjer, pazis ugovor potpisujes, ja imam otkazni rok od mjesec dana, mislim da je tri mjeseca zakonski rok ukoliko nije drukcije definirano.

U svakom slucaju, zelim ti nadalje srecu sa flatshareovima i da ne nalijeces vise na probleme
Hvala.
To o otkaznom roku na 3 mjeseca stoji u ugovoru. Bilo je prije 1 mjesec, no vlasnik stana je povećao na 3. Sa svakom izmjenom stanara mijenja ugovore i povisuje stanarine. Moja soba je prije godinu dana bila 455€, meni je podigao na 505€ kad sam uselila, a od sljedećeg mjeseca je digao za takve sobe u zgradi (cijela zgrada je njegova) na 520€. Može mu se.
aree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 21:55   #2162
Quote:
hoodie kaže: Pogledaj post
ne znam bas - stan je blizu centra, izgleda luksuzno i namjesten je... i jos se radi o munchenu. moglo bi bit jeftinije da, ali meni se cini kao realna cijena ovako po slikama i po tome sta se nudi

meni je to donekle razumno jer se radi o skupom gradu, smjestaju koji izgleda luksuzno te je namjesten i ful je blizu centra. Ne znam zasto je tebi to nerazumno? treba stavit stvari u perspektivu i shvatit da koliko platis toliko i dobijes.

meni je poznato od prije da njemci vole zivjet kao podstanari, te da shodno tome postoji i drugacija kultura zivljenja(ali to vrijedi za one koji su tamo, ispada da svaki stranac kupuje namjestaj...), međutim, nije mi plan naselit se tamo sljedecih 10 godina, te sto imam manje stvari sa sobom to bolje. Kupovat komplet novi namjestaj je meni suluda opcija zbog vec napisanih razloga. I za mene je to bacen novac, potrosit hilajde eura na frizidere krevete ves masine radne stolove i stavec i onda to sve bacit/prodat po ful niskoj cijeni za 2-3god kad ides dalje.
.
Mozes u tom kvartu naci i jeftinije, to sto oni napisu luksuzno to ti je namjestaj iz ikea ili polovni, nije pravilo, ali znam ljude koji su svoj polovni namjestaj prodavali tima koji iznajmljuju luksuzno uredene stanove. ugl. nebitno. Trebas ici i vidjeti stan i procijeniti sam.

Namjestaj kupis ili u ikea ili polovni i onda te ne ispadne toliko skupo, ionako ti mali stanovi nemaju ni masine, kuhnja ces dobit skoro sa svakim stanom, tako da te skuplje stvari ne moras kupovat.

Naravno da zelis imati svoj mir i svoj stan, ja sam samo pokusavala reci da realno za pocetak je to tesko izvedivo. Naravno sve ovisi o tvojoj placi, ako ti stan ispadne 1/3 tvojih prihoda, onda je tako sve jedno koliko ga placas jer ce ti ostati dovoljno za sve ostalo. Kad vidis kolika ce ti placa biti, najbolje ces znati procijeniti koliko mozes izdvojiti za stan.
plavidupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 22:30   #2163
Neces kuhinju dobit skoro sa svakim stanom.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 00:37   #2164
Quote:
hoodie kaže: Pogledaj post
...međutim, nije mi plan naselit se tamo sljedecih 10 godina, te sto imam manje stvari sa sobom to bolje. Kupovat komplet novi namjestaj je meni suluda opcija zbog vec napisanih razloga. I za mene je to bacen novac, potrosit hilajde eura na frizidere krevete ves masine radne stolove i stavec i onda to sve bacit/prodat po ful niskoj cijeni za 2-3god kad ides dalje.
Ne stoji to da je bačen novac kupiti namještaj. S obzirom da su namješteni stanovi generalno skuplji, u pola godine ti razlika u stanarini otplati sav namještaj. Dodatne prednosti su da:
- namjestiš stan po svom ukusu
- namještaj je nov, pa se ne moraš brinuti što je netko prije tebe radio na tom kauču/stolu...
- namještaj je tvoj, pa ako nešto oštetiš nećeš izgubiti dio pologa za stan.

Jedina prednost namještenog stana je to da ne gubiš vrijeme na kupovinu namještaja i ne moraš se natezati s dostavljačima i monterima.
juanito is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 03:57   #2165
@hoodie
Po statistici bi morao tamo u centru Munchena moci naci stan te veličine za prosječno Ca. 26€ po m2. Znaci 858€. Znaci da bi dao 442€ mjesecno za namjestaj. U godini 5304€ ili u 3 godine 15912€. Za to se da veoma luksuzno namjestiti stan.

Ti imas svoju racunicu i sam najbolje znas koliko dugo planiraš ostati u njemackoj, ako danas nemas za namjestiti stan i placas 1300, mozda ces ipak imati za 2 godine, što bi se kod 5 godina planiranog ostajanja ipak izplatilo, jer bi za ne velike pare mogao prenijeti kvalitetni namještaj u Hrvatsku. Perilica sa kombijem naplacivaju iz Frankfurta u Split 50€. Fotelju ovisno o veličini 150-400€ itd.

Nije da njemci vole biti podstanari ali su u puno stvari drugačiji.
Njemački roditelji će puno više ostaviti sa strane za stare dane i s time manje dati i djeci, jer možda će njiman trebati a i dijetetu se smatra bolje da mu se ne servira sve dok je u Hrvatskoj kao obaveza da se djetetu mora dati kat ili pomoći mu kupiti stan.
U njemackoj jer evo mogu djeca puno ranije izselu. Njemački roditelji čak ako im nije potrebno naplacivaju stanovanje djece doma cim djeca pocimaju zarađivati, veliki dio to stavi sa strane i daje djetetu kao startni kapital kada se izseli.
Pošto imaš puno više stanara imaju oni i puno jači lobi i s tim i veća prava. Dok se u Hrvatskoj većina stanova iznajmljiva bez ugovora, i gazda te može izbaciti kada god želi, ovdje ako si dovoljno dugo stanar, gazda ti mora dati otkaz cak 12 mjeseci ranije dok ti njemu uvijek možes u roku od 3 mjeseca. Imas i slucajeva gdje bi bio otkazni rok i do 3 godine ako gazda ne dokaze da ima osobnu potrebu za taj stan, sto mora dokazati sa tim da on ili djeca mu nakon tebe tu useljavaju.

Kod cjena najma u nekim hrvatskim gradovima i visoke kupovne cijene bi teoretski trebalo biti nezanimljivo biti u Hrvatskoj kupiti stan, još su kamate vise, ali evo Hrvati moraju kupiti stan i ma kakvi ga prodati makar se išlo živjeti u Njemačku.

Njemac znači niti vidi kao svoju obavezu da djecu opskrbi sa nekretninom niti da su djeca obavezna se u starim danima brigati oko njih, tako štede umjereno do kraja života ali i žive jer imaju ušteđevine u starim danima, pogledaj koliko imaš stari njemaca turista?
Ali zbog jačeg pada nataliteta ipak su stalno rekordne ostavštine.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 07:28   #2166
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
I još nešto, otežavajuća okolnost je i otkazni rok na 3 mjeseca i nedostatak para.
U Frankfurtu, a vjerovatno i u drugim vecim gradovima, imas Zeitmiete. Preko agencije nades sobu u WG i ako hoces mozes potpisati na mjesec dana i produzivati svaki mjesec. Ja sam npr. potpisao na 6 mjeseci, nemas otkaznog roka nego moras "odraditi" tih 6 mjeseci i onda ides ca ili produzis na koliko hoces. Polog me izasao 250.
Vlasnik je neki Kinez kojeg vjerovatno nikad necu vidjeti a agentica vodi racuna o svemu- npr riknila mi roleta u sobi, drugi dan je poslala tipa da popravi.
Poanta- nemas otkazni rok, veca fleksibilnost, polog je minimalan pa i ako moras paliti prije reda nije takva katastrofa posto je 250e u pitanju, nema cimanja sa WG Gesucht.
Ima na Immoscout oglasa...
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 08:15   #2167
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
U Frankfurtu, a vjerovatno i u drugim vecim gradovima, imas Zeitmiete. Preko agencije nades sobu u WG i ako hoces mozes potpisati na mjesec dana i produzivati svaki mjesec. Ja sam npr. potpisao na 6 mjeseci, nemas otkaznog roka nego moras "odraditi" tih 6 mjeseci i onda ides ca ili produzis na koliko hoces. Polog me izasao 250.
Vlasnik je neki Kinez kojeg vjerovatno nikad necu vidjeti a agentica vodi racuna o svemu- npr riknila mi roleta u sobi, drugi dan je poslala tipa da popravi.
Poanta- nemas otkazni rok, veca fleksibilnost, polog je minimalan pa i ako moras paliti prije reda nije takva katastrofa posto je 250e u pitanju, nema cimanja sa WG Gesucht.
Ima na Immoscout oglasa...
Ma da i moras paliti prije, a ne mozes otkazati - WG mozes podiznajmiti do samog kraja ugovora, lako je naci pogotovo u velikim gradovima nekog za Zeitmite svoje sobe.

Tako nist ne izgubis, a kauciju na kraju dobijes svakako natrag.

Ja sam poceo traziti posao u Munchenu, planiram preseliti tamo do kraja godine, pa su me malo opalile u glavu cijene WG-a u odnosu na tu gdje jesam sad, prosjecno 500€ i kaucija 1000€.

Sad placam sobu u kuci u centru Fulde 240€ i 200€ kaucija
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."

Zadnje uređivanje Aubrigo : 20.08.2017. at 08:42.
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 11:52   #2168
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
U Frankfurtu, a vjerovatno i u drugim vecim gradovima, imas Zeitmiete. Preko agencije nades sobu u WG i ako hoces mozes potpisati na mjesec dana i produzivati svaki mjesec.
Ne znam za ovo. Ja sam u Stuttgartu.

Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Ma da i moras paliti prije, a ne mozes otkazati - WG mozes podiznajmiti do samog kraja ugovora, lako je naci pogotovo u velikim gradovima nekog za Zeitmite svoje sobe.

Tako nist ne izgubis, a kauciju na kraju dobijes svakako natrag.
Meni je recimo ugovorom strogo zabranjeno podiznajmiti svoju sobu, ali ako izlazim van i nađem sljedećeg stanara za svoju sobu, onda ne moram plaćati otkazni rok. Mislim da je tako inače i za stanove.


Quote:
juanito kaže: Pogledaj post
Ne stoji to da je bačen novac kupiti namještaj. S obzirom da su namješteni stanovi generalno skuplji, u pola godine ti razlika u stanarini otplati sav namještaj. Dodatne prednosti su da:

- namještaj je tvoj, pa ako nešto oštetiš nećeš izgubiti dio pologa za stan.
Ovo je zbilja dobar point. Moj je dečko iznajmio stan u jednom selu gdje vlasnica ne pronalazi lako nove stanare jer je to zbilja selendra. On je tamo možda 5 puta prespavao u pola godine jer je radio na projektu u drugom gradu i kad je otkazao stan, imao je užasno problema s njom, uzela mu je veći dio kaucije jer te slomljena letvica na krevetu, te fali antena za TV, te ovo te ono... a i sama zna da uopće tamo nije boravio. Baš je ukrao TV antenu
Sve u svemu, više me privlače prazni stanovi.
aree is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 19:11   #2169
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
@hoodie
Po statistici bi morao tamo u centru Munchena moci naci stan te veličine za prosječno Ca. 26€ po m2. Znaci 858€. Znaci da bi dao 442€ mjesecno za namjestaj. U godini 5304€ ili u 3 godine 15912€. Za to se da veoma luksuzno namjestiti stan.

Ti imas svoju racunicu i sam najbolje znas koliko dugo planiraš ostati u njemackoj, ako danas nemas za namjestiti stan i placas 1300, mozda ces ipak imati za 2 godine, što bi se kod 5 godina planiranog ostajanja ipak izplatilo, jer bi za ne velike pare mogao prenijeti kvalitetni namještaj u Hrvatsku. Perilica sa kombijem naplacivaju iz Frankfurta u Split 50€. Fotelju ovisno o veličini 150-400€ itd.

Nije da njemci vole biti podstanari ali su u puno stvari drugačiji.
Njemački roditelji će puno više ostaviti sa strane za stare dane i s time manje dati i djeci, jer možda će njiman trebati a i dijetetu se smatra bolje da mu se ne servira sve dok je u Hrvatskoj kao obaveza da se djetetu mora dati kat ili pomoći mu kupiti stan.
U njemackoj jer evo mogu djeca puno ranije izselu. Njemački roditelji čak ako im nije potrebno naplacivaju stanovanje djece doma cim djeca pocimaju zarađivati, veliki dio to stavi sa strane i daje djetetu kao startni kapital kada se izseli.
Pošto imaš puno više stanara imaju oni i puno jači lobi i s tim i veća prava. Dok se u Hrvatskoj većina stanova iznajmljiva bez ugovora, i gazda te može izbaciti kada god želi, ovdje ako si dovoljno dugo stanar, gazda ti mora dati otkaz cak 12 mjeseci ranije dok ti njemu uvijek možes u roku od 3 mjeseca. Imas i slucajeva gdje bi bio otkazni rok i do 3 godine ako gazda ne dokaze da ima osobnu potrebu za taj stan, sto mora dokazati sa tim da on ili djeca mu nakon tebe tu useljavaju.

Kod cjena najma u nekim hrvatskim gradovima i visoke kupovne cijene bi teoretski trebalo biti nezanimljivo biti u Hrvatskoj kupiti stan, još su kamate vise, ali evo Hrvati moraju kupiti stan i ma kakvi ga prodati makar se išlo živjeti u Njemačku.

Njemac znači niti vidi kao svoju obavezu da djecu opskrbi sa nekretninom niti da su djeca obavezna se u starim danima brigati oko njih, tako štede umjereno do kraja života ali i žive jer imaju ušteđevine u starim danima, pogledaj koliko imaš stari njemaca turista?
Ali zbog jačeg pada nataliteta ipak su stalno rekordne ostavštine.
sve to stoji, samo pitanje je jel na pocetku imas veci dio love za namjestaj, a jos vaznije sta ces nakon toga. Meni nije u planu ic nazad u RH, a i da je, nije mi u planu prenasat namjestaj jer mi ne treba. Suvisno je. Glupo mi je ulozit novce u nesto sto mi ne treba za par godina i onda nemam kamo s time.

Quote:
juanito kaže: Pogledaj post
Ne stoji to da je bačen novac kupiti namještaj. S obzirom da su namješteni stanovi generalno skuplji, u pola godine ti razlika u stanarini otplati sav namještaj. Dodatne prednosti su da:
- namjestiš stan po svom ukusu
- namještaj je nov, pa se ne moraš brinuti što je netko prije tebe radio na tom kauču/stolu...
- namještaj je tvoj, pa ako nešto oštetiš nećeš izgubiti dio pologa za stan.

Jedina prednost namještenog stana je to da ne gubiš vrijeme na kupovinu namještaja i ne moraš se natezati s dostavljačima i monterima.
Bitno je da je stan funkcionalan(od prvog dana, a ne da spavam na podu 2 mjeseca jer nemam za krevet), a to po kakvom je ukusu je meni sporedna stvar

Dobro u redu, novi je namjestaj, ali po tome onda su svi hoteli neprikladni jer je netko koristio namjestaj prije tebe.

Ne vidim razliku oko toga ciji je namjestaj.. potrgana noga od kreveta se treba popravit iz naseg dzepa ovako i onako. Gubis lovu u svakom slucaju pa kako to moze bit prednost?

Quote:
aree kaže: Pogledaj post
Ovo je zbilja dobar point. Moj je dečko iznajmio stan u jednom selu gdje vlasnica ne pronalazi lako nove stanare jer je to zbilja selendra. On je tamo možda 5 puta prespavao u pola godine jer je radio na projektu u drugom gradu i kad je otkazao stan, imao je užasno problema s njom, uzela mu je veći dio kaucije jer te slomljena letvica na krevetu, te fali antena za TV, te ovo te ono... a i sama zna da uopće tamo nije boravio. Baš je ukrao TV antenu
Sve u svemu, više me privlače prazni stanovi.
ako sam dobro shvatio sta nije da se napocetku navedu sve stete u ugovoru da na kraju ne bi bilo da si ti taj koji je to potrgao?
hoodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 19:54   #2170
Kao vec navedeno ti moraš znati svoju racunicu. Ali ako imaš 1300 za namjesten apartman ces mozda i moci 500€ mjesecno staviti sa strane mjesecno, to je nakon 18 mjeseci 9.000€ od toga znaci 2.500 kaucije i 6.500€ za namještaj. Sa tim ćeš moći lako krenuti da imaš skoro sve jer ako je apartman od 30m2 je to isto samo ona mala kuhinja, koja je inače najskuplji faktor. Ako ćeš ostati duže od 2 godine ti je stalno plaćati taj stan 1300€ razbacivanje novca, ali tvoj je. Ja bi radije nakon što sam namjestila sve trošila novac na putovanja. I iskreno bi se radije vukla 6-9 mjeseci u 12m2 i zajedničkom kupatilu za 400€ i uselila tada sa ušteđenim 5400€-8100€ u stan u kojem bi možda prvi mjesec samo imala kuhinju i krevet. Pa sljedeći mjesec i fotelju itd.

Ja samo vidim kod tebe opasnost komoda kao što ga imaju ljudi kod ugovora za struju, mobilni itd. I tako unatoč novim i boljim ponudama čak i njihovog operatora ostaju u staroj preskupoj tarifi.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:25   #2171
njezna-kako se zove onaj Anbieter o kojem si pricala da mijenja ugovore za tebe kako ti najbolje pase....
trazio sam tvoj post ali sad ne mogu naci
hvala
lp
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 00:51   #2172
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
njezna-kako se zove onaj Anbieter o kojem si pricala da mijenja ugovore za tebe kako ti najbolje pase....
trazio sam tvoj post ali sad ne mogu naci
hvala
lp
Samo za struju www.switchup.de
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:48   #2173
Quote:
hoodie kaže: Pogledaj post
jasna stvar, ponasam se kao da ovo uopce i nije opcija.

ne znam kako je komican kad sam evo bezveze stisnuo dva linka bez nekog detaljnog gledanja jel mi se svidja stan ili ne:

https://www.mrlodge.com/rent/1-room-...euhausen-6807/
https://www.mrlodge.com/rent/1-room-...ch-solln-4313/

i cijena je oko 1200e, a koliko vidim ima i jeftinijih, mislim ono ne treba mi sad stan u centru sa 40+ kvadrata.... uglavnom nista puno vise nego sto sam i rekao, nije mi neko iznenađenje.

To što si ti vidio neki oglas na netu, ne znači da će da je taj oglas još uvijek aktuelan. Još manje da će te čekati.

Quote:
hoodie kaže: Pogledaj post
koliko je to dobro, toliko je i lose s potpuno nepoznatim strancem se useljavat na duze vrijeme
Pitanje je, imaš li tu drugu opciju. Osim one da uopće niti ne ideš u Njemačku.


Quote:
hoodie kaže: Pogledaj post
opcija je lakse izvediva jer je jeftina - nista vise.
Pa to je tebi ne najbitnija, nego jednino bitna stvar.
Rekao si da nemaš baš novca i ne možeš/ne želiš doći do njega prije selidbe u Njemačku.

Quote:
hoodie kaže: Pogledaj post
tenks i hvala na pravom komentaru, jedini upis koji mi je dao konkretan link i rekao: evo pogledaj tu i tu, pa odluci - hvala jos jednom!
Pogrešno si shvatio.
Nije na tebi da odlučuješ.
Na stanodavcu je da odlučuje između tebe i sotalih kandidata.
Lakše je stanodavcu naći podstanara, nego tebi stan.
Pogotovo ako si financijski ograničen, kao što ti jesi.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 13:16   #2174
TREĆINA svih radnih mjesta u Njemačkoj popunjava se preko privatnih veza i poznanstava, a kod manjih poduzeća do posla na ovaj način dolazi gotovo polovina svih novozaposlenih, priopćio je Savezni ured za zapošljavanje.

"32 posto svih novozaposlenih u prošloj godini do radnog mjesta je došlo preko privatnih poznanstava dok je kod manjih poduzeća s 47 posto ta vrijednost još viša", priopćio je Savezni ured za zapošljavanje u Nürnbergu pozivajući se na redovito ispitivanje koje se provodi među poslodavcima.

Preko internetskih platformi za zapošljavanje, kako privatnih tako i one Saveznog ureda za zapošljavanje, posao je pronašlo 21 posto novozaposlenih. 11 posto je posao pronašlo preko oglasa za zapošljavanje na internetskim stranicama poduzeća, deset posto posao pronađe preko oglasa u tisku a isto toliki postotak biva zaposlen na temelju samoinicijativne ponude.

U 2016. je u Njemačkoj popunjeno 3,65 milijuna novih radnih mjesta od čega najveći dio, 44 posto, otpada na manja poduzeća do 50 zaposlenih.

"Manja poduzeća se u potrazi za radnom snagom prvenstveno oslanjanju na privatne kontakte i preporuke dok veće kompanije do zaposlenih natprosječno često dolaze preko oglasa na vlastitim internetskim stranicama", proizlazi iz studije Instituta za tržište rada koje djeluje u sklopu Saveznog ureda za zapošljavanje.

Iz istog istraživanja proizlazi da manja poduzeća teže dolaze do radnika što se povezuje s nižim početnim plaćama i djelomično nepovoljnijim uvjetima rada. Istodobno novozaposleni u manjim tvrtkama češće bivaju zaposleni na neodređeno vrijeme nego u većim tvrtkama.
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 13:20   #2175
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Lakše je stanodavcu naći podstanara, nego tebi stan.
U Münchenu bi neki dali dodatno još ruku, za "jeftin" (20€ po m2) Stan u centru.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:28   #2176
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Jesam dobro razumio, ti bi povoljan "gradski stan"?
Ma ja trenutno imam stan u kojem zivim zadnjih godinu dana. Voljela bi ga promijeniti, jer nisam zadovoljna bas. Dok trazim stan, jedna kolegica na poslu mi je rekla da zna za neki gradski stan koji se oslobodio, pa zasto se ne prijavim. Pitala sam: pa zar gradske stanove ne dobivaju samo ljudi sa malim primanjima?
Ja se na to ne mogu prijavljivati, jer ja i moja polovica imamo prevelika primanja za takve stanove.
Ona meni veli nema to veze s platom. Zato ja ovdje postavljam pitanja, da se informiram..jer ili ne znam ja ili ona
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:18   #2177
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
U Münchenu bi neki dali dodatno još ruku, za "jeftin" (20€ po m2) Stan u centru.
Rodjak 2007. uselio u stan od 80 kvadrata, najam 700€ kalt, dobar dio Münchena. Pocetkom ove godine u zgradu uselili neki Bosanci, stan iste velicine kao njegov, 1350€ kalt.
__________________
Hubraum ist durch nichts zu ersetzen.
papyfr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:41   #2178
Quote:
papyfr kaže: Pogledaj post
Rodjak 2007. uselio u stan od 80 kvadrata, najam 700€ kalt, dobar dio Münchena. Pocetkom ove godine u zgradu uselili neki Bosanci, stan iste velicine kao njegov, 1350€ kalt.
Isti ili drugi vlsnik?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:44   #2179
Quote:
papyfr kaže: Pogledaj post
Rodjak 2007. uselio u stan od 80 kvadrata, najam 700€ kalt, dobar dio Münchena. Pocetkom ove godine u zgradu uselili neki Bosanci, stan iste velicine kao njegov, 1350€ kalt.
Pa iman ja u vlasništvu 2 ista stana u istoj zgradi, ali pošto imam politiku da ne dižem najam ako sam zadovoljna sa stanarima ovi jedni plaćaju za 66m2 (Frankfurt Bornheim) 620€ (7 godina su u njemu, a drugi sam nedavno iznajmila za sada tamo normalnu cijenu od 780€.
Ako nisam zadovoljna pratim maksimalno dozvoljeno poskupljenje.

Najmovi su skočili, jer su sa niskim kamatama i dosta cijene kupnje skočile i naravno jer tržište to dozvoljava.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully

Zadnje uređivanje MrsGahan : 22.08.2017. at 16:58.
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:31   #2180
Pozdrav, uskoro cu postati tata i trebao bih informacije sto je sve potrebno za prijavu djeteta. Znam da neke bolnice odmah daju formulare da se ispune i salju dalje u institucije. Procitao sam da u konzulatu mogu napraviti putni list za djete. Ima li netko iskustava sa tim? Sto je i kakva je procedura za kinder i elterngeld? Hvala.
MileIng is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.