Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2017., 13:11   #1
Digitalni signal i prijemnici (receiveri) - sva pitanja i ostalo ovdje - 2. dio

Nastavak prethodne teme
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 17:40   #2
Pozdrav

Da li mi netko može pomoći. Naime prije 2-3 dana nestali su mi RTL kockica, sportska televizija i par tih programa.....samo odjednom.

Nemam ih niti na smart tv-u, niti na starom CRT-u sa reciverom???

Da li se nešto promijenilo ili ????

HRT-ove i ostale velike kanale hvatam normalno kao i prije
www2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 17:42   #3
Naravno rescanirao sam ponovo programe (automatska pretraga) ali ništa, niti na jednom tv-u.
www2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:22   #4
Nesto ti ne stima sa antenom, ako ne znas sam pozovi nekog strucnjaka.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 10:52   #5
Quote:
anchi1 kaže: Pogledaj post
hvala, probat ću. A da li bi kupnja antene pomogla?
Kakve antene? A kako sada gledaš?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 10:55   #6
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Probaj postavke odavde: https://www.avforums.com/threads/sam...tings.2033760/

ali molim vas da prepisivanje postavki ne zovete kalibracijom..
ok, hvala
anchi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:10   #7
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Kakve antene? A kako sada gledaš?
gledam ga na zemaljskom signalu
mislila sam na kupnju manje unutarnje antene ako bi ona pojačala signal za nase programe?
anchi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:12   #8
Ma ništa. Pa ne možeš očekivati čudo sa našim programima. Nije ti to do kalibracije. Kod mene na sonyu ima opcija za skaliranje reality ili slično dosta poboljša sliku. Sigurno i Samsung ima nešto.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:15   #9
Quote:
anchi1 kaže: Pogledaj post
gledam ga na zemaljskom signalu
mislila sam na kupnju manje unutarnje antene ako bi ona pojačala signal za nase programe?
Nemaš ti problem s antenom jer bi imala smetnje...nažalost, dobar (i oštar) SD signal na (zaista) velikom UHD televizoru je oksimoron ...probaj pojačati sharpness (ali bez pretjerivanja), ali pogasiti redukciju šuma (ako ima, mislim da nema) i Digital Clean View...što se tiče boja one su često zaista blijede na TV programu, ovisno o materijalu...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:22   #10
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Nemaš ti problem s antenom jer bi imala smetnje...nažalost, dobar (i oštar) SD signal na (zaista) velikom UHD televizoru je oksimoron ...probaj pojačati sharpness (ali bez pretjerivanja), ali pogasiti redukciju šuma (ako ima, mislim da nema) i Digital Clean View...što se tiče boja one su često zaista blijede na TV programu, ovisno o materijalu...
pitam za antenu jer ju imaju poznanici za manji philips tv od 2500 kn na kojem je slika nasih programa skroz ok. pokušat ću sve to učiniti, hvala. a da li bi naši programi bolje izgledali da ih gledam preko max tv ili b neta?
anchi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:24   #11
Quote:
anchi1 kaže: Pogledaj post
pitam za antenu jer ju imaju poznanici za manji philips tv od 2500 kn na kojem je slika nasih programa skroz ok. pokušat ću sve to učiniti, hvala. a da li bi naši programi bolje izgledali da ih gledam preko max tv ili b neta?
Boldano = NE! tj upravo obrnuto... A na početku posta je naglasak na "manji" a, pretpostavljam, i "manje rezolucije od UHD-a"?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:35   #12
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Boldano = NE! tj upravo obrnuto... A na početku posta je naglasak na "manji" a, pretpostavljam, i "manje rezolucije od UHD-a"?
hvala na infu za max tv, a za philips ste u pravu. pokušat ću isprobati postavke za tv, a valjda se s vremenom i naviknuti na tu kvalitetu slike.
da li se isplati uzimati dodatne pakete za tv, sa stranim programima preko b neta, max tv itd. i hoce li oni biti dobre kvalitete na ovom tvu?
anchi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:37   #13
Bolje uzmi neki kvalitetniji iptv.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:43   #14
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Bolje uzmi neki kvalitetniji iptv.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
mozete mi preporuciti koji bi bio najbolji?
anchi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:43   #15
Quote:
anchi1 kaže: Pogledaj post
pitam za antenu jer ju imaju poznanici za manji philips tv od 2500 kn na kojem je slika nasih programa skroz ok. pokušat ću sve to učiniti, hvala. a da li bi naši programi bolje izgledali da ih gledam preko max tv ili b neta?
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Boldano = NE! tj upravo obrnuto... A na početku posta je naglasak na "manji" a, pretpostavljam, i "manje rezolucije od UHD-a"?
MytByte a mozda malo i DA za odredjeni dio HD programa, samo naglasavam na manji dio programa koji su HD i imas ih u dodatnim paketima B.net-a (prosirenom paketu, start HD paketu cca zajedno 15-najstak TV programa, pretpostavljam da te sportski HD paket ne zanima).
Ipak je razlika izmedju SD i HD signala-slike
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:49   #16
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
MytByte a mozda malo i DA za odredjeni dio HD programa, samo naglasavam na manji dio programa koji su HD i imas ih u dodatnim paketima B.net-a (prosirenom paketu, start HD paketu cca zajedno 15-najstak TV programa, pretpostavljam da te sportski HD paket ne zanima).
Ipak je razlika izmedju SD i HD signala-slike
Htio sam dopisati ali sam zaključio da je to besmisleno jer jedini DVB-T kanali koji su dostupni u HD-u na kabelu su Nov@HD i Dom@HD, znači, iznimka koja potvrđuje pravilo...

@grga: kako iptv može biti bolji od izvornog signala???
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:02   #17
Od domacih da tocno ali ima ovih HD TV programa sa prijevodom (dokumentarnih, filmskih) tako da je ipak uz takav TV dobro uzeti ove B.net prosirene pakete sa HD programima. IPTV nikako ne uzimaj.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:10   #18
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Od domacih da tocno ali ima ovih HD TV programa sa prijevodom (dokumentarnih, filmskih) tako da je ipak uz takav TV dobro uzeti ove B.net prosirene pakete sa HD programima. IPTV nikako ne uzimaj.
Daj mi objasni zašto ne iptv? Ja ga koristim i baš me zanima.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:12   #19
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Od domacih da tocno ali ima ovih HD TV programa sa prijevodom (dokumentarnih, filmskih) tako da je ipak uz takav TV dobro uzeti ove B.net prosirene pakete sa HD programima. IPTV nikako ne uzimaj.
ok hvala na savjetu. znaci od nase ponude je najbolji b net po kvaliteti i sadrzaju?
anchi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:15   #20
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Daj mi objasni zašto ne iptv? Ja ga koristim i baš me zanima.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Po meni, kao prvo, poslovično uklanjanje interlacea iz izvornog signala, znači 25 umjeto 50 fps = trzavi pokret na sportu i sl, dalje, prekodiravaje izvornog biratea u dosta niži što se ipak vidi...ne kažem da domaći kabelski operateri nude bolji bitrate ali barem daju izvorni interlace...

@anchi: b-net jest bolji od maxtv-a preko mreže ali po sadržaju - to ćeš morati ti sama odlučiti, ovisno što te zanima...maxtv, recimo, ima Arenasportove ekskluzivno...

P.S. misim da će nas mod brisati i seliti na druge teme

Zadnje uređivanje MytByte : 21.04.2017. at 12:25.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.