Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2009., 03:18   #81
luka hodak-prvi šaman europe zaigrao se bunikom i ubio prijatelja

U razuzdanoj proslavi Nove godine koju je organizirao načelnik Opžine Saborsko Luka Hodak, u požaru je izgorio Ratko Barić (59) iz Saborskog, dok su u ogulinskoj bolnici sa simptomima trovanja i u halucinogenom stanju završili Saborčani Ivica Hodak (39) i Marko Tomšić (44), te izvjesni Damir iz Karlovca kojeg mještani ne poznaju.

Ivica je gore otišao oko 22 sata, a vratio se nešto prije 1 poslije ponoći. Čuo sam lupanje iz njegove sobe, no nisam obraćao pažnju jer sam mislio da je doveo društvo i da slave. Ujutro sam ga zatekao vani. Bio je potpuno dezorijentoran, pričao je kako ga grizu zmije! Sobu je tijekom noži potpuno demolirao, razvalio je namještaj i razbio božićnu jelku. Tu i tamo je dolazio k sebi pričajući kako im je Luka dao kompot od bunike, crnih bobica koje dozrijevaju ljeti -rekao nam je Ivičin brat Mario Hodak, inače bratić načelnika Luke Hodaka.

http://www.jutarnji.hr/crna_kronika/...1,1,,146985.jl


ocekivalo bi se, pa makar i od samoprozvanog, prvog samana europe da zna za buniku i daturu i njihova "vrazja" djelovanja


"Kako se čini, Ratko je izgubio svijest te pao na vatru koja je gorjela u baraci gdje je njegovo potpuno pougljeno tijelo pronašla supruga Ankica u ranim jutarnjim satima."

bit ce se jadnik htio rijesiti kukaca sto plaze po njemu, a ne da je izgubio svijest, mozes mislit, izgubio svijest i izgorio
__________________
potpisujem
Vutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 08:55   #82
Ma daj molimte.. tip je prvo brijao po hare krišni, a onda je zabrijao na ovo.. kakav prvi šaman europe, o čem ti.. ne kažem sad da u europi ima neznam koliko šamana, ali ipak nije europa toliko nisko da neki se šonjo proglasi šamanom zato što pije buniku a još uz sve to je član HDZ-a proglasi prvim šamanom u europi.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 10:10   #83
Šaman, my a**. Tragikomično.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 10:30   #84
Evo,sad postade i prvi šaban Evrope.
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 15:04   #85
...tesko je u sebi kontrolirati ono cije postojanje mozemo samo naslutiti.

nisu bili spremni, ili vodic nije bio dovoljno iskusan. strasna su to iskustva, no samo zbog toga sto ljudi zive u iluziji a stvarnost nemaju sposobnosti shvatiti.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 15:29   #86



http://www.javno.com/hr/hrvatska/clanak.php?id=220142
__________________
Negdje sto puta daleko...
uuffoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 16:02   #87
po onom procitanom o navodnom shamanu, dovoljno mi je bilo da zakljucim kako on nije bio spreman voditi ljude kroz takva iskustva, zbog osobne karme, shvacanja svijeta iliti vlastitih priljepaka.

osoba koja zeli utisati svoj ego kako bi jednom novom ja dao priliku da pogleda na svijet, nije spremna ako je u tom trenutku okovana lancima kao sto je to nas shaman bio. Prije svega spomenut cu velicanje nacionalnosti, hrvatske kako i americke, potom pripadnost stranci o kojoj cu komentare zadrzati. kako ce netko tko velica nacionalnost pomoci drugima da pogledaju na svijet, neokovani vlastitim egom?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 18:37   #88
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
...tesko je u sebi kontrolirati ono cije postojanje mozemo samo naslutiti.

nisu bili spremni, ili vodic nije bio dovoljno iskusan. strasna su to iskustva, no samo zbog toga sto ljudi zive u iluziji a stvarnost nemaju sposobnosti shvatiti.
...ili je ipak uzrok (i posljedica) moza bunika.
Bunika ti je inace izvrsna ako zelis na duze vrijeme zavrsiti u ludari, ili na groblju.

Moj savjet onima kojima je ovo iskristalizirao ideju da bunikom sire um do cetvrtog denziteta:
NIKADA, ALI BAS NIKADA EKSPERIMENTIRATI SA BUNIKOM. I najmanja kolicina je izuzetno opasna.
__________________
Prica o Pelinu

Zadnje uređivanje Dilbert_Zg : 02.01.2009. at 19:06.
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 21:38   #89
^^To sam naučio još u osnovnoj kad su se neki klinci iz moje škole na čajanci otrovali bunikom. Bili su tjednima u bolnici, jedan se jedva izvukao.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 21:56   #90
Quote:
Dilbert_Zg kaže: Pogledaj post
...ili je ipak uzrok (i posljedica) moza bunika.
Bunika ti je inace izvrsna ako zelis na duze vrijeme zavrsiti u ludari, ili na groblju.

Moj savjet onima kojima je ovo iskristalizirao ideju da bunikom sire um do cetvrtog denziteta:
NIKADA, ALI BAS NIKADA EKSPERIMENTIRATI SA BUNIKOM. I najmanja kolicina je izuzetno opasna.


nebih se u potpunosti slozio s tobom, a odnosi se na ovo da je bunika i u najmanjoj kolicino IZUZETNO opasna, prozvakat list za koji sat blage euforije i nije izuzetno opasno, opasnija je cinjenica da jako malo iznad toga moze dovesti do odvajanja od stvarnosti i tad pocinje pravi pakao
svakako treba naglasiti da nije za eksperimentirat jer ne postoji odredena doza, cak je negdje navedeno da do gubitka razuma moze doci ako laicki receno prozvakas 2-3 lista

majka priroda ju dala za one koji je se boje
__________________
potpisujem
Vutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 23:04   #91
Quote:
Vutra.org kaže: Pogledaj post
nebih se u potpunosti slozio s tobom, a odnosi se na ovo da je bunika i u najmanjoj kolicino IZUZETNO opasna, prozvakat list za koji sat blage euforije i nije izuzetno opasno, opasnija je cinjenica da jako malo iznad toga moze dovesti do odvajanja od stvarnosti i tad pocinje pravi pakao
svakako treba naglasiti da nije za eksperimentirat jer ne postoji odredena doza, cak je negdje navedeno da do gubitka razuma moze doci ako laicki receno prozvakas 2-3 lista

majka priroda ju dala za one koji je se boje
Uz duzno postovanje, ja se ne slazem sa tvojim misljenjem i moram priznati da se bojim bunike lat. Hyoscyamus niger

Aktivne supstance alkaloidi:
hyoscyamine
scopolamine a.k.a. droga isitne navodno koristena u kontroverznom CIA-inom programu MkULTRA

Evo i jedan prigodan quote u vezi skopolamina:

Quote:
Wikipedia kaže:
As an example, in the treatment of motion sickness, the dose, gradually released from a transdermal patch, is only 330 microgrammes per day. An overdose can cause delirium, delusions, dangerous elevations of body temperature, stupor and death.
Kako mozes biti siguran da doticni list ne premasuje dozu od 400 - 500 mikrograma? Jesi li svjestan koliko je to mala kolicina koja te moze ubiti?
__________________
Prica o Pelinu

Zadnje uređivanje Dilbert_Zg : 02.01.2009. at 23:26.
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 02:07   #92
Zanimljivo, zašto nikome nije palo na pamet da su stvarno nešto dozvali s one strane normalnoga svijeta.

Neki entitet iz Lovecraftove mitologije.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 02:50   #93
u potpisu mi sve pise a i dade se vidjeti slikovno
Skalpel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 14:15   #94
da istina...nikom nije palo na pamet da su stvarno nešto dozvali i zbog toga popizdili,a ne samo bunike...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 15:43   #95
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
da istina...nikom nije palo na pamet da su stvarno nešto dozvali i zbog toga popizdili,a ne samo bunike...
Ja sam bez obzira na buniku prvo pomislila na "to" što su dozvali.
Možda nisu bili spremni na susret...
YourAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 15:45   #96
Jel moguće da su dozivali jedno, a došlo još neke pratnje...?
YourAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 17:17   #97
Pa moze se reci da su prizivali vraga, kad su se nadrogsali bunikom. I kako se cini uspjesno su ga prizvali.
__________________
Prica o Pelinu
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 21:50   #98
Quote:
Dilbert_Zg kaže: Pogledaj post
Pa moze se reci da su prizivali vraga, kad su se nadrogsali bunikom. I kako se cini uspjesno su ga prizvali.
Luku Hodaka za predsjednika, najozbiljnije to mislim!!!
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 22:59   #99
Quote:
beebop kaže: Pogledaj post
Luku Hodaka za predsjednika, najozbiljnije to mislim!!!
A meni je bila najbolja izjava da je i Ivo Sanader (predsjednik Vlade) uzimao njegove proizvode od bunike i da nije imao nikakvih problema (RTL, danasnji njihov dnevnik u 18:30).

Da li to znaci da Sanader donosi odluke pod utjecajem bunike, da li je otporan na buniku, ili pak bunika ne djeluje?
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 23:45   #100
Spojite prva dva slova njegovog imena i zadnja tri njegovog prezimena i vidite šta će te dobiti
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.