Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2003., 10:06   #1
Najbolji bubnjar

evo malo i o njima...bilo je tema o gitaristima, pjevačima, ali ništ o bubnjarima...pa sad izvolite..koji vam je nadraži, najbolji bubnjar
meni osobno je to Mike Portnoy..baš sam jučer vidio njegov drum kit u jednom časopisu(SABIAN NewsBeat) i ostao sam paff!!!
__________________
Jebena cerada je zgodnija od 99,99% goth droci!!
Frantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 10:13   #2
Samo Jazz bubnjari su pravi dečki(i cure). Oni sviraju iz srca i vole svoj instrument. Ostali (čast izuzecima) su kao i nogometaši: lova.
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 10:16   #3
Quote:
Prijatelj kaže:
Ostali (čast izuzecima) su kao i nogometaši: lova.


edit - sorry, previdio sam izuzetke
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 10:21   #4
Istina, Portnoy je car.

Meni je dobar bubnjar iz Tool-a, Carrey, a najdraži Neil Peart iz Rush-a.
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 10:25   #5
Drum set od 4 komada je zakon.
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 10:27   #6
ja sam htio stavit ovu temu!

ali ajde:

mike portnoy - frantic, vjerojatno si vidio njegov set sa six degrees, portnoy ga zove sijamsko čudovište jer je složen iz dva starclassic maple kita
john bonham - treba li išta dodati?
ginger baker - car
keith moon - najluđi bubnjar u povijesti, punio je kutije eksplozivom
mark zonder - fates warning mi je sjajan bend, a zondera čak i portnoy hvali.

to je moj izbor.
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 10:29   #7
NICKO FOREVER !! Naravno svaka cast i Portnoyu. Lars se prodao pa je ljiga. Od starijih bubnjara, John Bonham, zbog onih njegovih improvizacija, covik je legenda.
 
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 11:16   #8
here we go again.....

Roland?
__________________
is any song worth singing if it doesn't help?

Zadnje uređivanje anch_io : 08.08.2003. at 12:04.
anch_io is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 11:32   #9
di je miki? :D

Portnoy?
 
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 11:45   #10
Portnoyu je Neil Peart bio uzor...
a što se tiče drum kita..baš ke čudovište...kak se inače ne bavim bubnjanjem ne mogu ga nikak drugačije opisat negoli veličanstveno, ogromno čudovište
__________________
Jebena cerada je zgodnija od 99,99% goth droci!!
Frantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 12:16   #11
e da...zaboravih spomenut dva velika cara...Vinnie Paul iz Pantere i Igor Cavalera iz Sepulture...They rocks!!!
__________________
Jebena cerada je zgodnija od 99,99% goth droci!!
Frantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 12:16   #12
Re: Najbolji bubnjar

Quote:
Frantic kaže:
meni osobno je to Mike Portnoy..baš sam jučer vidio njegov drum kit u jednom časopisu(SABIAN NewsBeat) i ostao sam paff!!!
Da, ovo mi je oduvijek bilo zanimljivo. Zašto su svi toliko impresionirani veličinom bubnjarskog seta? To mi nikad nije bilo jasno......zar je toliko bitno koliki netko ima set? ono, mrcina, jebote......3 snarea, dva basa, milijun tomova i isto toliko crasheva i splasheva, 14 rideova i slične pizdarije....jel to bitno? bitan je ritam, groove.....osjećaj za svirku....a ne sad dal će netko na svakom prijelazu opizditi po svim tomovima, a onda svi zinu i kažu: Wow!, kak je dobar, fakat je majstor. Meni je puno, puno draže kada vidim na majstora na minimalnom setu bubnjeva, kada ga fakat ubija, ima groove, ima dinamiku, ima feeling. Kada se svi ludi ritmovi izvedu na malom setu. Ovo s velikim mi je kao neka varka, što ja znam. Ono, svi vide da tip ima mrgu od bubnjeva i odmah kažu: M, da...ovaj je sigurno majstor, čim ima toliko bubnjeve. A svirku i ne slušaju. Ista stvar i sa gitaristima. Ono, tip ima mrcinu od pojačala, ima najnovijeg Stratocastera rađenog po narudžbi (samo za njega), poslaže ispred sebe mali milijun pedala, svi mogući efekti. I onda svi zinu i suglasni su: Da, da, on mora da je majstor, jednostavno mora biti, čim ima toliko efekata. Zato je meni draže kad vidim majstora kako ubija mali set, ali izvodi luđačke ritmove. Mislim, za to ne treba ići daleko. Treba samo poslušati neke domaće bubnjare, kao što su Kruno Levačić, Borna Šercar, Salih Sadiković. Sve jazz majstori. I njih više cijenim od Portnoya, koliko god to možda nekim zvučalo čudno (tipa, kaj su oni u usporedbi s njim, ovaj svira u svjetski poznatom bendu, a di su ovi?), ali eto, tako je. Ne kažem da Portnoy ne zna svirati, tip je stvarno majstor i, ako me sjećanje služi, školovan je bubnjar (mada to ništa ne mora značiti
). Ali, smatram da je veća umjetnost napraviti složene i zanimljive ritmove na malom odn. normalnom setu nego na ovakvim megalomanskim. Ritam je bitan, ljudi moji. Ritam.


E, da.....ako se mene pita, definitivno je Roland najbolji, tu nema nikakve rasprave. Roland i točka. Najprecizniji bubnjar na svijetu. Tko ga nije čuo, ne zna što je bubnjanje.
__________________
...nisi pijan ako bez držanja možeš ležati na podu...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 13:26   #13
Re: Re: Najbolji bubnjar

Quote:
Gianluca Vialli kaže:
Da, ovo mi je oduvijek bilo zanimljivo. Zašto su svi toliko impresionirani veličinom bubnjarskog seta? To mi nikad nije bilo jasno......zar je toliko bitno koliki netko ima set? ono, mrcina, jebote......3 snarea, dva basa, milijun tomova i isto toliko crasheva i splasheva, 14 rideova i slične pizdarije....jel to bitno? bitan je ritam, groove.....osjećaj za svirku....a ne sad dal će netko na svakom prijelazu opizditi po svim tomovima, a onda svi zinu i kažu: Wow!, kak je dobar, fakat je majstor.
ima i tu nešto... samo, kad netko ima veliki set, onda mora i opravdati što je toliki. as simple as that.
kad portnoy ima solo, imam osjećaj da se svi elementi čuju u istom trenutku... a znam iz iskustva koliko je teško vladati svim tim dijelovima.
recimo, čuo sam portnoya kako svira na malenom setu, osnovni hardver + dosta činela. rasturao je!
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 15:20   #14
Da ponovimo gradivo...

...Portnoy lize jaja Rolandu i tu nema diskusije

np. Derrick May - Strings Of The Strings Of Life (Rolande care!!!!)
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 15:37   #15
Re: Re: Najbolji bubnjar

Quote:
Gianluca Vialli kaže:
Treba samo poslušati neke domaće bubnjare, kao što su Kruno Levačić, Borna Šercar, Salih Sadiković. Sve jazz majstori. I njih više cijenim od Portnoya, koliko god to možda nekim zvučalo čudno (tipa, kaj su oni u usporedbi s njim, ovaj svira u svjetski poznatom bendu, a di su ovi?), ali eto, tako je. Ne kažem da Portnoy ne zna svirati, tip je stvarno majstor i, ako me sjećanje služi, školovan je bubnjar (mada to ništa ne mora značiti
). Ali, smatram da je veća umjetnost napraviti složene i zanimljive ritmove na malom odn. normalnom setu nego na ovakvim megalomanskim. Ritam je bitan, ljudi moji. Ritam.
potpisujem - od prve do zadnje riječi
Portnoya sam slušala uživo i čovjek zaista "zna znanje", no to je čista kirurgija u odnosu na jednog npr Levačića
ma........... sve u svemu........... ja obožavam bubnjare
~Jesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 15:43   #16
Re: Re: Re: Najbolji bubnjar

Quote:
autumn kaže:

ma........... sve u svemu........... ja obožavam bubnjare

stvarno? eh, da mene čuješ...
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 15:47   #17
Re: Re: Re: Re: Najbolji bubnjar

Quote:
manwe kaže:
stvarno? eh, da mene čuješ...
A tek da Rolanda cuje...sprdala bi se s tobom
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 15:53   #18
a tko je to roland? često ga spominjete.
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 15:55   #19
Quote:
manwe kaže:
a tko je to roland? često ga spominjete.
Tu sam te cekao...
To je najzesci ritmicar na kugli zemaljskoj...ostali mu nisu ni do koljena
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 15:57   #20
pa, prva mi je asocijacija bila roland = ritam mašina. ako je tako,onda si u pravu...
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.