Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2007., 19:34   #81
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Komarce u zatvorenom prostoru odlično tjera chichov ultrazvučni aparatić koji se u šteka u šalter. Emitira ultrazvučne valove koji tjeraju komarce, a ne utječe na ljude i druge beštije.
Ja sam ga kupila prošle godine i vrlo sam zadovoljna. Nisam htjela kupiti aparatić na tabletice jer istini za volju nemam pojma što je u njima.

kupila jučer chicov aparatić, ali prijenosni, na baterije. drugog nisu imali..
hvala, ne bih se nikad sjetila pogledati u njihov dućan
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 21:41   #82
koliko košta taj aparatić?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 22:27   #83
dođe 70 kuna...
ali, jesam ja glupa ili što??????????????????

sad sam našla 2 komarca na zidu i prije neg sam ih odalamila, išla isprobati aparatić..uključila sam ga na 20 cm od komaraca, a oni se nisu ni pomaknuli. niš...boli ih briga za ultrazvuk
mislim na koju foru štiti od njih? mislim, ak ne odu, onda bu i grizli..

kaj sam tak glupa ili nekaj ne kužim kaj i vrapci na grani znaju?
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 23:39   #84
izgleda da tvoji komarci imaju antiUZV super štit
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 00:20   #85
Mi idemo u Crikvenicu jer mislim da nam je to najbolje mjesto upravo zbog djece. Jedno je 4 i pol drugo će sad u 8 mj. godinu. Živimo u Slavonskom Brodu i do obale nam bome treba klipsat, a ovaj mlađi se unervozi nakon deset minuta vožnje. Ja više volim dalmaciju nekako mi je ljepša od sjev. Jadrana. Ali Crikvenica nam je najbliže mjesto, a i znam da je gradska plaža super za klince pjesak itd. Našli smo app. u samom središtu odmah iznad plaže tako da auto ostaje parkiran cijelo vrijeme. Krenut ćemo zorom tako da se nadam da će djeca spavat barem ovaj mlađi. Na komarce sam potpuno zaboravila jer nećete mi vjerovati ali ovdje ih uopće nema.
lilo230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 02:56   #86
Ja od 1. godine ljetujem u Crikvenici i tamo jestvarno bilo odlično meni kao bebi i sve inače Crni mol (netko je spomenuo ) je plitka plaža i sve to vrijedi,ima parkiće i stvarno s uzakon (i sad još uvijek) al je pješćana i ručnici se zmažu ful : ( a i plaća se dnevni ulaz(osim ak na luftiću ne dođeš do tam -al sve ti se smoči u tih 20 m ) no ipak ,u Crikvenici ima jedna krasna plaža od hotela Omorike i tam sam ja u pješčaniku svaki sat provodila i stvarno je krasan šljunak i sve prekrasno A i RAB i San Marino preporučujem 20 cm plitko je kojih 30 m
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 11:13   #87
nasla sam ovu stranicu, tu mi je izbacilo ovaj aparatic protiv komaraca, al ju stavljam jer ima zanimljivih stvari koje se mogu narucit:

http://smib.net/product_info.php?products_id=389
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 11:52   #88
Daklem, Vi kaj ste se vratili sa godišnjeg, čitaj mora, koliko dijete mora biti staro da bi se kupalo, odnosno da bi ga namoćili u morsku vodu? Bili ste na moru, da ste dijete kupali u moru ili samo navlažili krpice, pa ga malo osvježili? kako mu je ( bebi ) reagirala koža na morsku vodu?
Mi tek oko 15.08. idemo. Tko čeka taj se načeka. Ali i dočeka
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 18:07   #89
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Daklem, Vi kaj ste se vratili sa godišnjeg, čitaj mora, koliko dijete mora biti staro da bi se kupalo, odnosno da bi ga namoćili u morsku vodu? Bili ste na moru, da ste dijete kupali u moru ili samo navlažili krpice, pa ga malo osvježili? kako mu je ( bebi ) reagirala koža na morsku vodu?
Mi tek oko 15.08. idemo. Tko čeka taj se načeka. Ali i dočeka
...ja tvrdim da se sa malom bebom može i na kraj svijeta....mališa je imao malo preko 2mj kad smo išli prvi put na more....i kupali ga u moru,poslije otuširali...fakat je uživao...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 23:32   #90
paspa je u pravu, sve sto im treba su mama i tata.
u crikvi smo ga malo namocili, nije mu se svidjelo previse - malo hladno.
al smo zato u katoru kod umaga nasli uvalu s 5 cm vode, kao mali bazencic, a na dnu pijesak. e, tu je pol sata proveo u vodi i uzivaooooo.... lupaj rukicama, puzi po pijesku, hvataj se mami za noge...
nisam primjetila neku posebnu reakciju na sol. ugrijali smo bocu vode na suncu i otusirali ga prije polaska kuci. jos ga doma okupala i sve pet.

ja tako mrzim tu plazu - guzva, plicak, krafne po plazi (to je plaza mm-ovog djetinjstva i on je obozava), a vec vidim da cu cesce bit na njoj... sve za dijete svoje
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 08:51   #91
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
paspa je u pravu, sve sto im treba su mama i tata.
u crikvi smo ga malo namocili, nije mu se svidjelo previse - malo hladno.
al smo zato u katoru kod umaga nasli uvalu s 5 cm vode, kao mali bazencic, a na dnu pijesak. e, tu je pol sata proveo u vodi i uzivaooooo.... lupaj rukicama, puzi po pijesku, hvataj se mami za noge...
nisam primjetila neku posebnu reakciju na sol. ugrijali smo bocu vode na suncu i otusirali ga prije polaska kuci. jos ga doma okupala i sve pet.

ja tako mrzim tu plazu - guzva, plicak, krafne po plazi (to je plaza mm-ovog djetinjstva i on je obozava), a vec vidim da cu cesce bit na njoj... sve za dijete svoje
i miiiiii....svake godine katoro...hotel koralj....koji put i oni apartmani kad si ih sredili...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 23:46   #92
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...ja tvrdim da se sa malom bebom može i na kraj svijeta....mališa je imao malo preko 2mj kad smo išli prvi put na more....i kupali ga u moru,poslije otuširali...fakat je uživao...
Na more idemo, bez daljnjeg. No malom bu 2 mjeseca. Da li ga namočiti u vodu? Posebno, idem u Uvalu Scott ( mjesto ispod Krčkog mosta). Ima podosta vrulja ( podzemnih izvora slatke vode ). Voda je uvijek hladnija nego drugdje. Zagrijati u čamčiću i buč?
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 08:50   #93
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Na more idemo, bez daljnjeg. No malom bu 2 mjeseca. Da li ga namočiti u vodu? Posebno, idem u Uvalu Scott ( mjesto ispod Krčkog mosta). Ima podosta vrulja ( podzemnih izvora slatke vode ). Voda je uvijek hladnija nego drugdje. Zagrijati u čamčiću i buč?
...znam ja kaj je sj jadran...imamo kuću...ovih dana je more bilo 26-27stup...znači da ga polako,uz sebe, možeš probati malo u more...ak vidiš da mu ne paše,da se sav trese,van sa njim i,kak veliš,čamčić i nek se brbočka...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:13   #94
beba i more

Polako planirma godišnji odmor pa mi možete dati nekoliko pametnih savjeta.
Helena će mi imati 11. mjeseci kad budemo išli na more.

Ne znam još gdje bi točno išli.

Na što trebam pripaziti kod ljetovanja sa bebom?
Dali će se već moći kupati u moru (dali je prehladno za bebu) ili ću joj morati kupiti bazen pa da se u tome kupa.
Gdje je toplije more (koja mjesta na jadranu).
Trebam isto gledati da je apartman u blizini plaže da ne moram dugo hodati sa stvarima.
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:43   #95
Mi smo prošle godine bili na Rabu,u Loparu (San Marino) sa tromjesečnom bebom i trogodišnjim djetetom.Tamo je poznata pješčana plaža sa kilometarskim plićakom i toplim morem.
Evo link:

http://www.lopar.hr/hrv/lopar.html

I na Murteru je OK,samo je put malo duži.Na Slanici je također dugačak plićak jedino je šljunčana plaža,i mala je pa se treba doći rano da bi se uhvatilo mjesto.Tamo su ti svi apartmani u privatnim kućama,može se naći svih kategorija i imaju jedan hotel koji se nalazi uz samu plažu.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:56   #96
evo, blond, nasla sam temu od proslog ljeta
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 13:39   #97
Quote:
Maxica kaže: Pogledaj post
Mi smo prošle godine bili na Rabu,u Loparu (San Marino) sa tromjesečnom bebom i trogodišnjim djetetom.Tamo je poznata pješčana plaža sa kilometarskim plićakom i toplim morem.
Evo link:

http://www.lopar.hr/hrv/lopar.html

I na Murteru je OK,samo je put malo duži.Na Slanici je također dugačak plićak jedino je šljunčana plaža,i mala je pa se treba doći rano da bi se uhvatilo mjesto.Tamo su ti svi apartmani u privatnim kućama,može se naći svih kategorija i imaju jedan hotel koji se nalazi uz samu plažu.
nebi baš na otok ove godine
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 14:19   #98
Blondie, Katoro (Umag) ti je super za kikace, imas i sve sadrzaje blizu, a nije ni daleko od Zg-a.
Mi razmisljamo o Krku.

Gdje god isli, savjetujem da izbjegavas sezonu zbog guzve - mi smo prosle god isli na kraju predsezone, 14.07. i bilo je mrak dobro
A i prosli smo bitno jeftinije

Kupanje u moru... di je toplija voda ne znam. Rab je jako topao jer je plitko pa se brzo ugrije.
Bazencic ce ti trebat u svakom slucaju, jer tak mali kikaci obicno nisu odusevljeni s morem. Prevelika im je ta kada
Inace, pojednostavi si maksimalno. Bez obzira sto ste autom, nemoj nosit puno stvari.
Ja sam nosila u boci od jogurta tekuci detergent i oprano/suho za cas.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 02:26   #99
Miha bio na moru kad je imao 4 mj....bili u Senju, voda hladnjikava al on je bio izvan sebe od sreće...kakva velika kada, gle voda.....suuuuperrr...nqkon 20 min u vodi protest jer smo ga izvadili

ovisi o bebi...

mi išli na more sa namjerom ne kupanja (bilo najavljeno užasno vrijeme al išli radi druženja) kad ono nesnosno vruće..

ponjeli ručnike, ležaljek da bude mekše, kremu za sunčanje...badiće i to je to..za malca smo imali šlaufić sa rupama za noge i on je zapravo ležao u njemu ili je bio na rukama potrbuške pa je plivao...

od robe..malcu par bodija i čarapice, kapice i to je to..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 12:17   #100
koja bi mjesta na jadranu preporučili za bebe, toplina vode, plaže, puno hlada itd.
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.