Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2007., 09:14   #21
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
nisam planirala drugo dijete.
bila sam zapravo vec zapala u izvjesnu "krizu identiteta" kad se dogodilo. bas dogodilo. najgore od svega je sto nisam bila sretna sto se dogodilo. umjesto svog onog uzbudjenja i pozitive, ja sam brinula...

naravno da je vrjeme donijelo svoje, imam mazu nad mazama i danas bih najradije to vrijeme vratila unazad da mu nadoknadim i tih 8, 9 mjeseci, jer tako nesto, takva ljubav...to je nemjerljivo

curke, ako planirate-divno, onda znate kud cete s emocijama, ali ako vam se "zalomi" nemojte se dovesti u situaciju da zalite za propustenim vremenom. kad jednom prihvatite i odlucite ljubite od prvog dana.

Potpisujem
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 09:28   #22
Rass, na stranu sad situacije, te finansijske te stambene...ako ima mjesta za jedno dijete, bice i za drugo. Drugo je imati troje, cetvero ili vise djece, tu vjerujem da postoje dileme ..Odrastace u ovoj zemlji gdje nemaju nikoga, pa kad mene i muza jednom vise ne bude, nek imaju bar jedna drugu. A to sto nam je sad tesko, sto nemamo nikoga..vjeruj mi nema razlike imala sad jedno ili dvoje djece. Isto ga dodje. Razlika izmedju moje dvije cure je 2 godine i osam mjeseci. Razlika mi se cini idealna. Igraju se skupa, jako su vezane jedna za drugu, normalno ima i svadja, ali (opet moram u stilu sapunice ), nema vece srece nego ih vidjeti zajedno zagrljene u krevetu, ili ih slusati navecer kako starija prica Ivicu i Maricu mladjoj, a pri tom se drze za rukice i mladja govori "joj mene stah.." a starija nju sad tjesi i govori da se ne boji, ona je tu . Ma da mogu rodila bi ih jos troje najmanje, ali kao sto rekoh nisam vise ni najmladja , i jednostavno mislim da im sad pruzamo maksimalno, a sa jos jednim djetetom bi bile uskracene nase paznje, u nekim stvarima bi se morali ogranicavati, ja bi ostala tapkati u mjestu jos najmanje nekoliko godina... tako, na zalost, ne ide..A da su mi tu roditelji, da mogu djecu bez brige ostaviti na cuvanje nekom svom (a ne traziti nekakve babysitterice bez pedigrea ), ma samo bi stancala
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 10:29   #23
Quote:
rass kaže: Pogledaj post
I zasto svi vele da je najbolje kad je razlika u rodjenju prvog i drugog djeteta otprilike 3 godine,kao vele da nije dobro kad je velika razlika u godinama?
Moji su klinci točno tri godine razlike (11 dana manje). Razlika je neplanirano ispala super, malena je već godinu dana bila bez pelena, tri godine - prava princeza, velika, samostalna, svjesna novosti koje se događaju njoj kao i mami i tati ... Malenoj smo sve objasnili, puno razgovarali ... nije bilo ljubomore, nije bilo cirkusa, brata obožava, a i brat nju ...

Mislim da je to super razlika jer i kasnije 3 godine neće biti puno, a da je manja razlika bilo bi teže s klincima, malena ne bi mogla tako shvatiti kao što je to s 3 godine, dvoje klinaca u pelenama, ...
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 11:11   #24
Ta razlika u godinama ipak najviše ovisi o karakteru djeteta. Moji su razlike 3 i neš sitno i to je katastrofa
Ona je njemu mala, dosadna, glupa, zahtjevna, samo krade igračke i smeta mu
On je njoj uglavnom bog, pokorno ga sluša, kopira, nasjeda na sve gluparije i radi ono što joj on kaže. Kad joj pukne film (ili možda iz dosade) uzme metalne autiće pa ga gađa. Uglavnom pogodi. Onda on drelji pa ju tresne. Onda ona drelji i urla 'maaamaaaa'. Onda mama dobije slom živaca pa drelji na oboje
Kad on izađe iz kuće (dvorište, škola, bilo što) ona urla za njim 5 minuta i svakih pola sata pita di je.
Njemu kad prekipi, uzima telefon i zove baku koju moli da uzme sestru na par dana kako bi se mi odmorili
Sreća da radim pa se odmorim na poslu
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 12:02   #25
Ja mislim iduce ljeto pocet radit na drugom djetetu.Nezelim veliku razliku u godinama posto smo brat i ja 9 god razlike i to je totalno bezveze.I prije bi da imam zivaca al nemam ,pa cu tek iduce ljeto kad Josip bude imao god i pol a rodice se znaci kad on bude imao dvi i pol godine.A i ljubomoran je bebac cim uzmem ili taknem drugo djete pocne plakat i bjesnit.A nekad opet razmisljam da necu drugo djete.UF!!!Bumo videli!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 13:29   #26
nama se prvo dijete, sin, dogodilo dosta neplanirano (citaj malo brže od nekih naših razmišljanja) - odmah smo nekako znali da i drugo apsolutno želimo. curica se rodila dvije godine poslije, osim male sinove ljubomore i nezgodnih nekoliko prvih mjeseci (on je strašno vezan na mene i usto je obiteljski princ, he-he), većih problema nema.
naravno, vrlo je važa stavka da su nam moji roditelji na raspolaganju non-stop (bez njih bih svisnula...) i da imamo pristojne plaće, riješen stan, dakle, materijalno nemamo većih briga.
no mislim da bi i inače išli na dvoje, sad iz iskustva mogu (ber za sebe) reći da nije prevelika razlika u odnosu na jedno dijete, čak ni novčano.
uostalom, roditeljska srca su svemiri, uvijek ima mjesta za sve, šta ne?
tako razmišljam i o trećem. nije baš da ga planiramo, ne tako skoro, ali ako dođe, bit će dobrodošlo.
daska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 15:59   #27
Ma kakvo drugo dijete. Previše me iscrpilo, prvo trrudnoća - htjela sam iskočiti iz kože, te post-depresija, te dijete koje uopće ne spava, koje nije na miru jednu jedinu sekundu, ... volim je najviše na svijetu, ali nemam snage sve to ponovo proći, bar ne još jako dugo.
pohano is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 17:46   #28
Prvo smo planirali i ostvarili.
Za dalje sam ja rekla povijesno NE a dragi mm se složio.Ponekad mi je zbog klinca žao šta nema brata ili sestru ( ali samo malo).Klinac je jedno vrijemem žicao da rodim još barem jedno,pa je počeo žicat da posvojimo,pa da udomimo ali kako ima par prijatelja koji su non stop kod nas ( i na spavanju i vikednima ) prestao je žicat.Kad sam ga pitala zašto bi htio da udomimo dijete rekao je da bi volio kad dođe iz škole da se ima s nekim pošteno i u miru posvađat.
A za drugo dijete sam ja malo bila presebična i nije mi žao.Nekad mi se čini da se ovaj naš klinac multiplicira brzinom munje
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 19:04   #29
Muž je htio 3, a ja 1. 3+1=4, 4/2=2 Svi sretni i zadovoljni.

Inače, meni je karijera jako važna, puno radim i puno zarađujem. I, odlascima na porodiljni od godinu dana to sam poprilično ugrozila. Ali, ja imam sestru i htjela sam svojoj prvoj djevojčici podariti tu posebnu vrstu veze koju imaš samo s braćom i sestrama.

Onda sam stisnula zube i popustila za drugo. I sad imam djevojčicu i dječaka 3 godine razlike. Najljepši osjećaj na svijetu. I tih dvaput po godinu dana koje sam s njima provela (s njim još uvijek provodim) nikakvi novci mi ne bi mogli nadoknaditi.
__________________
Believe nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
Tikacat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 20:35   #30
Quote:
pohano kaže: Pogledaj post
Ma kakvo drugo dijete. Previše me iscrpilo, prvo trrudnoća - htjela sam iskočiti iz kože, te post-depresija, te dijete koje uopće ne spava, koje nije na miru jednu jedinu sekundu, ... volim je najviše na svijetu, ali nemam snage sve to ponovo proći, bar ne još jako dugo.
Bok roditelji,

sad sam opet zm(b)unjen.Opet sam pola,pola.

Svi ste super odgovorili (sve to sto ste svi vi napisali i meni je vec prije proslo kroz glavu.

I to sto je pohano napisala,mi se vec zadnjih tri godine vrti u glavi,ali opet jos jedan mali slatki bebac ne bi bas smetao...

Pojma nemam...supruga veli da mogu razmisljat do Nove godine a poslije na posao ili
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 20:54   #31
ja kad sam izašla iz rađaone, prvo što sam pomislila: želim još jedno dijete (a porod je trajao 17 sati). još me uvijek drži ta želja
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:06   #32
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
ja kad sam izašla iz rađaone, prvo što sam pomislila: želim još jedno dijete (a porod je trajao 17 sati). još me uvijek drži ta želja
Blago tebi Strumfek,a ja malo i posijedio u ove tri godine.Ali bas sad se smijem,jer klinac pravi neke gluposti...u biti zaboravis polako sve one stresne trenutke...
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:11   #33
Quote:
vesnic kaže: Pogledaj post
Ja mislim iduce ljeto pocet radit na drugom djetetu.Nezelim veliku razliku u godinama posto smo brat i ja 9 god razlike i to je totalno bezveze.I prije bi da imam zivaca al nemam ,pa cu tek iduce ljeto kad Josip bude imao god i pol a rodice se znaci kad on bude imao dvi i pol godine.A i ljubomoran je bebac cim uzmem ili taknem drugo djete pocne plakat i bjesnit.A nekad opet razmisljam da necu drugo djete.UF!!!Bumo videli!
Isto kao i ja,bumo videli

Zadnje uređivanje putnica : 12.10.2007. at 13:01.
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:27   #34
i ja sam imala grozan porod,a odmah poželjela još jednu bebu...
Kad Leon napuni 2,3 godine voljela bih još jedno,seku .
Ali,bit će kako Bog da.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:29   #35
iskreno nisam sigurna da li imati još jedno dijete ili ne
napravili smo veliku razliku,klinac nam ima sad 9 godina tako da je je još koja godina nebitna
a opet ni ja sama sa sobom nisam načisto želim li to uopće
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:45   #36
rass, nemoj razmisljat
samo ce ti gore bit.
popij koju i napravi to drugo, ionak ce se zeni sise objesit od dojenja, ona ce bit na porodiljnom, ne spavat...

ak mene pitas: ne znam.
jedini razlog za drugo je sto sam jedinica i bilo bi mi zao da mi sin ostane jedinac, jer se sjecam koliko je meni falilo.
nije mi bas jak razlog, pa cu cekat.
ako se slucajno desi - dobrodoslo
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:47   #37
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Ali,bit će kako Bog da.
Mislim ga Gospodinu gore ne bi smetalo ni da imas 10 bebeca...bar tako crkva misli...kad je rijec o natalitetu...
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:52   #38
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
rass, nemoj razmisljat
samo ce ti gore bit.
popij koju i napravi to drugo, ionak ce se zeni sise objesit od dojenja, ona ce bit na porodiljnom, ne spavat...
U tome i je problem.jer mama je zena od karijere,max.godina dana kod kuce pod navodnicima,jer svako malo je prije isla u office,to znaci kao i kod prvog klinca tata ce bit sa njim...a onda posao,ne spavanje,zivciranje,pa tatin posao...sve to nekak nejde skupa...i ima jos toga puuuuunoooooo...

Zadnje uređivanje putnica : 11.10.2007. at 16:56.
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 22:01   #39
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
Ta razlika u godinama ipak najviše ovisi o karakteru djeteta. Moji su razlike 3 i neš sitno i to je katastrofa
Ona je njemu mala, dosadna, glupa, zahtjevna, samo krade igračke i smeta mu
On je njoj uglavnom bog, pokorno ga sluša, kopira, nasjeda na sve gluparije i radi ono što joj on kaže. Kad joj pukne film (ili možda iz dosade) uzme metalne autiće pa ga gađa. Uglavnom pogodi. Onda on drelji pa ju tresne. Onda ona drelji i urla 'maaamaaaa'. Onda mama dobije slom živaca pa drelji na oboje
Kad on izađe iz kuće (dvorište, škola, bilo što) ona urla za njim 5 minuta i svakih pola sata pita di je.
Njemu kad prekipi, uzima telefon i zove baku koju moli da uzme sestru na par dana kako bi se mi odmorili
Sreća da radim pa se odmorim na poslu
ludilooooooo
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 22:07   #40
voljela bi ih imat 3,ali šta bude bude imamo 25 god.oboje,ima firmu i radi za sebe al to ne znači da uživamo ko lordovi imam 3 god.mlađeg brata i volila bi da imam još jednog brata/jednu sestru.....
kuma mi ima 2 brata i sestru,mlađih naravno...kad bi se išli tuć,mi bi i gledali ih pa navijali pišurije.......
a sad,kako Bog da
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.