Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2009., 23:28   #21
Tako mi je žao jadnička.
On je samo jako, jako, prestrašen.
Ne samo što je iz stana prebačen u otvoren prostor u kojem se ne snalazi, nego si i ti mislila da će biti dovoljno samo 4 dana da se privikne da više nema ni vas, ni svoj stan u kojem je živio 5 godina.
Znači, on je ostavljen s tvojom bakom koju ne pozna, i to još u dvorište.
Pitanj je koliko tvoja baka ima vremena i volje da mu se uopće posveti da se adaptira na sve to.
Možda smatra da mu je dovoljno dati hranu i to je to.
Moje mišljenje je, ako su vam već dosadile dlake u stanu, trebali ste mačka dati na udomljavanje nekome tko također živi u stanu, i tko je spreman potruditi se oko njega da se prilagodi na taj novi stan. A svaki pravi ljubitelj životinja će to shvatiti i pružiti mu potrebnu pažnju koliko god vremena treba za to.
A što se tiče dlaka u stanu- redovito četkanje i dlake se svedu na minimum.
Ali u svemu tome polazna točka je ljubav prema tom biću, koje je živjelo s vama punih 5 godina.
Ne razumijem skoro ništa u toj priči.
li-la-la is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 23:46   #22
isuse ako je pet godina cistila mogla se vec naviknut na sve to , macke su ciste zivotinje a od dlaka jos niko nije umro. bas jadno :/
zack is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 07:58   #23
Mačak je uplašen i zbunjen. Moj Šapa je radio cijeli kažin nakon što smo se presjelili, zapišao mi je svaki kvadratni centimetar novog stana, da ga "osvoji", a ovakva promjena svakako jedan užasan šok za mačka. Brižna beštija ima PTSP.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 22:53   #24
ej evo samo da javim!Danas sam otišla s mamom kod bake i kad je mačak čuo moj glas sam je izašao iz rupe i stisnuo se uz moja prsa.Odmah smo ga stavile u kutiju i pravac domeka nazad u stan.Mami je žao kaj je pukla na njega zbog dlaka i sad je sve ok(a jbga žena u klimaksu pa joj mačak sve kriv )ugl čim je došao u stan sve je pronjuškao dao se okupati bez frke,najeo se i evo sad spava pored mene ko bebica...zasad ne pokazuje da je uvrijeđen očito je presretan kaj se vratio...fala onima koji su mi dali savjet i koji su me svojom pričom umirili..pozz
suzika86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 23:09   #25
suzika86, pogledaj si temu FURMINATOR pa si nabavi tu četku, bit će manje dlaka, i svi sretni

moram napisati da si i ti mene sad umirila, odoh mirno spavati kad je mačak doma na sigurnom!

Zadnje uređivanje fr4ntik : 16.04.2009. at 23:10. Reason: dodatak
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 21:56   #26
Exclamation Kako mačke reagiraju na selidbu?

Uskoro se cijela moja obitelj seli, sa nama ide i moj mačak. Mačak ima 2 godine, običan domaći...m Mačak je jako mazast, ali je do sada dane provodio uglavnom izvan kuće(po dvorištu i kvartu).

Bojim se kaka će reagirati kada ga sada odvedemo u novu kuću, novo dvorište
? Strah me da će se vraćati u našu bivšu kuću?!!!

Ima li tko kakva iskustva?

Jednom je baka svoju mačku dala prijeteljici koja živi 5 km dalje i ova se sama vratila!!!

Molim pomoć!
Užasno volim tu mačku i želim da bude sa mnom.
 
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 22:31   #27
Kad smo se bivša i ja razišli ona je povela mačku sa sobom,u drugi grad u kuću,prije toga živjela je s nama,bilo je važno da se neko vrijeme na macu pazi,da prihvati novu kuću kao svoju.
Poslije je sve bilo u redu.

Povedi ga tamo i neko vrijeme drži u kući,kad izlazi van,nakon nekog vremena,neka to bude pod nadzorom,poslije ga opet vrati kući,kad već krene van,gledaj ipak da ga zatvoriš preko noći,mislim da neće biti problema.
I kastriraj ga ako već nisi,to će igurno pomoći dane luta od kuće.

Ako se bojiš da se izgubi,možeš mu staviti ogrlicu sa adresom i br tel,ali ja baš nisam pobprnik toga,jer ipak je to maca,i može se negdje zakačiti,ja bih ga čipovao
pošto ja nisam mačji čovjek možda dođe netko sa boljim prijedlogom,ovo je neko moje iskustvo i ono što sam čitao i saznao
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 00:54   #28
evo neki nađeni savjeti,ako pomognu

MIAU! SELIMO SE!

Preseljenjem u novi stan s mačkom - to je tema na koju imaju što reći stručnjaci svih mogućih profila: veterinari i psiholozi, stručnjaci za istraživanje ponašanja životinja, iskusni vlasnici. A kako to izgleda iz mačje perspektive? Preseljenje valja vrlo dobro planirati i imati na umu da je mačka životinja od navike i da se teško odriče svojih dobro poznatih kutaka. Evo nekoliko savjeta za selidbu u novi dom:

Do posljednjeg trenutka sačuvajte u starom stanu mački neko njoj poznato i mirno mjesto kuda se može povući kad počne selidbena groznica.

Mačku selite na kraju - zajedno s njenim osobnim stvarima. Mačka ne bi smjela doći u novi stan dok je tamo još sve u pokretu.

U košaru u kojoj ćete "transportirati" svoju mačku stavite njezin omiljeni jastučić.

Ako se morate dugo voziti do novog stana - nastojte na podu ispred suvozačeva mjesta instalirati mačji toalet.

Nemojte mačku hraniti prije putovanja, jer joj za vrijeme vožnje može pozliti.

Čim stignete u novi dom, dajte joj u njezinoj posudi najdraže jelo i svježe vode, odnosno mlijeko za mačke.

Pokažite svojoj mački novi stan. Igrajući se s njom, navedite je da zaviri u svaki kutak.

Postupajte u prvim danima nakon preseljenja posebno nježno sa svojom mačkom, sve dok se na naviknete na novi ambijent i ne pronađe svoje omiljeno mjesto na kojem će se osjećati ponovno kao kod kuće.


evo i link

http://www.petplace.com/cats/how-to-...ome/page1.aspx

http://www.medicinenet.com/pets/cat-...with_a_cat.htm
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 00:58   #29
Quote:
DorianGrey kaže: Pogledaj post
Kad smo se bivša i ja razišli ona je povela mačku sa sobom,u drugi grad u kuću,prije toga živjela je s nama,bilo je važno da se neko vrijeme na macu pazi,da prihvati novu kuću kao svoju.
Poslije je sve bilo u redu.

Povedi ga tamo i neko vrijeme drži u kući,kad izlazi van,nakon nekog vremena,neka to bude pod nadzorom,poslije ga opet vrati kući,kad već krene van,gledaj ipak da ga zatvoriš preko noći,mislim da neće biti problema.
I kastriraj ga ako već nisi,to će igurno pomoći dane luta od kuće.

Ako se bojiš da se izgubi,možeš mu staviti ogrlicu sa adresom i br tel,ali ja baš nisam pobprnik toga,jer ipak je to maca,i može se negdje zakačiti,ja bih ga čipovao
pošto ja nisam mačji čovjek možda dođe netko sa boljim prijedlogom,ovo je neko moje iskustvo i ono što sam čitao i saznao


Hvala puno!!

Da, kastriran je! Da, ovo s ogrlicom bi bilo dobro, ali mene je isto frka da bi se negdje mogao zakačiti!

Bedasta sam kaj ga prije nisam čipirala, sad sam doslovno bez kune pa to nažalost neće biti opcija neko vrijeme :P
 
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 01:05   #30
Quote:
vila12 kaže: Pogledaj post
Hvala puno!!

Da, kastriran je! Da, ovo s ogrlicom bi bilo dobro, ali mene je isto frka da bi se negdje mogao zakačiti!

Bedasta sam kaj ga prije nisam čipirala, sad sam doslovno bez kune pa to nažalost neće biti opcija neko vrijeme :P

ima sad onih ogrlica elastičnih koje ako zapne negdje lako skine,neznam cijenu i gdje ima,vjerovatno u pet centru,pa makar privremeno dok ga ne čipiraš
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 08:19   #31
Quote:
DorianGrey kaže: Pogledaj post
ima sad onih ogrlica elastičnih koje ako zapne negdje lako skine,neznam cijenu i gdje ima,vjerovatno u pet centru,pa makar privremeno dok ga ne čipiraš
E super!
To ću onda kupiti

Tnx!!!
 
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 21:18   #32
Evo ti više o ogrlicama:
http://free-zg.htnet.hr/cat-world/Og...20zvoncici.htm
Starshine2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 23:05   #33
Quote:
Fridolina kaže: Pogledaj post
Moja maca ima devet godina i cijeli svoj životni vijek živjela je u kući mojih roditelja. Ja već jedno vrijeme ne živim tamo, nego sa svojim dečkom kod njega. Maca mi jako fali pa sam si mislila da ju zbog toga (a i zato jer moji nemaju toliko strpljenja za nju koliko je njoj potrebno) "doselim" k nama. E sad, muči me hoće li se mačka uspjeti prilagoditi na novi prostor, s obzirom da već ima toliko godina. P.S. Znam da će joj to biti jako stresno, no činjenica je da ću joj ja poklanjati mnogo više pažnje, a i puno se bolje brinuti o njoj od svojih roditelja. Ako netko ima slično iskustvo, bila bih vrlo zahvalna da to podijelite sa mnom!
Evo ja imam gotovo identican problem, tj. dvojbu.
Odselila sam se i prvo nisam mislila povesti macka sa sobom, ali sam se predomislila upravo iz istih razloga, cini mi se da mu moji roditelji ne poklanjaju dovoljno paznje, a i nedostaje mi jako. Proucila sam sve ove savjete kako maci olaksati prilagodbu, ali muci me to sto je moj macak star 10 godina i do sada je zivio u kuci, a ja zivim u stanu. Nije 100% kucna macka jer izade 1-2 dnevno van, ali na vrlo kratko. Mislite li da bi se uspio prilagoditi na zivot u stanu, obzirom na godine i dosadasnji stil zivota?
__________________
Oh my my my Im feeling high
My mind is gone
Im all alone
ortopiroksen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 22:59   #34
selidba s mačkom :)

večer dragi forumaši i ljubitelji životinja.

došla sam u jednu situaciju gdje mačka od 4 godine koji je navikao na život u stanu i samački život trebam preseliti u kuću s vrtom i dvorištem i još dvije mace.

I sad vas ja pitam:

1) koliko je pametno odmah ga pustiti vani u vrt i dvorište
2) trebam li ga odmah navikavati na druge mace (koje i nisu nešto pretjerano druželjubive)
3) ako se planiram netom iza toga preseliti u stan u zgradi (par mjeseci ću bit u toj kući), hoće li mu ponovno privikavanje na samački život i stan donijeti veliku traumu/stres?


...tko ima iskustva sa sličnim, molim da se oglase jer svaki savjet je dobrodošao!
Selectra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:05   #35
Ne puštaš ga van kroz to vrijeme i neće se naviknuti na nešto što poslije neće imati
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:35   #36
...a voli izaći vani....u hodnik zgrade....i mislim da bi mu socijalizacija s drugim mačkama dobro došla?
cijeli život je sam...s ljudima
Selectra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 23:58   #37
Ja ga ne bi puštala van.
Postoji velika opasnost i mogućnost da zbog tih nekoliko mjeseci ostaneš bez mačka koji realno uz tebe može biti bar još 10-tak godina.

Ja sam to doživjela.
Zbog odlaska u Njemačku na par mjeseci ostavila sam mačka kod roditelja u kući.
Kako su oni bili mišljenja da mačka mora ići i van, puštali su ga u dvorište.
Nije me dočekao kad sam se vratila
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 19:11   #38
Quote:
ozanavg kaže: Pogledaj post
Ja ga ne bi puštala van.
Postoji velika opasnost i mogućnost da zbog tih nekoliko mjeseci ostaneš bez mačka koji realno uz tebe može biti bar još 10-tak godina.

Ja sam to doživjela.
Zbog odlaska u Njemačku na par mjeseci ostavila sam mačka kod roditelja u kući.
Kako su oni bili mišljenja da mačka mora ići i van, puštali su ga u dvorište.
Nije me dočekao kad sam se vratila

da. da....sve me to jako brine. da kad bih ga pustila, ne bi znao što će sa sobom....cesta, drugi mačori...ovo, ono, sve kužim....

al me brine. ako ga ne pustim, jel to onda presebično od mene...


ugl, hvala na odgovoru, pozz
Selectra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 19:13   #39
Quote:
Selectra kaže: Pogledaj post
ako ga ne pustim, jel to onda presebično od mene...
Nije, neka te ne brine. To je najbolje što možeš učiniti za njega u danoj situaciji.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 00:36   #40
I ja mislim da nije sebično.
Na zalost situacija oko nas vise nije kao nekada kad su macke opstajale i prezivljavale u divljini.
Pripitomili smo ih, sagradili gradove, ceste, unistili prirodu i njihovo staniste.
Najmanje sto mozemo uciniti za njih je da se onda brinemo o njima da prezive u tim nasim uvjetima.
A vjerujem da ni ti ne zelis da nastrada.
Dovoljno ti je da se vani potuce sa nekom zivinom, drugom mackom da se razboli, zarazi, da imas velike troskove za veterinara....
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.