Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 15:45   #741
ja cu se ranit...

Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Nije baš prodano u Španskom, oni sebi ostavljaju samo stanove koji su im profit, ostalo podjele po koperantima i banci. Evo ih na PBZ nekretnine barem 30-tak.


Firma koja gradi pcelinje kosnice u obliku stanova na nacin da smulja zemljiste(1/4 ukunog troska),mulja sa 365 igracem na brutto izgradjenosti cestite tako da ista bude napucana za 500% i onda usput jos da ti ga zabiju do kraja u grlo...ti prodaju svaki komad betona ili travke(ak je ostala) po cijeni koja nije bas generalno bagatela..

Ti pricas o "profitablinim stanovima"..

Njima je sveeee profitablino a da ne govorim iz gore navedenog si mogu priustit da idu sa relativno ok cijenom,sto rezultira time da im prodaja je nazaposleni dio firme(i)...

I koliko znam da ne rade kompenzacije(bar ja nikad nisam cuo u zadnje vrijeme) oko stanova s koperantima...jer im vidi vraga netreba...
Vec sve sibaju i prodaju dok su temelji jos u zemlji...
Na useljenju im najcesce ostanu uvjetno receno 2-3-5 losih velikih stanova od 100tinjak koliko obicno ima haustor..
Jedino ovo sada sto sam vidio u Spanskom je stvarno prevrsilo svaku mjeru,pohlepnosti zalijepit parking na zgradu,15 stanova na kat i jedan lift...
mislim sto je previse,previse je..cak i za balkan..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 14:22   #742
Pozdrav svima,
Ozbiljnije razmišljam o kupnji stana u Pionirovoj zgradi (F4) koja se trenutno gradi u Lovičićevoj ulici, te me zanima kakva su iskustva ljudi koji su nedavno uselili u susjedne zgrade, zanima me kvaliteta gradnje, jel im lokacija ok, zvučna izolacija, te sam tu negdje pročitao o problemima s tim što ima jedan lift (jeli se dugio čeka na lift, ), iskustva??
Unaprijed hvala na odgovoru
Bohara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 22:59   #743
Hej! Zna li netko sta ce biti na zemljistu koje se pocelo rasciscavati unutar naselja na Selskoj?
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 23:16   #744
Na kojem tocno? Tamo di su bageri? Zgrada. Ali ne gradi Pionir

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:17   #745
Quote:
Bohara kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Ozbiljnije razmišljam o kupnji stana u Pionirovoj zgradi (F4) koja se trenutno gradi u Lovičićevoj ulici, te me zanima kakva su iskustva ljudi koji su nedavno uselili u susjedne zgrade, zanima me kvaliteta gradnje, jel im lokacija ok, zvučna izolacija, te sam tu negdje pročitao o problemima s tim što ima jedan lift (jeli se dugio čeka na lift, ), iskustva??
Unaprijed hvala na odgovoru
Ovo i mene zanima, buduci da sam u istoj situaciji, pa ako netko ima iskustva, slobodno podijelite s nama
Legion90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:54   #746
Ako već razmišljate o Pionirovoj zgradi F4 na Ferenščici, obavezno gledajte samo stanove na sjeverozapadnoj strani, razlog je hladnjača na južnoj strani te zgrade iz koje bez prestanka dopire buka odnosno nekakvi zvuk vjerovatno industrijskih uređaja za rashlađivanje...znači i dok ima i dok nema kamiona, zvuk je prisutan od 0-24...

A inače taj tamo kompleks Pionirov, to je teška katastrofa i sramota da se takva gradnja dozvoljava, iako je kvart ciganski i praktički jedan od najneatraktivnijih u Zagrebu, svejedno takvu gradnju u današnje vrijeme samo kriminalac može dozvoliti, 5 nabacanih identičnih zgrada na žalosno maloj parceli, sramota za metropolu neke države.

Još kad vidim da su digli cijenu kvadrata na 1550 eura, a za prve dvije zgrade je bilo 1450 eura, što reći...još je pozicija ove zgrade F4 koja se trenutno gradi prolazna ako se može kupiti stan što dalje od hladnjače, ali zgrada koja će se graditi i gledati direktno u hladnjaču...to će biti teška katastrofa.

A za ostala pitanja, ne znam, osim da znam osobu koja živi u Pionirovoj zgradi na Malešnici, isto novijoj, cca 3 godine stara, zadovoljan je, troškovi grijanja su zanemarivi zbog pozicije stana. Vanjska zvučna izolacija je dobra zbog PVC stolarije, a susjede ne čuje.
Mufasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 12:00   #747
Quote:
katija kaže: Pogledaj post
Hej! Zna li netko sta ce biti na zemljistu koje se pocelo rasciscavati unutar naselja na Selskoj?
Na tabli kod gradilista pise ova mail adresa:
https://bastijanova.hr
Ornica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 13:44   #748
Da, Zarkovo se zove investitor

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 14:33   #749
Quote:
Mufasa kaže: Pogledaj post
Ako već razmišljate o Pionirovoj zgradi F4 na Ferenščici, obavezno gledajte samo stanove na sjeverozapadnoj strani, razlog je hladnjača na južnoj strani te zgrade iz koje bez prestanka dopire buka odnosno nekakvi zvuk vjerovatno industrijskih uređaja za rashlađivanje...znači i dok ima i dok nema kamiona, zvuk je prisutan od 0-24...

A inače taj tamo kompleks Pionirov, to je teška katastrofa i sramota da se takva gradnja dozvoljava, iako je kvart ciganski i praktički jedan od najneatraktivnijih u Zagrebu, svejedno takvu gradnju u današnje vrijeme samo kriminalac može dozvoliti, 5 nabacanih identičnih zgrada na žalosno maloj parceli, sramota za metropolu neke države.

Još kad vidim da su digli cijenu kvadrata na 1550 eura, a za prve dvije zgrade je bilo 1450 eura, što reći...još je pozicija ove zgrade F4 koja se trenutno gradi prolazna ako se može kupiti stan što dalje od hladnjače, ali zgrada koja će se graditi i gledati direktno u hladnjaču...to će biti teška katastrofa.

A za ostala pitanja, ne znam, osim da znam osobu koja živi u Pionirovoj zgradi na Malešnici, isto novijoj, cca 3 godine stara, zadovoljan je, troškovi grijanja su zanemarivi zbog pozicije stana. Vanjska zvučna izolacija je dobra zbog PVC stolarije, a susjede ne čuje.
Inace ta F4-zapad je najbolje poziconirana u bloku to stoji..
takodjer se cuje(F5 jug ce bit u kurcu) hladnjaca ali ne stalno,
vec kada im je valjda vrsno opterecenje(dakle vjerovanto po velikim vrucinama ljeti)
Inace kvart i meni je onak ne...al je upravo suprotno,potencijalan i atraktivan...lokacijski odlican,prometno isto(za ZG pojmove)
pogtovo kada se izmjeni sturkutra stanovnistava(a to ce ovi blokovi zgrada napraviti)..jer tamo ce se po meni sve micat osim veletrznice i ine.
tako da ce to u konacnici za ZG prilike bit solidan ili kak bi neki rekli atraktivan kvart..
jer tesko da ce na tako atraktivnom zemljistu ostati Diona,Sekindarni otpad a LipaMill mislim da je vec ide u realizaciju poslije ovih 5 zgrada..
Tako da ce to u konacnici biti nesto kao selska,sigecica,spansko...

A da SVE novogradnje u gradu gledaju "jedna drugoj u tanjur" to stoji,
al doslovno svee...
ja iskreno neznam nit jednu u gradu koja je drugacija...
cak i ovi neki "fensi"za puno vece nofce...

neka nam je Mikica jos potraje pa da mozemo si zlice posudjivat iz zgrade u zgradu...

Sto se tice same kvalitete zgrada tamo,to je solidno ako ne i vise od toga,mislim da sada F4 ima dva lifta(!?),izolacija i to sve je ok.

A lokacija,je svakome ponaosobno vazna...al generano gledano,prometno je odlicno jer za sec se moze u svim smjerovima..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 15:45   #750
Misliš da će se stvarno taj dio od Lipe Mill do skroz dolje na kraju Dione tj. Ulice Donje Svetice sve srušiti i graditi nove zgrade?
Sekundarni otpad je jugo-zapadno pokraj INA-e, pa mislim da tamo nema neke atraktivnosti za stambenu zgradu, a i to je odmah pokraj Heinzelove, hrpa prometa...

Tamo odmah iza Dione je isto veliki dock za kamione i skladišta...gdje će se to sve premjestiti...

Ako hladnjača i INA ostaju, ne vidim neku atraktivnost tog kvarta, kada još dodaš cigiće kojih je danas dva-tri puta više nego u vrijeme dok sam tamo živio. Njih će biti još i više s vremenom, jer tamo je toliko kuća i kučica da nema tog čovjeka koji ih sve može otkupiti i porušiti da bi izgradio nove zgrade na njihovom mjestu.
Meni taj cijeli kvart planski nema smisla nikakvog, kučice ga narušavaju strašno...

Mislim, bilo bi lijepo upicaniti taj kvart, ali po meni je osakačen industrijom, cigićima i to je uglavnom to

A prometno je stvarno dobar kvart, tu nemam primjedbe.

A evo neki dan sam prošao pokraj VMD novogradnje u Bužanovoj/Štriginoj, skoro je sve prodano, cijena samo 3000 eura/kvadrat, a zgrada je tek u betonu, dok pogled udara na kučice Ferenščica tipa...no dobro, prometno je dobra lokacija
Mufasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 17:34   #751
Quote:
Mufasa kaže: Pogledaj post
Misliš da će se stvarno taj dio od Lipe Mill do skroz dolje na kraju Dione tj. Ulice Donje Svetice sve srušiti i graditi nove zgrade?
Sekundarni otpad je jugo-zapadno pokraj INA-e, pa mislim da tamo nema neke atraktivnosti za stambenu zgradu, a i to je odmah pokraj Heinzelove, hrpa prometa...

Tamo odmah iza Dione je isto veliki dock za kamione i skladišta...gdje će se to sve premjestiti...

Ako hladnjača i INA ostaju, ne vidim neku atraktivnost tog kvarta, kada još dodaš cigiće kojih je danas dva-tri puta više nego u vrijeme dok sam tamo živio. Njih će biti još i više s vremenom, jer tamo je toliko kuća i kučica da nema tog čovjeka koji ih sve može otkupiti i porušiti da bi izgradio nove zgrade na njihovom mjestu.
Meni taj cijeli kvart planski nema smisla nikakvog, kučice ga narušavaju strašno...

Mislim, bilo bi lijepo upicaniti taj kvart, ali po meni je osakačen industrijom, cigićima i to je uglavnom to

A prometno je stvarno dobar kvart, tu nemam primjedbe.

A evo neki dan sam prošao pokraj VMD novogradnje u Bužanovoj/Štriginoj, skoro je sve prodano, cijena samo 3000 eura/kvadrat, a zgrada je tek u betonu, dok pogled udara na kučice Ferenščica tipa...no dobro, prometno je dobra lokacija
U HR jedino je sigruno da nista nije sigurno.....
Ali,postoji nesto sto se zove GUP(moze ga svatko pogledat) i pogleda se kaj se desavalo sa GUPom u tom podrucju kronoloski,
takodjer vlasnik zemljista LipaMill je Pionir(aka njegove izvedenice) te mislim da ide projekt cca 10-15 zgrada tamo na tom podrucju kada zavrse ovih 5 zgrada..

Dinova(Diona) je u sahmat poziciju od strane banaka i jedino sto vrijedi na tom dijelu je upravo to zemljiste kao zlatna koka..
tako da sigurno si nece priustit da im tako atraktivno zemljiste "propada"..

Rudar(Sekundarni otpad) je odavno matiran od banaka kao najatraktivniji dio mozda u tom dijelu zg.a...

E sada cigani jesu tamo,al ja sam prije zivio na volovcici..i znam kaj je bila Ferenscica prije..ovo danas je "Kamiliscica" sparam tada..
A pogotovo kad se to nakrca zgradama i drugim profilom ljudi u buducnosti...

imas slican sistem tam dole na D Sveticama,tam su sve one finnjak privatne skole i faxevi a imas tamo par ulica cigica koji su doslovno ogradnjeni zgradama..
Al mislim najdi mi u Zg 1-2 normana kvarta stambenih kuca i zgrada(sem NZG i GornjeDubrave)..jednostavno ne postoji,sve je to divlje ili poludivlje napravljeno...cijeli ovaj novi dio uvjetno receno...

tako da,zbroji sam kja ce se desavati...

VMD buzanoa je super,nisu tamo bas kucice kao na ferenscici,
daleko od toga..to je jedan od rijetkih finih djelova,mikrkolokacijski gledano..
al inace tamo taj dio dole iza Kuslanovog igralista su isto prije harali cigici,sada ih je ostalo neznam par kuca svega...

jbg,to je ZG...ak hoces bolje,idi u Bec...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 21:58   #752
Pokušavam si zamisliti tih 15 novih zgrada na toj okomitoj parceli i ovih 5 sto sad grade, uzas. Pa taj dio kvarta ce biti moderna nagruvana rugoba.
Mogu odmah izgraditi jos jednu osnovnu skolu, u August Cesarec ta sva nova djeca nece stati.
Ne znam kad si zivio tamo, ali ja sam na Ferenscici zivio cijele 90te i cigica nije bilo kao danas, a i nikakvih problema nije bilo s njima, osim sto su eto, cigici
A volovcica je uvijek bila i jos uvijek je puno ljepsi kvart, a nalazi se na svega par metara preko puta ceste.
A vmd buzanova ce biti lijepa, samo ima tamo tocno prek puta ceste u striginoj nekoliko neuglednih kuca, jucer sam se provozao i nemres ih fulati.
Mufasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:40   #753
Jedan update za naselje Špansko - Stenjevečki odvojak. Objekt F2 će biti useljiv 30.3.2018., objekt N3 se počeo dovršavati, ali samo prizemlje. Kran se tada seli na objekt N4 koji će se kroz par tjedana početi graditi te će biti gotov do kraja 2018. ili početkom 2019. U prodaju bi N4 trebao krenuti za nekih mjesec dana. Cijena je još nepoznanica, ali starim Pionirovim pravilom trebala bi se malo podići.
Shvale is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:06   #754
Preskocit ce N3 i ostaviti napola dovrseno prizemlje? Ili ce paralelno graditi N3 i N4?
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:20   #755
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Preskocit ce N3 i ostaviti napola dovrseno prizemlje? Ili ce paralelno graditi N3 i N4?
Dovršiti će prizemlje i tako će ostaviti. Prvo će se graditi N4, a ne znam hoće li možda u određenom trenutku raditi obje zajedno. Vjerojatno hoće napraviti prizemlje na N3 jer su otvorili 3 razine podzemne garaže u čitavom kompleksu pa da negdje ne curi...
Shvale is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 20:02   #756
ili da ljudi koji trenutno kupuju pomisle "vidi imam otvoreni pogled", a onda poslije "vidi susjedi danas opet jedu kus kus piletinu"
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:16   #757
Pa iskreno, tko dodje na gradiliste jasno vidi gdje ce biti iduca zgrada, temelji za svaku zgradu stoje vec 3 godine. I u tlocrtima stanova na web stranici jasno se vidi gdje ce biti koja zgrada. Ne znam koga bi to mogli prevariti i neplanirano mu zakloniti pogled...
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 20:09   #758
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Pa iskreno, tko dodje na gradiliste jasno vidi gdje ce biti iduca zgrada, temelji za svaku zgradu stoje vec 3 godine. I u tlocrtima stanova na web stranici jasno se vidi gdje ce biti koja zgrada. Ne znam koga bi to mogli prevariti i neplanirano mu zakloniti pogled...
Pa recimo one koji su kupili stan u F1 i gledaju na zapad tj. u Lipa mill i za koju godinu pred nosom će im niknut još jedan kavez
ivanea1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 07:11   #759
U GUP-u se jasno vidi da je zemljiste zapadno od zgrada - stambeno. Faktor iznenadjenja 0.
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 16:50   #760
Forumasi koji zivite u pionirovim zgradama - kakva je kvaliteta njihove gradnje sto se tice zvucne izolacije, da li se jako cuju susjedi? Ne znam ko je gradio one zgrade u pos novom spanskom al tamo je uzas, jako se cuje, cak i razgovor ako si ti u tisini kod sebe - da li je ta razina i kod pionira ili je bolje i ako da koliko bolje?
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.