Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2016., 18:40   #21
Quote:
LateBraking kaže: Pogledaj post
Nađi si mentora ili tim pod hitno, nećeš dugo ovako ... imaš 10 milijuna, na što si skurio pare ?
Vidim trenirao si vozača, nemoj to raditi dok ne dođeš u amateur.
Odvozit pole ili najbrži krug u utrci je potpuno nebitno. Cilje je skupljanje keša i promocija u viši rang.
Možeš naslagati lako tri pobjede i onda kad ponestane love za popravke, upgrade bolida ?
Sa kolikim rizicima voziš ?
teško kada me neću
uprage bolida i oprema sam dosta skresao
rizici oko 15-20
ivic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 20:02   #22
Quote:
ivic27 kaže: Pogledaj post
teško kada me neću
uprage bolida i oprema sam dosta skresao
rizici oko 15-20
Zato si i brži, ali opet jedva ...
Nije ništa hitno, čak i ovo trošenje se može spasiti.
Rizici su ok.
Prati malo što ti menageri u grupi rade, taktike, koliko pitova i sl. (ima ih sa po 100+ utrka) ... mada ne mora značiti da znaju ili imaju pojma.
Nakon 3-4 utrke bi trebao naći tim, ja sam ga našao nakon treće. Hrvatskih aktivnih (da imaju 10 igrača u timu) nema puno, ima ih nekoliko gdje su po dvojica .. pogledaj i po GPRO forumu, postoji tema "Hrvatska".
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 21:50   #23
Ako slučajno koristite skype, postoji Hr soba na skypeu gdje je jako
puno naših iskusnih igrača. Tamo se puno brže i efikasnije može nešto
saznati, pitati a i mogu se dijeliti linkovi koji su na forumu igre zabranjeni.
mobberzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 00:03   #24
Quote:
mobberzg kaže: Pogledaj post
Ako slučajno koristite skype, postoji Hr soba na skypeu gdje je jako
puno naših iskusnih igrača. Tamo se puno brže i efikasnije može nešto
saznati, pitati a i mogu se dijeliti linkovi koji su na forumu igre zabranjeni.
daj mi šikni te linkove putem PP-a
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 00:47   #25
Muči me Wing Split ... razlika između prednjeg i stražnjeg krila u visini.
Podaci na netu su blago rečeno nagađanja, ako netko ima točne nek mi pošalje PP.
Ne trebaju mi vrijednosti krila (njih volim sam izračunavati), već wing split po stazama.
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 15:18   #26
Quote:
LateBraking kaže: Pogledaj post
Muči me Wing Split ... razlika između prednjeg i stražnjeg krila u visini.
Podaci na netu su blago rečeno nagađanja, ako netko ima točne nek mi pošalje PP.
Ne trebaju mi vrijednosti krila (njih volim sam izračunavati), već wing split po stazama.
A jedino da me prije svake utrke pitaš koliki je wing split pa ti izračunam točno.
Ili možeš naći negdje uopćenu tablicu za wings split pa se ti poigraš s tim u onih 8 krugova treninga. Razlika krila puno ovisi o vozaču, razini bolida i temp. utrke. Konkretno , meni su za iduću utrku u Jerezu krila + - 5.

I kad sam spominjao komunikaciju i pomoć preko skypea, moram naglasiti da se radi isključivo samo o pismenim putem, nikakve kamere, nikakvi zvučnici .
mobberzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 17:53   #27
Quote:
mobberzg kaže: Pogledaj post
A jedino da me prije svake utrke pitaš koliki je wing split pa ti izračunam točno.
Ili možeš naći negdje uopćenu tablicu za wings split pa se ti poigraš s tim u onih 8 krugova treninga. Razlika krila puno ovisi o vozaču, razini bolida i temp. utrke. Konkretno , meni su za iduću utrku u Jerezu krila + - 5.

I kad sam spominjao komunikaciju i pomoć preko skypea, moram naglasiti da se radi isključivo samo o pismenim putem, nikakve kamere, nikakvi zvučnici .
Dakle, nađoh podatke na internetu - 20 +20. ali i +20 -20 isprobao obje varijante i kvalificirao se jednako loše.
Ako mi je idealan raspon krila 629 računom dobijem Q1 sa FW 649, RW 609.
Q2 probao sa FW 609, RW 649.
Krila oba level 3.
Tijekom treninga na krilima 566 npr nedostajalo mu je gripa u zavoju, na 569 je bilo ok, happy range mog vozača je 120, znači 60 gore i dobio sam 629 i išao na +- 20.

Onda dođe kolega iz tima i kaže mi FW 614 RW 644 za level 3 oba krila.

EDIT: ako je +- 5 onda je meni FW634, RW624, ako je -+5 onda je FW624 RW634 jel' griješim ?
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 22:04   #28
Quote:
LateBraking kaže: Pogledaj post
Dakle, nađoh podatke na internetu - 20 +20. ali i +20 -20 isprobao obje varijante i kvalificirao se jednako loše.
Ako mi je idealan raspon krila 629 računom dobijem Q1 sa FW 649, RW 609.
Q2 probao sa FW 609, RW 649.
Krila oba level 3.
Tijekom treninga na krilima 566 npr nedostajalo mu je gripa u zavoju, na 569 je bilo ok, happy range mog vozača je 120, znači 60 gore i dobio sam 629 i išao na +- 20.

Onda dođe kolega iz tima i kaže mi FW 614 RW 644 za level 3 oba krila.

EDIT: ako je +- 5 onda je meni FW634, RW624, ako je -+5 onda je FW624 RW634 jel' griješim ?
U pravu si glede računanja razlike krila.
A što se tiče individualnog izračuna razlike krila, ovisi koji tim ima točniji kalkulator. Ili se igrati u onih 8 krugova treninga s razlikama pa vidjeti gdje je najbolje vrijeme i najmanja greška vozača.
mobberzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 22:48   #29
Quote:
mobberzg kaže: Pogledaj post
U pravu si glede računanja razlike krila.
A što se tiče individualnog izračuna razlike krila, ovisi koji tim ima točniji kalkulator. Ili se igrati u onih 8 krugova treninga s razlikama pa vidjeti gdje je najbolje vrijeme i najmanja greška vozača.


Zahvaljujem, na kraju opet svako ima svoju visinu, još nisam napravio podešavanje, pa ću vjerojatno promijeniti.
Ovaj +-20 po svemu je netočan, pokušaću sa +-5, znači prednje više.
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 01:54   #30
Kraj sezone 52, što reći ? Ostvario sam ostanak u amater rangu, nadam se da su i ostali ostvarili zacrtano.
Toliko toga naučio, bilo je i grešaka, npr. vjera u vozača kojeg sam u ranijim postovima nazivao fantastičnim, a koji je star, karakteristike mu opadale i još ga trenirao
Čim sam mu dao otkaz i doveo novog, nastupio je preporod. Imao jednu propalu ponudu, plaćene penale starom i svemu unatoč završio kao 9 u novcima. U inferiornom bolidu levela 3, pred kraj uspio podignuti na 4 (i dalje u posljednjih 10 po snazi, ali nema veze). Taktički odrađivao utrke savršeno, potrošnja guma, goriva često na istoj taktici kao i pobjednici utrka.
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 15:40   #31
Čestitke svima na ostvarenim rezultatima.
LateB. , sad imaš još sezonu dvije stjecanja iskustva, dizanja osoblja,
skupljanja sponzora i prvenstveno gomilanje novaca, a onda prvi ozbiljan napad na Pro.
Ivic27, ti si odradio početničku sezonu, vidio si kako sve funkcionira tako da se iduće
sezone ozbiljno počneš utrkivati i pređeš u amatere. To stvarno ne bi trebao biti nikakav problem.
Ja sam osigurao 10. uzastopnu sezonu u Pro. Novaca nešto imam, vozač solidan, auto isto, jedino me
muče sponzori, tako da ne bi trebalo biti problema niti iduće sezone.
mobberzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 17:45   #32
Quote:
mobberzg kaže: Pogledaj post
Čestitke svima na ostvarenim rezultatima.
LateB. , sad imaš još sezonu dvije stjecanja iskustva, dizanja osoblja,
skupljanja sponzora i prvenstveno gomilanje novaca, a onda prvi ozbiljan napad na Pro.
Ivic27, ti si odradio početničku sezonu, vidio si kako sve funkcionira tako da se iduće
sezone ozbiljno počneš utrkivati i pređeš u amatere. To stvarno ne bi trebao biti nikakav problem.
Ja sam osigurao 10. uzastopnu sezonu u Pro. Novaca nešto imam, vozač solidan, auto isto, jedino me
muče sponzori, tako da ne bi trebalo biti problema niti iduće sezone.
Čestitke
Ajoj, ja sam u pregovorima sa 5 sponzora od polovice prošle godine, znači bez sponzorskog novca cijelu ovu i iduću sezonu. I još tri pregovaraju sa drugima. Ako dobijem jednog na kraju iduće, super.
Žao mi jedino što sam puhao na hladno kod ugovora za sadašnjeg vozača, a krenuo sam odmah sa fitnessom, trebao sam 17+17 utrka (imam ga još 12 utrka), čekam reset sutra, biće mi onda jasnije.
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 18:52   #33
Quote:
mobberzg kaže: Pogledaj post
Čestitke svima na ostvarenim rezultatima.

Ivic27, ti si odradio početničku sezonu, vidio si kako sve funkcionira tako da se iduće
sezone ozbiljno počneš utrkivati i pređeš u amatere. To stvarno ne bi trebao biti nikakav problem.
Ja sam osigurao 10. uzastopnu sezonu u Pro. Novaca nešto imam, vozač solidan, auto isto, jedino me
muče sponzori, tako da ne bi trebalo biti problema niti iduće sezone.
naš tim je u top 500
ex yu nacionalna klasa. ali ove godine očekujem puno više. moj kolega je ušao u amatere iako se u zadnjoj utrci borio da bude prvak. Rookie -197 je grupa u kojoj sam vozio (valjda nakon reseta će i ostati). Vozač mi ima jako veliki talent (preko 200) ali koncentraciju oko 120 na čemu moram raditi.
ivic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 23:23   #34
U petak u 20:00 kreće još jedna sezona.
Hr ekipa je svake sezone sve manja ali sve kvalitetnija.

Ivicu, sad si preskočio prvu stepenicu. Slušaj savjete svojih iz tima.
Bolid ti je još slab, vozač ne najbolji, nemaš previše love tako da
samo strpljivo i bez paničnih poteza. Sezona je duga i sve se da popraviti.
mobberzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 00:48   #35
Quote:
mobberzg kaže: Pogledaj post
U petak u 20:00 kreće još jedna sezona.
Hr ekipa je svake sezone sve manja ali sve kvalitetnija.

Ivicu, sad si preskočio prvu stepenicu. Slušaj savjete svojih iz tima.
Bolid ti je još slab, vozač ne najbolji, nemaš previše love tako da
samo strpljivo i bez paničnih poteza. Sezona je duga i sve se da popraviti.
Slažem se, i drago mi je zbog koncentracije kvalitete. Ja sad mogu u pro, ali čekam i skupljam pare, imao sam sreće/nos uhvatiti' vozača koji može puno u budućnosti i spremam pravi driver-projekt od nekoliko sezona. Što se bolida tiče, iz osobnog iskustva smatram da za amater sve preko levela 4 nije potrebno. Love sam imao, eksperimentirao sam u posljednje dvije utrke, rizici jesu bili veći, ostvario prve bodove na suhom, a na posljednjoj kišnoj vodio 29 krugova (završio šesti radi taktike cijele utrke na kišnim gumama, nažalost, suhi stintovi su bili predugi). Doslovno uništavanje konkurencije sa samo level 4 bolidom. Ja sam pristalica vozača sa visokim talentom, iako su malo tricky za treniranje (čuvanje) i često im je problematična kondicija. Dobio neprocjenjivo znanje o ponašanju i trajanju kišnih guma na suhom
Sretno svima !
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 14:10   #36
Quote:
LateBraking kaže: Pogledaj post
Slažem se, i drago mi je zbog koncentracije kvalitete. Ja sad mogu u pro, ali čekam i skupljam pare, imao sam sreće/nos uhvatiti' vozača koji može puno u budućnosti i spremam pravi driver-projekt od nekoliko sezona. Što se bolida tiče, iz osobnog iskustva smatram da za amater sve preko levela 4 nije potrebno. Love sam imao, eksperimentirao sam u posljednje dvije utrke, rizici jesu bili veći, ostvario prve bodove na suhom, a na posljednjoj kišnoj vodio 29 krugova (završio šesti radi taktike cijele utrke na kišnim gumama, nažalost, suhi stintovi su bili predugi). Doslovno uništavanje konkurencije sa samo level 4 bolidom. Ja sam pristalica vozača sa visokim talentom, iako su malo tricky za treniranje (čuvanje) i često im je problematična kondicija. Dobio neprocjenjivo znanje o ponašanju i trajanju kišnih guma na suhom
Sretno svima !
Moj je savjet svima, možda dobar možda ne, da ako imaju ikakvu priliku za Pro da svakako ulete. Makar na jednu sezonu pa se vratiti u amatere.
Najbolje se stiču iskustva na vlastitoj koži, jednostavno moraš odvoziti sezonu i vidjeti kako funkcioniraju druge gume, različite gume u grupi, teh. direktori i veća kvaliteta protivnika.
Ja sam nakon 10 sezona na Avonn gumama konačno prešao na Dunno.
Na kraju sezone ćete čuti kako je ispalo. Nadam se ne preskupo.
mobberzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 14:47   #37
Quote:
mobberzg kaže: Pogledaj post
Moj je savjet svima, možda dobar možda ne, da ako imaju ikakvu priliku za Pro da svakako ulete. Makar na jednu sezonu pa se vratiti u amatere.
Najbolje se stiču iskustva na vlastitoj koži, jednostavno moraš odvoziti sezonu i vidjeti kako funkcioniraju druge gume, različite gume u grupi, teh. direktori i veća kvaliteta protivnika.
Ja sam nakon 10 sezona na Avonn gumama konačno prešao na Dunno.
Na kraju sezone ćete čuti kako je ispalo. Nadam se ne preskupo.
Šteta bi bila sad uletjeti, vozaču tek 19 godina, puno karakteristika za pro nedostatno, a 68 milijuna je dovoljno za promociju "na kapaljku". A u pro-u treba i preživjeti, ne zanimaju me ispadanja u niži rang. Ove sezone trebali bi konačno stići i sponzori, tako da strpljen/spašen.
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 18:10   #38
Quote:
LateBraking kaže: Pogledaj post
Šteta bi bila sad uletjeti, vozaču tek 19 godina, puno karakteristika za pro nedostatno, a 68 milijuna je dovoljno za promociju "na kapaljku". A u pro-u treba i preživjeti, ne zanimaju me ispadanja u niži rang. Ove sezone trebali bi konačno stići i sponzori, tako da strpljen/spašen.
Srećom si u timu sa iskusnim i dobrim igračima pa se imaš s kime
posavjetovati.
mobberzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 18:17   #39
Quote:
mobberzg kaže: Pogledaj post
Srećom si u timu sa iskusnim i dobrim igračima pa se imaš s kime
posavjetovati.
Možda je nekad tako bilo, čini mi se da im je volja nestala usput. Ja se nadam da ćemo kao tim živnuti, ova sezona je baš bila penzionerska/loša. Jedna promocija kolege u pro, ja odmah po plasmanu iza njega, jedan ostanak u pro, ostalo srednja žalost. Jedan izlazak zbog nevoženja (a biće i drugi).
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 07:55   #40
Možda je vrijeme za kakav rezime nakon pola sezone. počeo sam s testiranjima u amateru, što je ravno odvrtanju slavine, kažu i vrlo upitno ... lova samo curi. Nemam izbora, moram podignuti kondiciju vozaču, dobio sam uvid što se traži/očekuje u PRO, snimao sam one koji su se promovirali iz moje grupe u dvije sezone. Od 6, jedan je u pro ostao, ostali svi ispadanje u roku odmah, a bili su dominantni. Imam tri aktivna sponzora, ali nije se to primijetilo na povećanju novaca, malo i eksperimentiram.
Ono što je žalosno jest da se odustajanja igrača nastavljaju, vidim ni ovaj Ivic ne vozi više... odvozio jednu utrku, jel'se razočarao plasmanom, tempom, šokirao nekonkuretnnošću, brojem protivnika ? Welcome to amateur, jbga nije lako na početku, ali može se. Najavio sam prije dvije utrke vlastitom timu da ih napuštam na kraju sezone ... oni su u nekom penzionerskom filmu osim dvojice. Trenutno sam preambiciozan i ne mogu podnijeti da u timu postoji lik koji ima gotovo isti broj utrka (rookie) kao ja, ali nije u stanju završiti utrku. Nakon 50 i nešto utrka, zašto voziš ???? Što će ti tim ???
Pitam čovjeka u čemu je problem, rizici, pitaj ako ti nije jasno ... muk. Ne kužim ljude, koja korist od takvih ? Kako jedan čovjek sjebe tim i cijeli plasman, a tko će plaćati za izbacivanje. Ja bi prvi, ali drugima je kao sve ravno ... fora je što imam i dvije ponude za timove, ali ne vidim svrhu i poantu osim kao neku usporedbu vremena u kvalifikacijama i tijekom utrke.
Grobnik je nepoznanica svima, ja napadam Adelaide, jer japanac "kao" voli tu stazu, pa vidjećemo
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.