Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2012., 14:36   #41
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
To što je dile napisao nije njegovo razmišljanje, nego je rekao otprilike ovako "imam osjećaj kao da varam dok konvertiram u cb, kao što neki konvertiraju jer misle da time prikrivaju nedostatke - dakle, nemam osobno to mišljenje, ali kao da konverzijom u cb pripadam toj skupini". Ja sam ga razumjela. *shrug*
prvo moram odbaciti djurino tumačenje da je moje razmišljanje "fotka je so-so, ajmo ju stavit u CB pa će možda bit bolja". mislio sam na (u osnovi) dobre fotke za koje mislim da ne bi bile loše u crno bijeloj verziji. moje je mišljenje da nekad boje kvare dojam, i ako je sve ostalo na fotografiji dobro posloženo - kompozicija, ekspozicija, kontrast, etc. i mislim da konverzija može takvu fotku učiniti boljom. e u toj situaciji imam osjećaj da varam, kao da skrivam pravo lice fotke. i ima još puno toga za napisati, ali sad nemam vremena
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 15:05   #42

underwater forest by Pharmacist's Daughter, on Flickr


Untitled by Pharmacist's Daughter, on Flickr
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 15:14   #43
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
prvo moram odbaciti djurino tumačenje da je moje razmišljanje "fotka je so-so, ajmo ju stavit u CB pa će možda bit bolja". mislio sam na (u osnovi) dobre fotke za koje mislim da ne bi bile loše u crno bijeloj verziji. moje je mišljenje da nekad boje kvare dojam, i ako je sve ostalo na fotografiji dobro posloženo - kompozicija, ekspozicija, kontrast, etc. i mislim da konverzija može takvu fotku učiniti boljom. e u toj situaciji imam osjećaj da varam, kao da skrivam pravo lice fotke. i ima još puno toga za napisati, ali sad nemam vremena
oprosti ali ono što si tada napisao i što sam ja prethodno citirao nije ovo što si sada napisao i što sam sada citirao. Jel moram opet citirat što si prvo napisao?
Ovo što si sada napisao ja i dalje shvaćam ovako: "u osnovi dobre fotke"=f"otke koje nisu dobre al se možda mogu popravit obradom"


Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
To što je dile napisao nije njegovo razmišljanje, nego je rekao otprilike ovako "imam osjećaj kao da varam dok konvertiram u cb, kao što neki konvertiraju jer misle da time prikrivaju nedostatke - dakle, nemam osobno to mišljenje, ali kao da konverzijom u cb pripadam toj skupini". Ja sam ga razumjela. *shrug*
ti citiraš dio koji ja uopće nisam citirao i na koji se uopće nisam referirao. Osjećaj "varanja" kod konverzije u CB nije uopće bio temelj moje izjave o čestim greškama početnika sa digitalijom.

Quote:
dile kaže: Pogledaj post
misliš li da bi sve dobre crno bijele fotografije bile jednako dobre u boji?
kakve to sad ima veze sa ičim? i kako bi to mogli pokazati/dokazati na ikoji način?

Ja mislim i uvjeren sam da se od loše ili so-so fotke (one koja je "u biti dobra ali boje kvare dojam" ne može napraviti dobra CB fotka. To je logički posve drugačija tvrdnja od "Sve dobre CB fotke bi bile jednako dobre u boji".
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 15:24   #44
uu, dobre, PhD

da ne budem offtopic - cb na film, valjda vam je to dosta, puristi jedni

__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 15:48   #45
Đuro, ajde ti nama podijeli kritike na naše fotke umjesto ...ko je kome...gdje,kako,što...
Jel valja što?
__________________
Ako zatvorite vrata svim manama, i istina će ostati napolju. (Tagore)
fotolavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 16:53   #46
tnx doc, lajkam ja tvoju

aj i jedna filmska s moje strane, svidja mi se ta patina pa nisam nis dirala, ovak je skenirana


chick by Pharmacist's Daughter, on Flickr
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 16:58   #47
juj, imam i ja kokoši, mislim da su već bile na forumu isto film sa slatkim 4x4 fotićem

__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 17:08   #48
zivjele kokosi
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 17:25   #49
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
Puno ljudi digitalnu CB fotku radi ofrlj, il stave generički greyscale, il nafrlje kontrast do daske i dobiju komični strip-efekt sa U histogramom i tonom potpuno crne i potpuno bijele. Kad želim napravit dobru CB konverziju, ja razmišljam o teksturama i gradacijama sive, te o lokalnim kontrastima - to sve skupa kreće od channel mixera pa do lokalnog dodge/burna i igranja sa curves. Zapravo, veliki sam fan lokalnog dodge/burna
Još jedno pitanje - koliko se oslanjati na histogram a koliko na oko? Jer, koliko smo vidjeli, monitor može biti varljiv.

Ne svađam se, da ne bi neko nego diskutiram.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 17:39   #50
Pharmacist i doktore super su vam ove, pogotovo kokoske!
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 23:03   #51
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
oprosti ali ono što si tada napisao i što sam ja prethodno citirao nije ovo što si sada napisao i što sam sada citirao. Jel moram opet citirat što si prvo napisao?
Ovo što si sada napisao ja i dalje shvaćam ovako: "u osnovi dobre fotke"=f"otke koje nisu dobre al se možda mogu popravit obradom"
ja stalno govorim isto:
1. neke fotografije su bolje u crno bijeloj verziji nego u boji (zato ljudi konvertiraju svoje fotografije)
2. kada konvertiram color fotku u crno bijelu prati me osjećaj da "varam" odnosno skrivam neke informacije koje je imala izvorna fotka. pritom ne prozivam nikakve "skupine" niti mislim da je loše ako to netko radi. samo ja sa sobom nisam zadovoljan kad to radim.

nije tako samo s bojom. isto je i s cropanjem, ili nedobog kloniranjem.

Quote:
kakve to sad ima veze sa ičim? i kako bi to mogli pokazati/dokazati na ikoji način?
kako ne bi imalo veze? postoje razlozi zašto su neke fotografije u boji, a neke nisu (osim materijalnih razloga).

Quote:
Ja mislim i uvjeren sam da se od loše ili so-so fotke (one koja je "u biti dobra ali boje kvare dojam" ne može napraviti dobra CB fotka. To je logički posve drugačija tvrdnja od "Sve dobre CB fotke bi bile jednako dobre u boji".
ja pak mislim i znam da se nekad od loše, so-so, pa čak i dobre color fotke može napraviti bolja cb fotka. pa logički slijedi da ne bi sve dobre cb fotke bile jednako dobre u boji.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 23:11   #52
Quote:
fotolavica kaže: Pogledaj post
Đuro, ajde ti nama podijeli kritike na naše fotke umjesto ...ko je kome...gdje,kako,što...
Jel valja što?
damn. vidim da sam poražen u ovoj debati. dajde Djuro, uhvati se posla.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 06:53   #53
Ma koji poražen. Nije se još rodio taj koji bi tebe potukao
Đuro odmara ..osti u hladnoj vodi pa nema vremena se prihvatiti posla
__________________
Ako zatvorite vrata svim manama, i istina će ostati napolju. (Tagore)
fotolavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 18:57   #54
Meni se isto sviđaju kokoši. Morat ću kod susjede na jedan fotošuting.
E da, meni su crno bijeli aktovi super. Samo što nisam imala prilike nikad napravit išta takvog. Al zato mi lijepo gledat kako to drugi rade.

Šteta što se kokoši ne mogu skinut.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 19:53   #55
meni bi prve kokoši bile odlične, ali je sve otišlo udesno, pa su lijeve kokoši odrezane, dok je desno prazno, a glava kokoši u prvom planu se mogla centrirati u mini okviru

Quote:
fotolavica kaže: Pogledaj post
Ma koji poražen. Nije se još rodio taj koji bi tebe potukao
Đuro odmara ..osti u hladnoj vodi pa nema vremena se prihvatiti posla
ok. do tada mogu ja dvije tri riječi o tvojim fotkama. prva je kadrirana prnisko. donji dio monoton i zauzima previše prostora. na drugoj bi kadar trebalo pomaknuti ogre i desno, tamne površine dolje i lijevo su višak. na trećoj je plitki dof zamutio veći dio cvijeta na krivom mjestu, a sam cvijet djeluje tužno i umorno.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 20:22   #56
počelo se sa živinama pa da okačimo mačku:



fotka se inače zove - pogled u prazno. (hvala modelu na sudjelovanju)
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 08:47   #57
Quote:
dile;408. kaže:
na trećoj je plitki dof zamutio veći dio cvijeta na krivom mjestu, a sam cvijet djeluje tužno i umorno.
OK, trudit ću se popraviti.

A treća fotka je moj unutarnji autoportret. Jeli to sad izvlači sliku?
__________________
Ako zatvorite vrata svim manama, i istina će ostati napolju. (Tagore)
fotolavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 09:50   #58
paaaa, svaka fotka je u biti unutarnji portret autora. ali da, sad vidim da je to ustvari prekrasna fotka koja govori tisuću riječi
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 10:30   #59
Dakle, PD i doktor su ustvari kokoši.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 10:32   #60


Gdje sam promakla tu činjenicu?
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.