Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2013., 12:23   #41
Quote:
Cofiliano kaže: Pogledaj post
Pozdrav imam jedno pitanje u vezi macro opcije. Šta ovo znači

Fotić ima 26x optički zoom i koliko sad blizu mogu doći predmetu da slika ne bude zamućena.
Eto gman ti je već rekao
Ali ne vidim tu macro mode - to je obično kod ovih konzumnih fotića 0 do 2cm
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 22:34   #42
Quote:
GMan kaže: Pogledaj post
Kada si na najširoj postavci onda je najbliže 20 cm.
Kada si na najužoj (najveći zum) onda 2 m.
Možda naziv modela fotića?
Ovaj je fotić http://www.sony.hr/product/dsc-h-series/dsc-h200
Cofiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 14:00   #43
Quote:
Cofiliano kaže: Pogledaj post
Vidio sam da on ima neku auto macro opciju pa zapravo ovo što piše za izoštravanje vrijedi u stvari normalno - s tim da Š znači široko, kad "odzumiraš" a T znači kad zumiraš.
Na jednoj sam stranici našao da može macro izoštriti na 2 cm, ali u službenim specifikacijama to ne vidim, već piše 20cm, što je za macro puno previše... pa bi preporučio ipak probati

Edit: sjećam se da smo se na frendovom SX20-IS zezali i snimali otisak prsta na staklu objektiva. Makro FAKAT izoštrava od 0 do beskonačno
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 15:15   #44
Jučer usred slikanja odjednom su mi fotografije postale blijede i mutne i to desna strana više, iako je sve bilo dobro kad sam počeo slikati i takve su i ostale do kraja dana bez obzira na mjesto slikanja i osvjetlenost. Ima li netko ideju što se to moglo dogoditi aparatu (digitalnom)?

1BikeRider is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 15:23   #45
hahaha krapina, muzej neandertalaca

ovo meni izgleda ko žestoki flare na objektivu, da li ti je isti čist ili ima neku masnu mrljetinu?
inače, pomaže ako kažeš koji tip fotića te postavke na istom, i objesiš više od jedne fotke. ovo sa nebom/suncem u desnom gornjem kutu mi samo govori da imaš flare od sunca u desnom gornjem kutu
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 15:42   #46
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
hahaha krapina, muzej neandertalaca

ovo meni izgleda ko žestoki flare na objektivu, da li ti je isti čist ili ima neku masnu mrljetinu?
inače, pomaže ako kažeš koji tip fotića te postavke na istom, i objesiš više od jedne fotke. ovo sa nebom/suncem u desnom gornjem kutu mi samo govori da imaš flare od sunca u desnom gornjem kutu
Evo još jedne tipične, na svim je desnija strana mutnija.



Moguće je da je od mog znoja jer ga nosim ispod majice u vožnji, ali brisao sam, samo možda ne dovoljno dobro. Čime je najbolje čistit objektiv? Aparat je Sony dsc-s600. U postavke se ne razumijem zato i jesam na početničkim pitanjima
Sad su mi sve panorame beskorisne jer se ne da spajati desna i lijeva strana
1BikeRider is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 11:49   #47
uh to ti je leca prljava..
uzmi neke maramice za naocale pa malo ocisti.
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 19:18   #48
Što je po definiciji "Duga ekpozicija" ? Google mi nije od pomoči jer ima puno tema a nijedna ne definira ukratko.

Oprostite nov sam u tome, sve više me zanimaju lijepe fotografije i wallpaperi. Takoder počeo sam sam slikati sa mobitelom ili sa starim kompaktom ako mi se nadje u ruci. Plani mi je kupiti dslr naravno kad bude para i prilike.

edit ovo jedna moja slika

Zora


bi li prošla ovaj natječaj ???

moram napomenuti da sam istu sliku i objavio za natječaj na 24sata no morao sam obojati u crno bijelo jer u protivnom ne prolazi temu natječaja http://www.24sata.hr/prigoda/poruka/...fotograf-4461/

Zadnje uređivanje Freyr : 22.06.2013. at 19:29.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 19:58   #49
Da bi razumio što je duga ekspozicija moraš poznavati osnovne fotografske pojmove. Ovdje je riječ o brzini okidača (shutter speed). Nema kratkih a dobrih objašnjenja - baci se na proučavanje literature.
Ova ne bi prošla na natječaju jer je rađena sa većom brzinom okidača (to mogu reći sa velikom vjerojatnošću jer si fotografirao izravno u sunce).
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 20:23   #50
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Što je po definiciji "Duga ekpozicija" ? Google mi nije od pomoči jer ima puno tema a nijedna ne definira ukratko.
ekspozivcja je duga kad ti je potreban stativ da bi nepokretni objekti na fotki ispali oštri. najkraće.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 01:19   #51
hvala ljudi, sad znam zasto su slike tako lijepe tj na koji način su ih slikali, vidao sam slične fotografije na netu
Kakvu knjigu biste mipreporučili mislim knjigu sa sa osnovama.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 08:48   #52
mislim bez uvrede a da se ova rasprava prebaci u zato predvidjenu temu da se ne oftopičari natječaj..
phoenixos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 15:14   #53
Pozdrav, novi sam u svijetu fotografije. Kupio sam nedavno nikon d3100 i imam par pitanja za početak, stoga se nadam da ćete mi odgovoriti

1. Na kojim postavkama najčešće fotkate, znači allround fotke, npr. po danu, sunčani uvjeti?
2. Na kojim postavkama fotkate u noćnim uvjetima, tipa kafići i tako to? Bez blica.
3. Što sve treba narihtati za dugu ekspoziciju? Isprobavao sam brzinu okidača, ali mi uvijek ispadne bijelo.
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 22:18   #54
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
Pozdrav, novi sam u svijetu fotografije. Kupio sam nedavno nikon d3100 i imam par pitanja za početak, stoga se nadam da ćete mi odgovoriti

1. Na kojim postavkama najčešće fotkate, znači allround fotke, npr. po danu, sunčani uvjeti?
2. Na kojim postavkama fotkate u noćnim uvjetima, tipa kafići i tako to? Bez blica.
3. Što sve treba narihtati za dugu ekspoziciju? Isprobavao sam brzinu okidača, ali mi uvijek ispadne bijelo.
1- Tv oliti shuter priority - ja podesim 125 ili 160 kaj je dovoljno za zamrznuti normalni ljudski pokret, fotić odradi ostalo
2. Av oliti aperture priority, ali i manual mode - isto ko gore ali je blenda u pitanju
3. e ježiga - ovo ne znam ili zafrkavaš ili pak stvarno ne znaš objasniti što radiš U uputama za mog canona piše objašnjenje za svaki mode što treba napraviti, siguran sam da i tvoj novi Nikon ima upute koje nisu preko 500 strana
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 23:14   #55
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
3. Što sve treba narihtati za dugu ekspoziciju? Isprobavao sam brzinu okidača, ali mi uvijek ispadne bijelo.
smanjiti otvor blende, iso na minimum i čekati da padne mrak
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 12:01   #56
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
smanjiti otvor blende, iso na minimum i čekati da padne mrak
A jel moguca ekspozicija po danu? Ne, a? Puno svjetlosti propusta ili..?
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 12:30   #57
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
A jel moguca ekspozicija po danu? Ne, a? Puno svjetlosti propusta ili..?
moguca je , kako ne , smanji iso na 100 ili manje , blendu zatvori na max iliti najveci broj koji daje , i to bi ti trebalo dati dosta veliki shuter osim ako slikas tocno u podne po najsuncanijem danu , a i u tom slucajuu ima lijeka u obliku raznih nd filtera , ali pocni prvo sa opcijom aparata da ga prebacis u mod prioriteta blende , nezz kak je na nikonu al na canonu je to av , vjerojatno je i na nikonu nesto sa a , i tu radi sa postavkama koje sam ti naveo jer ce aparat sam postaviti brzinu shutera proporcionalno ostalim postavkama aparata ,tocnije otvoru blende i iso vrijednosti te usporiti shuter kako bi dosta svjetla uslo za pravilnu expoziciju , kasnije kako budes napredovao (ako) , ces sigurno dobiti potrebu za nabaviti si nd filtere i stativ i nezaobilazno žičani triger (jeftinija solucija )


end nau samting koplitli difrent ...

najosnovnije znanje koje trebas znati kao pocetnik da bi poceo koristiti manuelne modove na dslr-u ti je odnos triju vrijednosti iliti trokut expozicije , točnije odnos izmedju shutera , blende i iso vrijednosti , kad budes znao kako koji mod utječe na ostala dva , tek onda češ moći početi sa kreativnijim koristenjem aparata

prouči link
http://repro.grf.unizg.hr/media/down...kspozicije.pdf
phoenixos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 18:27   #58
Hvala vam puno.. Budem probao pa javim rezultate..mozda okacim koju slikicu
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 20:21   #59
Nisam dobio preporuku za knjigu pa sam malo gledao recimo na jednoj web stranici knižare.

http://www.ljevak.hr/pretrazivanje/?q=fotografija

preskocite prve dvije knjige koje namju veze sa slikanjem, onako me zanima, koju biste mi radje preporučili, nemojte gledati cijenu nego da knjiga bude poučna, da me najvise nauči kako slikati, ma o svemu ali da pritom nema nepotrebnih stranica.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 12:54   #60
Jos jedno pitanje, kako napraviti fotografiju da mi nista ne budd fokusirano, odnosno kako napraviti fotku npr. da izgleda kao da ruka drzi neki toranj na dlanu i sl...nadam se da ste skuzili sto zelim reci
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:23.