Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2013., 13:54   #21
Opet ja, mene kad krenu snovi u epizodama i nastavcima...

Elem, opet bivsi decko. Sjedimo ispod nekog ogromnog drveta kojem korjeni vire. I ja mu spremam veceru koja realno i nije nesto ukusna, ali on me bas pohvaljuje i zahvaljuje mi se. Odjednom uzima korjen tog drveta i pocne ga gristi i tako neka struja prodje kroz njega i pojavi se njegova slika na TV. I kaze nekoj djevojci stoje sjedila s nama da on to radi zbog mene kako bi ga uvijek gledala. I odjednom se od nekud pojavi neka macka koja krene da me napada i rezi i on je golim rukama krene micati od mene bez obzira sto je bio sav izgreban.
__________________
When you hold me, I'm alive.We're like diamonds in the sky!
volim_puding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 22:18   #22
Imate li neku opštu ideju šta znači kad je u snovima kontra od onoga kako mislimo da jeste u realnosti. Npr. sanjam političara Vojislava Koštunicu kako priča da će da otvori nov biznis. Ja u čudu, jer je on poznat kao neko ko je ''antitalenat'' za te stvari.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 10:13   #23
Imala sam sad u dvije noći dva čudna sna za koje me baš zanima kako bi ih protumačili, jer ja nemam pojma što da mislim o tome

Prvi san: Moja sestra i ja prolazimo kroz neku šumu i dođemo do nekog izvora vode. Ona se odluči okupati tamo, a mene fascinira kako je voda savršeno modro plava i čista i ja ju hoću slikat, ali slike ispadaju skroz drugačije, voda je prljava i u njoj je nagurano hrpa ljudi. I pokušavam nekoliko puta i svaki put je isto na slikama. Skužim da nešto ne štima, panično ju tjeram da izađe i to je kraj.

Drugi san: Rodim dijete, iako kao nisam znala da sam trudna i nisam planirala rodit i tako nešto, ali uglavnom rodim a to me poprilično čudi u snu. Idem hranit to dijete i razmišljam koliko mi je stalo do njega, počne cicat i ja skužim da mi umjesto mlijeka ide krv. I to onako, dosta krvi. Vidim da dijete ima krvi po sebi i u panici to počnem brisat s njega, dalje se ne sjećam.

Pliz dajte neko mišljenje svoje, ja više nisam mogla spavat nakon ovog, bas me potreslo
Vicky Street is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 13:03   #24
prvi san- okružena si lošim ljudima, za razliku od sestre
san 2 - ulažeš u vezu koja je loša.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 13:46   #25
Može li mi neko objasniti san? Sanjao sam sebe kako sam se probudio iz sna. No, sve je bilo zamrznuto. Samo sam se ja pomicao. Vrijeme je stalo. San je kratko trajao. Hvala unaprijed.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 13:58   #26
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Može li mi neko objasniti san? Sanjao sam sebe kako sam se probudio iz sna. No, sve je bilo zamrznuto. Samo sam se ja pomicao. Vrijeme je stalo. San je kratko trajao. Hvala unaprijed.
san najavljuje tvoje duhovno buđenje, osvještavanje.
To što si se samo ti pomicao znači da jedino ti sam možeš utjecati na svoje "buđenje"
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:10   #27
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
prvi san- okružena si lošim ljudima, za razliku od sestre
san 2 - ulažeš u vezu koja je loša.
Uf, ima smisla...zahvaljujem.
Vicky Street is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 18:04   #28
San je ovakav:
Putujem s dvojicom školskih kolega na nekakav izlet ili sl. i to bi trebala biti radosna prigoda. Svaki od nas putuje u svojem automobilu, ali se pratimo i blizu smo. Uz neku rijeku ili jezero odlučujemo parkirati vozila na nasipu i malo odmoriti od vožnje. Nedugo nakon što smo se odmakli od automobila i vrzmali u blizini po povratku do parkiranih vozila nalazi me neugodan prizor: zaboravio sam podići ručnu prije izlaska, automobil mi se je otkotrljao u vodu i već napola potonuo. Začudo nisam toliko zabrinut zbog štete koliko frustriran zbog komplikacija koje ce uslijediti nakon nezgode.
Još uvijek frustriran i pod dojmom nezgode slijedećeg trenutka nalazim se na dobro poznatom mjestu u gradu u kojem živim, na jednom odmorištu na obali mora. Sjedim na klupi i nekako da se primirim i saberem
iz jedne poveće najlonske vreće vadim sitnice koje sam s vremenom nakupio, i koje mi zapravo ničemu ne služe, i bacam ih s klupe u more. Nakon kratkog vremena otkrivam kako se je na te moje stvarčice(drvene drške od nekog starog noža, pluta na koja se namata nit za pecanje i sl.) okupio nevjerojatan broj riba od kojih su neke pravi lijepi i veliki primjerci od kojih bi se mogla pripremiti prava gozba. Vadim na brzinu iz iste vreće moju staru udicu, stavljam na nju nešto pluta(!?) i bacam je s namjerom upecati nešto od tog izobilja koji se je neočekivano pojavio preda mnom. Odmah nakon što sam bacio udicu s "mamcem" vadim marinu(gotovo pa se može reći, ako ne znate, da se radi o morskoj zmiji, otrovnog, ali ne i smrtonosnog ugriza, vrlo agresivnoj i vrlo ukusnoj za jelo ako ju se zna pripremiti). Još dok je izvlačim na obalu siguran sam da se njome još živom neću usuditi baviti, ali srećom pored mene se nađu dva iskusna ribara mojih godina koje dobro poznajem i često se s njima znam našaliti u prolazu te jedan od njih brzo i vješto odsijeca marini glavu i tako je učini bezopasnom. Ovaj drugi ribar želi se okušati mojom udicom i baca je na svu ruku u more. Već slijedećeg trenutka na nju se kači ogromna riba od nekih 30 do 40 kg i zajedničkim snagama je izvlačimo na obalu. Očito čudesan dan za udičarenje! Sad moju udicu uzima onaj prvi ribar i želi se i sam okušati te je baca zadivljujuće daleko i na nju tek što je pala u more hvata se ogromna hobotnica. Izvlačimo je van, ali hobotnica je toliko velika da u meni izaziva strah, ne usuđujem joj se prići i promatram sa strane navijajući za frendove kako će se stvar riješiti. Jedan od njih joj oprezno prilazi i ogoljava vrat, a drugi prilazi s preklopnim nožićem, kakve ribari inače uvijek imaju uz sebe, i brzo i vješto učini nekoliko rezova te tako umiruje opasnu i borbenu zvijer.
Slijedećeg trenutka opet se nalazim na nasipu i vidim da je tamo u međuvremenu dovezena sva potrebna mehanizacija kako bi se iz vode izvukao moj automobil. Počinje akcija izvlačenja na suho, ali nekakav bager kojem je bila zadaća da olakša pristup vozilu zapinje za nešto tvrdo i veliko pa se postupak prekida. Dolaze arheolozi i s metlicama raščišćavaju taj nekakav sarkofag. Čini se da je dosta star i da bi mogao predstavljati pravu povijesnu vrijednost. Nakon što je oprezno oslobođen pristupa se otvaranju, prikupilo se je već dosta znatiželjnog svijeta i svi nestrpljivo iščekuju. A onda po svečanom otvaranju nastaje parodija i opći smijeh. "Sarkofag je prepun plakata i letaka za nekakvu nedavnu političku kampanju." Svi okupljeni prestaju vjerovati u vjerodostojnost i povijesnu vrijednost kovčega, a ja, nekako za sebe, ostavljam mogućnost da to ipak jest vrijedan arheološki nalaz koji je samo tako poslužio nekim političkim aktivistima da u njega onako na brzinu i nemarno, jer im više ničemu ne služi, spreme svoj propagandni materijal...

Molim vas mišljenje...
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 19:16   #29
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
san najavljuje tvoje duhovno buđenje, osvještavanje.
To što si se samo ti pomicao znači da jedino ti sam možeš utjecati na svoje "buđenje"
Hvala! Kontemplirat ću na tvoje objašnjenje.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 19:53   #30
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Hvala! Kontemplirat ću na tvoje objašnjenje.
fokusiraj se na sebe rađe
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 20:31   #31
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
zbog ljudske vanjštine i krive procjene ljudi se vrtiš u krug odnosno skreneš sa staze duhovnosti kojom si bio krenuo
Hvala na objašnjenju! Ima li neko posebno značenje taj skupocjeni auto u kojem se vozim?
luke123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 21:07   #32
Quote:
luke123 kaže: Pogledaj post
Hvala na objašnjenju! Ima li neko posebno značenje taj skupocjeni auto u kojem se vozim?
to je samo marka odnosno titula i ambicija tvoja i/ili drugih ljudi kojoj daješ prednost u odnosu na svoju intuiciju i istinsko znanje
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 21:17   #33
Quote:
Vicky Street kaže: Pogledaj post
Imala sam sad u dvije noći dva čudna sna za koje me baš zanima kako bi ih protumačili, jer ja nemam pojma što da mislim o tome

Prvi san: Moja sestra i ja prolazimo kroz neku šumu i dođemo do nekog izvora vode. Ona se odluči okupati tamo, a mene fascinira kako je voda savršeno modro plava i čista i ja ju hoću slikat, ali slike ispadaju skroz drugačije, voda je prljava i u njoj je nagurano hrpa ljudi. I pokušavam nekoliko puta i svaki put je isto na slikama. Skužim da nešto ne štima, panično ju tjeram da izađe i to je kraj.

Drugi san: Rodim dijete, iako kao nisam znala da sam trudna i nisam planirala rodit i tako nešto, ali uglavnom rodim a to me poprilično čudi u snu. Idem hranit to dijete i razmišljam koliko mi je stalo do njega, počne cicat i ja skužim da mi umjesto mlijeka ide krv. I to onako, dosta krvi. Vidim da dijete ima krvi po sebi i u panici to počnem brisat s njega, dalje se ne sjećam.

Pliz dajte neko mišljenje svoje, ja više nisam mogla spavat nakon ovog, bas me potreslo
sa svojom sestrom si dosla do samog izvora (zivota). moglo bi se reci da tvoja sestra predstavlja tvoje istinsko ja. ona se kupa u savrseno cistoj vodi. no ti si je odlucila zbog nekog razloga gledati kroz lecu fotoaparata (filter predrasuda) i vidis prljavu vodu i ljude (proslost).

roditi dijete u snu znaci stupiti u kontakt sa vlastitim unutarnjim djetetom. ono sise krv iz tebe, tj. tvoju zivotnu energiju (jer mu ocito treba paznja ili iscjeljenje). lako se uplasiti ovakvih snova no oni su uglavnom pozitivan znak.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 21:32   #34
ekipo što bi značilo kada mi neki ljudi namame i otmu psa a on im se otrgne s lanca i vrati mi se?
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 22:57   #35
Quote:
Aal_Mahmud kaže: Pogledaj post
San je ovakav:
Putujem s dvojicom školskih kolega na nekakav izlet ili sl. i to bi trebala biti radosna prigoda. Svaki od nas putuje u svojem automobilu, ali se pratimo i blizu smo. Uz neku rijeku ili jezero odlučujemo parkirati vozila na nasipu i malo odmoriti od vožnje. Nedugo nakon što smo se odmakli od automobila i vrzmali u blizini po povratku do parkiranih vozila nalazi me neugodan prizor: zaboravio sam podići ručnu prije izlaska, automobil mi se je otkotrljao u vodu i već napola potonuo. Začudo nisam toliko zabrinut zbog štete koliko frustriran zbog komplikacija koje ce uslijediti nakon nezgode.
Još uvijek frustriran i pod dojmom nezgode slijedećeg trenutka nalazim se na dobro poznatom mjestu u gradu u kojem živim, na jednom odmorištu na obali mora. Sjedim na klupi i nekako da se primirim i saberem
iz jedne poveće najlonske vreće vadim sitnice koje sam s vremenom nakupio, i koje mi zapravo ničemu ne služe, i bacam ih s klupe u more. Nakon kratkog vremena otkrivam kako se je na te moje stvarčice(drvene drške od nekog starog noža, pluta na koja se namata nit za pecanje i sl.) okupio nevjerojatan broj riba od kojih su neke pravi lijepi i veliki primjerci od kojih bi se mogla pripremiti prava gozba. Vadim na brzinu iz iste vreće moju staru udicu, stavljam na nju nešto pluta(!?) i bacam je s namjerom upecati nešto od tog izobilja koji se je neočekivano pojavio preda mnom. Odmah nakon što sam bacio udicu s "mamcem" vadim marinu(gotovo pa se može reći, ako ne znate, da se radi o morskoj zmiji, otrovnog, ali ne i smrtonosnog ugriza, vrlo agresivnoj i vrlo ukusnoj za jelo ako ju se zna pripremiti). Još dok je izvlačim na obalu siguran sam da se njome još živom neću usuditi baviti, ali srećom pored mene se nađu dva iskusna ribara mojih godina koje dobro poznajem i često se s njima znam našaliti u prolazu te jedan od njih brzo i vješto odsijeca marini glavu i tako je učini bezopasnom. Ovaj drugi ribar želi se okušati mojom udicom i baca je na svu ruku u more. Već slijedećeg trenutka na nju se kači ogromna riba od nekih 30 do 40 kg i zajedničkim snagama je izvlačimo na obalu. Očito čudesan dan za udičarenje! Sad moju udicu uzima onaj prvi ribar i želi se i sam okušati te je baca zadivljujuće daleko i na nju tek što je pala u more hvata se ogromna hobotnica. Izvlačimo je van, ali hobotnica je toliko velika da u meni izaziva strah, ne usuđujem joj se prići i promatram sa strane navijajući za frendove kako će se stvar riješiti. Jedan od njih joj oprezno prilazi i ogoljava vrat, a drugi prilazi s preklopnim nožićem, kakve ribari inače uvijek imaju uz sebe, i brzo i vješto učini nekoliko rezova te tako umiruje opasnu i borbenu zvijer.
Slijedećeg trenutka opet se nalazim na nasipu i vidim da je tamo u međuvremenu dovezena sva potrebna mehanizacija kako bi se iz vode izvukao moj automobil. Počinje akcija izvlačenja na suho, ali nekakav bager kojem je bila zadaća da olakša pristup vozilu zapinje za nešto tvrdo i veliko pa se postupak prekida. Dolaze arheolozi i s metlicama raščišćavaju taj nekakav sarkofag. Čini se da je dosta star i da bi mogao predstavljati pravu povijesnu vrijednost. Nakon što je oprezno oslobođen pristupa se otvaranju, prikupilo se je već dosta znatiželjnog svijeta i svi nestrpljivo iščekuju. A onda po svečanom otvaranju nastaje parodija i opći smijeh. "Sarkofag je prepun plakata i letaka za nekakvu nedavnu političku kampanju." Svi okupljeni prestaju vjerovati u vjerodostojnost i povijesnu vrijednost kovčega, a ja, nekako za sebe, ostavljam mogućnost da to ipak jest vrijedan arheološki nalaz koji je samo tako poslužio nekim političkim aktivistima da u njega onako na brzinu i nemarno, jer im više ničemu ne služi, spreme svoj propagandni materijal...

Molim vas mišljenje...
san je prilicno detaljan ali dosta jasan. na svom putu (kroz zivot) zastao si i napustio vozilo (odlucio razmisliti o svom zivotu). s obzirom da si "slucajno" zaboravio povuci rucnu, ocito da smatras da je u ovom momentu definirati vlastiti zivot puno vaznije nego nasprosto nastaviti dosadasnjim smjerom. zato te i nije zabrinulo kad je auto otisao.

sitnice koje si nakupio i kojih se rjesavas oznacavaju ciscenje vlastitog zivota od nepotrebnih stvari. to mogu biti materijalne stvari ili nepotrebne navike, veze itd.

kad se te stvari odbace covjek vidi da je kao nagradu dobio prilican "ulov". tj. odbacivanjem nepotrebnih stvari u zivot ulazi nesto novo i bolje, kao i ocita "cudesna" sreca u ribarenju. tu dolaze i malo opasnije "zvijeri" ali ocito da dobijas pomoc i uzdas se u nju, tj. nemas osjecaj da si sam na svom putu.

tu je i sarkofag, relikt proslosti. ti u svojoj proslosti u snu vidis (ispravno) vrijednost i blago. drugi ljudi vide samo slike i plakate iz nedavne proslosti, (tj gledaju povrsinu). no tebi je bitan sarkofag kao blago prozivljenog iskustva.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 23:16   #36
Quote:
landon kaže: Pogledaj post
kad se te stvari odbace covjek vidi da je kao nagradu dobio prilican "ulov". tj. odbacivanjem nepotrebnih stvari u zivot ulazi nesto novo i bolje, kao i ocita "cudesna" sreca u ribarenju. tu dolaze i malo opasnije "zvijeri" ali ocito da dobijas pomoc i uzdas se u nju, tj. nemas osjecaj da si sam na svom putu.
Ovo je zanimljivo, ako si raspoložen pojasni malo. Najteže je odbaciti ono za šta smo vezani. Šta novo i bolje ulazi?
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 23:27   #37
katarina hvala ti na prethodnom tumacenju sna. ako mozes molim te protumaci mi ovaj san...

vjezbam i ucim za ispit na faxu koji je sutra, a sanjala sam da sam zaklala (!) odraslo pile (takve bijele pilice moji drze stoga se i necudim da su se bas ona pojavili u snu).

inace sam vegetarijanka i volim zivotinje, ali sad u snu po prvi puta sanjam da ja zaista koljem (uvijek sam sanjala svoju baku koja to radi i inace u stvarnosti). jednostavno sam ga uzela i zaklala. u tom trenutku nisam ni previse razmisljala. uzela sam ga i zaklala kao da sam morala ili nisam imala izbora. nisam ni sama mogla vjerovati u snu da sam to zaista imala hrabrosti uciniti, ali jednostavno bila sam mirna i stalozena po tom pitanju, kao da me se patnja tog pileta nije doticala.... i to je bilo sve...


Moraš učiniti nešto neugodno, ali nužno. Moraš to učiniti odlučno i ne razmišljajući previše o tome koga ćeš povrijediti. San je povukao simbole iz doživljenog. Baka čini ovo što ti najvjerojatnije ne bi mogla ni htjela, ali negdje u sebi ne osuđuješ je jer znaš da to čini jer mora - jer je tako naučila, jer u tom kontekstu funkcionira... Nije baki neka radost klati piliće, ali pregrize i učini što se mora. Pa tako i ti činiš u ovom snu: uzimaš u obzir okrutnost života, činjenicu da nije sve piknik i da ponekad moramo biti okrutni i hladnokrvni. Pokušaj povezati: koja te to situacija može natjerati na reakciju bolnoga reza koji potežeš hladne glave? Moraš li na poslu nekoga otkantati, otpisati, maknuti ili slično? Ili možda moraš prekinuti prijateljstva koja su se potrošila i tebi više nisu važna. Možda drugoj strani ona znače više, ali ti se okrećeš nekim drugim ljudima. Kako bilo, temeljni motiv u snu jest odluka s posljedicama.
katarina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 23:44   #38
Quote:
Aal_Mahmud kaže: Pogledaj post
San je ovakav:
Putujem s dvojicom školskih kolega na nekakav izlet ili sl. i to bi trebala biti radosna prigoda. Svaki od nas putuje u svojem automobilu, ali se pratimo i blizu smo. Uz neku rijeku ili jezero odlučujemo parkirati vozila na nasipu i malo odmoriti od vožnje. Nedugo nakon što smo se odmakli od automobila i vrzmali u blizini po povratku do parkiranih vozila nalazi me neugodan prizor: zaboravio sam podići ručnu prije izlaska, automobil mi se je otkotrljao u vodu i već napola potonuo. Začudo nisam toliko zabrinut zbog štete koliko frustriran zbog komplikacija koje ce uslijediti nakon nezgode.
Još uvijek frustriran i pod dojmom nezgode slijedećeg trenutka nalazim se na dobro poznatom mjestu u gradu u kojem živim, na jednom odmorištu na obali mora. Sjedim na klupi i nekako da se primirim i saberem
iz jedne poveće najlonske vreće vadim sitnice koje sam s vremenom nakupio, i koje mi zapravo ničemu ne služe, i bacam ih s klupe u more. Nakon kratkog vremena otkrivam kako se je na te moje stvarčice(drvene drške od nekog starog noža, pluta na koja se namata nit za pecanje i sl.) okupio nevjerojatan broj riba od kojih su neke pravi lijepi i veliki primjerci od kojih bi se mogla pripremiti prava gozba. Vadim na brzinu iz iste vreće moju staru udicu, stavljam na nju nešto pluta(!?) i bacam je s namjerom upecati nešto od tog izobilja koji se je neočekivano pojavio preda mnom. Odmah nakon što sam bacio udicu s "mamcem" vadim marinu(gotovo pa se može reći, ako ne znate, da se radi o morskoj zmiji, otrovnog, ali ne i smrtonosnog ugriza, vrlo agresivnoj i vrlo ukusnoj za jelo ako ju se zna pripremiti). Još dok je izvlačim na obalu siguran sam da se njome još živom neću usuditi baviti, ali srećom pored mene se nađu dva iskusna ribara mojih godina koje dobro poznajem i često se s njima znam našaliti u prolazu te jedan od njih brzo i vješto odsijeca marini glavu i tako je učini bezopasnom. Ovaj drugi ribar želi se okušati mojom udicom i baca je na svu ruku u more. Već slijedećeg trenutka na nju se kači ogromna riba od nekih 30 do 40 kg i zajedničkim snagama je izvlačimo na obalu. Očito čudesan dan za udičarenje! Sad moju udicu uzima onaj prvi ribar i želi se i sam okušati te je baca zadivljujuće daleko i na nju tek što je pala u more hvata se ogromna hobotnica. Izvlačimo je van, ali hobotnica je toliko velika da u meni izaziva strah, ne usuđujem joj se prići i promatram sa strane navijajući za frendove kako će se stvar riješiti. Jedan od njih joj oprezno prilazi i ogoljava vrat, a drugi prilazi s preklopnim nožićem, kakve ribari inače uvijek imaju uz sebe, i brzo i vješto učini nekoliko rezova te tako umiruje opasnu i borbenu zvijer.
Slijedećeg trenutka opet se nalazim na nasipu i vidim da je tamo u međuvremenu dovezena sva potrebna mehanizacija kako bi se iz vode izvukao moj automobil. Počinje akcija izvlačenja na suho, ali nekakav bager kojem je bila zadaća da olakša pristup vozilu zapinje za nešto tvrdo i veliko pa se postupak prekida. Dolaze arheolozi i s metlicama raščišćavaju taj nekakav sarkofag. Čini se da je dosta star i da bi mogao predstavljati pravu povijesnu vrijednost. Nakon što je oprezno oslobođen pristupa se otvaranju, prikupilo se je već dosta znatiželjnog svijeta i svi nestrpljivo iščekuju. A onda po svečanom otvaranju nastaje parodija i opći smijeh. "Sarkofag je prepun plakata i letaka za nekakvu nedavnu političku kampanju." Svi okupljeni prestaju vjerovati u vjerodostojnost i povijesnu vrijednost kovčega, a ja, nekako za sebe, ostavljam mogućnost da to ipak jest vrijedan arheološki nalaz koji je samo tako poslužio nekim političkim aktivistima da u njega onako na brzinu i nemarno, jer im više ničemu ne služi, spreme svoj propagandni materijal...

Molim vas mišljenje...
Ajme, puno je i svašta imaš u tom nizu snova.
Vožnja automobilom i nezgoda koja te ne pogađa previše - više te brine kako ćeš izbjeći komplikacije koje uz to idu, otkriva trenutak u kojem sada funkcioniraš i kako funkcioniraš. Rekla bih da ne vodiš dovoljno računa o tome što činiš, neoprezan si i pomalo nepromišljen, ali opet, imaš više sreće nego pameti. Nekom bi nepromišljenom reakcijom mogao izazvati priličnu štetu u svojoj sredini (radnoj ili obiteljskoj). Dakle, ne uzimaš u obzir sve okolnosti i prepuštaš mnoge stvari da se samo dogode. A kad se dogode i nije dobro kako se dogode, ti ne tareš previše glavu. Dobar ulov ukazuje na dobre okolnosti koje te prate i dobitke unatoč brljanju kojemu si trenutno sklon. Baš od odbačenog i naizgled bezvrijednog ti dobivaš puno. Gotovo se ne usudiš uzeti to što ti se daje, ali opet imaš sreće pa se nađe pravi čovjek koji ti pomaže. Pazi, nešto zanemaruješ i ne pridaješ mu značaja, a baš u tom odbačenom i bezvrijednom smeću leži pravi dobitak. Dobitak ne mora biti materijalan, može to biti i prilika, neka šansa koja ti se čini onako bezveze, a nije. Što odbacuješ, ili možda, koga odbacuješ? Iz nekog sitneža izići će pravi dobitak i šansa.
Sarkofag skriva pravu stvar, jedino ti kužiš na kraju da je to ono pravo. Prepoznat ćeš tu šansu ili što već. To nešto je povezano s prošlošću, tu je riznica tvoga iskustva, ali i iskustava drugih koje ljudi ne kuže i ne prepoznaju. Temeljno, puno je skrivenih vrijednosti u tom tvom snu i ništa nije baš onako kako na prvu loptu izgleda.
Nisam stigla prije odgovoriti.

Zadnje uređivanje katarina7 : 02.10.2013. at 23:52.
katarina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 23:48   #39
katarinino i landonovo tumačenje se totalno razlikuju Ja najviše volim takve situacije, jer je to brainstorming. Iskreno, oba mi se čine uverljivim mada ja kad sam pročitao san prvo sam pomislio da ono sa automobilom označava gubitak kontrole nad sopstvenim životom, a uspešno pecanje sa sa bezvrednim stvarčicama da ti stvari idu od ruke.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 23:49   #40
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ovo je zanimljivo, ako si raspoložen pojasni malo. Najteže je odbaciti ono za šta smo vezani. Šta novo i bolje ulazi?
ulazi ono sto covjek privlaci u tom momentu, jer se drukcije osjeca. vjerujem da u zivotu ne postoji prazan prostor. zapravo je najteze osjetiti zelju za necim novim i povjerovati da je to moguce.
za to treba posjedovati namjeru. ali kad je covjek na putu prema necemu snovi vrlo brzo pokazu pravo stanje stvari.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.