Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2014., 16:13   #61
Naprosto mu daš više hrane Povećaš mu unos kalorija, jer mu ovo (iz nekog razloga) naprosto nije dosta.

Ako ni to ne pomogne, onda je moguće do štitnjače, ali pobogu - daj psu više jesti
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 16:22   #62
Definitivno idem na 600. Mislila sam pratiti kako se stvar razvija, ali nemre mi smršavit kilu i pol u tjedan dana!
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 16:25   #63
Rebra.
Opipaj rebra, ako ti prst stane između njih stvarno je premršav, leđa iznad repa onda kraj pokraj opipaj dal mu se osijete te kosti.
Probaj s hranom za aktivne pse koja ima više proteina.
Nosu svi pesi isti

Kad je zadnji put od endoparazita očišćen?
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 16:25   #64
za pseći probavni sustav je bolje manja količina jače hrane nego povećati količinu. na tržištu ima puno activity/high energy hrane. može i hrana za štence ili skotno-dojeće kuje.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 19:29   #65
Ovo je istina pikuli kaj si zadnje napisala vidim po svojim psima. Tipa sad su na acani i kolicinski puno manje hrane im se daje, a vidim da im to ogovara. Makar dok su i bili i na traineru top ili sport isto se ne sjecam isto im je bilo ok.
Cim sam krenula na slabiju hranu proteinima i masti im je pocela padat kilaza bez obzira sto su dobili kolicinu koja pisa na tablici i jos na to nesto vise.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 16:59   #66
Prije tri mjeseca je imao giardiu i nakon toga smo radili kontrolni nalaz. Sad mu za koji tjedan dolaze redovna cijepljenja i antiparaziti. Da ima parazite, ne bi se udebljao 600 grama u tjedan dana, kad su mu ovi dali više jesti.
Na kraju sam se odlučila na 650 grama dnevno, pa ću vidjeti kako će to ići.

Steriliziran je prije 40 dana i ne vidim nikakvu razliku u ponašanju (ni prema psima), ni u aktivnosti, ni u apetitu.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 17:15   #67
treba par mjeseca da se pas očisti od hormona.
ako je jako mlad, možeš očekivati smanjenje dominantnog ponašanja prema psima. većina kastrata lakše nakuplja kile uz istu aktivnost i isti apetit, no što se tiče aktivnosti ne bi trebalo biti promjena zbog kastracije.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 10:11   #68
Evo slika da vidite, on ne izgleda mršavo. Ali već je trebao imati bar 35 kg.



OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 10:26   #69
Quote:
OgorcenaMaslina kaže: Pogledaj post
Evo slika da vidite, on ne izgleda mršavo. Ali već je trebao imati bar 35 kg.




E sad, trebao imati......pustimo tablice malo, pustimo standarde; genetika je takva kakva je; iznenadi redovito. Pas ti izgleda jako lijepo, dlaka fina; ne djeluje premršavo, čak ne djeluje uopće mršavo......

Znaš kak ono ide; od dvaju debljih roditelja rodi se dijete , jede redovito, puno.....pa je vitko cijeli život i svi mu/joj govore......" a da ti nemaš trakavicu "
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 10:39   #70
Quote:
OgorcenaMaslina kaže: Pogledaj post
Evo slika da vidite, on ne izgleda mršavo. Ali već je trebao imati bar 35 kg.



http://i57.tinypic.com/10gy03t.jpg
Meni tvoj pas izgleda ok,ako je suditi po ovoj slici. Standardi su smjernice,krecu se od-do(kaze 30-40 kg).

Inace,ako mislis da se treba debljati,ja bih radije na tvom mjestu pogledala neku energetski jacu hranu nego trpala psa nekom slabijom u vecim kolicinama svaki dan.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 10:41   #71
Ma ne bi se ja uopće zamarala, da nije kod njih na čuvanju dobio više od pola kile u tjedan dana - dakle može se, a u sljdećih tjedan kod mene izgubio kilu i pol - ništa od to dvoje mi nije baš normalno, i očito sam ga ja premalo hranila.

No kako bilo da bilo sad je na 650 grama dnevno, pa ćemo vidjet.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 10:42   #72
A hrana nam je za aktivne pse i njemu paše, pa ne bi to mijenjala.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 10:54   #73
Ja ne znam kakva je ta Prins hrana,nasla sam netu,ali nema puno informacija o sastavu,ili ja ne umijem naci na njihovoj stranici. Ali ti velis da je za njegovu kilazu 440gr,ti davala 550,sad digla na 650... Meni to onda bas i ne zvuci kao da mu u potpunosti odgovara.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 11:14   #74
Je li to ova hrana? http://hranazapse.si/hrana-za-pse-pr...rain-free.html
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 11:23   #75
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kakva je ta Prins hrana,nasla sam netu,ali nema puno informacija o sastavu,ili ja ne umijem naci na njihovoj stranici. Ali ti velis da je za njegovu kilazu 440gr,ti davala 550,sad digla na 650... Meni to onda bas i ne zvuci kao da mu u potpunosti odgovara.
Evo ti sastav. Koliko vidim, energetska vrijednost iznosi nešto malo manje od 4000 kcal.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 11:48   #76
Ja sam pak razumjela da je ova hrana u pitanju. Prvo sam nasla stranicu na holandskom jeziku,ali sa jako malo informacija(ili ih ja nisam znala naci),a onda se i ova pojavila,pa je malo lakse snaci se s njemackim.

Tu dolje sam nasla ovu Super Active,pretpostavljam da je maslina na to mislila po hranom za aktivne pse? Ako da,i nije neka sreca od hrane,da tako kazem...
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 12:03   #77
Ma Ogorcena, pesonja ti je prekrasan, uopće ne djeluje mršavo, baš je super.

Gle, možda su ga oni manje umarali od tebe, pa se uz istu količinu hrane nadebljao.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 12:31   #78
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Ma Ogorcena, pesonja ti je prekrasan, uopće ne djeluje mršavo, baš je super.

Gle, možda su ga oni manje umarali od tebe, pa se uz istu količinu hrane nadebljao.
Ne, davali su mu dodatni obrok Meradoga. Znači Prins sam im ja pripremila da ima po dva obroka dnevno (izvagala unaprijed), a njima se činilo da je gladan i mršav, pa im bilo žao i kad su hranili svoje pse, dali su i njemu.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 12:32   #79
ovo jede:
http://www.prinspetfoods.com/p28-pri...er-active.html

I da, sve je na nizozemskom, mamicu im.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 12:33   #80
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Ma Ogorcena, pesonja ti je prekrasan, uopće ne djeluje mršavo, baš je super.
Hvala!
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.