Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2014., 17:15   #1
Hard Rock (samo za glasno slušanje)

Listam forum i nisam nigdje nasao temu iskljucivo za hard rock (postoji tema mladji old school hr bandovi), no za nas koji prašimo iskljucivo po hard rocku mislim da bi ovako nesto bilo odlicno. Kako ne bi trebali otvarati milijun drugih tema.

Preporuke bandova, informacije i novosti, dojmovi novo preslusanih albuma, pogledanih koncerata i sl. Zajednicko druzenje na temi, pa slobodno moze poceti.

Sto preporucujete od domacih (yu bandova i danasnjih hrv), a sto od stranih?

Takodjer mozete sve novosti ovdje trpati, zanimljivosti, sve sto ima veze s ovim glazbenim pravcem.

Deep Purple dolazi u Zadar ove godine, nekako me to sve potaklo za nostalgijom kad smo ih slusali svaki dan kod mene Pa evo, tema za sve ljubitelje zanra
Rok Mašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 17:30   #2
Meni su od domaćih hard rock bendova dobri Opća opasnost,Divlje jagode i Bijelo dugme,a od stranih Deep purple,Led Zeppelin,AC/DC i Guns and Roses.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 18:35   #3
eo jedna od dražih stvarčuga

the full bag



preporučujem van halen

ali samo s david lee rothom

i to ova dva albuma




Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 07.02.2014. at 19:24.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 09:08   #4
može još malo hard rocka?

ty cobb

FYA!!!
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 09:19   #5
Quote:
Rok Mašina kaže: Pogledaj post
Listam forum i nisam nigdje nasao temu iskljucivo za hard rock (postoji tema mladji old school hr bandovi), no za nas koji prašimo iskljucivo po hard rocku mislim da bi ovako nesto bilo odlicno. Kako ne bi trebali otvarati milijun drugih tema...........
Prvo bi trebali definirati hard rock i vidjeti slažemo li se uopće oko toga. Smatra li se pod hard rockom heavy metal i sve njegove podvrste ili ne? Je li hard rock i heavy metal jedno te isto ili ne? Ako ne koja je najbitnija razlika? Čiju definiciju uzeti? Novinara, kritičara, samih hard rockera? Zašto sve ovo pišem?
Evo jedne ilustracije: Lemmy uvijek govori da on svira samo obični rock and roll, a ne nikakav hard i heavy. Neki se pak ponose da su metalci, npr. Judas priest.
Dodatna komplikacija je da ima puno bandova koji kombiniraju različite stilove.
Dakle kako bi definirali hard rock?
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 16:01   #6
Domaći daleko najbolji Thompson. Svi ostali po dvije-tri dobre pjesme.
Strani legende Motorhead, Judas Priest, Iron Maiden, Saxon, UFO, Rainbow, Thin Lizzy. Od mlađih Avantasia, Edguy, Dragonforce.
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 17:44   #7
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Domaći daleko najbolji Thompson. Svi ostali po dvije-tri dobre pjesme.
Strani legende Motorhead, Judas Priest, Iron Maiden, Saxon, UFO, Rainbow, Thin Lizzy. Od mlađih Avantasia, Edguy, Dragonforce.


Quote:
LeopardGecko kaže: Pogledaj post
Meni su od domaćih hard rock bendova dobri Opća opasnost,Divlje jagode i Bijelo dugme,a od stranih Deep purple,Led Zeppelin,AC/DC i Guns and Roses.
Nisi baš nešto naslušan, a?

Zadnje uređivanje The Great Duck : 11.02.2014. at 18:00.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 18:25   #8
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Domaći daleko najbolji Thompson. Svi ostali po dvije-tri dobre pjesme.
Strani legende Motorhead, Judas Priest, Iron Maiden, Saxon, UFO, Rainbow, Thin Lizzy. Od mlađih Avantasia, Edguy, Dragonforce.
Pola tih stranih su ti metal,neki heavy metal,to hard rocka nije vidjelo,ne moze smatrati..
__________________
I'm so happy cause today i found my friends they're in my head
ado019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 20:56   #9
Pa ako ćemo iskreno, Judas Priest, Motorhead i Saxon su imali podosta hard rock stvari tokom karijere, čak bih za Judase i Saxon rekao da do 90-ih nisu napravili album bez bar jedne hard rock pjesme. Edguy isto već neko vrijeme koketira s hard rockom, dok Avantasiu i Dragonforce baš nisam slušao, pa i ne znam za njih. Al uglavnom bi svim tim bendovima mjesto prije bilo u heavy odnosno power metal temama nego ovdje.
Jedino UFO, Thin Lizzy i Rainbow bi od nabrojanih bili pretežito hard rock bendovi.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 16:56   #10
Lako je reć ovo nije hard nego je metal ili ne znam što. Dajte neku definiciju s kojom se možemo svi složit ili bar većina. Iako sumnjam da se to uopće može definirati. Evo jedne definicije:http://en.wikipedia.org/wiki/Hard_rock
Spominje se i razlika prema metalu odnosno tobožnja razlika. Dakle jedina bitna razlika je da je metal još jači i glasniji od harda. Znači u biti nema razlike jer ako ima kako onda odrediti granicu "jačine" ili "glasnoće" ili "distorzije" ? Koliko "jače" ? Možda 10%, ili 25% ili 36,74%, možda 235,21% ??
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 17:35   #11
Ajmo malo o najboljim gitaristima. Evo mojih favorita: G.Moore, R.Blackmore, M.Schenker, E. Van Halen.
Evo od svakoga po jedna stavr:
Moore http://www.youtube.com/watch?v=TjjpBb9q1PA
Blackmore http://www.youtube.com/watch?v=rVXy1OhaERY
Schenker http://www.youtube.com/watch?v=IuaexqClnLw
Van halen http://www.youtube.com/watch?v=w-NshzYK9y0

Zadnje uređivanje hevi : 12.02.2014. at 17:55. Reason: dodatak
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 10:38   #13
Sykes je odličan! Je li netko bio prošle godine na Whitesnake u Zagrebu? Kako je bilo?
Rotha nisam znao, Scorpions ima par dobrih albuma, ali nisam ih puno slušao jer mi je pjevač odbojan zbog pjevanja "kroz nos".
Za Ratt nisam ni čuo, ali poslušat ću sad.
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 17:35   #14
Dobro pa Sykes nije otišao iz Whitesnakea pred jedno 27 godina.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 21:20   #15
Nema neka posebna granica,al ko je upucen u muziku prepozna brzo,jednostavno brzi riffovi,solaze agresivinije pjevanje kod metala su neke od razlika..
__________________
I'm so happy cause today i found my friends they're in my head
ado019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 12:54   #16
Quote:
LeopardGecko kaže: Pogledaj post
Meni su od domaćih hard rock bendova dobri Opća opasnost,Divlje jagode i Bijelo dugme,a od stranih Deep purple,Led Zeppelin,AC/DC i Guns and Roses.
Nikad nisam shvacao sto ljudi vide u gansima, vjerojatno ih nisam dovoljno slusao.
Jedino izdanje koje imam od njih i koje mi je ekstra je ovo - "G N' R Lies".
Zeppelini, Purple klasika, acdc volim rane albume. Dugme najace od ovih tvojih domacih, jagode volim par albuma. Opca nekad bila majka hard rocka, sad su mi se procmizdrili. Bitno da se u autu slusa kazeta "Treba mi nesto jace od sna", ostalo je manje vazno.

Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Prvo bi trebali definirati hard rock i vidjeti slažemo li se uopće oko toga. Smatra li se pod hard rockom heavy metal i sve njegove podvrste ili ne? Je li hard rock i heavy metal jedno te isto ili ne? Ako ne koja je najbitnija razlika? Čiju definiciju uzeti? Novinara, kritičara, samih hard rockera? Zašto sve ovo pišem?
Evo jedne ilustracije: Lemmy uvijek govori da on svira samo obični rock and roll, a ne nikakav hard i heavy. Neki se pak ponose da su metalci, npr. Judas priest.
Dodatna komplikacija je da ima puno bandova koji kombiniraju različite stilove.
Dakle kako bi definirali hard rock?
Hard Rock i Heavy metal, nije isto. Naravno da ima slicnosti, ali nikako nije isto.
Definiciju uzeti svoju, ubacis u gramafon Deep Purple - In Rock i paralelno na drugi ubacis Judas Priest - Sad Wings of Destiny, sve ce ti biti jasno. Heavy zvuk je ipak izisao na vidjelo malo kasnije, velikom zaslugom Black Sabbatha koji po meni na prvim albumima je bio mracni hard - blues band. Sve je to dosta osobna stvar kako ce si tko uopce predociti sto je za njega hard rock. Ovo sto danas se trpa pod hard rock po meni smisla, ali gledajuci izvan okvira i ima. Jer ukoliko bi svirali klasicni hard rock, zvucali bi kao kopija purplea ili zeppelina, a ukoliko ne sviraju poput njih vec prase nesto drugo - slusatelju klasicnog hard rocka je ne zanimljivo, jer nitko ne moze vise biti iznad onog sto volimo. Sto ne znaci da je lose, samo nije to to.

A Lemmy bez veze sere, zato jer ih je tesko utrpat u nesto kad ima dosta stilova. Ja bi ih stavio u hard and heavy i amen

Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Domaći daleko najbolji Thompson. Svi ostali po dvije-tri dobre pjesme.
Strani legende Motorhead, Judas Priest, Iron Maiden, Saxon, UFO, Rainbow, Thin Lizzy. Od mlađih Avantasia, Edguy, Dragonforce.
Ovo bas i nema nesto previse smisla komentirati, niti uzimati u obzir. Ali ajd, barem Rainbow slusas

Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Ajmo malo o najboljim gitaristima. Evo mojih favorita: G.Moore, R.Blackmore, M.Schenker, E. Van Halen.
Evo od svakoga po jedna stavr:
Moore http://www.youtube.com/watch?v=TjjpBb9q1PA
Blackmore http://www.youtube.com/watch?v=rVXy1OhaERY
Schenker http://www.youtube.com/watch?v=IuaexqClnLw
Van halen http://www.youtube.com/watch?v=w-NshzYK9y0
Sto se tice gitarista - Clapton , Blackmore , Rory Gallagher , Moore, Hendrix, Page, Božič, Točak...sve elita je svirala tih godina, ima ih masa.

Iako je Nemeček iz Pop Mašine u biti rekao jednu jako dobru stvar, a to je da je rock muziku unistio John McLaughlin najaca izjava ikad. Jer se pocelo previse drkat po instrumentima, bez ideje za konkretnu pjesmu.

http://www.youtube.com/watch?v=dRA5KNKTNtk - da ne nabrajamo ove strane za koje ionako svatko zna, odlican gitarist yu scene.


I kad vec govorimo o hard rocku

http://www.youtube.com/watch?v=w82V4gsSW-4
Rok Mašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 16:04   #17
Quote:
Rok Mašina kaže: Pogledaj post
...........
Sto se tice gitarista - Clapton , Blackmore , Rory Gallagher , Moore, Hendrix, Page, Božič, Točak...sve elita je svirala tih godina, ima ih masa.
[/url]
Kad već hoćeš samo hard rock čemu onda nabrajaš gitariste kojih pola nisu hard rockeri? Mimo toga slažem se da su navedeni odlični osim Hendrixa. Kako tebi nije jasna popularnost Gunsa meni je neshvatljiva popularnost Hendrixa. Meni je on uvijek bio sinonim za davež, najdosadnijeg gitarista. Da nije mlad umro sumnjam da bi uopće netko mario za njega danas. Jer hrpa tih koji su mladi umrli su danas tobože legende. Neki stvarno i jesu legende ali većinu ustvari diskografske kuće nakon smrti počinju dizati u nebo sa pričom vidite ljudi kakav velikan je umro i onda počinje izdavanje bezbrojnih "neobjavljenih" pa "zaboravljenih" pjesama pa onda remaster itd. itd.
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 16:33   #18
tu se pomalo i slažem sa hendrixa..bio je dobar gitarist,ali ni priblizno kao sto to neki pokusavaju docarati...
vjerujem da i dan danas ima jako puno jednako dobrih,samo nemaju takav status i takvu pozornost te uzdizanje od strane medija itd...
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 19:02   #19
Gun

Hard rock trio iz Essexa: braća Adrian (gitara, vokal, tekstovi) i Paul (bas) Gurvitz i bubnjar Louis Farrell snimili su 1968. istoimeni album "Gun" čiji vrhunac svakako je otvarajuća pjesma "Race with the Devil". Cover albuma bio je prvi rad (kasnije) slavnoga ilustratora Rogera Deana (svi poznaju omote albuma grupa "Yes", "Osibisa", "Uriah Heep"...) a sam album zapravio je bio odličan primjerak novog britanskog hard-rock vala (mješavina "Creama" i "Jimi Hendrix Experience"). Drugi album "Gunsight" snimli su 1969. (s novim bubnjarem, Peteom Duntonom) a oba albuma mogu biti zanimljivi i poklonicima psihodelije/progresive. Drugi album je nešto manje zanimljiv.
Nakon raspada, braća Gurvitz osnivaju "Three Man Army" da bi nakon tri snimljena albuma, zajedno s Gingerom "Cream" Bakerom osnovali "Baker Gurvitz Army" (s kojim su isto snimili tri albuma).



KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 21:03   #20
Mozete pricati sta hocete al hendrix je bog elektricne gitare negove solaze su i danas neprevazidene,niti ih iko moze odsvirati,najblizi je bio SRV..
__________________
I'm so happy cause today i found my friends they're in my head
ado019 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.