Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2015., 12:07   #1141
Quote:
Nebojsa_Sky kaže: Pogledaj post
ma na usb memoriju sam mislio. imam win 7 ali necu da upgrade na win 10 nego skidam iso fajl na usb pa hocu lepo taman ponovo da instaliram novi win 10 i da ocistim komp. pa te zato pitam kako iz te varijante da registrujem ovaj win 10 sa zvanicnog sajta?
nemožeš bre da registruješ moraš prvo da uradiš apgrejd.
glagolj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 12:24   #1142
Quote:
glagolj kaže: Pogledaj post
on je srbin njima je engleski nepoznanica. flash memory.
Nema potrebe za ovako nepriatojnim komentarima. To pokazuje samo koliko si nemocan naspram Srba...
Nebojsa_Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 12:27   #1143
Quote:
Nebojsa_Sky kaže: Pogledaj post
Nema potrebe za ovako nepriatojnim komentarima. To pokazuje samo koliko si nemocan naspram Srba...
srbine, da ne kažem neku drugu riječ počinje na č, došao si ovdje hrvate molit za pomoć. što nisi otišo u srbiju da ti pomognu? i još si bezobrazan, a engleskim terminima koji su u internet sferi pod must ne barataš. idi bre na srbijanski forum pa njih maltretiraj.

a o nemoći priča najveća neznalica na temi. ili bi da ratuješ?
glagolj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 12:28   #1144
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Prvo moraš upgrade napraviti iz trentunih Windowsa da se pokupi key. Nakon toga možeš napraviti čistu instalaciju. Ako napraviš samo čistu instalaciju neće biti aktivirani. Već sam ti to napisao.
ma mene zanima da li ova verzija sa zvanicnog sajta moze da se instalira na komp kao verzija sa naprimer torenta. Da se naprave particije, podigne sistem, posle skine kljuc i registruje? Zaboravite da imam win, zamislite da mi je prazan kpmp bez sistema...
Nebojsa_Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 12:36   #1145
Quote:
glagolj kaže: Pogledaj post
srbine, da ne kažem neku drugu riječ počinje na č, došao si ovdje hrvate molit za pomoć. što nisi otišo u srbiju da ti pomognu? i još si bezobrazan, a engleskim terminima koji su u internet sferi pod must ne barataš. idi bre na srbijanski forum pa njih maltretiraj.

a o nemoći priča najveća neznalica na temi. ili bi da ratuješ?
smiri te teske reci, samo psi laju a bezazleni su. Moras prvo malo da ojacas mentalno i da se izdignes na visi nivo. Nije bitno da li si hrvat ili srbin ili bosanac. Naprimer nemas pojma da sam ja hrvat koji zivi samo u srbiji. A sad idi malo i radi na sebi
Nebojsa_Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 12:37   #1146
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Bili Vi na Winows-u, iOS-u, Androidu, Linuxu, Ubuntu, facebook-u ili *urcu-palcu Vasi podatci se skuplaju ako je to "njima" u interesu htjeli Vi to ili ne i to se ne moze izbjeci i svima je to jasno i zato oko toga raspravljati je nepotrebno tko to radi vise a tko majne jer su svi u istom kosu. Ako ste im zanimljivi ne morate posjedovati ni PC,Mac,Smartphone "oni" ce to uciniti preko zeninog, susjedovog "uredjaja", nadzorne kamere u vasoj banci,posti i di god im se digne *urac. Pa lujdi zar vi ne gledate americke filmove ??
Btw. pred nekoliko postova sam se zalio na problem sa aktivacijom, bio je tzv. clean install, "kljuc" kupljen opcijom preko Store-a direktno iz Settings-Activation-Store-Get Windows Geniue, ali tu se ne dobije kljuc nego samo licenca tako da prilikom sljedece instalacije moze doci do problema kao kod mene. Problem je rijesen na obostrano zadovoljstvo (microsoft-ovo i prije svega moje jer sam bio sprema *ebati im majku) tako sto sam dobio povrat novca i ponovo kupio kljuc samo ovaj put preko microsoft store a ne kao prosli put windows store sto ispade da su dva potpuno razlicita ducana.
eeeeee,posto "oni" mene sada vjerojatno prete, da li oni maju nekoga tko simultano prevodi sto ja pisem ili se to naknadno obradjuje
Mislim kako god oni moraju imati nekoga tko govori Rvatski

Say it, say the devils name!
sleepyhollow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 12:39   #1147
Quote:
Nebojsa_Sky kaže: Pogledaj post
smiri te teske reci, samo psi laju a bezazleni su. Moras prvo malo da ojacas mentalno i da se izdignes na visi nivo. Nije bitno da li si hrvat ili srbin ili bosanac. Naprimer nemas pojma da sam ja hrvat koji zivi samo u srbiji. A sad idi malo i radi na sebi
srbine nemoj da pretiš tu si u gostima, kao totalna neznalica trebao bi da budeš malo pristojniji. a to da si hrvat može da okačiš mačku o rep. nebojša mi zvuči...khm...

imaš ignore od mene ubuduće. srećno burazeru.
glagolj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 12:47   #1148
Quote:
glagolj kaže: Pogledaj post
srbine nemoj da pretiš tu si u gostima, kao totalna neznalica trebao bi da budeš malo pristojniji. a to da si hrvat može da okačiš mačku o rep. nebojša mi zvuči...khm...

imaš ignore od mene ubuduće. srećno burazeru.
znam da istina boli. Taj ignor.ti nece pomoci u zivotu
Nebojsa_Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 12:47   #1149
Molim pomoc!!

Prije 15ak dana isao sam napravit upgrade na W10 ali je nesto poslo po zlu i dobio sam poruku (stavio sam bio i sliku par stranica natrag ali nebitno):

Recovery
Your PC/Device needs to be repaired.
The boot configuration data for your PC is missing or contains errors.

File: /boot/BCD
Error Code: 0xc000000f

You'll need to use recovery tools. If you don't have any installation media (like a disk or usb device) contact your PC administrator or PC/Device manufacturer.

Bio na godisnjem 15 dana bez kompjutera, ostalo je na tome jer nisam znao sto bi, sad se vratio i na sestrinom kompu sam preko Media Creation Tools stavio W10 Setup na USB i sad sam probao bootat s USB-a ali nece (isao sam u postavke na F2 da mi prvo gleda USB pa CD pa HDD), uglavnom ne znam se maknut pa bih molio sam koju preporuku. Znaci ne radi mi komp uopce, nece nis.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 14:39   #1150
Quote:
antifan kaže: Pogledaj post
što se tiče praćenja kojekakvih aktivnosti na webu, tu bi valjda prva adresa koju bi trebalo pljuvat bio google a ne microsoft. no kako već rekoh, ništa vezano za to nije od juče, niti je razlog za moje upise ovdje.

nitko ovdje ne koristi pc za recimo knjigovodstvo, pisanje izvještaja, članaka, knjiga, programiranje, projektiranje, kojekakve evidencije i arhive... ? čini se tako. računala se, vjerovali ili ne, koriste i za posao. neki čak znaju posao ponijet i kući. ima datoteka (s čisto poslovnim podacima) koje ljudi ne žele dijelit (iz razloga koji ama baš nikakve veze nemaju s ovim o čemu pojedinci pišu) niti s najbližim suradnicima a sad bi im trebalo bit svejedno što os bez njihovog pristanka odašilje mrežom što mu se svidi pod firmom nekakve telemetrije ili slično?

u stvari griješim - s pristankom! svi ti podaci (za koje ste se dobro potrudili da ih držite dalje od browsera, maila, ftp-a...), a koje sad ms povlači s vašeg lokalnog diska na net, za razliku od prethodnih verzija cirkuliraju potpuno legalno, na osnovu vaše eksplicitne dozvole. a ako se podaci malo zadrže na jednom od čvorova u komunikaciji, bože moj, što se tu može. microsoftu se nema što prigovorit.

ne znam zašto moji upisi ovdje (on topic, pristojni, informativni) izazivaju toliki bijes i pa čak uvrede () pa se povlačim iz dalje rasprave uz ovaj citat s wikipedie:
opet se*eš. ti su se podaci prikupljali i prije. nije u 10ki ništa novo. i ne skuplja tvoje jebene dokumente, nego prati usage.. što klikaš i gdje i koliko i KAD koristiš komp, u koje doba dana najmanje, da bi se u to vrijeme npr moga napravit update i slično. također ako se desi error i to se šalje, da se bug šta prije riješi. ja ne znan sinko moj u kojin si tin filmovima, previše hollywooda gledaš...

Quote:
Nebojsa_Sky kaže: Pogledaj post
ma mene zanima da li ova verzija sa zvanicnog sajta moze da se instalira na komp kao verzija sa naprimer torenta. Da se naprave particije, podigne sistem, posle skine kljuc i registruje? Zaboravite da imam win, zamislite da mi je prazan kpmp bez sistema...
to je jedna te ista verzija. skinuta sa MSDN i uploadana na torrent.
__________________
You don't know what you got until it's gone.
hifilofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 15:18   #1151
opet novi update !!!!!!
__________________
ZGB
plisani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 15:20   #1152
Halo ljudi (tj Glagolj). Necemo se vrijedjat na nacionalnoj razini.
Covjek je lijepo dosao po pomoc oko instalacije Windowsa, i ima jednako pravo sudjelovat u raspravi kao i svi ostali.

Ubuduce cu prijavljivat modovima takve ispade (sada su oba na odmoru).
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 15:27   #1153
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Halo ljudi (tj Glagolj). Necemo se vrijedjat na nacionalnoj razini.
Covjek je lijepo dosao po pomoc oko instalacije Windowsa, i ima jednako pravo sudjelovat u raspravi kao i svi ostali.

Ubuduce cu prijavljivat modovima takve ispade (sada su oba na odmoru).
uvijek oni koji najmanje znaju prave najviše problema.

napisao sam da ne zna engleski nakon čega je on počeo vrijeđati na nacionalnoj osnovi.

i šta sad?
glagolj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 15:27   #1154
Quote:
plisani kaže: Pogledaj post
opet novi update !!!!!!
instaliran jučer.
glagolj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 15:59   #1155
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Halo ljudi (tj Glagolj). Necemo se vrijedjat na nacionalnoj razini.
Covjek je lijepo dosao po pomoc oko instalacije Windowsa, i ima jednako pravo sudjelovat u raspravi kao i svi ostali.

Ubuduce cu prijavljivat modovima takve ispade (sada su oba na odmoru).
Pročitaj upite tog lika , i svakom je jasno da se radi o nedorasloj osobi . Jasno je da će se naći način da se nekom pomogne ali ne da taj koristi ovo kao obrazovnu ustanovu u kojoj se ući sve od početka .
Samo netko tko je tupav ne razumije što mu se napiše , ili želi provocirati ili servirano a to baš tako i ne može . Bahatiti se o nekoj snazi pokazali smo tamo gdje treba a likove takvih razmišljanja treba eliminirati s foruma za sva vremena .
Navedenog treba ignorirati i ne davati mu odgovore i savjete pa će i sam odustati .
__________________
ZGB
plisani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 16:06   #1156
Quote:
plisani kaže: Pogledaj post
Pročitaj upite tog lika , i svakom je jasno da se radi o nedorasloj osobi . Jasno je da će se naći način da se nekom pomogne ali ne da taj koristi ovo kao obrazovnu ustanovu u kojoj se ući sve od početka .
Samo netko tko je tupav ne razumije što mu se napiše , ili želi provocirati ili servirano a to baš tako i ne može . Bahatiti se o nekoj snazi pokazali smo tamo gdje treba a likove takvih razmišljanja treba eliminirati s foruma za sva vremena .
Navedenog treba ignorirati i ne davati mu odgovore i savjete pa će i sam odustati .
slažem se. svi to normalni vide osim hadesa. on se valjda bode da postane mod pa tu glumi neku moralnu vertikalu.

ovaj srbin je strašno bezobrazan i bahat, čim sam mu rekao da ne zna engelski, odmah mi je replicirao "Nema potrebe za ovako nepriatojnim komentarima. To pokazuje samo koliko si nemocan naspram Srba..."

koliko glup moraš biti da ovako nešto toleriraš i još optužiš mene za nacionalizam/šovinizam/netrpeljivost/netoleranciju?

ziher su ga već potjerali sa srpskih foruma pa se došao ovdje bahatit.

Zadnje uređivanje glagolj : 15.08.2015. at 16:20.
glagolj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 16:17   #1157
Favoriti

Da li je netko uspio smanjiti font i ikone u favoritima ili to nije moguće?
__________________
ZGB
plisani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 16:19   #1158
Quote:
plisani kaže: Pogledaj post
Da li je netko uspio smanjiti font i ikone u favoritima ili to nije moguće?
ako misliš na edge to nije moguće. to mu je samo jedna u nizu bitnih mana. poluproizvod. ne, čak ni to. greška, a ne browser.
glagolj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 16:25   #1159
Quote:
plisani kaže: Pogledaj post
Samo netko tko je tupav ne razumije što mu se napiše
Nije istina. Nekad su i meni (i svima nama) te stvari bile nepoznate. Svi smo nekad bili laici.

Quote:
glagolj kaže: Pogledaj post
slažem se. svi to normalni vide osim hadesa. on se valjda bode da postane mod pa tu glumi neku moralnu vertikalu.
Ne nasmijavaj me s tim pikanjima.
Bio sam nekad davno i u toj ulozi. Nemam se potrebe niti zelje opet u to gurat ali gledat prepucavanja iritira.
I uostalom necemo ovo pretvarat u pdf Politika di je svakodnevno nacionalnost na tapeti. A ti i dalje trabunjaj o moralnim vertikalama onda drugdje.

Quote:
glagolj kaže: Pogledaj post
ovaj srbin je strašno bezobrazan i bahat, čim sam mu rekao da ne zna engelski, odmah mi je replicirao "Nema potrebe za ovako nepriatojnim komentarima. To pokazuje samo koliko si nemocan naspram Srba..."

koliko glup moraš biti da ovako nešto toleriraš i još optužiš mene za nacionalizam/šovinizam/netrpeljivost/netoleranciju?
Da, rekao si mu da ne zna engleski s tim da si zapoceo post sa ''on je srbin''. I kaj sad i ako jest... Who cares.
Neki takav ton tumace i kao tenzije prema sebi na temelju nacionalnosti.

Ti si ipak taj koji je bacio sibicu na rostilj.
Obojica prestanite sa tim.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 16:29   #1160
ti ne znaš razlikovati dobar browser od promašaja, a kamoli realno prosuditi dva posta na forumu.

ja sam rekao da je srbin jer govori tipično srpski apgrejdao i sl. (tko još tako piše osim srba?) i moja se primjedba odnosila na to, dakle imam pokriće, a ne na njegovu golu nacionalnost.

i ne prijeti mi. na krivog si se namjerio. dokle god pišem istinu ti možeš trolat nekog drugog. ako hoćeš banat banaj, ne uči me kako se trebam ponašat. jedini trolovi na ovoj temi ste ti i on.

a šibicu na roštilj je bacio on sa svojom superiornošću jer je srbin, a ja/mi hrvati. bilo gdje drugdje dobio bi ban.

"Nema potrebe za ovako nepriatojnim komentarima. To pokazuje samo koliko si nemocan naspram Srba..."
glagolj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.