Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2016., 00:32   #61
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
treba izjednaciti timove, kad ce to glavesinama postati jasnoAli ne oni gledaju svoju korist dok se broj gledalaca kraj malih ekrana smanjuje.
Ne treba....niti su ikad bili izjednačeni niti će ikad. Svi prave bolide po istim pravilima i svatko ima svoju interpretaciju i to je jedna od čari F1.

To što trenutno ne može nitko osim Ferrarija prismrditi Mečki, ne znači da već ove ili iduće sezone situacija neće biti drukčija, još poglavito bez tokena.

Prestani prdit o svojim američkim fantazijama utrkivanja.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 01:36   #62
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Nego što bih trebao napisati? Da su mi zanimljivi cirkusi sa košn flegovima i španjolsko prvenstvo motociklista
Ove godine vjerojatno neću pogledati niti jednu utrku u navedenim automoto "disciplinama". Toliko o tome koliko su mi zanimljive i uzbudljive.
S druge strane, neću propustiti niti jednu utrku F1 ove sezone
Jasno, koliko god Bernie iskorištavao F1, ona je za nas prave poklonike jedna i jedina - F1.

Ne znam di ima ovo, neki dan bilo na HRT 3:

Bernie Ecclestone - Formula 1 i milijarde u poreznim rajevima, dokumentarni film

BERNIE ECCLESTONE, FORMULA ONE AND OFFSHORE BILLIONS

Bernie Ecclestone vlada Formulom 1 već 40 godina te je na tome sportu zaradio milijarde. No dva suda kažu da je isplatio 44 milijuna dolara mita. Jedan je sudac nedavno zaključio "da je nemoguće smatrati ga pouzdanim ili iskrenim svjedokom" te da je u Ujedinjenome Kraljevstvu možda utajio milijardu funta poreza. Pokušat ćemo doznati istinu o šefu Formule 1 Bernieju Ecclestoneu te postaviti pitanje zašto je još glavni.

Novinar: Darragh MacIntyre
Produkcija: BBC


Ovaj čovječuljak je "kriv", što je F1 ovakva, kakva je sad - on je tražio put, da namlati novaca, ali ju je na neki način očuvao, da se ne pretvori u NASCAR, IndyCar i slično,.... Tako da je i on dio negativne strane sadašnje F1, ali u neku ruku zaslužan što uopće egzistira u ovakvom stanju.
Kako je 80-tih rekao Nelson Piquet; ovaj mali Britanac je ljigavi voditelj momčadi, gleda SAMO da zaradi što više, ne vodeći brigu o momčadi. ALI je odličan organizator utrka,......
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 12:02   #63
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Nego što bih trebao napisati? Da su mi zanimljivi cirkusi sa košn flegovima i španjolsko prvenstvo motociklista
Ne moras napisati da su zanimljivi mozes reci da jednostavno ne volis te trke. A MotoGP si gledo dogod Rosi nije srusio Markeza i zasluzeno popio kaznu jel tako?
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 12:08   #64
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Ne treba....niti su ikad bili izjednačeni niti će ikad. Svi prave bolide po istim pravilima i svatko ima svoju interpretaciju i to je jedna od čari F1.
Takodje je car sto zadnje 3 godine gledamo dominaciju. Velika car!

Quote:
To što trenutno ne može nitko osim Ferrarija prismrditi Mečki,
Ne *enjaj ne moze ni Ferari! Sta su 3 pobede naspram 16 Mercedesovih.

Quote:
Prestani prdit o svojim američkim fantazijama utrkivanja.
Te americke su zanimljivije i neizvesnije. Kad bi F1 bila upola takva...
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 12:10   #65
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Treba izjednaciti timove, kad ce to glavesinama postati jasnoAli ne oni gledaju svoju korist dok se broj gledalaca kraj malih ekrana smanjuje.
Užasno loša ideja. Ne treba nam izjednačavanje timova, samo izjednačavanje šansi: dakle jasna pravila koja se odnose na svih jednako. To što se uvijek dogodi da netko ispliva i počne dominirati u sustavu jasnih pravila koja se na sve odnose jednako samo pokazuje da je F1 najprestižnije i tehnološki najnaprednije motosport natjecanje na svijetu, a ne neka ovalna kup nakarada u 3 desetljeća staroj tehnologiji.

Slažem se oko onog što si prije pisao: nek ne seru s obavezama korištenja guma (nek daju dvije vrste guma i nek svatko koristi što i koliko želi), potrošnjom i elektronskim napravama za preticanje koje se smiju ograničeno koristiti. Nisam ja tu protiv elektronike, tehnologija je esencija F1 i teško elektroniku možemo izbjeć. No ako imaju nekakav ERS, DRS, kurac-palac, nek odrede pravilima kako ta naprava smije izgledati, a ne kad je tko smije koristiti.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 12:16   #66
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Užasno loša ideja. Ne treba nam izjednačavanje timova, samo izjednačavanje šansi: dakle jasna pravila koja se odnose na svih jednako. To što se uvijek dogodi da netko ispliva i počne dominirati u sustavu jasnih pravila koja se na sve odnose jednako samo pokazuje da je F1 najprestižnije i tehnološki najnaprednije motosport natjecanje na svijetu, a ne neka ovalna kup nakarada u 3 desetljeća staroj tehnologiji.
Pa to je zato sto oni hoce da vozac vozi auto a ne auto njih kao u F1. Upravo je i ta napredna tehnologija kriva sto nemamo prave trke pa jos uvode i gluposti poput DRS-a.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 13:26   #67
E pa tehnologija je glavna razlika između F1 i Škoda Fabia kupa. Tehnologija, a ne vozači. Vozači su došli u f1 zato što je to F1, a f1 je to što je zbog tehnologije. Inače bi svoje vrhunsko znanje pokazivali u Škoda kupu.

I dalje mislim da DRS nije sam po sebi problem. Nek on bude na bolidu, ali nek ostave vozaču/strategu kad će ga koristiti. S takvim stvarima, a u pokušaju da na silu začine natjecanje isto učine umjetnim. Ja sam u F1 jasno za arms race.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 13:51   #68
Ne znam kolko prosecnog gledatelja F1 zanima tehnologija. Mene recimo ne zanima. Uopste me ne zanima koji motor koriste, menjac itd. mene zanima kvalitet trka. A na tome F1 mora da poradi. Dzabe sva tehnologija ovog sveta ako su trke za*urac. Bolje imati trke a nemati tehnologiju nego obrnuto. Sta je cilj F1?-Zabaviti publiku. Da li tehnologijom zabavlja?-Ne. Izneo sam onaj podatak sve manje je ljudi koji gledaju F1, zabrinjavajuce. Nesto se mora promeniti. I u potpunosti se slazem sa Bernijem kad je jednom prilikom rekao nama treba "World Championship of DRIVERS not teams". To je bit svega. I otezati vozacima voznju auta a ne olaksati, otezati kako bi pokazali svoj talenat.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 14:01   #69
Ako si ikad gledao kup utrke, a znam da jesi, onda znaš da je za kvalitetu utrka najbolje na stazu staviti vozače u jednakim autima. To nije F1. Poštujem stav da tebe ne zanima tehnologija, ali mislim i da F1 ne smije odustati od nje. Mora samo paziti da ju ne zlorabi.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 14:17   #70
Vidi F1 i dalje moze ostati vrh motorsporta jer bi imala najbrze aute na svetu ali to ne mora postici najsavremenijom tehnologijom
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 14:39   #71
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Vidi F1 i dalje moze ostati vrh motorsporta jer bi imala najbrze aute na svetu ali to ne mora postici najsavremenijom tehnologijom
Lol....misliš da je F1 najprestižnija jer je najbrža ?


Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Takodje je car sto zadnje 3 godine gledamo dominaciju. Velika car!
Mclaren kraj 80-ih

Williams 90-ih

Ferrari 2000-2004

RB 2010-2013

Mercedes 2014 -

Sve je to sastavni dio F1. Tvoj je problem što Alonso ne pobjeđuje, jer da jeste pisao bi kako je F1 odlična, možeš komotno biti zaposlenik RB-a.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 15:26   #72
F1 je tehnologija. Znam da to izaziva i brojne negativnosti, ali to je tako.

What makes an F1 car go so fast?
They are marvels that perfectly embody the engineering prowess of mankind.

http://autoportal.com/articles/what-...fast-4758.html
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 15:30   #73
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Lol....misliš da je F1 najprestižnija jer je najbrža ?
Izmedju ostalog.

Quote:
Mclaren kraj 80-ih
Imali smo borbu Sene i Prosta sto je bilo zanimljivo.

Quote:
Williams 90-ih
Ko je uzo titule '94 i '95?

Quote:
Ferrari 2000-2004
2003 je bila zanimljiva.

Quote:
RB 2010-2013
'10 i '12 borba za titulu do zadnje trke zahvaljujuci Alonsu

Quote:
Mercedes 2014 -
Ubi... Nista zanimljivo. Gledaoci gase TV.

Ali u pravu si bilo je dominacije i ranije (ja nisam ni rekao da nije) i svaka dominacija je LOSA za sport.

Quote:
Sve je to sastavni dio F1. Tvoj je problem što Alonso ne pobjeđuje, jer da jeste pisao bi kako je F1 odlična, možeš komotno biti zaposlenik RB-a.
Da Alonso pobedjuje na dominantan nacin bez ikoga da mu se suprotstavi ne bi mi bilo zanimljivo gledati. Bio bi srecan naravno jer moj vozac pobedjuje ali ja bi zeleo borbu kao 2006 protiv Sumija. To je bila prava sezona.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 15:33   #74
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
F1 je tehnologija. Znam da to izaziva i brojne negativnosti, ali to je tako.
Kao sto sam ti reko ne mora biti tako. F1 moze ostati najbrza i sa "low-key" tehnologijom. I najbolji vozaci ce i dalje hteti u F1 jer je to F1
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 15:51   #75
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Kao sto sam ti reko ne mora biti tako. F1 moze ostati najbrza i sa "low-key" tehnologijom. I najbolji vozaci ce i dalje hteti u F1 jer je to F1
Nije samo pitanje brzine... štoviše, bezbrojna su pravilnička ograničenja koja baš namjerno sputavaju brzinu (minimalna težina, maksimalna potrošnja, gume, aerodinamička ograničenja). I uz opasnost da se sad već počinjemo vrtiti u krug: ne, uz odustajanje od visoke tehnologije f1 ne bi bila to što je. Vozača bi uvijek bilo dok je novaca i prestiža, ali jedno i drugo je izgrađeno ideji tehnološke superiornosti te bi se bez iste brzo ispuhalo.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 16:58   #76
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Nije samo pitanje brzine... štoviše, bezbrojna su pravilnička ograničenja koja baš namjerno sputavaju brzinu (minimalna težina, maksimalna potrošnja, gume, aerodinamička ograničenja). I uz opasnost da se sad već počinjemo vrtiti u krug: ne, uz odustajanje od visoke tehnologije f1 ne bi bila to što je.
A sta je? Pre svega je predvidiva i dosadna. To je prvo sto ce neki gledatelj zapaziti.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 17:40   #77
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
A sta je? Pre svega je predvidiva i dosadna. To je prvo sto ce neki gledatelj zapaziti.
Da nije tehnologije, ili ti konstruktora/inženjera, imali bi još jednu IndyCar seriju.
Da nije tehnologije i razvoja sigurnosti, danas niti IndyCar, GP2 i slično ne bi bili toliko sigurni i razvijeni, jer se sve to dobija od F1.
F1 je potrebna, jer se negdje trebaju razvijati nove tehnološke ideje do krajnjih granica, npr. nove hibridne pogonske jedinice,.....
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 18:52   #78
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post
Da nije tehnologije, ili ti konstruktora/inženjera, imali bi još jednu IndyCar seriju.
A tamo nema konstruktora i inzenjera?

Quote:
F1 je potrebna, jer se negdje trebaju razvijati nove tehnološke ideje do krajnjih granica, npr. nove hibridne pogonske jedinice,.....
Ma kome to treba ne budi smesan. Vidis da svi kritikuju nove motore em su tihi em komplikovani ja ne znam dal ih iko u potpunosti razume. I koga to interesuje pre trka? Jel si ti inzenjer ili gledatelj? Jel tebe interesuju motori ili trke?
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 19:58   #79
cjeli koncept formule 1 ne valja

U mom idealnom svijetu:

Formula 1 morala bi biti set pravila prema kojem se izrađuju F1 bolidi. Te bolide morao bi moći izrađivati tko god ima tehnologiju da ih izrađuje. Kupiti bi ih također mogao moči svatko tko ima novaca da ih kupi. Ostalo treba prepustiti tržištu.

Također treba postojati i F2 i F3 isto kao set pravila prema kojima bi se izrađivali F2 i F3 bolidi

I onda bi se s tim bolidima vozila nacionalna prvenstva, kontitentalna prvenstva i svjetsko prvenstvo

Nacionalna prvenstva organizirali bi nacionalni savezi i koristili bi se bolidi F3

Kontinentalna prvenstva organizirala bi FIA i koristili bi se F2 bolidi (od kontinentalnih mislim na europsko, latinoameričko i australazijsko, sve ostalo nema smisla)

I svjetsko prvenstvo bi isto organizirala FIA i koristili bi se F1 bolidi

Naravno nikakve restrikcije nebi postajale za prijavljivanje na nacionalno, kontinentalno ili svjetsko prvenstvo. Tko god može kupiti bolid može se i natjecati pod uvjetom da vozači imaju barem 30 utrka iskustva u nižim kategorijama. Jasno natjecati bi se mogle i tvorničke momčadi. I to gdje god požele. I u svjetskom i u kontinentalnom i u nacionalnim prvenstvima.

Pored ovih osnovnih prvenstava postojala bi i amaterska nacionalna prvenstva u kojima bi se vozili bopovani F2 i F1 bolidi iz prethodnih sezona.

Također nebi postojao uvjet da se moraju voziti sve utrke. Ako netko ne želi voziti sve utrke - nemora. Ali tada će i sakupiti manje bodova. To je čista logika.

Jasno u cjeloj ovoj priči nema lika imenom Bernie Ecclestone. Jer je on potpuno redundantan. Nema apsolutno nikakve potrebe za njim. Jer on je čisti parazit. Samo siše, siše, siše, siše i siše. Dosta više! Odavno smo spoznali blagodati DDT-a.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 22:56   #80
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post
Jasno, koliko god Bernie iskorištavao F1, ona je za nas prave poklonike jedna i jedina - F1.

Ne znam di ima ovo, neki dan bilo na HRT 3:

Bernie Ecclestone - Formula 1 i milijarde u poreznim rajevima, dokumentarni film

BERNIE ECCLESTONE, FORMULA ONE AND OFFSHORE BILLIONS

Bernie Ecclestone vlada Formulom 1 već 40 godina te je na tome sportu zaradio milijarde. No dva suda kažu da je isplatio 44 milijuna dolara mita. Jedan je sudac nedavno zaključio "da je nemoguće smatrati ga pouzdanim ili iskrenim svjedokom" te da je u Ujedinjenome Kraljevstvu možda utajio milijardu funta poreza. Pokušat ćemo doznati istinu o šefu Formule 1 Bernieju Ecclestoneu te postaviti pitanje zašto je još glavni.

Novinar: Darragh MacIntyre
Produkcija: BBC


Ovaj čovječuljak je "kriv", što je F1 ovakva, kakva je sad - on je tražio put, da namlati novaca, ali ju je na neki način očuvao, da se ne pretvori u NASCAR, IndyCar i slično,.... Tako da je i on dio negativne strane sadašnje F1, ali u neku ruku zaslužan što uopće egzistira u ovakvom stanju.
Kako je 80-tih rekao Nelson Piquet; ovaj mali Britanac je ljigavi voditelj momčadi, gleda SAMO da zaradi što više, ne vodeći brigu o momčadi. ALI je odličan organizator utrka,......
Bernie je od formule napravio planetarno popularan sport. Da li bi F1 to postala bez njega, i u kojoj mjeri, možemo samo nagađati. Na pitanje da li je bolje F1 prepustiti Berniju ili tržištu (što je joža spomenuo), moj jasan odgovor je Berniju. Jer tržišta propadaju, a Bernie grabi samo naprijed...

Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Ne moras napisati da su zanimljivi mozes reci da jednostavno ne volis te trke. A MotoGP si gledo dogod Rosi nije srusio Markeza i zasluzeno popio kaznu jel tako?
MotoGP sam pogledao jednu ili dvije utrke uživo i dvije snimke prošle godine. I to je to. Obzirom da sam se uvjerio da je motogp "veštačko" prvenstvo španjolskih vozača koji si čuvaju leđa ne bi li sjebali najboljeg vozača motora današnjice, više me ne zanima nimalo. Budi siguran da neću gledati niti jednu utrku u dogledno vrijeme
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.