Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2016., 11:27   #21
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Moje sljedeće računalo mora biti što tiše. Planiram neki jebački procesor + grafička i samo SSD unutra, i da bude što tiše, a da radi. Ako je jači zvuk kada igram to me boli briga, ali u nekom savršenom idle-windows-okruženju da se čuje manje nego žena dok pere suđe.
Ja u životu nisam imao komp koji je glasan u idleu. Možda 1999.
Ali sa svim stock coolerima uvijek su radili u tihom modu, samo grafuljii namjestiš power management i performance na adaptive. I fan krivulju na tiho.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 14:53   #22
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Ja sam lazy but, želim da znam da mi igra može pokrenuti npr. Witcher 3 i Doom u max max postavkama, makar možda nikada neću igrati ništa od toga (makar bi bilo sramota da ne igram Witcher 3 koliko volim RPG-ove), ali kada pokrenem Overwatch i Diablo 3 da mi je srce na mjestu ...a namjenu info-freak nikada ne mora imati, it's shiny and he wants it

Ja vas momci pozdravljam sada, odoh spati
Witcher 3 i nije toliko zahtjevan koliko se pricalo. Za njega ti je dosta i starije generacije i5 procesor. Ali evo imas sad uskoro na trzistu i novi i7 6950X koji je ten-core. To bi i najzahtjevnijim junkyjima bilo zadovoljstvo

Ali kad vec spominjes shiny igracke, ovu maticnu stvarno moram pohvalit kolko fancy izgleda
Samo 3 'iljade kuna



Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
kada na pasivni poput Accelera stavis vent dobijes jako tih (i snazan) aktivni

Samo treba paziti sa memorijama
Ja opcenito ne vidim svrhu za tim aftermarket gpu coolerima, kada graficke ionako imaju svoje koji dobro obavljaju svoj posao.
Na staroj GTX 560Ti sam imao TwinFrozr II cooler, sad na 970 je DirectCU II i nikakvih problema nema. Graficka hladna ko grob.

Zadnje uređivanje *Hades* : 28.05.2016. at 15:05.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 16:51   #23
Deste pice
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 19:39   #24
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post

Ja opcenito ne vidim svrhu za tim aftermarket gpu coolerima, kada graficke ionako imaju svoje koji dobro obavljaju svoj posao.
Na staroj GTX 560Ti sam imao TwinFrozr II cooler, sad na 970 je DirectCU II i nikakvih problema nema. Graficka hladna ko grob.
gle, ako se ide na neki bolesni overclock onda neki aftermarket cooler od 200-300KN nije opcija u odnosu na ono sto dobijes uz graficku.

No ako zelis imati tihu graficku u punom loadu onda ti aftermarket cooleri imaju smisla ako ti se da zajebavati sa montazom.
Ja sam imao Accelero S1 pasivni na Radeon HD4890.
Ta grficka je bila kao mala toplana, dobio sam ju sa reference coolerom koji je zvizdao kao mig21 u poniranju.
Accelero S1 sa 140mm ventilatorom koji je jako jako tih ju je drzao na full loadu bitno ispod temperatura sa stock coolerom (tipa 15-20C).
Eksperimentirao sam i OC iste sa 2x120mm i to je odlicno funkcioniralo, ali mi OC tada naprosto nije bio potreban pa sam se vratio na 1x140mm jer je bio jako tih.
Konfa sa i7 920(Scyte Kabuto) i HD4890 je bila tiha ko bubica

A sad, ako je jedan Accelero S1 koji nije nista posebno plus ventilator od 50KN uspio ohladiti tu zvijer, onda prakticno bilo koju moderniju graficku mozes dovesti do prakticne necujnosti dok igras ili sto vec. Nisu Windforce niti Twin Frozr itd lose izvedbe, dapace, ali u loadu se ipak cuju, to su mali ventilatori.

Dakle uz jedan Accelero S1 ili S3 i recimo LC-CC-95 na Intelovom procesoru mozes uz relativno male pare napraviti necujnu gaming konfiguraciju. Naravno, ako ti je buka za vrijeme igranja uopce bitna. Bez loada graficke su ionako sve necujne.

Danas u istoj konfi imam HD7850 i sto je je, u loadu se cuje graficka, a bilo bi fora da je potpuno necujna.

P.S.
Kucista koja stvarno izoliraju buku su skupa i lose prozracena, ovo sto sam naveo se moze napraviti u bilo kojem kucistu.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 09:38   #25
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Ili mi nećemo znati jesi li uspio riješiti problem
Nisam uspio riješiti problem...mislim da ću morati nazvati MS support da me navode di sve triba što pogasit jer ovo što smo mi tu spominjali je sve pogašeno
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 00:01   #26
s obzirom da ne nailazim na adekvatnu temu, postavit cu ovdje pa molim pomoc..

prije 2 god kupila sam ipod shuffle, znaci onaj maleni, bez ekrana.. (u zagrebu u sluzbenom apple ducanu).. prije par mj presta je radit, mislila sam da je do kabela, narucila novi kabel, ne radi ni s njim.. rekli su mi da je to "vintage" roba, da se to vise ne proizvodi i da nema zamjenskih djelova..

jel to istina i jel mogu ja to ipak negdje popravit u Zgu?
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 00:28   #27
Quote:
buba-e kaže: Pogledaj post
s obzirom da ne nailazim na adekvatnu temu, postavit cu ovdje pa molim pomoc..

prije 2 god kupila sam ipod shuffle, znaci onaj maleni, bez ekrana.. (u zagrebu u sluzbenom apple ducanu).. prije par mj presta je radit, mislila sam da je do kabela, narucila novi kabel, ne radi ni s njim.. rekli su mi da je to "vintage" roba, da se to vise ne proizvodi i da nema zamjenskih djelova..

jel to istina i jel mogu ja to ipak negdje popravit u Zgu?
Upravo tako kako su rekli, međutim uvijek imas njuskalo, pa ako ti te toliko taj shuffle uvukao pod kozu da bi ga čak i popravljala radije si pogledajj novi/rabljeni za male novce. izvoliš.. http://www.njuskalo.hr/?ctl=search_a...s=ipod+shuffle
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 00:39   #28
pa prije njega sam doslovno 10 godina imala ipod onaj s ekrancicem i taj mi je trajao 10 godina plus nije mi crko nego sam ga izgubila

pa mi je nevjerojatno da je ovaj crko nakon manje od dvi godine i znatno manje koristenja u te 2 godine...

pa sam automatski mislila da nije neki veliki kvar i da se to moze popravit sigurno.. samo sam htjela vidit bavi li se tko tu u zgu s tim da vidi...
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 00:45   #29
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
P.S.
Kucista koja stvarno izoliraju buku su skupa i lose prozracena, ovo sto sam naveo se moze napraviti u bilo kojem kucistu.
Kućište koje stvarno izolira buku ne bi trebalo biti uopće prozračeno
Al jebiga trebaš kompromis da ti se ne rastopi sve unutra, dakle tipično kućište od čelika, bočne strane imaju dodatnu zvučnu izolaciju a ventovi su uglavnom što veći da imaju manji RPM pa i to doprinosi ukupnoj tišini.

Osim toga, tišinu u normalnom radu je iznimno lako postić. Tišina u loadu je druga priča. Vidio sam na jutubu da su nove GTX 1080 navodno prilično tihe.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 00:56   #30
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Osim toga, tišinu u normalnom radu je iznimno lako postić. Tišina u loadu je druga priča. Vidio sam na jutubu da su nove GTX 1080 navodno prilično tihe.
zato sam i navodio kako utisati karticu u loadu koja je najglasniji dio kompjutora. Utisati procesor je samo tako s obzirom na <100W.
Na mojoj konfi ima 5x120mm ventova ukljucujuci cpu i svi su manje vise na <1000rpm. I te GTX 1080 su <200W dakle sa velikim hladnjakom bi se mogle stisati na buku jednog 140mm ili 2x120mm venta sto je bitno tise od malih zujalica na vecini grafickih kartica koje zuje vec na 50% rpm-a pod loadom.

Postici apsolutnu tisinu je jako tesko jer zrak mora negdje izlaziti, ali ako se sve skupa rijesi sa 5-6 velikih ventilatora na niskim okretajima moze se dobiti tihi stroj pod loadom, posebice sa novom generacijom kartica i posebice ako se uzme nesto slabije od 1080

Mislim da je to realnija opcija od skupih zboksanih kucista koja bi se pregrijavala
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 04:10   #31
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Deste pice
Desi sinko

Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
gle, ako se ide na neki bolesni overclock onda neki aftermarket cooler od 200-300KN nije opcija u odnosu na ono sto dobijes uz graficku.

Danas u istoj konfi imam HD7850 i sto je je, u loadu se cuje graficka, a bilo bi fora da je potpuno necujna.
Kaj smatras 'bolesnim' overclockom?
Ne znam, po meni je to svejedno tracenje para slaganje coolera za gpu. Nije ni 200-300 kn bas bagatela za nesto sta nije nuzno.

Moja stara 560 je znala radit nesto buke pri full loadu ali mi to nije smetalo. Sadasnja 970 je tiha ko grob, ali to zbog 0 dB fan tehnologije. Znaci i kad je full load (a to je rijetko s obzirom da je jaka) se ventilatori ne cuju. A u kanti imam sve skupa 8 ventova, tak da bome ima povoda za stvaranjem buke no nema je.

Quote:
donktard kaže: Pogledaj post

Osim toga, tišinu u normalnom radu je iznimno lako postić. Tišina u loadu je druga priča. Vidio sam na jutubu da su nove GTX 1080 navodno prilično tihe.
Prosjecni gejmer ce 1080 tesko dovesti do full loada da vidi jel proizvodi buku, jer graficka je overkill u najblazu ruku
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 06:24   #32
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post

Kaj smatras 'bolesnim' overclockom?
Ne znam, po meni je to svejedno tracenje para slaganje coolera za gpu. Nije ni 200-300 kn bas bagatela za nesto sta nije nuzno.

Moja stara 560 je znala radit nesto buke pri full loadu ali mi to nije smetalo. Sadasnja 970 je tiha ko grob, ali to zbog 0 dB fan tehnologije. Znaci i kad je full load (a to je rijetko s obzirom da je jaka) se ventilatori ne cuju. A u kanti imam sve skupa 8 ventova, tak da bome ima povoda za stvaranjem buke no nema je.
Ovisi o kakvim karticama pricamo, ja racunam na nesto do cca 200W sto je ipak vecina kartica posebice novijih.

Pricam o ljudima kojima je buka doista bitna. Iskreno, nisam se imao prilike upoznati sa tim 0dB hladnjacima pa ne mogu suditi. Inace, vecina grafickih ipak proizvodi buku na full loadu, a moja poanta je da za nekoga tko zeli manje vise eliminirati buku za vrijeme loada, 200-300KN je prihvatljiv budzet.

je li Asusov 0dB rijesenje, velim da ne znam, mozda je.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 11:08   #33
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post

je li Asusov 0dB rijesenje, velim da ne znam, mozda je.
Ne proizvodi vise asus samo 0dB sad i drugi pocinju proizvoditi, dok se kartica ne dode na odredenu temperaturu venti ostaju na mjestu
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 11:54   #34
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
zato sam i navodio kako utisati karticu u loadu koja je najglasniji dio kompjutora. Utisati procesor je samo tako s obzirom na <100W.
Na mojoj konfi ima 5x120mm ventova ukljucujuci cpu i svi su manje vise na <1000rpm. I te GTX 1080 su <200W dakle sa velikim hladnjakom bi se mogle stisati na buku jednog 140mm ili 2x120mm venta sto je bitno tise od malih zujalica na vecini grafickih kartica koje zuje vec na 50% rpm-a pod loadom.

Postici apsolutnu tisinu je jako tesko jer zrak mora negdje izlaziti, ali ako se sve skupa rijesi sa 5-6 velikih ventilatora na niskim okretajima moze se dobiti tihi stroj pod loadom, posebice sa novom generacijom kartica i posebice ako se uzme nesto slabije od 1080

Mislim da je to realnija opcija od skupih zboksanih kucista koja bi se pregrijavala
Hmm, imaš neki primjer takvog "pregrijavajućeg" kućišta?
Ja imam Nanoxia 5b, u koji može ići 6 velikih ventova...a spada pod tiha kućišta i nemam nikakvih problema sa hlađenjem/pregrijavanjem. Ali naravno, imam mogućnost preko dva venta prišarafit izolaciju za dodatnu tišinu, iako nije potrebna.
Buka u loadu od grafičkih naravno postoji, uglavnom ju ne čujem zbog zvučnika/slušalica, ali planirao sam to rješiti vodenim blokovima no vjerojatno ću pauzirat to i čekat 1080 Ti



Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Prosjecni gejmer ce 1080 tesko dovesti do full loada da vidi jel proizvodi buku, jer graficka je overkill u najblazu ruku
Prosječni gamer neće ni kupit 1080, tako da ih uzalud uopće spominjat. Pričajmo o iznadprosječnim gamerima.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 14:50   #35
A ja sam sasvim zadovoljan sa svojom GTX 750Ti



Skida se Blood and Wine
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 15:30   #36
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Prosječni gamer neće ni kupit 1080, tako da ih uzalud uopće spominjat. Pričajmo o iznadprosječnim gamerima.
Mislio sam na prosjecne korisnike te kartice. Dakle ekipa koja nisu streameri.

No niti ovi streameri ju nece bas moci dovodit do full loada jako jako dugo jer je za gejmanje overkill Doduse ne znam za 4K rezu, no i to bi trebala glatko vrtit.

Quote:
Fl@Tron kaže: Pogledaj post
Skida se Blood and Wine
Mhm, bacit ce se oko
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 15:42   #37
Moja GTX 660 GS proizvodi popriličnu buku.....još da krepa, nema sretnije čovjeka od mene

Ja imam Scythe Mugen 3 (PHCP verzija kako se već zove ), i poprilično dobro radi...ništa, kada budem sve to mijenjao, napravim ja temu.

Da li su isplative ove 1070/1080, ili je sada veća fora to što će padati cijena 970/980/99999x9x9x9?
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 16:37   #38
A zakaj nedas komadu tu 660, ili prodas nekome?

Jos se ne zna koja ce cjena bit kod nas za 1070, ali mislim da bit visoka cjena. No sve ovisi koliko si gladan za cim boljom grafickom.
Ako ti se ne baca velike pare onda ce ti i 970 bit odlicna. Mozda je out of date sad, ali je i dalje pila od graficke. Imas ih na njusci u sve vecoj kolicini kako se blizi datum izlaska 1070.
Cijene su pale sa 2600 kn na 2000, a bit ce vjerujem i jos malo jeftinije tek tolko da se cim prije proda.

No u suprotnom ak ti je zelja se isprsit i dat jedno 5-5500 za 1070 (moja pretpostavka da ce bit u tom okviru) onda to pikaj.

S obzirom da vec ima preordera u ADM za 1080, ja u nabavi upisem GTX 1080 cisto da vidim jesu li se pojavile cjene i izbaci mi trazilica gomilu fullHD monitora
No vidio sam cjenu u Uzi Shopu za EVGA GTX 1080 da je rasprodan po cjeni od 7000 kn. Pa si ti misli

Kaj se isplativosti tice tih grafa, fuck yea Ali to ako uzimas izvana jer PDV kod nas je sjebano visok.
Odlicne se pokazuju na testiranjima.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 16:56   #39
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
A zakaj nedas komadu tu 660, ili prodas nekome?
Zato jer sam opremio stan, a imam vjenčanje krajem ljeta, plus malo širim firmu pa tih 2000-3000 kn za novu grafičku iako nije puno, radije bih iskoristio na reklamu tvrtke ili tako nešto. Nije mi sila još.

Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
No vidio sam cjenu u Uzi Shopu za EVGA GTX 1080 da je rasprodan po cjeni od 7000 kn. Pa si ti misli
Napisao je Nino (vlasnik Uzia) na PCEskpertu da ije rasprodana nego još nije došla

Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Kaj se isplativosti tice tih grafa, fuck yea Ali to ako uzimas izvana jer PDV kod nas je sjebano visok.
Odlicne se pokazuju na testiranjima.
Ma previše je to, možda jednog dana....ja gledao za 4000kn od Dell-a 27" IPS matrica itd., sline do poda :klap:
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 17:22   #40
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Mislio sam na prosjecne korisnike te kartice. Dakle ekipa koja nisu streameri.

No niti ovi streameri ju nece bas moci dovodit do full loada jako jako dugo jer je za gejmanje overkill Doduse ne znam za 4K rezu, no i to bi trebala glatko vrtit.
Neznam kolko je streamerima bitna snažna grafa, ali bilo tko tko ima 1080p monitor ne mora ni pogledat u smjeru GTX 1080. Al za 4K dušu dala.
2x Titan X još uvijek ne mogu potegnut neke igre na 60 Hz sa max postavkama na 4K. 2x GTX 1080 će mooožda moći.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.