Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 12:14   #21
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Ako je netko "potencijalno homicidalan" jer nije dobio "dozu peniscilina", je li takvome/takvoj uopće mjesto u društvu? Mislim, ja ne pušim to "potencijalno homicidalna", samo "ženka koja ne dobiva pa je nadrkana", što i sama priznaješ i to je lijepo. Međutim, ti kao da ne razmišljaš o emocijama druge strane. Postoji toliko mnogo načina da sebe zadovoljiš bez da druge koristiš kao sredstvo. Statistički je veća šansa da neki ljubomorni muškarac kojeg si iskoristila potegne nekog tvog ljubavnika nego ti bilo koga. Ti možeš uglavnom biti nesnosna na poslu i iživljavati se nad ljudima koji koriste usluge državne firme u kojoj jesi ako jesi (poslovične "nadrkane žene na šalterima"). No to mogu biti i muškarci, mada iz nekog razloga prema mom iskustvu rjeđe. I na drugačiji način.
Jok, ja sam ti u realnom sektoru. Koji je jedina realna stvar u ovoj mojoj pričici. Nisam očekivala da će je itko popušiti jerbo svi već znaju da koristim isključivo kerozin.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 12:39   #22
Što ne znači da ne možeš biti nesnosna na poslu. Ili u javnom prijevozu. Ili bilo gdje. Zbog nedostatka "peniscilina" jel, tvojim riječima. U predpredzadnjoj rečenici u mom postu kojeg si citirala je trebalo stajati "ili".

Meni nisi u tom postu važna ti osobno koliko tvoje pitanje o omjeru "dobitka" i "gubitka" tebe i društva, kako si to već postavila.

Kerozin koristiš za let ili za što? Jer ako njime doslovno zapaljuješ ljude, to se ne kosi s narativom o "homicidalnoj ženi" pa ne vidim kako je tvoj prigovor utemeljen. Nije stvar u "ozbiljnosti", nego u konzistenciji.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:24   #23
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Nije stvar u "ozbiljnosti", nego u konzistenciji.
Dašta. Nije bitno je li velik, glavno da je tvrd.


Edit: Hm, sad tek kužim da si tražio riječ "dosljednost". A ona je pak zloduh sitnih piz... ovaj, umova.
__________________
#HoldMyRakija

Zadnje uređivanje Leteća : 04.07.2017. at 19:15.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:31   #24
Jedina tradicionalna vrijednost koja izumire jest ljepota žene.

Ne tako davno žena je bila dotjerana, nasmijana i muškarci su je željeli (u medijima ili stvarrnom životu).

Danas žene poziraju u donjem rublju i gdje god da idem čitati o svijetu showbusinessa ću naći to, a posebno na domaćim portalima.

I ispod ću naći komentare muškaraca kako bi ju (čak i ako im nije lijepa).

To malo rastužuje, izgleda da se tako izaziva jaka frustracija, a ljepota i radost su uvelike izbačene iz seksualnosti.

Povezujete li taj fenomen više s kapitalizmom, umrećenošću ili je to svojevrstan happy end seksualne revolucije gdje se žena može skidati javno i ostati vlasnicom svog tijela?
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:32   #25
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Jedina tradicionalna vrijednost koja izumire jest ljepota žene.

Ljepota izumire...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:11   #26
Ne ljepota, nego vrijednost ljepote.

Osmijeha, kretnje.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:16   #27
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Ne ljepota, nego vrijednost ljepote.

Osmijeha, kretnje.
Ljepota je univerzalna ljudska vrijednost što se tiče same estetske pojavnosti ali su njeni kanoni različiti te ovise o niz faktora kao što je kultura i vrijeme.
Ona neće nikad izumrijeti samo će se mijenjati...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 15:50   #28
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Jedina tradicionalna vrijednost koja izumire jest ljepota žene.

Ne tako davno žena je bila dotjerana, nasmijana i muškarci su je željeli (u medijima ili stvarrnom životu).

Danas žene poziraju u donjem rublju i gdje god da idem čitati o svijetu showbusinessa ću naći to, a posebno na domaćim portalima.

I ispod ću naći komentare muškaraca kako bi ju (čak i ako im nije lijepa).

To malo rastužuje, izgleda da se tako izaziva jaka frustracija, a ljepota i radost su uvelike izbačene iz seksualnosti.

Povezujete li taj fenomen više s kapitalizmom, umrećenošću ili je to svojevrstan happy end seksualne revolucije gdje se žena može skidati javno i ostati vlasnicom svog tijela?

Nisam sigurna je li žena na kojoj je radio tim plastičnih kirurga i čija je fotošopirana fotografija izašla na portalu da bi se ispod nje ostavljali drkadžijski komentari doista 'vlasnica svog tijela'.

Tijelo prikazano na takvoj fotografiji ne postoji u realnosti. A toliki ga žele imati. Normalno je da to stvara frustraciju, ali ne mislim da to ima neke veze sa izumirućom vrijednosti ljepote. Baš naprotiv - ljepota je postala tražena roba.

Uostalom, ne vidim suštinsku između smješkanja/dotjerivanja i poziranja u donjem rublju (ili bez njega). I jedno i drugo je projiciranje lažne slike o sebi kako bi se izazvala želja kod pripadnika suprotnog spola. Cirkus.

Radosna seksualnost nešto je sasvim drugo. Prije bih rekla da ona izumire.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.