Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2017., 10:17   #61
servisera...
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 21:06   #62
Javi kako je prošlo u svakom slučaju
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:28   #63
Došo sam kod njega u servis sa PC-om. I prvo sam mu pokušao na lijep način objasnit i pokazao sam snimku kako mi sve šteka i napomenuo da sam to platio 10 000 kuna.
E kad sam spomenuo novac i onda je skočio sa stolice i počeo se bahatit i mahat rukama kako je on napravio svoj posao, a da ne zna šta sam ja doma petljao i da mi neće on nikakav novac dat ni vraćat što nisam ja uopće bio spominjao. Poslao sam ga u pičku materinu, ostavio sam computer i rekao da mi ga sredi do sutra jer sutra se vraćam sa prijateljem koji voli da lomi kosti, lupio sam vrata i otišao.
Pogubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:53   #64
Tko zna o čemu se radi (teško je reći), ali sam ti odmah rekao da će ti "serviser" prije biti uteg
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 21:17   #65
Sa guston san procita od prvog do zadnjeg posta i zeljno iscekujem nastavak!

Ovo je interesantnije od "Esmeralde"
splicoRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 17:55   #66
Ljudi moji koja neočekivana reakcija servisera...
Kad smo se pojavili ja i moj frend kostolomac serviser je promijenio ploču. Odjednom postaje najljubaznija osoba na svijetu, srdačan, ponudio nas je kavom i pitao kako mi može pomoći i stavio 5000 kuna na stol i rekao da mi to vraća jer on zna da sam ja pošten, a i on drži do svog renomea te objasnio da ona konfiguracija nije funckionirala, ali ne njegovom krivnjom nego da SSD nije bio kompatibilan sa mojom matičnom.
Stavio mi je novu matičnu asus i nove rame DDR4 i procesor amd od 5.5 ghz i bez garancije na što je on rekao da on garantira i ako bilo šta ne valja da mu se odma javim i da će on to riješit, tako da sam na kraju platio samo 5000 kuna, a 5 mi ja vraćeno. SSD je izvadio i rekao da ova matična ne podržava moj SSD i pustio je moj star hard disk od tera.
Ja sam zadovoljan jer više mi ne šteka. Jedino mi ne valja što ne mogu nove igre igrat sve na ultra, nego moram nešto na medium i na low stavljat, al glupo mi je opet davit čovjeka jer se pokazao ok.
Pogubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 18:09   #67


Nijedan AMD procesor i ploča ne rade s DDR4 RAM-om niti postoji procesor koji radi na 5.5GHz. I svaka današnja ploča podržava Samsung 750 EVO SSD.
Vratio ti je 5000kn jer vjerojatno vrijedi još i manje od onog što je stavio unutra.
Za 5000kn bez problema vrtiš nove igre na High/Ultra i 1080p rezoluciji.
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 18:10   #68
AMD od 5.5ghz? DDR4? Nekompatibilnost matične i SSD-a? Eh šta je on tebi sve nadrobio... Gdje su tvoje stare komponente?
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 18:28   #69
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
AMD od 5.5ghz? DDR4? Nekompatibilnost matične i SSD-a? Eh šta je on tebi sve nadrobio... Gdje su tvoje stare komponente?
Pustio sam njemu te komponente tj. nisam ga ni pitao da mi ih da pošto mi je vratio 5000 kuna, a ovo sad šljaka pa se nemam šta žalit.
Račun mi nije dao jer je rekao da garancija ne treba jer da on garantira.
Procesor AMD Athlon X4 870K BOX, s. FM2+, 3.9GHz, 4MB cache, Quad Core, Black Edition
Ovo mi je procesor koji je stavio i rekao je da je duplo bolji od mojeg starog procesora i da ovaj ide na maksimum 5.5 ghz u turbo modu. Rama je stavio 16 GB, ali DDR4 i meni piše kad kliknem na computer da imam 16 GB.
Procesor rastura, čim on radi ovako na 3.9 ghz... to je praktički 4 ghz
Pogubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 18:35   #70
Nije baš da rastura, to je procesor od 600kn koji je negdje u rangu sa tvojim bivšim i7.
Također radi na 3.7GHz (ako ga ovaj nije overclockao), a turbo je na 4.0GHz (ni blizu 5.5).

Na tu platformu ne ide DDR4 ram, tako da jedino ga je mogao ugurati u slot čekićem, ali onda ne bi radilo.
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 18:38   #71
Quote:
Pogubljen kaže: Pogledaj post
Pustio sam njemu te komponente tj. nisam ga ni pitao da mi ih da pošto mi je vratio 5000 kuna, a ovo sad šljaka pa se nemam šta žalit.
Račun mi nije dao jer je rekao da garancija ne treba jer da on garantira.
Procesor AMD Athlon X4 870K BOX, s. FM2+, 3.9GHz, 4MB cache, Quad Core, Black Edition
Ovo mi je procesor koji je stavio i rekao je da je duplo bolji od mojeg starog procesora i da ovaj ide na maksimum 5.5 ghz u turbo modu. Rama je stavio 16 GB, ali DDR4 i meni piše kad kliknem na computer da imam 16 GB.
Procesor rastura, čim on radi ovako na 3.9 ghz... to je praktički 4 ghz
nema sanse, taj procesor ne ide na 5.5 ghz, na trzistu nema procesora koji ide toliko visoko a da nije ekstremno hladen tekucim dusikom i tocka...trenutno, na trzistu ne postoji amd platforma koja podrzava ddr4.

nadrobio ti je taj dobrano opet.

i nema se tu sta bez racuna, njegovu osobnu garanciju si mozes objesit o rep skupa s njim... kako bilo, tip te opet zajebao, malo manje nego prosli put, al te zajebao.
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 18:41   #72
http://www.anandtech.com/bench/product/1497?vs=109



Dobio si neprimjetno bolji procesor od tvojeg i5. Samo što je tvoj koštao 1500kn 2010., a ovaj sad košta 650kn.

Koja je uopće grafička?
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 19:14   #73
wtf

Pogubljen ajd skini program tipa aida64 ili speccy, pa stavi slike da vidimo što stvarno imaš
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 17:31   #74
U pičku materinu onda me stvarno zajebo.
Pogledao sam PC wizardom i stvarno me zajebo za komponente, uopće nemam DDR4...
Hvala što mi pomažete,
preveo me žednog preko vode i za ovo će okusit moj gnjev.
No pustimo na stranu to,
šta da dalje radim i kako da ispravim komponente? Sad ne znam dal da idem na njega džonom il da ga prijavim ili šta da radim? Šta biste vi napravili?
Eksplodirat ću ako ovo ne riješim što prije, u ponedjeljak idem kod njega u servis...
Pogubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 20:12   #75
Ili nek ti vrati tvoje stare komponente ili pusti ovako. Koja ti je grafička sad unutra?
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 23:58   #76
Evo javljam se s laptopa jer sam PC ostavio opet kod njega i rekao je da će ga sredit kroz koji dan. Kad mi ga ću slikat kompletne komponente pa mi onda recite dal je dobro.
Opet je rekao da će besplatno sve riješit i da je zabunom stavio krivi ram i zamolio da se ne ljutim.
Pogubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 00:45   #77
jebemu ovo je kao neka turska sapunica ili Noćna Mora Željka Malnara.

Nije mogao zabunom staviti krivi RAM kada na ploču koja je unutra ne može ići DDR4. Doslovno. Ne možeš ga upiknuti unutra. Morao bi ga piliti da ga utakneš.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 09:08   #78
A ni s tim procesorom ne možeš kombinirati DDR4 ram jer ga ne podržava.

Nek ti vrati sve kako je bilo, pa trk u neku pametniju trgovinu, tamo za 5000kn preporodiš PC
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 17:33   #79
Danas mi je trebao donjet PC, al ne javlja se na mobitel. Što prije to riješim pa ću slikat komponente kad mi ga donese nazad i poslat ću vam tu. Trebao sam to odma napravit. Nisam znao da me opet zajebao.
Pogubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 00:57   #80
Red face

Dečko nebudi lud da kupuješ rabljene komponente i onda još nosit nekakvom Gigi u šupu da ti to "popravlja", ako imaš lovu dućan i doviđenja, tako najjeftinije prolaziš

Ovo šta ti ovi slažu i filozofiraju je nepotrebno, da probam skratit.. i5 je dovoljno za bilo kakav oblik gaminga ispod toga nemoj gledat ali ozbiljno, i7 totalno nepotreban jedino korisna kod rendiranja zbog HT-a ali i i5 će dobro poslužit, 8GB ram također (16GB ili više uzimaš ako se misliš bavit rendiranjem auto cadom itd., za grafičku gledaj GTX seriju znači jedna GTX1060 ulazi u tvoj budget i skoro sve češ moć igrat na 60fps u FullHD rezoluciji a odlična je i u QHD rezoluciji, AMD kartice nemoj gledat kamoli šta ovi baljezgaju RX200 serije to su stare kartice koje griju za poludit i glasne su a performanse (Bez obzira na izvedbu hladnjaka) makar ja nebi gledao niti novu RX400 seriju jer još uvijek nisu bolje od GTX topova, sve ostalo su ti rekli, SSD najbolje uzet od 128GB to je dovoljno za Windowse, a ove fore 250GB nema smisla jer za sve ostalo imaš hard disk, bolje onda uzet ssd 500GB + pa ga koristit za cijeli sistem.. ostalo valjda znaš neću više

Procesor da se tvornički vrti na 5.5GHz? hahaha bez brige takav se još nije rodio
KEKSO- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.