Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 13:31   #1
Uvoz lijekova za ljubimce

Iako slutim odgovor na svoje pitanje nakon iščitavanja cijelog interneta i pravilnika, iz očaja pokušat ću dodatno i ovdje pitati: može li se na legalan način uvesti lijek za kućne ljubimce koji nije registriran u Hrvatskoj, ali ima dozvolu za prodaju na području EU, a za kojeg ne postoji istovjetni/sličan lijek u Hrvatskoj?

Znam za pojam interventnog uvoza i procedure oko istog, ali koliko shvaćam on vrijedi isključivo za lijekove za ljude?

Hvala unaprijed na info
__________________
私が学ばなければならなかった私のレッスンだった
私はあなたが燃やさなければならなかったあなたの要塞だった..
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 13:56   #2
Quote:
reckless_girl kaže: Pogledaj post
Iako slutim odgovor na svoje pitanje nakon iščitavanja cijelog interneta i pravilnika, iz očaja pokušat ću dodatno i ovdje pitati: može li se na legalan način uvesti lijek za kućne ljubimce koji nije registriran u Hrvatskoj, ali ima dozvolu za prodaju na području EU, a za kojeg ne postoji istovjetni/sličan lijek u Hrvatskoj?

Znam za pojam interventnog uvoza i procedure oko istog, ali koliko shvaćam on vrijedi isključivo za lijekove za ljude?

Hvala unaprijed na info
Da, može, ali preko ovlaštenog uvoznika. Ja za Sitku naručujem Incurin preko ljekarne na Dolcu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 14:00   #3
Meni su na Dolcu rekli da ne uvoze lijekove za životinje. Prije jedno 9 mjeseci.

Pa sam naručio preko neta, stiglo mi u kuverti.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 14:23   #4
Za Dolac sam i ja čula da ne naručuju za ljubimce, ali otići ću danas vidjeti što kažu.. Opcija slanja poštom nije izvediva, koliko znam nije dopušteno slati lijekove poštom, a otegotna okolnost je što je riječ o lijeku koji ide posebnim transportom (temp. 2 - 8), riječ je o ampulama za inekcije. Lijek je inače dostupan u Italiji, znači unutar EU je, ali nam nije ni opcija otići s macom vani pa tamo primati lijek jer se radi o nizu inekcija iz tjedna u tjedan, a udaljenost nije zanemariva za putovanje za njega. Ja bih vozila i tisuću kilometara u danu ako treba, ali takav stres njemu ne bih usred svega dodatno još stavljala
__________________
私が学ばなければならなかった私のレッスンだった
私はあなたが燃やさなければならなかったあなたの要塞だった..
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:03   #5
Didi, Dolac nije ovlašteni uvoznik Incurina. Ljekarna na Dolcu je samo jedna dobra " siva zona" . Znam, ne lupam na pamet, i ja naručujem Incurin kod njih.

I tako, kroz neko vrijeme u razgovoru sa nekim farmaceutima i ljudima od zakona doznam da to nije *ovlašteni uvoz*

reckless_girl; ne znam tko ti je rekao da ljekarna Dolac ne uvozi za životinje kada uvozi, godinama već. Osim ako se u zadnjih mjesec dana nije nešto promjenilo

Raspitaj se u susjednim državama; Srbja i BiH, nađi si kontakte veterinarskih ambulanti u glavnim gradovima pa nazovi, pitaj. Transport lijekova iz Srb i BiH nije dozvoljen poštom ali mžebitno da odeš po to, s obzirom da nije predaleko. Vidi i u Sloveniji.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:15   #6
Uvoz lijekova za ljubimce

Quote:
reckless_girl kaže: Pogledaj post
Za Dolac sam i ja čula da ne naručuju za ljubimce, ali otići ću danas vidjeti što kažu.. Opcija slanja poštom nije izvediva, koliko znam nije dopušteno slati lijekove poštom, a otegotna okolnost je što je riječ o lijeku koji ide posebnim transportom (temp. 2 - 8), riječ je o ampulama za inekcije. Lijek je inače dostupan u Italiji, znači unutar EU je, ali nam nije ni opcija otići s macom vani pa tamo primati lijek jer se radi o nizu inekcija iz tjedna u tjedan, a udaljenost nije zanemariva za putovanje za njega. Ja bih vozila i tisuću kilometara u danu ako treba, ali takav stres njemu ne bih usred svega dodatno još stavljala

Provjeri malo uvjete s kurirskom sluzbom, doista nije dozvoljen uvoz lijekova ali posto se radi o clanici EU posiljka ne prolazi nikakav carinski nadzor niti postoji procedura uvoza. Isto tako je netko svojevremeno pisao o vet ljekarni u Brezicama koja je imala mogucnost narucivanja.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 16:59   #7
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Didi, Dolac nije ovlašteni uvoznik Incurina. Ljekarna na Dolcu je samo jedna dobra " siva zona" . Znam, ne lupam na pamet, i ja naručujem Incurin kod njih.
Što znači "siva zona"? I nisam rekla da su ovlašteni uvoz Incurima, nego da su ovlašteni za uvoz lijekova iz inozemstva. Ako kod njih dobiješ račun na kojemu točno piše naziv lijeka i ako donosiš recept, onda to nije ništa skriveno i ispod pulta. Bila je svojevremeno u Zagrebu još jedna ljekarna na Trešnjevki gdje su se mogli naručiti lijekovi iz inozemstva, ali ne znam radi li još uvijek.

Uglavnom, JohnnyBlack i Reckless_Girl, Incurin je isključivo životinjski, a ne ljudski lijek, i nije prvi lijek za životinje koji sam tamo naručila. I kupila.

Za ljekarnu u Brežicama ne znam, ali dobro je znati.

Reckless_Girl, ti si iz Zagreba?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 17:21   #8
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Didi, Dolac nije ovlašteni uvoznik Incurina. Ljekarna na Dolcu je samo jedna dobra " siva zona" . Znam, ne lupam na pamet, i ja naručujem Incurin kod njih.

I tako, kroz neko vrijeme u razgovoru sa nekim farmaceutima i ljudima od zakona doznam da to nije *ovlašteni uvoz*

reckless_girl; ne znam tko ti je rekao da ljekarna Dolac ne uvozi za životinje kada uvozi, godinama već. Osim ako se u zadnjih mjesec dana nije nešto promjenilo

Raspitaj se u susjednim državama; Srbja i BiH, nađi si kontakte veterinarskih ambulanti u glavnim gradovima pa nazovi, pitaj. Transport lijekova iz Srb i BiH nije dozvoljen poštom ali mžebitno da odeš po to, s obzirom da nije predaleko. Vidi i u Sloveniji.
Meni su tamo rekli da ne uvoze lijekove za životinje. Točno tim riječima, prije jedno 9 mjeseci. Htio sam naručiti Apoquel.

EDIT: OMFG, upravo sam se čuo s njima preko telefona, i ne samo da uvoze lijekove za životinje, nego mogu naručiti i fucking Apoquel. Sad ne znam da li sam bio u nekoj epizodi Zone sumraka kad sam bio kod njih ili što...
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."

Zadnje uređivanje johnnyBlack : 10.02.2017. at 17:31.
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 18:02   #9
Quote:
johnnyBlack kaže: Pogledaj post
Meni su tamo rekli da ne uvoze lijekove za životinje. Točno tim riječima, prije jedno 9 mjeseci. Htio sam naručiti Apoquel.

EDIT: OMFG, upravo sam se čuo s njima preko telefona, i ne samo da uvoze lijekove za životinje, nego mogu naručiti i fucking Apoquel. Sad ne znam da li sam bio u nekoj epizodi Zone sumraka kad sam bio kod njih ili što...
Naletio si na nekoga tko nema pojma o svojem poslu.

Super da ćeš to riješiti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 22:26   #10
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Naletio si na nekoga tko nema pojma o svojem poslu.

Super da ćeš to riješiti.
Ma riješit ću ali ne preko njih Cijena je takva da mi se za 20 tableta doslovno više isplati otići busom do Austrije.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 00:23   #11
Quote:
johnnyBlack kaže: Pogledaj post
Meni su tamo rekli da ne uvoze lijekove za životinje. Točno tim riječima, prije jedno 9 mjeseci. Htio sam naručiti Apoquel.

EDIT: OMFG, upravo sam se čuo s njima preko telefona, i ne samo da uvoze lijekove za životinje, nego mogu naručiti i fucking Apoquel. Sad ne znam da li sam bio u nekoj epizodi Zone sumraka kad sam bio kod njih ili što...
ima Apoquela i kod nas
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 01:10   #12
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
ima Apoquela i kod nas
Gdje?
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 07:40   #13
Quote:
johnnyBlack kaže: Pogledaj post
Gdje?
Di hoćeš, zapravo. Imaju ga veledrogerije pa se treba raspitati kod vetova i vet ljekarni

Zadnje uređivanje Corduroy : 11.02.2017. at 08:10.
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 16:22   #14
Quote:
johnnyBlack kaže: Pogledaj post
Gdje?
vet. ambulanta Šegota - Grahorova 15, Zg
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 16:33   #15
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
vet. ambulanta Šegota - Grahorova 15, Zg
Hvala!
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 16:44   #16
Didi, siva zona bi , tako si ja to pojašnjavam, značila da Incurin nije registriran kod nas ; kao što i nije. Nisam išla u dublje ispitivanje. Samo sam ti napisala kaj su meni jednom prilikom rekli.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 17:21   #17
Siva zona ili ne, ali kod poduzetnijih vetova se svasta da nabaviti. Tako sam svojevremeno nabavljao Vetmedin koji tada (da li je uopce?) nije bio registriran, a na racunu je bio naznacen kao neki antibiotik.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:11   #18
Kaj to znači kod " poduzetnih " , ahahahah! Ccccc. Ispravnije je reći, kod voljnih. Ne registrirani lijek se ne smije naći na našem tržištu i to je to. Ok, nebi se smio, ispravniji termin. To što ljekarna na Dolcu uvozi sve i svašta, i ne registrirane lijekove.....to spada pod kakve prekršaje? Ili ne spada?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 22:27   #19
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Kaj to znači kod " poduzetnih " , ahahahah! Ccccc. Ispravnije je reći, kod voljnih. Ne registrirani lijek se ne smije naći na našem tržištu i to je to. Ok, nebi se smio, ispravniji termin. To što ljekarna na Dolcu uvozi sve i svašta, i ne registrirane lijekove.....to spada pod kakve prekršaje? Ili ne spada?
Kutušo, daj molim te. Meni su, ne jednom, zatrebali i ljudski lijekovi. Jesam li trebala svaki put s receptom od liječnika specijalista sjesti u auto i zapičiti preko granice?

Ljekarna na Dolcu nie jedina u Hrvatskoj koja uvozi lijekove iz inozemstva. Kako to organiziraju, ne znam, ali zar zaista misliš da to već ne bi bilo spriječeno kad bi bilo nelegalno?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:24   #20
Kaj Didi, kaj me moliš?

Nisam ništa konstatirala, samo sam pitala.

I ne, nije ovo poziv na puč; samo obično pitanje, najobičniji razgovor.

Odakle da ja znam dali bi ili nebi već netko nešto poduzeo......
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.