Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Zelite li zivjeti u socijalizmu bez vjere i nacionalizama?
Da, svakako! 13 25.00%
Da, ali da bude i kapitalizma kao u SFRJ! 12 23.08%
Ne znam! 1 1.92%
Nikako! 26 50.00%
Glasovatelji: 52. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2017., 20:58   #3261
Kapović je napraivo analizu toga: http://www.radnickafronta.hr/citaoni...ticke-njemacke

Naime, to što je Njemačka tada imala ekonomskih uspjeha nije nikakvo iznimno stanje - Njemačka je bila razvijena i prije nacističkog razdoblja (uz iznimku desetljeća velikih problema zbog poraza u Prvom svjetskom ratu, ratnih reparacija i svjetske ekonomske krize 1929. u Weimarskoj Njemačkoj) i nakon nacističkog razdoblja.

Ne možemo pričati o razvoju prije nacizma kada je nacizam (nacional-socijalizam) to sve trebao popraviti i onda pričaju o kapitalizmu u njemu a kapitalizam i birokracija su kontradikcije. Nek se konačno dogovore da li su bili kapitalisti ili socijalisti. Uglavnom sa liberlanog gledišta su bili socijalisti i sad stavljati tezu da se liberali zalažu za isto što i nacizam je smiješno već i po samoj ekonomiji,američka ekstremna desnica (Stoddard,Klassen,Pierce,Redbread) je izrazito protiv nacizma zbog toga samo što za razliku od liberala vrednuju ljude po IQ tablici pa tako ne bi bilo moguće da u njihovom društvu Mandžukić koji je keramičar zarađuje milijune sa čisto tržišne strane jer bi se išlo ka robotizaciji i što više umnog rada a što manje fizičkog pa bi nogomet,big brother u eugeničnom društvu prestali biti toliko popularni. Nešto kao u filmu Matrix ako si gledao koji ima skroz obratno značenje gdje socijalisti žele uništiti planet koje vode programirani ljudi od strojeva dok se kapitalisti bore protiv njih i žele spasiti samo dio ljudi a ne i čovječanstvo. Hitler smanjio plaće? Kome? Ako je smanjio uhljebima da bi povećao produktivnost onih koji donose profit,to je dobro. Marxisti bi smanjili plaće produktivnima a dali kapital neproduktivnima. Znaš zašto? Zato da Rotschild koga Marx i njegova ekipa kroz generacije stvaraju nemaju konkurencije a kad nemaš konkurencije vrijediš i zarađuješ više. Komunizam je oružje elite koja želi biti bogata zato je elita uložila sve napore u financiranju BOljševizma u Rusiji o čemu je govorio Churchill: http://library.flawlesslogic.com/ish.htm Od tog boljševizma se i danas oporavljamo gdje imamo negativnu selekciju gdje sindikati i kojekakvi borci za nas randike koji na tržištu u branši sociologije,jezikoslovlja ne bi zaradili ni lipu čuvaju svoje preplaćene pozicije i potplaćene pozicije randika svojim floskulama za što imaju podlogu u socijalisitčkom obrazovanju koje obrazuje ljude za HZZ.

Zadnje uređivanje Detektor : 20.08.2017. at 21:27.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 19:32   #3262
https://www.youtube.com/watch?v=-XED2nmCFNk
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 20:01   #3263
Quote:
Harry Haller kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=-nLFWUzhzJk

Uglavnom,rad kapitalista je rad stroja koji radi više nego radnik prema tome kada radiš kao radnik u firmi na stroju možeš imaginarno zamisliti kapitalista koji radi više od tebe. Stroj je opet napravio radnik i u budućnosti će trebati novi strojevi. Iz mojeg priloženog linka vidimo kako je obiteljski socijalizam poželjan za društvo ali ovo je tema o socijalizmu kao ljudskoj obitelji što je krajnje nepoželjno jer onaj koji radi više se osjeća glupo jer dobiva isto kao onaj koji radi manje. Marx vidi problem u tome ako nešto uštediš pa onda imaš "višak" i nedaj bože da od tog viška napraviš jedan dan firmu već taj novac trebaš dati društvenoj vladi koja nema iskustva u stjecanju kapitala i normalno da prijašnji kapital čovjeka kome je novac oduzet umjesto stvaranja zaposlenosti stvara nezaposlenost zato jer štetočine koje se brinu o društvu: http://www.youtube.com/watch?v=hzVLgLbIGAk

nisu dostigle level onaga tko može zaposliti ljude pa nemaju pojma o čemu govore.

Slušam danas Dnevnik na Novoj i manjka ljudi u deficitarnim zanimanjima pa se ide u škole koje ih šalju na burzu rada jer nema koristi od socijalističkih predavača koje ne naučavaju tržišnu ekonomiju novcima kojima ih konkurentni radnici plaćaju pa je tako nemoguće u državnom školstvu naučavati takvu ekonomiju. KOliko je socijalizam u porama društva bezvezna ideja najbolje govori činjenica da ja ne mogu biti kvalificiran randik za drugo zanimanje ako ne platim 7 000 Kn državnom školstvu da bi me osposobilo za rad koji znam raditi tj. ne mogu dobiti stalno zaposlenje jer sam završio drugo zanimanje. U svakom slučaju me veseli pad nataliteta jer to znači i manje pučkih profesora kao i manje kvota te veću zapošljivost obzirom na branšu.

Zadnje uređivanje Detektor : 21.08.2017. at 20:21.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 20:22   #3264
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=-nLFWUzhzJk

Uglavnom,rad kapitalista je rad stroja koji radi više nego radnik prema tome kada radiš kao radnik u firmi na stroju možeš imaginarno zamisliti kapitalista koji radi više od tebe. Stroj je opet napravio radnik i u budućnosti će trebati novi strojevi. Iz mojeg priloženog linka vidimo kako je obiteljski socijalizam poželjan za društvo ali ovo je tema o socijalizmu kao ljudskoj obitelji što je krajnje nepoželjno jer onaj koji radi više se osjeća glupo jer dobiva isto kao onaj koji radi manje. Marx vidi problem u tome ako nešto uštediš pa onda imaš "višak" i nedaj bože da od tog viška napraviš jedan dan firmu već taj novac trebaš dati društvenoj vladi koja nema iskustva u stjecanju kapitala i normalno da prijašnji kapital čovjeka kome je novac oduzet umjesto stvaranja zaposlenosti stvara nezaposlenost zato jer štetočine koje se brinu o društvu: http://www.youtube.com/watch?v=hzVLgLbIGAk

nisu dostigle level onaga tko može zaposliti ljude pa nemaju pojma o čemu govore.
Taj "obiteljski socijalizam" čika Miltona u praksi dovodi da se u ruke 1% svjetske populacije koncentriralo preko 50 % svjetskog bogatsva i stvorilo ogromnerazlike u društvu, koje će kad tad dovesti do pucanja tog balona.
A onda će se sigurno minjati taj "obiteljski socijalizam" i nasljedstvo , kao i dobit progresivno a ne linearno oporezivati.

Ništa kapitalista ne radi više od readnika, za njega radi kapital, najčešće stećen na nepoznat način.
Tako na sve će ti kapitalista odgovoriti (u pravilu, čast izuzetcima) ali ne i kako je stekao prvi milijun, koji onda radi za njega a ne on sa više rada od radnika.

Sadašnji kapitalizam u velikoj mjeri slijedi doktrinu ćika Miltona i sve je vidljivije da je ona jako manjkava za najveći dio ljudske populacije.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 20:38   #3265
Sadašnji kapitalizam ne slijedi doktrinu Friedmana kada on kritizira američko društvo koje spada u razvijeni kapitalizam kod ljudi. 1% svjetske populacije bogatih? Ovdje: http://www.globalrichlist.com/ možeš izračunati koliko si bogat. Brojke te demantiraju. U početku 20. st. na svijetu je bilo milijarda ljudi cca a sad se procjenjuje da će biti 14 milijardi upravo zahvaljujući kapitalizmu. Ja bi rađe imao par milijunaša u državi gdje imam veću plaću obzirom na Sjevernu Koreju koje imabogatu manjinu a radnici siromašni. Ljubomora prema bogatima dolazi od toga zato jer netko drugi želi imati isto što i ovaj bogati a to se događa i među radnicima samo sa puno manje kapitala npr. imaš bolji auto i ovaj drugi ohoće isto to imati i uzeo bi ti ga samo zato da ti nemaš makar on od oduzimanja skupa sa svojim kolegama neće imati niti približno za takav auto. Socijalist razmišlja na način " ako ja nemam,neka i drugi nemaju",konstantno zadire u tuđe dvorište u svemu pitanjima o plaći,gdje žena radi,djeca,bezobrazno pitanje ako imaš nešto npr. jedan randik pita mene radnika "od kuda to tebi?" na način kao da sam nešto ukrao.

Netko neće ići piti poslije posla i trošiti svoju zaradu kao ja a netko će odma svu plaću dati na pijanke sa čime se moj iradne kolege hvale i onda govore kako nemaju novaca i sad sam ja kriv što štedim i imam neki novac na kupu unatoč istim prihodima. Tvoj nick najbolje opisuje socijaliste,to su kockari koje nije vrijedno slušati. Kockaru da posudiš novac,on će to prokockati. Uz to,imao sam i jednu socijalsitičku dužinu i znam dobro kako oni razmišljaju,oni će napraviti sve ako si bolji od njih da te unište unatoč tome što će i dalje ostati na istome. Tako sam napustio tu družinu i glavni socijalist nakon što su ga svi napustili je postao dokazani kriminalac jer nije imao više od koga ništa posuđivati niti iskorištavati djecu randih ljudi. Mislim da su takvi manipulatori svakom odraslom čovjeku poznati koji koriste druge ne za njihov već za svoj interes,to su borci za društvo u praksi dok su alturisti naivci u službi njihovih privatnih interesa.

Zadnje uređivanje Detektor : 21.08.2017. at 20:49.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 20:54   #3266
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Tako na sve će ti kapitalista odgovoriti (u pravilu, čast izuzetcima) ali ne i kako je stekao prvi milijun, koji onda radi za njega a ne on sa više rada od radnika.

Sadašnji kapitalizam u velikoj mjeri slijedi doktrinu ćika Miltona i sve je vidljivije da je ona jako manjkava za najveći dio ljudske populacije.
Nemaju svi tragičnu prošlost socijlizma i politčkog pogdovanje pri prijenosu vrijednog vlasništva određnim pojedincima.

Većina milijnaša je self made u normalnim zemljama sa dugom kapitlistčkom tradicjom

A niže trarife i slobodna trgovina su omogućile rekoradan i nevjerojatan rast globalne svjetske srednje klase i Fridman tu ima dobre zasluge.

Time su razlike među zemljma dosta smanjenje i oni u najgorem siromaštvu su uglavnom izašli iz te skupine.

Znači uopće ne stoje nikave priče da sadašnji kapitalizam je manjkav za većinu populacije jer nikad u povijesti srednja klasa nije rasla ovako brzo niti se padalo ektremno siromaštvo.

Kaptalizam će uvijek odgvarati velikoj većini samo u jednom trenutku kad neolibrali stvare snažan privatan sektor, održivost javnih finacija treba obratiti pažnju na jednakost prilika i pobrinuti se za onu malu manjinu koja je najugroženija.
__________________
Atlas network, spasi nas !!!
elninjo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 20:56   #3267
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Sadašnji kapitalizam ne slijedi doktrinu Friedmana kada on kritizira američko društvo koje spada u razvijeni kapitalizam kod ljudi. 1% svjetske populacije bogatih? Ovdje: http://www.globalrichlist.com/ možeš izračunati koliko si bogat. Brojke te demantiraju. U početku 20. st. na svijetu je bilo milijarda ljudi cca a sad se procjenjuje da će biti 14 milijardi upravo zahvaljujući kapitalizmu. Ja bi rađe imao par milijunaša u državi gdje imam veću plaću obzirom na Sjevernu Koreju koje imabogatu manjinu a radnici siromašni. Ljubomora prema bogatima dolazi od toga zato jer netko drugi želi imati isto što i ovaj bogati a to se događa i među radnicima samo sa puno manje kapitala npr. imaš bolji auto i ovaj drugi ohoće isto to imati i uzeo bi ti ga samo zato da ti nemaš makar on od oduzimanja skupa sa svojim kolegama neće imati niti približno za takav auto. Socijalist razmišlja na način " ako ja nemam,neka i drugi nemaju",konstantno zadire u tuđe dvorište u svemu pitanjima o plaći,gdje žena radi,djeca,bezobrazno pitanje ako imaš nešto npr. jedan randik pita mene radnika "od kuda to tebi?" na način kao da sam nešto ukrao. Netko neće ići piti poslije posla i trošiti svoju zaradu kao ja a netko će odma svu plaću dati na pijanke sa čime se moj iradne kolege hvale i onda govore kako nemaju novaca i sad sam ja kriv što štedim i imam neki novac na kupu unatoč istim prihodima. Tvoj nick najbolje opisuje socijaliste,to su kockari koje nije vrijedno slušati. Kockaru da posudiš novac,on će to prokockati.
To da socijalista "ako ja nemam , neka i drugi nemaju" je samo tvoja zabluda.
Socijalista razmišlja o društvu koje će imati minimum socijalnih razlika i da svi imaju barem nekakav automobil a ne da su milijuni bez automobila i gladuju, dok neki skupljaju cijele ergele najskupljih.

Pravilo je da u siromašnim zemljama je visok natalitet i kad bi podjela bogatstva i dostupnost stjecanj aznanja bila jednakomjernija, uvelike bi se smanjio natalitet.
Tako da bi bilo manje zemalja sa visokim natalitetom, dok druge imaju veći mortalitet, što ugrožava opstanak pojedinih nacija.
A neko sponjinjanje Sj. Koreje , koja je izoliran slučaj, je besmislkeno, jer apsolutno ništa ne govori , niti na išta ukazuje.
To je kao da spominješ Singapur ili Luksemburg , koji imaju minoran utjecaj na opče stanje u ljudskoj zajednici i podjelu novostvorene vrijednosti.
Gomiklanje bogatstva je besmisleno i zbor razloga što ga vlasnik aktivira samo u slučaju kad mu to donosi profit a ne da je cilj tog bogatstva opča dobrobit i napredak.

Odavno je rečeno da se nemože očekivati od onih koji su do svojih bogatstava došli na upitan i nemoralan način, da će donijeti dobrobit svima
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:30   #3268
Najjače mi je kad kapitalizam uspoređuju sa evolucijom, ono kao opstanak najsposobnijih.
Pa tako imamo nakoga bogatuna sa sinovima Tupkom i Glupkom, voze najbolja auta, jebu najbolje koke. Posao vode menađeri. Na kraju Tupko možda postane i predsjednik države.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 09:03   #3269
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
To da socijalista "ako ja nemam , neka i drugi nemaju" je samo tvoja zabluda.
Socijalista razmišlja o društvu koje će imati minimum socijalnih razlika i da svi imaju barem nekakav automobil a ne da su milijuni bez automobila i gladuju, dok neki skupljaju cijele ergele najskupljih.
...
Ti sam sebe pobiješ odmah u sljedećoj rečenici koju napišeš.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:23   #3270
Simpatično mi je što ljudi ovdje pripisuju kapitalizmu- povećani prirodni prirast u zemljama 3. svijeta

Istom logikom možemo mu pripisati i atmosferske pojave, rotaciju Zemlje oko Sunca, postanak vrsta itd.

Daj se ljudi uozbiljite malo.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 18:07   #3271
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ti sam sebe pobiješ odmah u sljedećoj rečenici koju napišeš.
Još kad bi otkrila gdje i u čemu si vidjela tu kontradiktornost,
ja nisam toliko vidovit kao neki
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 20:57   #3272
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Najjače mi je kad kapitalizam uspoređuju sa evolucijom, ono kao opstanak najsposobnijih.
Pa tako imamo nakoga bogatuna sa sinovima Tupkom i Glupkom, voze najbolja auta, jebu najbolje koke. Posao vode menađeri. Na kraju Tupko možda postane i predsjednik države.
Jako tužno. S druge strane sposobni socijalistički genijalci ne uspiju u okrutnom kapitalizmu koji samo traži da se zadovolje potrebe tržišta.

Ali jebiga, s filozofskim fakultetima kakvim socijalista naginju, hljeba nema. Okrutno je to tržište. Sve je kriv prosječni čovjek koji hoće da mu ugradiš pločice u kupatilu, umjesto da ti plati da s njim pola dana laprdaš o Chomskyom.
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:10   #3273
http://100posto.hr/zivot/u-kolumbiji...ce=jutarnji.hr
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 15:46   #3274
SOCIJALIZAM - opcija buducnosti za Hrvatsku??

Kao izvorni pobornik socijalisticko-ateistickog drustva , oslobodjenog svakog nacionalizma, rasizma, mrznje prema drugom razlicitom, zanimalo bi me misljenje i stavovi forumasa o toj svijetloj buducnosti koja je i bila propagirana i zivljena tijekom zivota SFRJ, dok nazalost nije skoncana u nacionalistickoj mrznji i sukobu kojeg su uglavnom uzrokovali ratoborni nacionalisti i emigracija na Srpskoj i Hrvatskoj strani!:klap:
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 16:21   #3275
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Kao izvorni pobornik socijalisticko-ateistickog drustva , oslobodjenog svakog nacionalizma, rasizma, mrznje prema drugom razlicitom, zanimalo bi me misljenje i stavovi forumasa o toj svijetloj buducnosti koja je i bila propagirana i zivljena tijekom zivota SFRJ, dok nazalost nije skoncana u nacionalistickoj mrznji i sukobu kojeg su uglavnom uzrokovali ratoborni nacionalisti i emigracija na Srpskoj i Hrvatskoj strani!:klap:
Prvo treba naučiti što je socijalizam u praksi, a onda postavljati idealističke teme - ovo napisano je u skladu s realnošću kao star trek. Socijalizam ni u kojoj komponenti nije cijepljen od nacionalizma, rasizma, mržnje prema različitosti (recimo ti je ovdje ispoljavaš kroz svoj upis, jer neka bakica koja tuče krunicu 0-24h je isto različita), a k tome guši slobodu govora, uništava ekonomiju, stvara klasne razlike kroz krinku klasne borbe (partija naspram ostalih), agresivno se riješava protivnika, otima privatno vlsništvo itd... Sve je to do ekstrema prikazano u najradikalnijoj varijanti socijalizma, a to je nacional - socijalizam koji je isto bio ateistički. Ako već želiš biti socijalist 21. stoljeća onda bi trebala ponuditi nešto novo, jer ovo staro je toliki užas da ti samo mogu reći, ne ponovilo se. Osim toga mislim da više zvučiš kao neoliberal na valovima ovih novih agendi nego kao klasični ljevičar - pa je i tu problem, jer to socijalizam nije, već kombinacija neoliberalne agende s feudalizmom, brutalnim kapitalizmom i komunizmom - osobno mislim da je to čak duplo gore od socijalizma i da jako miriše na nacional-socijalizam s pojedinim prepravkama.

I za kraj ću ti reći da u slučaju ostvarenja tvojih snova - bilo onih socijalističkih ili još gorih ovih nadolazećih neoliberalnih, ja ti sigurno ne bih mogao ponuditi svoje mišljenje, jer bi me skupili kao protivnika ideje, naroda, pravednosti i istine. U tom bi slučaju samo pukla manifest koji bi ljudi čitali, mogli potvrđivati, a u slučaju da se ne slažu bi morali držati jezik za zubima, inače ćao đaci.

Je li ti socijalizam još uvijek cool nakon ovog što sam napisao????
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 16:52   #3276
Milijun puta propalo, i najopasnije društveno uređenje socijalizam nikako. Samo jugonostalgici još pate za tim. Moramo se okrenuti tržištu i pravom čistom kapitalizmu, jer ovo što sada imamo je tragedija, jako blisko socijalizmu.

Najbogatije zemlje svijeta su kapitalističke:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...PP)_per_capita

s jako puno milijunaša i milijardera. Bez bogatih pojedinaca nema uspješne ni bogate zemlje.

Nikad socijalizam !! Uostalom, svatko tko valja ionako bježi, a zbog socijalizama bi pogotovo svatko poduzetan, radišan, uspješan pobjegao tamo gdje može ostvariti vlastite potencijale i obogatiti se.

Socijalizam je dobar samo za one koji od društva više uzimaju, nego daju.
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 17:16   #3277
Treba stvoriti široki antikapitalistički i socijalistički pokret jer je kapitalizam najpogubniji sustav koji je ikad postojao. Kapitalizam je sustav koji stvara Horvatinčića, Mamića, Madoffa i Pinocheta. Kapitalizam dozvoljava da socijalno devijantni tipovi isplivaju u prvi plan. Još su davno Deleuze i Guattiari pisali o kapitalizmu i šizofreniji.
Potrebni su na organski intelektualci u gramšijevskom smislu.
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 17:17   #3278
Treba nam više vjere, domoljublja, rodoljublja i kapitalizma.

Možda se u ateizmu i socijaldemokraciji i bolje živi glede materijalnih stvari, ali zato duša pati i čovjek se duhovno i duševno ne razvija.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 17:17   #3279
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Kao izvorni pobornik socijalisticko-ateistickog drustva , oslobodjenog svakog nacionalizma, rasizma, mrznje prema drugom razlicitom, zanimalo bi me misljenje i stavovi forumasa o toj svijetloj buducnosti koja je i bila propagirana i zivljena tijekom zivota SFRJ, dok nazalost nije skoncana u nacionalistickoj mrznji i sukobu kojeg su uglavnom uzrokovali ratoborni nacionalisti i emigracija na Srpskoj i Hrvatskoj strani!:klap:
Srbi ce nam oprostiti sto su nas napali i sve ce biti super..

Jeli to?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 17:37   #3280
Treba nam puno ideoloških radnika koji će promicat veliku ideju socijalizma. Buržoazija je u ideološkoj ofanzivi, nekakvi liberali koje predvodi bivši huligan, razni burzovni špekulanti i slični su zauzeli medije.
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.