Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2003., 03:15   #1
Skriveni broj

da li je ikak moguce saznati tko vas je zvao sa skrivenim brojem na mobitel?
matilda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 13:40   #2
mislim da ti informaciju nemogu dati, jer oni ne vide ko je tebe zvao na ekranu nego samo koga si ti zvao, e pa sad , akoimaš sumnju na nekog (ja sam imo) i daš im broj i pitaš jel te taj i taj broj zvao tad i tad i oni ti kažu da ili ne (meni je upalilo, a krivac je dobio )
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 19:28   #3
kad neko zove nekoga sa skrivenim brojem, centrala prima taj broj, i ovisno o tome kakve su postavke kod pozivaoca (skriven ili otkriven broj), centrala to tako prosljeduje! uglavnom, mogla bi saznat jedino ako imas neke masne veze u HTmobile-u ili VIP-u, ovisno na kojoj si mrezi!!!
__________________
sL!
sL! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 19:57   #4
na vipu je, objasnio sam joj sve preko PM-a
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 21:16   #5
Quote:
SETRA Samoborček kaže:
na vipu je, objasnio sam joj sve preko PM-a
a zakaj ne ovdje da i mi znamo
 
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 21:45   #6
Quote:
JoZ@ kaže:
a zakaj ne ovdje da i mi znamo
ha neznam, začetnica topica mi se obratila na PM , ali tak i tak nismo niš rješili
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 21:49   #7
Quote:
bok! a jel mi please mozes reci kog trebam zvati, koji broj, da saznam tko me zvao sa skrivenim brojem??? puno hvala unaprijed!!!
Quote:
pa neznam, mogu ti možda samo reći akjo sumnjaš na nekog, ali probaj tak i tak nazvat službu za korisnike tvoje mobilne mreže
Quote:
evo zvala sluzbu za korisnike, i oni nikad culi da se moze otkriti skriveni broj! tip kaze da ak me stalno gnjave, mogu uloziti neku tuzbu policiji... inace, na vip-u sam... hvala, ipak!
Quote:
pa nemogu ti dati, to sam napisao na threadu na mobitelima, jer oni vide koga si ti zvao, a ne ko je tebe zvao, taj podatak je negdje duboko u sustavu i valjda samo murja do tog može doći, e sad, mene je jednom jedan frend zajebavo i sve sam to obajsnio tipu na vip. službi za korisnike , te mu dao frendov broj i pogledao je dal je on mene zvao, to mi je tip napravio i svi sretni i zadovoljni, ovako, ako nemaš nikakve sumnje, mislim da ni murja nemože tu ništa
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 14:57   #8
GSM centrala bilježi i dolazne i odlazne pozive (i sve što uz njih ide; br. tel., početak i dužina razgovora...), a što od svega toga vide operateri na help-desku, ovisi o sigurnosnoj politici samog providera.

Policija (ilitiga murija) zna o GSM centralama otprilike koliko i ispodprosječni korisnik mobitela o mobitelima, dakle i oni dobivaju podatak o 'sakrivenom' broju od djelatnika GSM providera (obično security administratora) koji do toga podatka može (i mora) doći.
A usput budi rečeno, između ostalih stvari, to je i jedna od zakonskih obaveza svih GSM providera u RH.

Koliko mi je poznato, operateri help-deska ili ne znaju, ili znaju ali ne smiju dati podatak o 'sakrivenom broju', a policija se vrlo teško odlučuje zatražiti isti podatak od GSM providera (na zahtjev upućen od strane oštećene osobe). Zašto je to tako, trebalo bi pitati našeg zakodavca.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 22:08   #9
Ehhh

Daklem,

HT i policija će na Vaš zahtjev, provjeravati tko Vas zove, tu osobu ili osobe, navodno upozoriti i upozoravati, ali nikad protiv njih neće biti pokrenut nikakav sudski olitiga krivični postupak... niti ćete Vi ikada saznati, tko se krio iza sakrivenog broja... tako da Vam je zawebancija sa HT-om i MUP-om jalova.... to kažem iz osobnog iskustva...

Oni će Vam vjerovatno kazati off the record, da ako znate tko bi to mogao biti, da uzmete stvar u svoje ruke, bolje reći šake... samo čemu sve to, ako postoji pravni sustav?????

Istražujem mogućnost nabavke Caller ID uređaja koji može pročitati te "Inkognito" brojeve... jer ako postoji algoritam koji ih sakriva, za postojeće uređaje koje prodaje HT, mora postojati uređaj koji će ih na neki način otključati....

Također molim sve koji imaju ovakva iskustva i prijedloge da se uključe na ovaj thread, da više ovakvu zabavu dovedemo u red...

napominjem da nisam jedini u ovoj državi kojeg muči ovakav problem....

Hvala
mortensen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 15:19   #10
ali slusaj, onaj ko zove sa skrivenim brojem, on salje centrali naredbu da ona ne prosljeduje taj broj, tako da nema teorije da ti slozis neki "dekoder". jedina ti je solucija, ako uopce postoji mogucnost, da ti emuliras centralu, ili nekako presreces pozive koje idu preko odredene centrale, drugog nacina nema.....
__________________
sL!
sL! is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 16:41   #11
Quote:
sL! kaže:
ali slusaj, onaj ko zove sa skrivenim brojem, on salje centrali naredbu da ona ne prosljeduje taj broj, tako da nema teorije da ti slozis neki "dekoder". jedina ti je solucija, ako uopce postoji mogucnost, da ti emuliras centralu, ili nekako presreces pozive koje idu preko odredene centrale, drugog nacina nema.....
Ma to je cas posla. Malo se uackiras u HT i to je to

Ili ako si ljen odes tamo podijelis par sto kuna i ides ca sa brojem
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 19:32   #12
hm, mozda je i to...

ali neka mi centrala ostavi mogućnost da takve pozive ne preusmjerava na moj broj... no takva mogućnost ne postoji, koliko sam upoznat...

jer ako netko ima pravo sakriti broj i nazvati me, ja imam pravo ne primiti taj poziv, i to blokirati na centrali... bilo bi fer...
mortensen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 19:32   #13
Re: Ehhh

Quote:
mortensen kaže:
Istražujem mogućnost nabavke Caller ID uređaja koji može pročitati te "Inkognito" brojeve... jer ako postoji algoritam koji ih sakriva, za postojeće uređaje koje prodaje HT, mora postojati uređaj koji će ih na neki način otključati....

OK Ax-mi, ali ovo sta tip kaze je teoretski nemoguce napravit, a to sta ti kazes, to uvijek prolazi.....
__________________
sL!
sL! is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 19:36   #14
evo mortesen, sad si mi dao ideju!!! probaj ovako:
(moguce ako imas 2 moba)
recimo znas da te jedna osoba zeza sa skrivenim brojem, ali nisi siguran da li te ona zeza svaki put! sad ti reces centrali da recimo sve pozive koje idu s tog broja za kojeg ti sumnjas da te zeza, preusmjeris na drugi mob. i kad te ta osoba bude zvala, zvonit ce drugi mob!!!! malo komplikacije, ali da se sredit!


da li se slazete?!
__________________
sL!
sL! is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 19:38   #15
ma dajte...

MORA postojati sistem... način, mogućnost... ne vjerujem da je netko u startu toliko spizdio stvar da se može tako i na taj način zajebavat ljude, a da se tu ništa ne može...
mortensen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 19:43   #16
a probaj onda nac nekoga na malo jacem glasu u HTmobile-u da ti to malo pojasni!
cekaj dok se Axmi vrati, pa cemo vidit sta on kaze...
__________________
sL!
sL! is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 23:53   #17
Skriveni broj

Vec me polako zivciraju ti pozivi.

Ima kakav naci da se ipak provjeri ko je zvao...barem u centrali?
morsk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 01:15   #18
zovi babu u sluzbi za korisnike
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2005., 21:49   #19
Quote:
Hrvoje xyz kaže:
zovi babu u sluzbi za korisnike
nece mu ta puno/nista pomoci.
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 18:24   #20
Napravi sto i ja.Ostavi telefon s otvorenom linijom na stolu.On placa, ne?
Kain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.