Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2016., 07:11   #421
Quote:
čarobnica kaže: Pogledaj post
Pošto ti je muž pisac možda mi možeš dati informaciju.Zanima me ukoliko izdavač neće objavi moju knjigu koliko mu trebam platiti ako hoću sama financirati?
Izdavači nemaju običaj izdavati knjige za druge, po narudžbi. To će ti vjerojatno svi (ili velika većina) odbiti. Ako želiš izdati knjigu, a ne možeš naći izdavača koji je za nju zainteresiran, preostaje ti da ju izdaš sama.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 19:22   #422
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Izdavači nemaju običaj izdavati knjige za druge, po narudžbi. To će ti vjerojatno svi (ili velika većina) odbiti. Ako želiš izdati knjigu, a ne možeš naći izdavača koji je za nju zainteresiran, preostaje ti da ju izdaš sama.
Ovo sam tek sad vidio, pa da bacim svoje nedavno iskustvo. Frendu sam preporučio izdavača s kojim sam imao užasna iskustva (prekinuli smo suradnju) i on se dobro snašao s njima. Kvaka je da su sad postali kreativniji s autorskim ugovorima. Prvih stotinjak primjerak autor odmah otkupljuje sam. Ostalih stotinjak (ovisi o koliko se primjeraka pogodi tiskanje) otkupljuje nakon 2 godine ukoliko ih izdavač ne proda. U osnovi, čak su i neki pouzdaniji izdavači (uvjetno rečeno) postali kao produžena ruka samoizdavanja. Objaviti rukopis danas je postalo lakše nego ikad, ukoliko se ima, koliko sam preračunao, jedno 7-8 tisuću kunića.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 07:02   #423
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ovo sam tek sad vidio, pa da bacim svoje nedavno iskustvo. Frendu sam preporučio izdavača s kojim sam imao užasna iskustva (prekinuli smo suradnju) i on se dobro snašao s njima. Kvaka je da su sad postali kreativniji s autorskim ugovorima. Prvih stotinjak primjerak autor odmah otkupljuje sam. Ostalih stotinjak (ovisi o koliko se primjeraka pogodi tiskanje) otkupljuje nakon 2 godine ukoliko ih izdavač ne proda. U osnovi, čak su i neki pouzdaniji izdavači (uvjetno rečeno) postali kao produžena ruka samoizdavanja. Objaviti rukopis danas je postalo lakše nego ikad, ukoliko se ima, koliko sam preračunao, jedno 7-8 tisuću kunića.
Ovo je i dobra i loša vijest. Dobro je da su se spustili sa svojih kvaziolimpijskih visina. Loša je da je situacija s izdavaštvom, tako loša da su to morali.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 14:02   #424
Kada bih želio otvoriti nakladničku kuću i izdavati knjigu sa godišnjim nakladama od više od 100.000,koliko bih trebao za godinu dana rada?
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 21:44   #425
Postavio bih pitanje o pisanju za novine (odnosno, internetske portale) - i to pisanje kolumni i komentara, recimo, o društvu, kulturi...
U posljednje vrijeme, politika daje dosta materijala za kritički osvrt - iako mi to, zapravo, nije najomiljenija tema. Ali, kad se stvari same nude...
Znam da svaki portal i časopis imaju svoje kolumniste i komentatore.
Sad je pitanje kako se tu jedan naturščik može 'ubaciti'?
Heh - kako - svojim tekstovima, jasno! Ali, opet, kako se probiti?

Kakva su vaša iskustva sa slanjem tekstova portalima (na bilo koje teme?)

Zatim, zanima me kakvo je pravilo oko tih stvari. Da li se jedan te isti tekst šalje na više različitih portala - ili se pošalje prvo jednom, pa se čeka tjedan-dva
na objavljivanje - a ako se ne bude ništa od objavljivanja, tek tada se šalje drugom, trećem, četvtom...
Zatim, što u slučaju ako iznenada dva portala odluče objaviti tekst - može li autor od tih dva portala izabrati jedan, a drugom zabraniti objavljivanje, to jest,
reći da se predomislio?
Ako dotična web-stranica ne objavi moj 'supergenijalni rad' koji sam npr. poslao na mail uredništva, ima li smisla pošljati taj isti rad na mail određenog novinara ili urednika,
pa se nadati da dotični ima više ukusa?
Zahvaljujem!
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 21:54   #426
Quote:
Drezga Makljavn kaže: Pogledaj post
Kada bih želio otvoriti nakladničku kuću i izdavati knjigu sa godišnjim nakladama od više od 100.000,koliko bih trebao za godinu dana rada?
Imaš ekskluzivni transkiript Nives Celzijus i Enrikea Inglesijasa u kojem joj se on povjerava da mu sviđa Jelena Rozga, al da mu se diže na Ivana Zaka?
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2021., 03:37   #427
Niste rekli puno na ovoj temi...
Ajmo odgovor, napisao sam knjigu, totalni sam amater, kud točno s njom ?
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2021., 10:03   #428
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Niste rekli puno na ovoj temi...
Ajmo odgovor, napisao sam knjigu, totalni sam amater, kud točno s njom ?
Nemam iskustva sa tim ali pošto sam netko tko voli puno čitati, evo dat ću neke savjete. A i nitko drugi nije odgovorio.

Prvo bi ti rekla da je još barem jednom pročitaš i prepravljas ono što se treba popraviti. Čak bi ti preporučila da nakon toga prvog prepravljanja dadnes prijateljima ili obitelji da ti pročitaju knjigu i da potpuno iskreno reknu svoje dojmove. Jer pošto ti je to prva knjiga vjerojatno će biti nekih grešaka u pisanju i trebat će prepraviti neke rečenice, poglavlja... Možda ćeš reći da tebi to ne treba ali vjeruj mi da ti treba. Tako prije kada sam ja pisala seminare, eseje i slično uvijek nakon svakog čitanja bi popravila nešto.

Što se tiče izdavački kuća čujem da je kod nas dosta teško izdati jer prilično malo ljudi kupuje knjige. Oni koji čitaju prije će knjigu posuditi iz knjižnice nego je kupiti. Istraži sve izdavačke kuće, vidi kakve knjige inače objavljuju, koji žanrovi ih više zanimaju.

Ukoliko ti je pisanje knjiga san ili ti je možda samo važno objaviti tu knjigu, ja bi ti rekla da nikad ne odustaješ! Čak i ako te više izdavača odbije. Ja mislim da im čak možeš ponuditi da ćeš ti platili troškove tiskanja i da će ti onda objaviti jer će im se tako ipak isplatiti. Čak i ako su mislili da ti se knjiga neće baš prodavati, ukoliko ti snosiš te troškove, mogli bi objaviti jer neće imati puno troška a nikad se ne zna koja knjiga će se prodavati. Samo što se pretpostavljam tebi neće to financijski isplatiti. Ali računam da si netko tko voli pisati i tko želi objaviti knjigu jer želi da ljudi to čitaju, jer te to čini sretnim. A malo toga si rekao u svom postu pa ne znam do čega ti je stalo. Ne znam koliko ti je novac važan i da li ti je uopće važan. Također možeš je i sam izdati ali ne znam ti o tome ništa ali možeš to guglati. Eto to su ti moji savjeti, nadam se da će ti pomoći.
Atentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2021., 17:32   #429
Quote:
Atentatorica kaže: Pogledaj post
Nemam iskustva sa tim ali pošto sam netko tko voli puno čitati, evo dat ću neke savjete. A i nitko drugi nije odgovorio.

Prvo bi ti rekla da je još barem jednom pročitaš i prepravljas ono što se treba popraviti. Čak bi ti preporučila da nakon toga prvog prepravljanja dadnes prijateljima ili obitelji da ti pročitaju knjigu i da potpuno iskreno reknu svoje dojmove. Jer pošto ti je to prva knjiga vjerojatno će biti nekih grešaka u pisanju i trebat će prepraviti neke rečenice, poglavlja... Možda ćeš reći da tebi to ne treba ali vjeruj mi da ti treba. Tako prije kada sam ja pisala seminare, eseje i slično uvijek nakon svakog čitanja bi popravila nešto.

Što se tiče izdavački kuća čujem da je kod nas dosta teško izdati jer prilično malo ljudi kupuje knjige. Oni koji čitaju prije će knjigu posuditi iz knjižnice nego je kupiti. Istraži sve izdavačke kuće, vidi kakve knjige inače objavljuju, koji žanrovi ih više zanimaju.

Ukoliko ti je pisanje knjiga san ili ti je možda samo važno objaviti tu knjigu, ja bi ti rekla da nikad ne odustaješ! Čak i ako te više izdavača odbije. Ja mislim da im čak možeš ponuditi da ćeš ti platili troškove tiskanja i da će ti onda objaviti jer će im se tako ipak isplatiti. Čak i ako su mislili da ti se knjiga neće baš prodavati, ukoliko ti snosiš te troškove, mogli bi objaviti jer neće imati puno troška a nikad se ne zna koja knjiga će se prodavati. Samo što se pretpostavljam tebi neće to financijski isplatiti. Ali računam da si netko tko voli pisati i tko želi objaviti knjigu jer želi da ljudi to čitaju, jer te to čini sretnim. A malo toga si rekao u svom postu pa ne znam do čega ti je stalo. Ne znam koliko ti je novac važan i da li ti je uopće važan. Također možeš je i sam izdati ali ne znam ti o tome ništa ali možeš to guglati. Eto to su ti moji savjeti, nadam se da će ti pomoći.
Hvala...
Planiram napisati do kraja roman s religiozno-SF tematikom, ne znam kog bi to zanimalo...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2021., 18:15   #430
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Hvala...
Planiram napisati do kraja roman s religiozno-SF tematikom, ne znam kog bi to zanimalo...
Pa evo meni je SF najdrazi zanr, a religiozne nisam baš čitala niti su me zanimali ali rado bi pročitala taj tvoj roman jer mislim da bi to mogla biti zanimljiva kombinacija.

Kad ga objaviš javi nam se opet ovdje, da ga kupimo
Atentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2021., 18:33   #431
Quote:
Atentatorica kaže: Pogledaj post
Pa evo meni je SF najdrazi zanr, a religiozne nisam baš čitala niti su me zanimali ali rado bi pročitala taj tvoj roman jer mislim da bi to mogla biti zanimljiva kombinacija.

Kad ga objaviš javi nam se opet ovdje, da ga kupimo
Prvo ću se javit ovdje...
Zapravo to uopće neće bit roman u smislu totalne izmišljotine nego roman o aktualnim ali osjetljivim temama o kojima nitko ne želi govorit unutar crkve, pa ću ga napisat kao roman kako bih ostavio sebi "detant" od napisanog...
Čitatelju ću ostavit da prosudi što je istina a što moja fantazija...

.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2021., 20:48   #432
Što se tiče samostalnog izdavanja ovdje imaš sve napisano što se tiče izdavača Redak.

https://www.webknjizara.hr/faq

A nitko te ne sprječava da pošalješ svoj rukopis na sve izdavačke kuće u Hrvatskoj i čekaš odgovor.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2021., 09:14   #433
Jedan moj savjet...nemoj dati prijateljima i rodbini da čitaju.

Mogao bi izgubiti prijatelje, pogotovo ako si jako vezan za to što pišeš i osjetljiv na kritike. Rodbina te sigurno neće kritizirati.

Probaj nekoliko poglavlja staviti na neku javnu grupu ili forum koji se bavi pisanjem, neka to pročitaju ljudi koje ne poznaješ.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2021., 17:21   #434
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Niste rekli puno na ovoj temi...
Ajmo odgovor, napisao sam knjigu, totalni sam amater, kud točno s njom ?
Zato što postoji tema "Kako izdati knjigu" na kojoj smo sve rekli.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2021., 18:31   #435
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Niste rekli puno na ovoj temi...
Ajmo odgovor, napisao sam knjigu, totalni sam amater, kud točno s njom ?
Zamolio me tvoj psihić da ti prenesem ovo jer te nemre dobit na mobitel:

Zapali taj proizvod bolesnog uma.

No, da budeš siguran da te nastranosti budu potpuno zatrte, zapali knjigu na sljedeći način:

1. Polij knjigu benzinom.
2. Polij sebe benzinom.
3. Jednom rukom čvrsto prigrli knjigu uza se.
4. Zapali se šibicom, upaljačem ili nečim prikladnim što daje isti efekt.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2021., 14:42   #436
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Niste rekli puno na ovoj temi...
Ajmo odgovor, napisao sam knjigu, totalni sam amater, kud točno s njom ?
Na Wattpad je stavi... najbolji servis za pisce amatere... I ja sam tamo i pišem romane
__________________
Moja telenovela
____________________
𝓨𝓸𝓾'𝓻𝓮 𝔀𝓸𝓻𝓽𝓱 𝓽𝓱𝓮 𝔀𝓱𝓸𝓵𝓮 𝓭𝓪𝓶𝓷 𝓫𝓾𝓷𝓬𝓱 𝓹𝓾𝓽 𝓽𝓸𝓰𝓮𝓽𝓱𝓮𝓻 - 𝓝𝓲𝓬𝓴 𝓒𝓪𝓻𝓻𝓪𝔀𝓪𝔂(𝓣𝓱𝓮 𝓖𝓻𝓮𝓪𝓽 𝓖𝓪𝓽𝓼𝓫𝔂)
Thumbelina1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2021., 16:02   #437
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Zamolio me tvoj psihić da ti prenesem ovo jer te nemre dobit na mobitel:

Zapali taj proizvod bolesnog uma.

No, da budeš siguran da te nastranosti budu potpuno zatrte, zapali knjigu na sljedeći način:

1. Polij knjigu benzinom.
2. Polij sebe benzinom.
3. Jednom rukom čvrsto prigrli knjigu uza se.
4. Zapali se šibicom, upaljačem ili nečim prikladnim što daje isti efekt.

Wtf ?
Pa tebe sam htio zamolit da mi prevedeš knjigu odma na engleski, pošto pucam na veliko tržište odma !
Vau, kakav dan...

.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2021., 16:28   #438
Quote:
Thumbelina1994 kaže: Pogledaj post
Na Wattpad je stavi... najbolji servis za pisce amatere... I ja sam tamo i pišem romane
Mogućnost zarade ili samo čitanje/povezivanje ?
Di je najbolje za mogućnost zarade, da ide odma online prodaja ?

.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2021., 18:24   #439
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Mogućnost zarade ili samo čitanje/povezivanje ?
Di je najbolje za mogućnost zarade, da ide odma online prodaja ?

.
Moguća je neka zarada, ali ja ti to ne prakticiram pa ne znam kako se to uopće namjesti... Ja samo za čitanje i povezivanje, ali moguća je neka zarada...

Paid story na Wattpadu

A gle, ako hoćeš online prodaju(proizvodnju), mislim da ti onda nije najbolja ideja da stavljaš na Wattpad jer su mi mnogi rekla ako staviš Wattpad možeš zaboraviti na renomirane izdavače i da večinom moraš sam financirati tiskanje...
__________________
Moja telenovela
____________________
𝓨𝓸𝓾'𝓻𝓮 𝔀𝓸𝓻𝓽𝓱 𝓽𝓱𝓮 𝔀𝓱𝓸𝓵𝓮 𝓭𝓪𝓶𝓷 𝓫𝓾𝓷𝓬𝓱 𝓹𝓾𝓽 𝓽𝓸𝓰𝓮𝓽𝓱𝓮𝓻 - 𝓝𝓲𝓬𝓴 𝓒𝓪𝓻𝓻𝓪𝔀𝓪𝔂(𝓣𝓱𝓮 𝓖𝓻𝓮𝓪𝓽 𝓖𝓪𝓽𝓼𝓫𝔂)
Thumbelina1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2021., 07:38   #440
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Zamolio me tvoj psihić da ti prenesem ovo jer te nemre dobit na mobitel:

Zapali taj proizvod bolesnog uma.

No, da budeš siguran da te nastranosti budu potpuno zatrte, zapali knjigu na sljedeći način:

1. Polij knjigu benzinom.
2. Polij sebe benzinom.
3. Jednom rukom čvrsto prigrli knjigu uza se.
4. Zapali se šibicom, upaljačem ili nečim prikladnim što daje isti efekt.
Uzasno je ruzno nesto ovako napisati! Mozda si se htio nasaliti ili biti sarkastican ali nebitno jer ovako nesto reci je stvarno jako ruzno. I nisi uopce ni promislio kako bi ovako nesto moglo djelovati na neku osjetljivu osobu! Gdje su moderatori da reagiraju?
Atentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.