Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Pogledaj rezultate ankete: Prebacivanje iz gimnazije u medicinsku
DA 18 66.67%
NE 9 33.33%
Glasovatelji: 27. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2016., 12:53   #381
Thumbs down

Problem je to sto me strah odbijanja od strane skole jer ne mogu zamislit da ostanem ovdje 4 godine
Bellus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 13:20   #382
Mogao si se prebacit još u prvom polugodištu (ako si prvi razred?)
Ne znam ''na kakvom glasu'' je ekonomska kod tebe jer ovdje nije baš jedna od boljih škola al mislim da ne bi trebao imati problema s prebacivanjem ako prođeš dobro ovaj razred i naravno ako imaju mjesta. Odi do škole/nazovi i oni će ti reć šta još trebaš
Matrixova kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 13:35   #383
Quote:
Bellus kaže: Pogledaj post
Problem je to sto me strah odbijanja od strane skole jer ne mogu zamislit da ostanem ovdje 4 godine
Bolje da znaš što prije

Ako ne u 4., vjerojatno se možeš prebaciti u neku drugu gimnaziju.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 22:08   #384
Hvala na savjetima, nadam se da cu uspjeti, problem je sto sam nazvao skolu u 10.mjesecu i nije bilo mjesta pa sam se pomirio da cu se prebaciti na kraju godine ali u meduvremenu se oslobodilo mjesto bez da sam ja znao i sad je vec pocelo drugo polugodiste i mislim da se ne mogu prebaciti, a i da mogu nema sanse da odrzim korak sa latinskim, druga stvar da sam ga ucio preko praznika, otici cu na razgovor s ravnateljem pa vidjeti, mozda se ipak moze na kraju godine
Bellus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 20:18   #385
Quote:
Bellus kaže: Pogledaj post
Ovako, ja sam ucenik 1.ekonomske i upisao sam ovu skolu makar sam imao 74.44 boda, bio sam glup pri upisivanju i shvatio da je gimnazija bolja opcija za mene, ekonomski me predmeti ne zanimaju i spas sam vidio u 4. gimnaziji koja je jezicna(bas ona koju trazim jer sam dobar jezicar) i zanima me mogu li upasti u nju nakon 1. razreda u 1.ekonomskoj ako prodem s 5 i odem na jedno zupanijsko natjecanje iz povijesti i mozda iz informatike, molim nekog ko pohada tu skolu ili se i sam prebacivao neka mi odgovori jer sam ocajan i u depresiji i blizu toga da se jednostavno rasplacem pod nastavom od jada, drustvo je grozno i nema sanse da izdrzim ovdje 4 godine, MOLIM VAS POMOC!
Milsim da mozes ako polazes razliku ispita.
__________________
This time next year we'll be millionaires! :)
DonaBarbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 14:30   #386
Zelim se prebaciti u drugu gimnaziju.

Zdravo svima! 3. razred sam gimnazije. Medjutim, ne mislim da sam se dobro snasao. Skola u kojoj ucim je mnogo zahtjevna, bar mnogo zahtjevnija od drugih gimnazija koliko ja znam. Drzim se nekog svog privatnog biznisa na Internetu, stoga ostavljam sebi manje vremena za ucenje, koje ne volim bas mnogo. Zbog toga, trazim neku prekratnicu, laksi put. Mada, to nije jedini razlog. Naime, odjeljenje u kojem se nalazim je veoma malobrojcano i nisam se dobro prilagodio ovdje. Mislim da moji "drugari" nisu bas ta adekvatna stimualtivna sredina koja mi treba. Nemojte me shvatiti pogresno i misliti da sam pun sebe, vec jednostavno svaki dan skolovanja dozivljavam razlicite nacine podrugivanja i nepotrebnog ismijavanja iako to nikada niti u bilo kojoj drugoj socijalnoj grupi nisam iskusio, jer nema nikakvog racionalnog razloga za to. Pristojnog sam izgleda (malo subjektivno ali sta vam mogu reci ), jako sam druzeljubiv i zainteresovan za mnogo stvari, ali jednostavno ni jedna osoba u ovoj grupici u kojoj se nalazim jednostavno ne stima, vec, kao sto vec pretpostavljate, otezava moj zivot. U ovoj drugoj skoli u koju hocu da predjem poznajem pristojan broj ljudi, i to su ljudi koji mi vecinom dosta odgovaraju.

MOJ PROBLEM je to sto je sad vec 3. razred, i iako nemam dileme o tome da li cu se prebaciti, jer smatram da je to jedini nacin, ja jednostavno ne znam kako da se ponesem u toj situaciji gdje sam novo dijete, gdje me vecina ljudi ne zna, ne znam bas kako da pocnem ispocetka.
Ako je iko imao iskustva sa ovakvim necim, molim vas podijelite svoje misljenje na temu, pa cak iako niste, svaka pomoc ili misljenje bi bila veoma uvazena Hvala puno na citanju.
beater is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 14:43   #387
Pomoć i savjeti

Upisao sam Elektrotehničku split jer sam mislio da moze konkurirat gimnazijama i da ce mi dati dobru podlogu,ali program je stari,racunalstvo je 0 a to je naziv smjera.Nisam nista istrazivao prije upisa bio sam glup.Planiram ic na FESB ili slicno(zasad).Ali ne znam vamo se ne uči se baš potrebno i nemam sati za maturu kao u gimnazijama.Mislio sam se prebacit u prvu,drugu jezicnu ili Nazor ako uspijem jer i sa strane fali mi zensko drustvo i socijalni zivot.Sto mislite da li bi to bilo pametno i kako tesko bi mi bilo se naviknit na strucne predmete na FESBU(ako me jos bude volja)
pisite sve sto znate molim
I iskustva sa prebacivanjem i tako to...(75,5 bodova pri upisu sam imao ako to ima kakve veze)
chiccy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 21:05   #388
Zašto bi za FESB išao u jezičnu gimnaziju??? To nema nikakvog smisla. Ako je samo zbog ženskog društva, nemoj biti naivan. Rađe se prebaci u neku opću ili matematičku.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 21:20   #389
mogu u matematičku isao bi,a nisam siguran za opcu jer san u nazora bia 151/150
zbog drustva da,ode su samo muski i opcenito mi se ne svida gradivo jer me zanima racunalstvo a ne posebno ostali predmeti poput radioniciih vjezbi.Jezicna ce mi mozda i pomoc ako nakon faksa budem u inozemstvu.A ne znam i ocu li idalje biti zainteresiran za fesb i to.drustvo iako mi nije bas bilo nesto bitno u zivotu sad san u nekakvoj depresiji zbog toga
chiccy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 14:28   #390
Question Prebacivanje u drugu skolu

Idem u sk za modu i dizajn smjer obucar i sad htjela bih se prebacit u drugi smjer u istoj skoli samo cetverogodosnji (dizajner odjece) al tek nakon 1 razreda ali mi je opet zao zbog drustva a i ne znam je li tesko poloziti razliku predmeta ili da upisem 4 godinu nezz sta da radim
userrrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 16:27   #391
Premještaj u drugu srednju nakon 2. razreda

Pozdrav,idem u 3.razred Turističke škole (smjer HTT-četverogodišnji),a kako se ne želim baviti time ni ići na fakultet htio bi se prebaciti u Prometnu školu (smjer Vozač motornog vozila-trogodišnji).
Trenutno imam 1-2 negativne ocjene,i zanima me ako "namjerno" padnem razred ako se mogu prebaciti ili je nemoguće nakon drugoga razreda?
Izbjegavajte odgovore tipa šta nisi prije itd itd (odgovor je na to je jer sam glup :P )

Hvala na odgovorima
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 17:01   #392
Završi ovaj smjer buduci da je cetverogodisnji. Kasnije mozes upisati kaj god hoces u sklopu vecernje skole. Kad sam bio tvojih godina, htio sam se prebacit iz trogodisnje xy skole u turisticku, cetverogodisnji smjer. Rekli su mi isto tak. "zavrsi prvo ovo svoje pa onda radi kaj hoces " .

Prekvalifikacija za trogodisnje smjerove ti traje oko 3 mjeseca dok za cetverogodisnji traje godinu dana.

Jos samo ovo. Ak zelis biti vozac. Taksist, kamiomdzija il tak nesto, moras znati da ces morat polagat dosta tih stvari po evropskim standardima nakon srednje.
Dex Durex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 17:33   #393
Znam sam šta treba položiti,ali sumnjam da ću moći izdržati još 1 godinu u ovoj školi bez da poludim,da nije nekih stvari ostao bi ja bez problema ali ovako imam previše stresa koje trošim na nešto na šta me nije briga i šta me ne zanima i znam da ne planiram raditi,tako da me osim prijatelja ništa ne drži u ovoj školi i jedino šta me zanima je ako se moguće prebaciti jer već znam sve ostalo sam i željan sam potruditi se ako se radi o nečemu šta volim raditi.
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 23:52   #394
Quote:
Teutonic kaže: Pogledaj post
Znam sam šta treba položiti,ali sumnjam da ću moći izdržati još 1 godinu u ovoj školi bez da poludim,da nije nekih stvari ostao bi ja bez problema ali ovako imam previše stresa koje trošim na nešto na šta me nije briga i šta me ne zanima i znam da ne planiram raditi,tako da me osim prijatelja ništa ne drži u ovoj školi i jedino šta me zanima je ako se moguće prebaciti jer već znam sve ostalo sam i željan sam potruditi se ako se radi o nečemu šta volim raditi.
Pa ako ti se bas neda ici u tu skolu, ispisi se i upisi se u vecernju. Polozit ces razliku u godinu dana i sve ostalo.(samo moras platit nest). To ti je najlaksi nacin. Nemoj se previse nervirati oko srednje jer pravo nerviranje i sve ono lose dolazi upravo nakon srednje. Odi sto dulje u skolu da uzivas.

Jedno je kad fulas faks. To se treba nervirat, hehe. Srednja skola ti je ko osnovna. Isti k jesi li zavrsio za slasticara ili opcu gimnaziju. Ti odlucujes sto zelis raditi.
Dex Durex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 13:10   #395
Krivo si me shvatio-tema se ne radi o tome da vi meni dajete savjete nego me zanima ako je uopće moguće prebacivanje nakon drugog srednje jer negdje sam čitao da nije,negdje da je,to je jedino šta me zanima ali hvala svejedno.
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 23:48   #396
U tom slucaju, dobio si odgovor. Prebacivanje nije moguce nakon drugog razreda iz normalne skole u normalnu skolu.

Moguce je ispisat se iz skole nakon zavrsenog drugog razreda i upisati 3. u sklopu vecernje (pucko uciliste il kak se vec zove ).

Dakle, tamo ces polozit razlikovne predmete i zavrsiti tj maturirati trogodisnji smjer kojeg zelis zavrsiti.
Dex Durex is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 23:18   #397
Aha,hvala onda :/
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 23:10   #398
@DexDurex
Bio sam u ovoj drugoj školi na razgovoru i tamo su mi rekli da se mogu prebaciti,tako da ne znam odakle tebi te informacije.
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:24   #399
Dakle, idem (tj zavrsila sam) drugi razred u miocu, i htjela bih se prebaciti u drugu gimnaziju (krizaniceva, opca). Morala bih samo nauciti god dana psihologije tako da nadoknadjivanje nije neki problem. Do kad moram sve obaviti? I imam li sanse da me prime ili sam vec previse stara? Nisam problematicna, prosla sam s 5 oba razreda(ako su ocjene faktor), samo sam shvatila da prrodoslovno-matematicka nije bas za mene jer ne mislim studirati to a i drustvo je blago receno uzasno.
Bizgulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:47   #400
Pošto si završila drugi jel se želiš upisati u 2. ili 3. razred,po ovome šta si opisala nebi trebalo biti problema,ja se prebacujem iz trećeg razreda četverogodišnje u treći razred trogodišnje i rekli su mi da mogu.Treba se napisati te isprintati i predati molba u tu drugu školu i to je sve (mislim do početka godine da treba,ja ću ovu svoju ovaj tjedan,mislim da je bolje šta prije za svaki slučaj).
Nadam se da sam ti bar malo pomogao.
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:38.