Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2009., 23:22   #41
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
tko zna u šta bi se pretvorio da je ostao s njom?
možda mu je upravo svojim odlaskom omogućila da postane ovakav
ne vjerujem da postoji majka koja se nikad ne sjeti djeteta ... ali valjda taj teret "grijeha" postaje kompleksniji i teži...
Nisi shvatila, ne dovodim u pitanje kibidabi situacije, već mi nije jasno
da u tih 30 i nešto godina nije osjetila poriv da ga posjeti i vidi u šta se to dijete pretvorilo
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 23:33   #42
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
već mi nije jasno da u tih 30 i nešto godina nije osjetila poriv da ga posjeti i vidi u šta se to dijete pretvorilo
zato jer ne čitaš
da jesi, vidjela bi da mislim da svaka majka osjeti poriv ali su okolnosti, za njih, kompleksne i teške
zašto je ušutkala porive? možda je dobro procijenila da bi unijela nemir u njegov život
a i nije baš jednostavno odjednom banuti u nečiji život, sklopiti dvije posve različite priče u jednu cjelinu

Zadnje uređivanje baja : 24.09.2009. at 23:41.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 23:37   #43
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
zato jer ne čitaš
da jesi, vidjela bi da mislim da svaka majka osjeti poriv ali su okolnosti, za njih, kompleksne i teške
Pročitala sam jako dobro i možda je ključ u riječi "Poriv".
Nakana mi je bila da me čudi što ga nije posjetila u tih 30 godina.

Sada oko poriva, ima li ga ili nema, najbolje zna ona sama, a okolnosti
za vidjeti vlastito dijete nikada ne bi smjele biti toliko kompleksne i teške
onome tko želi i ima volje.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 23:44   #44
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
možda je dobro procijenila da bi unijela nemir u njegov život
a i nije baš jednostavno odjednom banuti u nečiji život, sklopiti dvije posve različite priče u jednu cjelinu
Pa to se slažem.
Međutim, koliko mi je poznato, većina napuštene djece želi znati istinu o roditeljima i upoznati svoje biološke roditelje, porazgovarati s njima, čisto radi vlastitog mira.
Sjeti se dokle je to dovelo Roberta Zubera
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 00:02   #45
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Bilo mi je draže kad nisam razumio.
Da uvijek može i gore
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 02:46   #46
roditelji su posvojili dijete (jelte, moju sestru najmlađu ). bilo je mnogo problema (uglavnom, već smo bile nas tri biološke sestre), pa problemi sa skrbnicima... da ne duljim... ostala sam u kontaktu s jednom djevojkom iz sestrinog doma. priča je jako tužna
ona i brat su ostali u domu za vrijeme rata (jako mali su bili) jer je majka umrla. otac ih je ostavio u domu, i kao, vratit će se po njih. otišao je, našao si ženu, s njom živi i ima dijete, a ovo dvoje posjeti jednom godišnje.
uistinu, za vozački trebaš položit ispit, za diplomu trebaš položit ispite, za biti roditelj možeš biti i najveći bedak. (znam, nije lijepo suditi, ali ovakvi primjeri mi nikad neće biti jasni)
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 07:59   #47
I sama imam dijete i jedno od prvih pitanja nakon što sam rodila je bilo kako majka može napustiti svoje dijete? Može biti 100 razloga,no po meni nijedan nije valjan jer to nije mama.

Imala sam susjeda koji je bio razveden i upoznao neku ženu koja je imala sina od kojih 14-16 godina (ja sam imala 7 ili 8). Po mojoj procjeni sada, očito nenormalna jer je živjela i ostajala s njim iako je svaki dan dobivala batine (a zidovi nisu baš tanki). Ono što je važno, ta žena je ostavila svoje dijete jer ovaj nije dao da dečko dođe živjeti k njima (bez obzira na to što bi mogao imati svoju sobu). Sjećam se da je u početku dečko svaki dan dolazio kad je ovaj bio na poslu, a onda sve rjeđe i rjeđe. U kakvim su odnosima danas. ne znam, ali meni je tada bilo nezamislivo to što je ona napravila. Mislim da je on to vrijeme bio s bakom.

Pa kad je tema...i moja stara je imala vrijeme kad sam bila mala a brak na klimavim nogama...dobila je ponudu od tipa sa strane da ode s njim, ali bez mene. I dan danas je u tom klimavom braku, ali sam joj neizmjerno zahvalna. Pitanje je kako bi mi bilo samo sa starim ili s bakom i bi li do svoje dvadeset i koje ostvarila sve što jesam, a to mogu zahvaliti samo njoj. S druge strane mi je žao nje, no možda ni njoj s tim drugim čovjekom ne bi bilo bolje?
kiara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 08:13   #48
od mog tgate sestrična je ostavila sina do 2g i otišča u Beograd,mali je ostao sa bakom i djedom, uglavnom tu ženu sam viđala nekada preko ljeta al mi nkada nije bila previše simpatična i izbjegavala sam svaki konktakt s njom, uglavnom dečko sada ima 20 godina, negdje 1995 umre mu baka i ostanu sami on i bolesni djed, a djed je umro prije 5 godina i mali je ostao sam, tek ga je tada pozvala k sebi u Beograd,da nespominjem da tamo ima čovjeka s kojim živi a kažu da ima i dijete mada to nitko točno nezna, i dečko kaže meni "A šta je ona meni?"
koliko god to grubo zvučalo ali da..šta je ona njemu? osoba koja ga je rodila al šta više?
mjesec dana na godinu glumi majku a dečko se snalazio sam kako je znao, da nije bilo mog oca koji mu je pomagao financijski i molio u gradu da mu se da nekakva pomoć ja neznam šta bi bilo s njim
inače dečko je dosta grub,neznam kako bi vam to opisala,nedostatak jedne majčine ljubavi mislim da je kod nejga ostavila toliko velik emocionali ožiljak da niti ja niti itko može zamisliti kako se takva odrasla osoba osjeća nakon takvog djetinjstva i odrastanja
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 09:04   #49
Mislim da ne shvaćate jer svi roditeljsku ljubav, a pogotovo majčinsku, idealizirate i shvaćate poetski.
Ljudi ima različitih, neki su odrasli u lošim uvjetima i sami lišeni zdravog odrastanja i razvoja i normalnih ljudskih emocija.
Neki su samo gamad.
Roditeljska ljubav nije uvijek uzvišena i bezuvjetna.
Meni je sasvim jasno da ima žena koje napuštaju djecu.
Možda se ne znaju brinuti o njima, možda nikada nisu htjele biti majke, možda su same psihički sjebane, neke od njih su robovi poroka, neke su samo kuje, neke je život prisilio na to, neke uopće nemaju te majčinske instinkte i nagone o kojima govorite......
A ta djeca, kao i djeca rođena u drugim problematičnim obiteljima, jebi ga, samo nisu imala sreće.
Naši zakonodavci bi morali poraditi na zakonu o posvajanju koji bi spriječio ovu zlouporabu od strane roditelja koju je netko spomenuo gore i olakšati posvajanje djece u Hrvatskoj kako bi što više napuštene i zanemarene djece imalo priliku za normalno djetinjstvo.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 09:51   #50
Navika je čudna stvar, ljubav još čudnija, majčinstvo je filozofija......ja svoju djecu obožavam, ali ponekad bi otišla na 5 dana na pusti otok, samo se bojim da bi mi se svidjelo..........
http://www.youtube.com/watch?v=j4iNcfdQNZI
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 10:57   #51
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
kako mozete reci da to ne osudujete???
sta to znaci nespremnost na roditeljstvo???

ne da osudujem, nego bih stvarno osmislila nesto zakonom utemeljeno da tim osobama bude zivot takav da svake minute osjete fizicki i psihicki bol u rangu tuge dijeteta (poslije i covjeka) kojeg su roditelji napustili. fuj! jedino kad je roditelj opasnost za dijete je dijagnosticirana psihicka bolest gdje je dijete direkt ugrozeno.
Ti pišeš o zakonu koji bi dozvoljavao fizičko i psihičko mučenje?
Srećom nisi zakonodavac.


Glede teme...Potpuno se slažem sa Maslinom.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 13:06   #52
Quote:
Dream on kaže: Pogledaj post
Ne da mi se. Stvarno mi se neda. Citaj te knjige, gledajte filmove ili jednostavno pokusajte se zamisliti situaciju..
Ne da ti se objasniti koji bi to razlozi mogli biti? Ali istovremeno znaš da su teški i komplicirani? Ne treba mi film i knjiga da mi objasni jednu vrlo jednostavnu stvar.
Kad nema volje, nema ni načina. Da bi bilo volje, trebalo bi biti i ljubavi.
U nedostatku svega toga, događaju se ovakve stvari.

Dosta žena koje ostavljaju djecu ne odu ispod mosta plakati do kraja života(govorimo dakle o ovima koje se izgube u vidu magle, ne o ovima koje djecu ostave u domu nakon što rode) nego često zasnuju novu obitelj gdje se rode djeca o kojima se ta ista opet brine.

Quote:
Dream on kaže: Pogledaj post
Osim toga svega, koliko hoces djece u brakovima koja se ne osjecaju voljeno ili s dovoljno posvecene mu paznje. Ali, kao i uvijek forma je jako bitna.
Medjutim, ne opravdavam ja ovdje napustanje djece, nego nastojim iznijeti neke strane toga, kojim bi uvidjeli da nije sve tako bas jednostavno.
Oprosti kakve veze forma ima s ovim što ja govorim?
Da, ima loših majki, tko kaže da nema? I ja kažem da žena koja nije spremna na to treba onda dijete dati u dom ili na posvojenje, ako je već rodila. A ne mu biti majka do 4 godine i onda nestati.
Takav potez dovoljno govori o karakteru te osobe.

Svi tu nabrajaju kako su razlozi teški, komplicirani, bla, bla...ali nitko nije naveo koji bi to jeben razlog morao biti da se to dogodi?
Ako te boli dupe za to dijete, onda je svaki razlog dobar - i to je ono što ja govorim.


Tema nisu sve majke ovog svijeta koje su napustile djecu(tipa neka 16-godišnjakinja koja je rodila i dala dijete u dom). Takav slučaj ne mogu osuditi, jer nisam hodala u tim cipelama, ali za ovu drugu ću uvijek reći da je sebična krava.

Zadnje uređivanje Gzena : 25.09.2009. at 13:16.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 13:14   #53
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Mislim da ne shvaćate jer svi roditeljsku ljubav, a pogotovo majčinsku, idealizirate i shvaćate poetski.
Ne, ja ju ne idealiziram, svjesna sam itekako da ima svakakvih obitelji. Ne čudim se više ničemu u životu, samo komentiram žene koje napuštaju djecu. Vrlo konkretno. Ne govorimo da svaka žena MORA biti dobra majka jer joj je priroda to namjenila.

No, ako sam svjesna da ne želim biti majka - onda neću zatrudnjet i donijet na svijet to biće koje ću ostaviti nakon par godina.
Vidiš li razliku?

Na kraju se sve i svodi na to da su one kučketine, jer nisu dobro razmislile prije takvog velikog koraka.
Jebiga, ja ne mogu opravdavati nečiju glupost, primitivizam, komociju, hladnoću, lijenost, nedostatak emocija, loš život, jer je ta ista osoba nekom drugom sjebala život. Svom djetetu.

Dijete nije kilogramski biftek kojeg odbaciš kad shvatiš da ti je prevelik zalogaj.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 14:08   #54
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
No, ako sam svjesna da ne želim biti majka - onda neću zatrudnjet i donijet na svijet to biće koje ću ostaviti nakon par godina.
Vidiš li razliku?
Joj, baš ga lupate.
Kao da svi ljudi svjesno odlučuju o porođaju i trudnoći.
Prokreacija je uglavnom čin koji se događa bez previše razmišljanja.
Da nije tako, već bismo davno izumrli.

Obično bude tako da se ljudima prijebe, pa slučajno naprave djecu.
Pa većina ljudi ni ne razmišlja želi li djecu uopće, nego ih samo radi jer je to normalno i uobičajeno.
Je ne, ja o trudnoći razmišljam intezivno već tri godine: pa hoću, pa neću, pa hoću li biti dobra majka, pa da ne sjebem ja to dijete.....
Da su sve žene u povijesti toliko premišljale kao ja, ljudski rod bi bio u gadnim problemima

Što sam htjela reći; da: ne razmišljaju svi o djeci, neki ne razmišljaju uopće.
Niti svi misle da djeca zaslužuju bezuvjetnu ljubav i pažnju i da su roditelji tu da se brinu o djeci.
Pa na selu su do nedavno radili djecu kao radnu snagu, a i da se ima ko brinuti o njima kada budu stari i nemoćni.

I da, ljudi su generalno stoka. U velikom broju .
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 14:14   #55
Da,i?
Sve to mene i dalje ne spriječava da o tim istim ljudima imam takvo mišljenje kakvo imam.

Ne treba filozofirat previše niti mozgat tri godine(), samo detektirat imaš li želju ili ne.


edit; I to da su ljudi generalno stoka, jesu, ali ovdje ne govorimo generalno nego govorimo o ženama koje napuštaju djecu. Čak ne ni o onima koje ih ostave u domu(u čije razloge ne bih ulazila, jer to stavljam u drugi par rukava) nego o ovima koje odu u vidu magle kad je djetetu 3/5/9 godina.

Zadnje uređivanje Gzena : 25.09.2009. at 14:25.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 21:25   #56
ako neko nie stvoren biti majka. onda nek ne bude. ima onih koji to žele & mogu istovremeno...

roditeljstvo je nešto što ne može NITKO na svijetu predviditi kako će mu ići dok sam ne proba.. i amen. aleluja.
__________________
sweet dreams are made of this
-Snjegulj@st@- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 23:31   #57
Quote:
-Snjegulj@st@- kaže: Pogledaj post
ako neko nie stvoren biti majka. onda nek ne bude. ima onih koji to žele & mogu istovremeno...

roditeljstvo je nešto što ne može NITKO na svijetu predviditi kako će mu ići dok sam ne proba.. i amen. aleluja.
Što znači biti stvoren za ulogu majke?

Inače, što se tiče topica... ako te majka ostavi bez da trepne, bolje da te ostavila jer ti ionako ne bi bila nikakva majka. Barem ne pristaje na život koji je muka i farsa svima uključenima i oslobađa svoje mjesto nekome tko će možda bolje upast u tu ulogu. Što na kraju može biti puno bolje za dijete.

A ovih što po nekome na temelju nekoliko rečenica o situaciji mogu odmah pljuvat, rigat i zgražat se istovremeno uvijek je bilo i uvijek će ih biti.

Nekoć sam i ja svijet gledala poprilično crno-bijelo, međutim život me naučio drugačije. Rekla bih, hvala bogu da je tako.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 13:50   #58
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Ti pišeš o zakonu koji bi dozvoljavao fizičko i psihičko mučenje?
Srećom nisi zakonodavac.


Glede teme...Potpuno se slažem sa Maslinom.
ali mozda sam blizu, do tad razmastaj mogucnost da fizicka i psihicka bol ne moraju biti produkt mucenja.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 13:59   #59
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post

Obično bude tako da se ljudima prijebe, pa slučajno naprave djecu.
Pa većina ljudi ni ne razmišlja želi li djecu uopće, nego ih samo radi jer je to normalno i uobičajeno.
Je ne, ja o trudnoći razmišljam intezivno već tri godine: pa hoću, pa neću, pa hoću li biti dobra majka, pa da ne sjebem ja to dijete.....
Da su sve žene u povijesti toliko premišljale kao ja, ljudski rod bi bio u gadnim problemima
pa gle ako se njima prijebalo i oplodili su se onda snose odgovornost ponasanja. ako ti mozes razmisljati tri godine, netko navlaciti prezervativ usred frke ili netko gutati hormone, mogu se i oni ne prijebati.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 14:10   #60
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
milijuni oceva napuste familije i djecu i nestanu bez traga, ili ih samo izbace iz zivota i nikom nista
kad jedna majka to napravi onda je smak svijeta
(da se razumijemo nemam visko mosljenje o tim zenama, i je majka je majka, veza je jaca)
Obratno, obratno...

Da je ovo napravio muškarac, osudili bi ga bez premca...

Kad to napravi žena, onda joj te iste žene kažu: nemojmo ju sudit...

Nikad nisam shvaćala dvostruke kriterije...
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.