Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2018., 12:21   #1
Sedimentacija

Imam djevojčicu staru 2,5 godine koja je ove godine krenula u vrtić i već par puta je bila bolesna. Ništa strašno, klasične vrtićke bolesti i jačanje imuniteta. Nakon posljednjeg antibiotika dobila je opet malu temperaturu (do 37,5) koja se pojavljivala 2-3 dana jednom ili dvaput dnevno i zato nas je pedica poslala da provjerimo sedimentaciju. Ispalo je da je sedimentacija još uvijek visoka (64), kao i leukociti, što znači da upala još uvijek nije gotova. CRP je bio ok.
Savjetovala nam je da budemo 2 tjedna doma kako bi se to stabiliziralo. Od tada (znači već 2 tjedna) mala više nema temperaturu, tu i tamo zakašlje, ali zbilja zanemarivo. Cijelo to vrijeme ne ide u vrtić i minimalno izlazi, po naputku pedice. Nakon dva tjedna, tj. jučer ponovili smo nalaz i sve su vrijednosti uredne osim sedimentacije koja je sada 40. Znači pada, ali sporo.

I sad dolazimo do problema- pedica kaže da stojimo još 2 tjedna doma dok sedimentacija padne. Terapiju nam nije nikakvu propisala jer kaže da ne treba, samo da stojimo doma 2 tjedna. Meni je suludo dijete bez temperature i ikakvih simptoma bolesti držati skoro mjesec dana zatvoreno u kući i ne mogu se s time pomiriti... Nitko od prijatelja nema slična iskustva jer nikada djeci nisu ni provjeravali sedimentaciju nego samo crp i leukocite

Molim vas ako imate slično iskustvo sporog padanja sedimentacije, javite se i napišite kako ste riješili to i jeste li čamili u kući mjesec dana?
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2018., 20:43   #2
Ne znam kako se točno pedijatrica izrazila, ali ne moraš ti nju držati 0-24 zatvorenu u kući. Dapače, otiđite vani na zrak, prošetajte, igrajte se, samo ako odmah krene u kolektiv natrag opet će ti za dva dana skupiti virozu od prvog djeteta koje kihne u nju ili podijeli slinavu igračku. Mislim sama biraš jer ako nema temperature tete je neće odbiti, ali upala joj nije gotova i organizam je i dalje ranjiv.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2018., 10:13   #3
Pa u biti se izrazila točno tako- stojte doma još 2 tjedna, bez vrtića i bez izlazaka.
Također je naglasila da sve skupa ne znači da se ona opet neće razboliti nakon 5 dana u vrtiću, pa se pitam čemu ovo jednomjesečno ozdravljanje... Djeca s teškim zaraznim bolestima budu mjesec dana na bolovanju, a ja bih jednako dugo trebala praktički zdravo dijete zatvoriti u kuću...
Idući tjedan ću svakako zatražiti i drugo mišljenje, ali me zanimalo ima li netko slično iskustvo. Očito nema jer se nitko ne javlja
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2018., 10:40   #4
Naš petogodišnjak je treću godinu u vrtiću i u prosjeku od mjesec dana bude pola pola u vrtiću i doma. Al ako je doma čim nema temperature vani smo na suncu više nego u kući. Sad smo cijelo ljeto proveli vani i na moru i svuda i ni p od prehlade, čim je vrtić krenuo ajoj. Nema tu pomoći.
Uglavnom, ok je što pedijatrica misli, ali prije svega osluškuj dijete i promatraj kako reagira.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.