Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2012., 15:02   #1
Linićeva lista srama (dužnici poreza)

Eto, pojavila se ta lista poreznih dužnika s kojih, ako se ne varam, 50 milijardi kuna sve skupa dugovanja (neka me netko ispravi ako griješim), što je gotovo polovica jednog godišnjeg državnog proračuna.
Osim što ta lista predstavlja najbolji dokaz nesposobnosti državnih institucija, mene zanima i hoće li sada HUP zatražiti da se objave sva dugovanja državnih poduzeća i institucija prema poduzetnicima. Da se, recimo, krene s bolnicama i ljekarnama, pa s HAC-om, HC-om, Hrvatskim vodama i Šumama, HEP-om i ostalima.
Tko je odgovorao zbog toga što se dopustilo dugovanje od 50 milijardi kuna? Jesu li nedužnosnici (dakle oni koje ne izabere narod) odgovarali? Je li bilo otkaza referentima u Poreznoj? Ili su oni samo izvršavali zapovijedi, pa su, zbog nedostatka vlastitog mozga i duha, iznimno pogodni i aktualnoj vlasti?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 15:16   #2
Lista srama ide na dusu banana republici. Ovdje su uvedeni duznici od nekog iznosa,zanima me da se recimo uvede lista duznika od jedne lipe,dali bi postajala tvrtka koja nije duzna,te da se ta firma imenuje jer s njom sigurno nesto nije u redu.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 15:22   #3
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Lista srama ide na dusu banana republici. Ovdje su uvedeni duznici od nekog iznosa,zanima me da se recimo uvede lista duznika od jedne lipe,dali bi postajala tvrtka koja nije duzna,te da se ta firma imenuje jer s njom sigurno nesto nije u redu.
Evo,ja ne dugujem niti lipe,a samnom je sve u redu...

Bilo bi ti već vrijeme da prestaneš s floskulama bez pokrića,koje sve više i više pokazuju da ti je jedini cilj opravdavanje vlastite nesposobnosti..bez uvrede,ali tako ispada...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 15:25   #4
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Evo,ja ne dugujem niti lipe,a samnom je sve u redu...

Bilo bi ti već vrijeme da prestaneš s floskulama bez pokrića,koje sve više i više pokazuju da ti je jedini cilj opravdavanje vlastite nesposobnosti..bez uvrede,ali tako ispada...
Uz duzno postovanje,netko tko zdusno brani aktualnu vladu,sigurno nije u redu.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 31.07.2012., 15:28   #5
Uzgred, ovo nije prvo objavljivanje liste dužnika, isto je napravljeno negdje 1992 ili 1993 samo što postoje neke razlike. Sjećam se da je bila neka emisija sa šefom porezne koji je bio jako zadovoljan svojim nastupom i akcijom dok se nije direktno u emisiju javio drugi sa liste. Čovjek se predstavio imenom i prezimenom, priznao da duguje nekih 120 000 kuna ali i prozvao državu koja je njemu dužna 2 milijuna kuna za obavljene poslove. Muk. nestade liste.

Dakle, imam samo ono što se sjećam ali usporedite, nekada je 120 000 kuna bilo dovoljno za drugo mjesto, a danas...?

Živio HDZ, živio SDP, živjela mafiokracija i obićan puk kratka sjećanja i pameti.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 15:18   #6
I da,ako je vec uvedena ova lista,nek se uvede lista koliko nas je koji ministar financija zaduzio. To bi bio fairplay.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 15:24   #7
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
I da,ako je vec uvedena ova lista,nek se uvede lista koliko nas je koji ministar financija zaduzio. To bi bio fairplay.

Svi su ti podaci na stranicama ministarstva financija.
f0rc4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 15:27   #8
Hmmm...javna lista dužnika je ok ali po meni u njoj treba stajati iznos BEZ KAMATA!
Ovi dugovi su dugovi narasli zbog kamata. Zaista nije isto da li si ostao dužan 100 000 kuna 2000-te ili 2010-te jer bi ovaj dužnik bio sada višestruko većeg iznosa nego drugi.
Ovakva lista sa lupanjem brojeva i konkrentog porijekla i vrmenea nastanka duga je zaista bez veze.....
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 15:41   #9
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Hmmm...javna lista dužnika je ok ali po meni u njoj treba stajati iznos BEZ KAMATA!
Ovi dugovi su dugovi narasli zbog kamata. Zaista nije isto da li si ostao dužan 100 000 kuna 2000-te ili 2010-te jer bi ovaj dužnik bio sada višestruko većeg iznosa nego drugi.
Ovakva lista sa lupanjem brojeva i konkrentog porijekla i vrmenea nastanka duga je zaista bez veze.....
Ne razumijem, majke mi. Dug je dug, sa kamatama naravno jer onoliko koliko ti piše u "totalu" sa uračunatim kamatama, toliko si i dužan sa naravno tendencijom daljnjeg rasta duga zbog kamata.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 15:47   #10
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ne razumijem, majke mi. Dug je dug, sa kamatama naravno jer onoliko koliko ti piše u "totalu" sa uračunatim kamatama, toliko si i dužan sa naravno tendencijom daljnjeg rasta duga zbog kamata.
Kamata je glavni uzrocnik kaosa koji vodi u rat. Proklet bio tko je izmislio kamatu.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 16:02   #11
lista srama

mene sram što nisam na listi
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 16:10   #12
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
lista srama

mene sram što nisam na listi
zato što si mali.
samo veliki znaju da je to - bljak
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 13:00   #13
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
lista srama
Da, baš... znamo li mi što je uopće sram...
Ajmo ovako, recimo da me zaustavi policija jer nisam vezana/koristim mobitel... bilo što... i umjesto da me na licu mjesta odere za 500kn, stavi me na listu "onih koji rade prometne prekršaje"... a neš ti srama...

Mene zanima način na koji će utjerat tih 50 milijardi kuna.... jebemti, a na plaćama učitelja će uštedjet, koliko ono... ... 200 milijuna...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 17:38   #14
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Kamata je glavni uzrocnik kaosa koji vodi u rat. Proklet bio tko je izmislio kamatu.
Osim na štednju.
Na štednju mora biti kamata, čim veća, najveća.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 19:02   #15
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Osim na štednju.
Na štednju mora biti kamata, čim veća, najveća.
Kolega,potpuno se slazem.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 16:04   #16
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Uz duzno postovanje,netko tko zdusno brani aktualnu vladu,sigurno nije u redu.
A gdje ih branim?

Ja poslujem neovisno o ijednoj vladi,jer radim sa strancima...

A ti bolje mucni glavom da barem djelomicno rijesis probleme,umjesto da spinas i iznosis floskule po forumu...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 16:12   #17
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
1.A gdje ih branim?

2.Ja poslujem neovisno o ijednoj vladi,jer radim sa strancima...

3.A ti bolje mucni glavom da barem djelomicno rijesis probleme,umjesto da spinas i iznosis floskule po forumu...
1. Nikad ih nisi napao.

2. Ako si tako uspjesan,kako to da ti vladajuci nisu lupili reket?

3.Rijesavam probleme i kroz forum se nadam kriticnoj masi koja ce pomest veleizdajnike.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 16:19   #18
Eto, ljudi se malo proveselili, vidjeli tko sve duguje državi i to je to.

Hoće li to poboljšati naplatu poreznog duga? Naravno da neće. Koja je onda svrha svega ovoga? Nisam sto posto siguran.

Činjenice ostaju, da institucije rade svoj posao do ovoga nije trebalo doći. Zbog čega se nije pokretao stečaj iako je postojala zakonska obveza? Koliko ljudi je kazneno gonjeno zbog nepokretanja stečaja? Kolika su potraživanja prema državi i javnim tvrtkama firmi koje su na "listi srama"?

Ovo nije nikakvo rješenje i još je jedan igrokaz za zabaviti mase.
ZnaSeTkoJe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 17:16   #19
Zaustavi se Slavko, pita bi te neštooooo

Ne znam...ja sam svoje podmirila mada mi se gadilo jer mi je moj porez bio totalno nepravedan i nerazumljiv, ali neka ga.
Da li se netko srami, ne srami nema veze...ali u svakom slučaju je više pozitivno nego negativno...ako ništa da se pojedini manekeni mogu manje slikati i prodavati priču o uspješnom poduzetniku.

I ovo zaista povlači pitanje na koju foru se pored ovolikog poreznog duga i dalje radi i dalje ima isti vozni park i dalje živi na istoj adresi
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 17:33   #20
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post

I ovo zaista povlači pitanje na koju foru se pored ovolikog poreznog duga i dalje radi i dalje ima isti vozni park i dalje živi na istoj adresi
Primijetio sam da na listi nema nekih poduzetnika koje znam. Ali iznenadilo me što su tu njihovi bračni suputnici, roditelji, djeca i ostala svojta za koje bih se kladio da nemaju nikakve veze sa poslovima. Pa sad ako netko zna objasniti ovu neobičnu pojavu bio bih zahvalan kada bi to podijelio sa neupućenim poput mene.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.