Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2006., 10:47   #21
Quote:
lolo kaže:
E baš sam ja otvorio temu disanje i govorio o tome....
Zanima me je li moguće otkriti astmu sa 24 godine ili je se ima od malena...
Imam isti slučaj kao i vi, svi pregledi su dobri a ja ne dišem baš najpravilnije, tj. nekad trebam baš ono jako udahnut....
astmu možeš dobiti u bilo kojoj ćživotnoj dobi.. ja sam ju dobila u pubertet, moja kolegica recimo sa 35 godina. astma kod djece najčešće nestane s pubertetom, ali nije nužno.
da bi se ustanovilo da li netko ima astmu potrebno je napraviti spirometirju, zatim ventolin i na kraju metakolin test.

meni ovo moje teško disanje ne liči na astmu, ali danas ću ipak zvati dr da vidim šta ona kaže... ali stvarno me nervira jer stalno zadnja 4 dana osjećam pritisak na prsima i svjesno disanje...
marijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 10:58   #22
E Marijeta hvala na odgovoru...
Uglavnom, prije 20 tak dana je mene jako zabolilo u prsima te mi je tako stanje bilo jedno 7 dana i tad sam baš teško disao, nakon toga je bol prestala ali i dalje teže dišem, ne onako kao na početku ali vidim da to nije to...
E sad bio sad kod kardiologa koji je reko da mi je sa srcem sve ok, vadio krv isto sve super....Inače dosta treniram, idem u teretanu pa sad da se i meni nije nešto pošemerilo kao i osobi koja je pisala gore iznad ne znam ni sam...đ
Ne znam više kod kog bi išao, jedino još astmu nisam provjeravao što isto planiram....
lolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 11:39   #23
ma joj ne mogu ti opisati kako mi ide na živce. osjećam ko da mi neko drži ciglu tu između grudi. nemam pojma. pričekat ću još sutra pa ću onda maltretirati dr od astme.. ali kao što rekoh, ne djeluje mi to kao standardni astma problem, tim više šta sam prošli tjedan bila na spirometriji, i bilo je sve ok.
marijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 11:59   #24
A znam sve, pogotovo ludim jer ne znam točno šta je....
Nalazi svi super a ja ne dišem kako bi trebao....
E sad je li proljeće, astma, je li se upalio neki živac u prsima, ili se pomakla neka kost koja nije trebala, ne znam ni sam ali me ovaj osjećaj izluđuje...
Jednosatvno nije ugodno
lolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 01:36   #25
Quote:
lolo kaže:
jedino još astmu nisam provjeravao što isto planiram....
Reci otkad te to muči točno, jesi li radio alergo testove, da li ti više odgovara suh ili vlažan zrak, topao ili hladan, morski ili kontinentalni? Ja sam imao astmu cijelo djetinjstvo, nestala je početkom srednje škole. Simptomi astme su vrlo subjektivni, jer to je psihogena bolest. Ja sam se liječio koječim i ništa, dok nije sama nestala...
olovni vojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 08:40   #26
Quote:
olovni vojnik kaže:
Ja sam imao astmu cijelo djetinjstvo, nestala je početkom srednje škole. Ja sam se liječio koječim i ništa, dok nije sama nestala...
kao što sam već rekla, astma u djetinjstvu najčešće nestane s pubertetom, za razliku od astme dobivene u pubertetu (što je kod emne slučaj) ili kasnijim godinama. u svakom slučaju astma može biti alergijska i non alergijska, aspirinska, astma podražaja (napor, vlaga, promjena temperature). u svakom slučaju metakolin test je pravi način dokazivanja (ne)postojanja astme.
marijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 09:28   #27
Quote:
marijeta kaže:
u svakom slučaju astma može biti alergijska i non alergijska, aspirinska, astma podražaja (napor, vlaga, promjena temperature).
Misliš da meni nisu rekli da je kod mene iz svih tih razloga ? Dobro, aspirinska ne. Ali svi koje ja poznajem se liječe nasumce, i svima pomogne nešto što oni zamisle da im pomaže. Da znaš dokle mi je više svih onih dijagnoza ...

Zadnje uređivanje olovni vojnik : 23.05.2006. at 11:58.
olovni vojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 10:18   #28
ma joj ja sam ti isto godinama lutala od dr do dr i svi su samo nesto brljali, trpljali, davali mi claritine i ventolin (a ja uopće nemam alergiju!!!!) i mislili da će proći samo od sebe. i tak sam ja disala na srkge i sve to skupa, dok napokon nisam dobila preavi tretman i terapiju:
- nemam alergiju
- triggeri su mi vlaga, napor i temperatura - to sam i sama zaključila
- sad sam na seretide više od 2 godine - NEMA BOLJE! u te dvije godine nisam niti jednom uzela ventolin niti bilo šta drugo.

a btw, liječenje nasumce? i dont think so, mislim da je ovdje dobar dr itekako potreban.
marijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 10:59   #29
Quote:
marijeta kaže:
a btw, liječenje nasumce?
... Cinkove pločice i slične amajlije i pripravci... Ti si među rijetkima koji su zadovoljni tretmanom moderne medicine.
olovni vojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 11:08   #30
Evo ovako....Ja sam inače rođen na moru, iz dalmacije sam i tamo sam živio do srednje škole a nakon toga sam doša na fax u zg...Sve godine življenja na moru nisam imao nikakvih problema a mogu reči ni do sada u zagrebu do prije 2o tak dana....Odjednom me je zabolilo u prsima i to je trajalo jedno 7 dana, dosta sam teško disao i mislio da je nešto sa srcem te sam pošao kardiologu koji je reko da je sa srcem sve u redu...Nakon toga sam išao vadit krv i tu je sve bilo u redu osim jetre gdje je nešto asp bilo više nego je trebalo ali drugi put je i to bilo bolje....Pita sam doktoricu je li možda alergija ali ona je rekla da prema nalazu od krvi nije jer bi isto nešto bilo povećano a meni je normalno...nešto sa E...ne znam ni ja kako se zove...
Uglavnom, bol u prsima je prestala ali ja i sad ne dišem baš kako bi treba... Problem s težim disanjem mi se javlja na faze tijekom dana...Uglavnom uvečer prije spavanja mi je kao najgore a dok se krećem(šetam) ili treniram mi je dobro....Uglavnom još jedino bi trebao poć vidit je li problem s astmom...Šta mislite???
lolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 11:20   #31
Mhm. Čudno da to tako naglo nastaje. Događa li ti se što stresno u životu, ili se događalo nedavno? Možda si stekao neku alergiju. Evo recimo, sličnost; ja sam isto imao napadaje uglavnom navečer i noću, danju je bilo puno bolje, a na moru nikad, baš nikad, nisam imao problema s gušenjem. Možda bi trebao otići provjeriti stanje, ali nemoj se previše brinuti, radi što i inače, opusti se, šetaj, kad faks završi lijepo doma na terapiju morem.

Btw ti jetreni enzimi se znaju povisiti od napora ako je organizam oslabljen.
olovni vojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 11:47   #32
Ol. vojnik hvala na odgovoru....
Možda sam malo preforsiro sa treniranjem pa se i mišić upalio ili tako nešto...
Jedva čekam na more, nadam se da će onda i ovo prestat...
lolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 12:09   #33
Ako nema čudnih simptoma, probadanja ili štojaznam kakvih akutnih pojava, nema potrebe da se uzrujavaš, to samo pogoršava stvari, dakle opušteno i zdravo živi, u krajnjoj liniji kad dođeš na more moralo bi proći. Ali ipak, ako imaš vremena, pođi, što i marijeta kaže, napraviti spirometriju.
olovni vojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 14:18   #34
sad sam slučajno nabasala na jednu svoji frendicu s faxa koja mi se požalila na iste probleme s disanjem. ona je isto tako bauljala od dr do dr, nije mogla udfahnuti, gušilo je, i tako 5 mejseci. na kraju su joj otkrili da joj dijafragmu pristišće kralježnica i da zato ne može disati. osim toga našli su joj i gljivičnu infekciju u želucu i bronhijima. uglavnom sve je kriva kičma, loše držanje. ja ionako svaki dan sjedim 8 sati ispred kompjutera stisnuta, ledja me otikidaju, pa možda je i ovaj pritisak od toga.
marijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 20:01   #35
nikad dosta mojih simtoma - danas popodne mi je pri svakom malo većem naporu počelo lupati srce. ja više ne znam šta da mislim o svemu ovome. doduše puno ljudi mi je danas komentralo kako im zadnjih dana zbog ovog vremena nije dobro - isto pritisak i lupanje srca, ali nij e baš da me to utješilo...
marijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 23:29   #36
Marijeta, jel ti inače to popuštalo na moru ili bi i tamo nastavljalo?
olovni vojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 09:05   #37
zadnje dvije godine mi je super otkad sam na seretidu, jedino me ovih par dana taj neki pritisak muči. ja uglavnom reagiram na vlagu, promjenu temperature. slušala sam prognozu danas, kažu da je jučer bio očajan dan, da su biometeo prilike bile loše kao i prošlih dana, pa se nadam da je moj pritisak bio od toga. vidjet ćemo. ali srce mi je danas još malo napeto. ne znam, mislim da ću ipak kod dr.
marijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 11:22   #38
Meni isto srce zna pojačano lupat ovih zadnjih 20 tak dana otkad je sve ovo i krenulo...Uglavnom meni su svi nalazi super tako da se ne brinem da mi je nešto sa srcem tako da je i tebi Marijeta vjerovatno sve ok s tim...
Sad kad si spomenula tu prijateljicu koju si srela i rekla si da joj se nešto pošemerilo pa je to bio razlog disanja, onda pomislih da nije i meni možda nešto pošlo krivo pa bi se trebalo pomjerit...Dosta idem u teretanu pa sam možda koji uteg krivo diga i moguće je i da je od toga... Kod koga bi trebao ići da mi pogleda je li se koji kralježak pomjerio.
lolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 14:16   #39
bila sam kod dr, napravila ekg - sve 5. pluća su mi isto ok. ostaje mi dakle još kičma, mora da je to ipak to. danas cijeli dan pred kompićem, osjećam pritisak otraga u križima i na dnu rebara - baš pritisak. nije ni čudo, kako sjedim u neprirodnom položaju - rebra mi se zabadaju i pritisak mi je na njima. kad se ispružim odmah mi je bolje.
sad sam ja tu napravila sama dijagnozu, ali ne znam više nisam pametna, a ni dr bome.
marijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 19:27   #40
Evo da se i ja pohvalim . Sinoć je i mene usred noći uhvatilo teže disanje, valjda je neko teško vrijeme, međutim nikakvih bolova, a i disanje me uopće ne muči danas. Ko da je nešto u zraku čudno...
olovni vojnik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.