Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Pogledaj rezultate ankete: Prebacivanje iz gimnazije u medicinsku
DA 18 66.67%
NE 9 33.33%
Glasovatelji: 27. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2010., 22:46   #201
Znači poslje ove škole nemam nikakve šanse da idem na fakultet ili da imam bolju školu?

Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Pa ne možeš taj 4. stupanj upisati školu koju hoćeš. samo neke srodne škole, kao što je rečeno iznad, završiš za kuhara -> kuhar specijalist itd
Znači poslje ove škole nemam nikakve šanse da idem na fakultet ili da imam bolju školu?

Zadnje uređivanje Lady_D : 08.09.2010. at 03:37. Reason: spajanje postova
luka94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 23:32   #202
Naravno da možeš na faks, položiš državnu maturu i to je to...
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 23:34   #203
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Naravno da možeš na faks, položiš državnu maturu i to je to...
Uff puno hvala. Več sam se uplašio da ću do kraja života morat radit među paštetama, a to neću
luka94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 00:49   #204
Quote:
luka94 kaže: Pogledaj post
Ok, ja sad idem za rukovatelj prehrambenim strojevima i želio bi hotelijersku kasnije dok završim ovu( ako se ne predomislim u vezi hotelijerske i odaberem neku drugu). Što bi mi sve trebalo da upišem tu školu. 4. stupanj ili kako se to več zove. Nakon 3 godišnje škole ako želim 4. godišnju školu. Što bi mi sve trebalo da upišem to? Ocjene, platiti školovanje, ili oboje?
Svejedno je koje su ti ocjene. Trebaš se samo moć isfinancirat jer te može koštat od 6 do 12 000 kuna ovisno o školi, programu koji želiš i broju razlikovnih ispita/predmeta. To mislim na programe prekvalifikacije i programe doškolovanja... moja topla preporuka je da odeš u školu koja te zanima, zamoliš voditelja nastave da te primi (to mu je uostalom i posao) i raspitaš se za program koji te zanima, koliko bi ti toga bilo priznato, te koliko bi to sve koštalo. Programi prekvalifikacije traju od minimalno 6 mjeseci do godinu i pol, max dvije. Programi doškolovanja mislim da traju onoliko koliko ti fali da bi stekao odgovarajuću stručnu spremu. Troškovi su ti upisnina, zatim oko 250-300 kn po ispitu koji se polaže te trošak završnog ispita, ali točni iznosi zavise od škole do škole.
TheRusvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 00:54   #205
Quote:
TheRusvaj kaže: Pogledaj post
Svejedno je koje su ti ocjene. Trebaš se samo moć isfinancirat jer te može koštat od 6 do 12 000 kuna ovisno o školi, programu koji želiš i broju razlikovnih ispita/predmeta. To mislim na programe prekvalifikacije i programe doškolovanja... moja topla preporuka je da odeš u školu koja te zanima, zamoliš voditelja nastave da te primi (to mu je uostalom i posao) i raspitaš se za program koji te zanima, koliko bi ti toga bilo priznato, te koliko bi to sve koštalo. Programi prekvalifikacije traju od minimalno 6 mjeseci do godinu i pol, max dvije. Programi doškolovanja mislim da traju onoliko koliko ti fali da bi stekao odgovarajuću stručnu spremu. Troškovi su ti upisnina, zatim oko 250-300 kn po ispitu koji se polaže te trošak završnog ispita, ali točni iznosi zavise od škole do škole.
Ok, jako puno hvala vam. Zanimalo me samo to s ocjenama da se ne grizem kasnije hoću li moći ili ne. puno hvala
luka94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 22:28   #206
Završi tu trogodišnju. Onda idi u pučko otvoreno učilište i tamo imaš turističko-hotelijerski komercijalisti ako te već hoteljerska toliko zanima. Nećeš platiti puno, nekih 5000 kn. Ja sam za gimnaziju platio 5500!
Slade is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:05   #207
cijena u načelu varira ovisno o prethodno završenoj školi, što je veća razlika i broj predmeta koji se polažu veća je i cifra. S time što je vjerojatno kod vas u Zgb i to (između ostalog) jeftinije jer kod nas u St prekvalifikacija iz npr. gimnazije u kuhara dođe oko 12 000 kuna, u električara oko 7500, itd.

Zadnje uređivanje TheRusvaj : 08.09.2010. at 23:47.
TheRusvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 19:32   #208
Idem u tehnicku skolu ruđera boskovica.....i volio bih se na polugodistu prebaciti u gimnaziju...dali je to moguce??hvala...(tek sam 1 godina)
domi22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 19:42   #209
Quote:
domi22 kaže: Pogledaj post
Idem u tehnicku skolu ruđera boskovica.....i volio bih se na polugodistu prebaciti u gimnaziju...dali je to moguce??hvala...(tek sam 1 godina)
ja bi obrnuto.. idem u opcu gimnaziju a u rudjera bi
matijax2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 15:27   #210
Preseljenje u drugu školu

Bok svima. Trenutno idem u 1. razred II. gimnazije,ali istovremeno pohađam i srednju glazbenu školu.. Činilo mi se dosta izvedivo prije nego što je nastava počela no nije tako. Inače sam iz Samobora pa dosta vremena gubim na putovanje. Ne stignem učiti ni pisati zadaću,a ni vježbati za glazbenu.

Ugl. jel bi mi mogli reć sve što znate o glazbenom razredu u Školi primjenjene umjetnosti i dizajna u Zagrebu i koji su uvjeti za upad.. Mogu li se uopće prebaciti sada pošto je već prošlo skoro mjesec dana škole??
__________________
...plačimo,plačimo u tišini,
umrimo,umrimo u samoći...
Tina2909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 16:25   #211
Prvasicii! .

Evo, nisam mogla ne komentirati.

Idem u Drugu i moram primijetiti da se i meni na pocetku prvoga razreda cinilo da nista necu stici,
ali da cete shvatiti princip rada pa cete i stizati sve za skolu.
(ako cete uopce imati volju za ucenje. .) .

A ako i ne stignes uciti, uz minimalno ucenje,
i to kao teski kampanjac, sa 4 se moze proci. .

A sto se glazbene tice, stigne se i to.
(I da, ne govorim to samo tako.)

A ako stvarno mislis da nemozes upisi gimnaziju u Samoboru,
ili nekakvu skolu tipa Ekonomske i sl.,
jer ako upises taj razred u Primjenjenoj onda ti ostaje samo Akademija, ili? .
nemam ime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 12:57   #212
Moj cilj i jest upisati akademiju.. Baš sam jučer razgovarala s razrednicom u vezi preseljenja i rekla je da će me dns informirati o svemu.
Što se tiče samoborske gimnazije, ona mi je zadnja opcija. Hvala na trudu..ali ja nisam jedna od osoba koja bi to sve uspjela. =/
__________________
...plačimo,plačimo u tišini,
umrimo,umrimo u samoći...
Tina2909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 20:55   #213
Iz gimnazije u tehnicku

Bok...
Imam dva pitanja...
Kad bi se ja htio premjestiti uz opće gimnazije u tehnicku(Tehnicar za računarstvo) dal bi trebao polagati razliku predmeta? I drugo.. Dal bi mi se gledale ocjene iz osnovne ili ocjene iz ovih prvih mjesec i pol dana u srednjoj?
I... Jel se mogu uopce prebacivat usred polugodista? I dal ima kakva razlika izmedju prebacivanja tjekom trajanja polugodista i prebacivanja nakon zavrsetka prvog polugodista?
Btw. Prvi sam razred!

Zadnje uređivanje matijax2 : 20.10.2010. at 21:05.
matijax2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 11:44   #214
Najbolje je da odeš do škole u koju se želiš prebaciti i obratiš se njenom ravnatelju/-ici. Ima tu dosta faktora o kojima ovisi hoćeš li se moći prebaciti.
Matematko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 16:59   #215
hvala matematko.. nazvat cu ih uskoro.. no ak ima ko jos kakvih informacija nek slobodno veli
matijax2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 19:40   #216
idem u 18.gimnaziju, ali bi se htjela prebaciti u 16.
isla sam na upise u 16., ali su mi rekli da je konkurencija velika, pa sam igrala na sigurno i upisala 18.
u ovoj skoli nisam imala problema, prosla sam s 5, ali sam uvijek htjela ici u 16 pa sam se obratila ravnateljici 16. i ona mi je rekla da napisem zahtjev, ali da moram dati neki dobar razlog zasto da me prime, da ne ispadne da nisam uspjela proci na prvom roku i sada se krpam
ne vidim kako zelja za boljim obrazovanjem nije dovoljna, ali to je navodno postupak...
ima netko prijasnjih iskustva s tim ili neki prijedlog?
lisika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:30   #217
prijedlog

idem u ETŠ Rijeka. Škola mi se baš ne sviđa jer me ne zanima to šta učimo. Htio bi se na prebacit u PŠB na početku drugog razreda. Ocjene su mi dobre, na polugodištu nisam pao i prošo sam s 4 s obziom da nas je od 30 prošo samo 6 s 4. Nisam sigruan dali da se prebacim ili ne. S obzirom da je PŠB puno lakša od ETŠ neznam dal bi imo onda dobru podlogu za upis na fakultet. Molim vas ako mi možete dati kakav prijedlog ili nešto sličo da lakše odaberen odluku. Hvala
Cule007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 23:16   #218
Quote:
lisika kaže: Pogledaj post
idem u 18.gimnaziju, ali bi se htjela prebaciti u 16.
isla sam na upise u 16., ali su mi rekli da je konkurencija velika, pa sam igrala na sigurno i upisala 18.
u ovoj skoli nisam imala problema, prosla sam s 5, ali sam uvijek htjela ici u 16 pa sam se obratila ravnateljici 16. i ona mi je rekla da napisem zahtjev, ali da moram dati neki dobar razlog zasto da me prime, da ne ispadne da nisam uspjela proci na prvom roku i sada se krpam
ne vidim kako zelja za boljim obrazovanjem nije dovoljna, ali to je navodno postupak...
ima netko prijasnjih iskustva s tim ili neki prijedlog?
Pa nemam baš iskustva u pisanju molbi zbog prebačaja u škole, ali imam zbog prebačaja u druge razrede i na druge smjerove.
A ništa fino napiši molbu, pokušaj se u njoj opisati kao ''žrtvu'' koja je oduvijek željela 16. gimn, kako se u ovoj nije snašla, kako su joj susjedi, svi prijatelji iz osnovne u 16., onda da bi te to učinilo sretnom, čista lirika dalje i naravno nakon prve sjednice nastavničkog vijeća zvoni telefon i primljena si.
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
Denis Waltley
petty_crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 15:45   #219
E ljudi treba mi pomoć!Neznam kako bi se premjestila iz medicinske škole u Vrapču u Veterinarsku u Zagrebu!Molim da mi netko malo kaže o toj školi ako ide tamo,kako je,i da li primaju učenike iz medicinskih škola,koliki je bodovni prag itd.pliz helpajte jer nezz više što da radim!
Monica xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 14:50   #220
..kćer mi ide u klc u 3.razred gimnazije. ima 18 god. razred neće završiti jer je na polugodištu bila iz 11 predmeta neocijenjena a i drugo je polugodište nastavila u istom revijalnom tonu....
...što mi je za raditi??
ispisati? čekati da ju izbace? što će se dalje dešavati ???
...da li se može upisati u kakvu trogodišnju školu???
trxa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.