Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2014., 22:04   #6921
joj žene drage
jedite sve šta želite ali u granicama
ja sam prošle god dobila puno kila ali kod mene je štitnjača divljala
sad kad je sve ok i kile su pale i opet imam svoju staru težinu 60 kg
a papam sve i slatko i slano
puno kretanja i vježbanje po vašem guštu ono šta vam paše i kile baj baj
nemojte se mrcvariti dijetama
Forest Nymph is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 20:57   #6922
10 kila viška

A na početku godine imala skoro pa idealnu težinu. I onda upoznam svog savršenog muškarca i udebljam se 10 kg za 4 mjeseca.
A da ne zaboravim, za isto vrijeme on skine 10 kila.

Mrzim to što, čim si promjenim rutinu, odmah krenem da se debljam. Ne volim dijete, volim da kuvam i jedem. Ubi me čokolada. A on je za sve kriv, te hajdemo jesti ovamo, te hajdemo tamo, de probaj ovo, de probaj ono. A ja karakter u PM. Mogu svemu reći Ne, osim hrani.

(jedem kod kuce, nisam gladna, nakon 15 min da me neko na ulici pita hoćeš li na ručak ja ću reći DA) Prokletinja

I što je najgore, u mjesec dana kako sam počela da pazim, dobila sam 4 kg.

Aktivirala sam se, šetam kera ujutru i naveče, idem na pilates, a krenuli smo i na ples. Ali čokolada, kola (koju čak i ne volim)...ponovo jedem nekvalitetno slatko. Ono, odem u prodavnicu i umjesto jednog Milkiveja, ili Ferero Rošera, ili Ritter Sporta (koji mi u najboljim danima zna potrajati čak 7 dana), ja gledam šta košta malo a veliko je. Kukis, noblice, mikado.

Sama sam sebi najgori neprijatelj. Najviše me ubi to što je svaki put isto. OK, ovaj put se nisam udebljala 20 kg, skontala sam se na +5 ( i došla na +10). Ali uvijek isto, bilo kakva promjena u zivotu, koja me skrene sa ucrtane staze i ja se zanemarim, prestanem setati psa dok se ne oznojim, prestanem izlaziti i kretati se, kao kad sam singl, prestanem uživati u malim i finim količinama, počnem hraniti prokletstvo u sebi. I onda začarani krug, manje se krećem, više jedem, postanem nervozna jer mi to nije prirodno stanje. Gledam svoju predivnu kolekciju odjeće, a mogu nositi samo trenerke.

Ja mrzim trenerke, mrzim tajice, mrzim sintetiku, ja volim suknje, haljine, harlotice (kojih imam 12 pari, a ne mogu da ih nosim jer me koljena bole zbog 10 kila viska). I naravno da sam nervozna, na to sve koje sam sreće sjebacu si tetovazu, a tu sam namjerno stavila na mjesto podložno širenju.

A hormini, užas. Znam da ne smijem imati preko 70 kg, imam strije koje to dokazuju, imam koljeno koje me na to podsjeća, imam slike sbe u kupaćem (sa 75, 80, 85 i sa neidentifikovanom kilazom, jer sam se tu već prestala mjeriti). I sad opet borba prsa u prsa, ponovo Hladni rat između Ega i Superega...

Stvarno mrzim to što nisam karakter.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 11:28   #6923
ajme joj.. znači još jedan čovjek kojeg promjene sjebu

totalno i mene!

to je užas

ja jednostavno nekad mislim da za mene nema nade..
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 12:11   #6924
:-) Najgore je sad natjerati se i izdržati dok promjene na bolje ne budu vidljive.

Ja sam protiv djeta, posebno redukcionih, ali treba se natjerati prestati žderati čokoladu i jesti zdravo i umjereno. Najteže se riješiti najgorih navika.

Gledam se sinoć u ogledalo, dobila sam, prehlađena, izgledam kao da mi je 40 a ne 28. Sve naslage i celulit, stomak se otromboljio, sva sam se nadula i deformisala. Ne mogu čak ni da se utješim i da kažem, ma to je samo 10 kg, mogu ja to nositi, jednostavno na meni izgleda kao da je 20 više.

A šepam već dva dana, aktivna sam, razgibavam se, ali...
Samo treba pregrmiti prvih 20 dana...samo
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 12:15   #6925
Na koju visinu 10 kila viska? Na nizima to izgleda kao bacvica efekt

~via tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 12:38   #6926
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post
:-) Najgore je sad natjerati se i izdržati dok promjene na bolje ne budu vidljive.

Ja sam protiv djeta, posebno redukcionih, ali treba se natjerati prestati žderati čokoladu i jesti zdravo i umjereno. Najteže se riješiti najgorih navika.

Gledam se sinoć u ogledalo, dobila sam, prehlađena, izgledam kao da mi je 40 a ne 28. Sve naslage i celulit, stomak se otromboljio, sva sam se nadula i deformisala. Ne mogu čak ni da se utješim i da kažem, ma to je samo 10 kg, mogu ja to nositi, jednostavno na meni izgleda kao da je 20 više.

A šepam već dva dana, aktivna sam, razgibavam se, ali...
Samo treba pregrmiti prvih 20 dana...samo
haha, joj, znam!
izdrži

ja sam sva mlohava, a kralježnica kriva sve više, tako da zaista izgledam kao babetina...
sva sam nikakva
gledam ženice i bakice.. to se tako lako kreće... 80% njih je u boljem stanju od mene, bez pretjerivanja...
sinoć sam vježbala... bilo je to izrazito negativno iskustvo
ne znam, ne znam, nekad mislim da je najbolje pustit sve k vragu!
zbilja ne znam šta mi je gore za psihu, prihvatit se ovakva i ne mučit se (kad mi to već predstavlja muku) s vježbanjem i 'zdravom' prehranom, ili se pak - mučit ali problem je što se ja nikad ne bi mogla prihvatit takva.. a ne poduzimam ništa...
ah

i onda krenem nešto, i paf, famozne promjene.. i gotovo...
ta vrtnja u krugu... to me izludi!
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 12:41   #6927
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Na koju visinu 10 kila viska? Na nizima to izgleda kao bacvica efekt

~via tapatalk


a na višima.. znam! - rambo efekt!
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 20:15   #6928
Ja sam skinula deset kila tijekom ovog proljeca pa do ljeta/mora
Vjezba, shakeovi za dorucak, rucak u 13, vecera u 19 sati, izmedju jogurti i voce. Sve bez kruha, brasna, vrlo malo tjestenine.
Tri tjedna gadna patnja za svom vrstom hrane. A onda sam se ufurala u taj ritam. Isuse, i cijelo vrijeme bez kolaca!!!!!!!!!!

E, a sad izgledam mrak. Odjeca mi stoji za deset, uzivam u svom tijelu, u izgledu, u odjeci, u sopingu i u onim stvarima koje nisu ovdje tema

Hocu reci, naravno da je tesko, ali rezultati te muke su tak super da se isplati pomuciti. Ko sad zagrize, do novogodisnje feste moze cuda napraviti

I, sad sam se recimo naucila ovako jesti. Jedem redovito, malo, ponekad pozelim slatko i mrknem bez griznje savjesti. Al rijetko mi i dodje zelja za tim, moram priznati.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 20:03   #6929
Pozdrav. Ja već 5 godina skidam svojih 5 kila i to već postalo muka živa. Još sam i u međuvremenu dobila 3 kile. Uglavnom, sad sam stvarno odlučila i dosta mi je. Kojih 20-tak dana svaki dan vježbam, skinula sam si hrpu videa od Jillian, i + pronašla neki program vježbanja na jednom našem fitness site-u pa kombiniram. Imam neke bućice i uteg od 5 kg, planiram kupiti neke podesive utege tak da si mogu mjenjat kilažu. Uglavnom, ne planiram sad odvježbat mjesec dva i završit, to će biti moj način života, 3x tjedno održavanje. Nabrijala sam se i jedva čekam sljedeći dan sa se iskačem, baš se kak se spada oznojim. No, htjedoh reć, mene muči malo prehrana i kuhinja. Teško mi se disciplinirat. Par dana se ja držim nečeg, al onda slijedi prejedanje slatkim, kruhom i da ne nabrajam. Pa sam eto odlučila jesti normalno, ništa si ne uskraćivat, samo smanjiti. Ujutro zobene sa mlijekom ili omlet od jaja ili šnita kruha sa dimcekom, posnim sirom, povrće. Ručak 1 tanjur što se skuha, najčešće povrće sa nekim mesom ili ribom, večera ostaci od ručka, povrtna salata, tuna salata, sir.... međuobroci voće. Za vikend 1 kolač do 2. Na to sam slaba i ako si zabranim bude 10 kolača pa se nadam onak do Božića da skinem tih 5-7 kilica i dođem do nemlohavog zategnutog tijela. Ne želim si zadavati nikakve striktne zabrane jer nemaju smisla. A i razmišljam si, tak bi mogla jesti cijeli život.
mandarina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 12:33   #6930
pozdrav, evo me tu... nadam se da me primate!
Hranim se po temeljima LCHFa, ALI uzimam i voće, Natren, i povremeno mahunarke, vodu s aromom...

Nemam puno za gubiti (tj. izgubila sam 2kg volila bi još 2-3kg), no mjenjam prehranu... Previše je kruha i tjestenine bilo na mom stolu.

Današnji meni:
D; kava, malo kikiriki maslaca, 3-4 mandarine
R; tikvice s mljevenim mesom

za večru ću jogurt, salatu... između obroka malo orašastih plodova.
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 13:36   #6931
Quote:
Nymph. kaže: Pogledaj post
joj žene drage
jedite sve šta želite ali u granicama
ja sam prošle god dobila puno kila ali kod mene je štitnjača divljala
sad kad je sve ok i kile su pale i opet imam svoju staru težinu 60 kg
a papam sve i slatko i slano
puno kretanja i vježbanje po vašem guštu ono šta vam paše i kile baj baj
nemojte se mrcvariti dijetama
Koliko si se udebljala od stitnjace i u kojem vremenskom roku?
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:45   #6932
ja sam muško, evo skinio sam 20kg odnedavno, kako? 6 dana u tjednu vježbao u 4 mjeseca skinuo 20kg...

izbacio kruh, slatko (u minornim količinama bih nekad uzeo)

pojačao sam unos vode, voća i povrća (sirovo pretežno), posnog sira sam unosio radi proteina i malo kalorija, i za trening....

prvih mjesec dana je najteže jer radiš promjenu i to žestoku u svom životu, kada izdržiš početak, kasnije počne bit gušt....

prvi mjesec svi te pitaju kaj radiš, drugi mjesec ti sam na sebi vidiš promjene, treći mjesec te hvale kako si dobro smršavio i napokon možeš stat u staru majcu i trape, četvrti mjesec te pitaju kako si uspio?

meni nije baš teško bilo skinit kile, ali mi je jako teško sada održavat tu željenu formu, težinu...

p.s. savjet važan, kada dostignete željenu težinu, bit će vam glas u glavi a mogao bih ja malo uzet čokolade, ili ah, neda mi se danas trenirat, ionako sam dostigao željenu težinu, nek se i ja malo odmorim, zaslužio sam, i to sam ja učinio i udebljao se 5kg, i sad mi se 10 puta teže vratit u rutinu prijašnju, osjećam se sada koda sam na godišnjem, al eto natjerat ću se...

mršavljenje je lako, održavanje željenog fita je gadno...barem meni...
bijeli prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 19:40   #6933
Quote:
bijeli prah kaže: Pogledaj post

mršavljenje je lako, održavanje željenog fita je gadno...barem meni...
ja već dugi niz godina održavam istu težinu (preveliku) čak sam imala i dvije trudnoće u kojima sam dobila po 5 odnosno drugi put 4 kg i tu je nakon poroda otišlo malo više dolje, ali se sve vratilo i opet sam na istom. Već sigurno 8 godina. Počnem vježbati, pa mi se mala razboli, pa provedi noći budna, pa onda preko dana juri sim, juri tam, umor me savlada i onda se bacim na hranu, najčešće slatko jer me to za čas aktivira da napravim kaj još moram oko djece. I onda navečer sam premorena i tak. A kuham fakat svaki dan, gledam da ne jedemo masno, da ima povrća, šetamo, jedemo voće, ali ubiju me slatkiši. Sad sam prestala pušiti i ostaviti cigaretu doslovno za jedan dan mi je bilo lakše nego da se moram odreći čokolade i keksa. Još radim sjedeći posao, tak da sam vrlo uspješna u savršenom održavanju svoje savršene figure - kugle.
MishekPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 20:53   #6934
Quote:
MishekPi kaže: Pogledaj post
ja već dugi niz godina održavam istu težinu (preveliku) čak sam imala i dvije trudnoće u kojima sam dobila po 5 odnosno drugi put 4 kg i tu je nakon poroda otišlo malo više dolje, ali se sve vratilo i opet sam na istom. Već sigurno 8 godina. Počnem vježbati, pa mi se mala razboli, pa provedi noći budna, pa onda preko dana juri sim, juri tam, umor me savlada i onda se bacim na hranu, najčešće slatko jer me to za čas aktivira da napravim kaj još moram oko djece. I onda navečer sam premorena i tak. A kuham fakat svaki dan, gledam da ne jedemo masno, da ima povrća, šetamo, jedemo voće, ali ubiju me slatkiši. Sad sam prestala pušiti i ostaviti cigaretu doslovno za jedan dan mi je bilo lakše nego da se moram odreći čokolade i keksa. Još radim sjedeći posao, tak da sam vrlo uspješna u savršenom održavanju svoje savršene figure - kugle.
razumin te u potpunosti, ja sam se udebljao isto otkad sam našao posao, isto je pretežno sjedeći, prije dok sam bio nezaposlen bilo mi je lakše i vježbat i imat pravu prehranu. Vježbaj doma, ja sam vježbao insanity i odlično mi je, umjesto slatkog jedi posni sir i tak. Nije lako radit i brinit se za djecu. Zeznuto da, ali isto je lakše nać opravdanja i nać krivca, daj sve od sebe, nađi vrijeme slobodno i vježbaj tri puta tjedno za početak (a možda bude i to dovoljno) i vježbaj redovno, prehranu sredi, uzmi ti i slatko, al zbilja malene količine, i ne odustaj i doći će rezultati, odjebi alibije, opravdanja, krivce, odluči, ja ću smršavjeti. I nema predaje, i onda kad dođeš na vagu nakon tri mjeseca kao ja, pih, oduševljenje samo takvo.
bijeli prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 11:58   #6935
Nekima se višak dobro rasporedi, ali meni to sve ode u trbuh, dupe i bokove, s par viška kg-a(iako po BMI imala sam idealnu težinu) izgledam kao mala bačvica i još se sva zapušem, baš mi nikako to ne stoji. Tako da ja s manje kg-a izgledam puno bolje i osjećam se bolje, ali ne treba gledati sve po kilama, sve ovisi kako se rasporedi.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 12:48   #6936
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
Nekima se višak dobro rasporedi, ali meni to sve ode u trbuh, dupe i bokove, s par viška kg-a(iako po BMI imala sam idealnu težinu) izgledam kao mala bačvica i još se sva zapušem, baš mi nikako to ne stoji. Tako da ja s manje kg-a izgledam puno bolje i osjećam se bolje, ali ne treba gledati sve po kilama, sve ovisi kako se rasporedi.
naravno...
bijeli prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 02:00   #6937
Pozdrav

Silom prilika, u posljednjih godinu i nešto dana dosta vremena provedem sjedeći, stresa i sekiracija sam se "rješavala" hranom (pogotovo slatkišima i grickalicama), i sve je to naravno rezultiralo debljanjem, pogotovo u dijelu stomaka. :/

I tako, početkom prošlog mjeseca konačno da uvedem neke promjene i red... Svakodnevno počela vježbati uz ovaj video: Pump It Up The Ultimate Dance Workout 2004 (full video).

Prvih sedam dana je, naravno, bilo katastrofa. Prva dva-tri dana samo ovo 10-minuto zagrijavanje (Heat), nakon toga Dance It Out (i to uz neke pauze, disanje/brojanje do 10, da malo dođem sebi), pa onda Pump It Up (i to opet uz neke pauze).

Nakon nekog vremena, stekla rutinu i naviku, pa već sada bez problema i pauza vježbam tih oko 55 minuta.

Ne radim sklekove/trbušnjake (Bums & Tums), barem ne dok se prvo ne riješim ovih naslaga na stomaku.

Nemam nikakvih očekivanja ni iluzija da ću veoma jednostavno, brzo i lako izgubiti ove suvišne kilograme.

Međutim, znalo se desiti da npr. preskočim doručak ili užinu, pa za ručak malo više pojedem.
Tako da odsad, kad god osjetim glad, pa makar i naveče, jest ću, ali ću opet paziti šta i koliko jedem. Nekako mi je opet to bolje, nego izgladnjivanje, pa poslije "prežderavanje".

Izbacila sam tjesteninu, hljeb i ostala peciva, kupovne sokove (bilo gazirane, bilo one kašaste), meso, pite (zbogom, krompirušo ), grickalice (jedino što ponekad grickam "Tak" slane krekere), slatkiše (čokoladu u potpunosti izbacila; mada, vjerovatno ću nekad, kada su neke proslave ili rođendani, pojesti komad torte ili kolača ()).

Prestala sam da solim hranu, dok sam kafu/čaj/limunadu uvijek pila bez šećera.

Pijem više vode, u ovom periodu sam jela dosta povrća i voća.

Na Netu, naravno, ima razo-raznih savjeta kako smršati/smanjiti obim struka.

Međutim, zanimaju me konkretni savjeti (koje vježbe/vrsta prehrane za skidanje naslaga sa stomaka) za navedeno. Znači, savjeti forumaša, koji su uspjeli u navedenom. Pa ukoliko nema ima vremena i volje da napiše?
Unaprijed hvala!

A ja ću, naravno, prelistati ovu temu na forumu.

Inače, tablete za mršavljenje me uopšte ne zanimaju.

Da li je neko od forumaša možda probao kupus dijetu i da li je dalo neke rezultate?
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 17:54   #6938
izbacivanje kruha i vecere! koliko mozes izdrzati..
ona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 17:56   #6939
kako balansirate s tlakom? ja inace imam tlak nisko i kad sam na dijeti on jos vise padne, doslovno teturam, a samo gladovanje nije problem...
ona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 09:00   #6940
Gladovanje?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.