Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2008., 13:15   #61
ajd malo informacije koliko trose ti mali traktorcici posebno me zanima za mtd i champ do kojeg nagiba nateravas svoj strojcek
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 14:48   #62
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
I ja sam nedavno uzeo traktor, taj isti, ali kod Peveca.
Htjeli su me zavaljati s montažom za 400 kn, a kad sam skužio da mi za te pare zašarafe sjedalo, volan i onu plastiku za izbacivanje trave sa strane, te da mi natoče kiselinu u akumulator, bilo je lagano :2up:

... i ne za to se ne gubi garancija.

Trebalo mi je cca sat vremena da to sve sam napravim

Brojač radnih sati kod nas jedva da možeš nabaviti. Imaju ga samo specijalizirani dućani za brodove, a tam to košta 700 - 1.000 Kn

Lijepo sam otišao na ebay, otvorio si account na paypal-u i kupio u dućanu iz engleske za 20 GBP (cca 180 kn) prošli četvrtak ovo. Troškovi slanja bili su 4 GBP (cca 35 Kn), a pošiljka mi je stigla jučer

E sad, s čim ispiliti takvu veliku rupu na limu da to montiram (promjer je 2")?
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 14:56   #63
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
ajd malo informacije koliko trose ti mali traktorcici posebno me zanima za mtd i champ do kojeg nagiba nateravas svoj strojcek
10ks 2-3 litre na sat, ak ga teretiš punom snagom
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 21:20   #64
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
ajd malo informacije koliko trose ti mali traktorcici posebno me zanima za mtd i champ do kojeg nagiba nateravas svoj strojcek
"Odgovorno tvrdim" da moj MTD 125/96 ne potroši gotovo ništa više benzina, nego kad bi tu isto površinu pokosio kosilicom na guranje (s kojom se kosi 3-4 puta duže)!

Za jedan sat rada potrošit će 1,2 - 1,5 litara, s time da je gas uvijek do kraja, a za jedan sat može se pokositi zbilja dosta velika površina. Potrošnja goriva je stvarno zanemariva stavka, o tome uopće ne moraš brinuti!

Što se kosina ili nagiba tiče, ograničavajući faktor je stanje podloge. Ako je suho tlo, traktorić će se penjati i do 40 stupnjeva, a da mu kotači neće proklizavati. Kod tako velikih nagiba najbolje je kositi nizbrdo po najvećoj strmini, a vraćati se gore nekim manjim nagibom (ako postoji).. Postoje i lanci za pogonske kotače, vjerujem da bi oni dosta pomogli na kritičnim mjestima.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 21:42   #65
champ
daj jos reci kakve su mu kocnice..kocnica
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 22:08   #66
Traktorić koči više nego solidno, iako se tu ne radi o takvim brzinama kod kojih bi bio dugačak zaustavni put. Ako se do kraja nagazi na papučicu, stat će gotovo na mjestu.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 12:01   #67
Quote:
laci kaže: Pogledaj post
I ja sam nedavno uzeo traktor, taj isti, ali kod Peveca.
Htjeli su me zavaljati s montažom za 400 kn, a kad sam skužio da mi za te pare zašarafe sjedalo, volan i onu plastiku za izbacivanje trave sa strane, te da mi natoče kiselinu u akumulator, bilo je lagano :2up:

... i ne za to se ne gubi garancija.

Trebalo mi je cca sat vremena da to sve sam napravim

Brojač radnih sati kod nas jedva da možeš nabaviti. Imaju ga samo specijalizirani dućani za brodove, a tam to košta 700 - 1.000 Kn

Lijepo sam otišao na ebay, otvorio si account na paypal-u i kupio u dućanu iz engleske za 20 GBP (cca 180 kn) prošli četvrtak ovo. Troškovi slanja bili su 4 GBP (cca 35 Kn), a pošiljka mi je stigla jučer

E sad, s čim ispiliti takvu veliku rupu na limu da to montiram (promjer je 2")?
Dobili smo još jednog traktoristu. Čestitke !
Baš ti je fora taj instrumentić. Malo ti zavidim.
Mislim da bi se rupa trebala bušiti stepenastim svrdlom, iako je taj lim dosta tanak pa ima možda i drugih načina. Rupica do rupice pa okrugla turpija ili čak ubodnom pilom pažljivo...
A da na baviš kučište pa sve smontiraš negdje "gore"...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 12:11   #68
Upravo me zvao susjed s grunta i kaže da mi je prazna prednja lijeva guma. Izgleda da sam je uspio probušiti. Genijalac
!
Champ kak se skida kotač. Samo odvrnem jedan šraf ili ima neka fora....
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 12:27   #69
Da, samo se odvrne onaj vijak na sredini felge, i kotač je dolje! Iako ja za to do sada još nisam imao potrebe...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 18:07   #70
evo ja danas isprobo stroj i to prvo pa po muski u najvecu travu cirk.70cm natocio tocno 2 litre goriva da mu vidim potrosnju i ucinak i posle ovog nije mi zao investicije ubiti ne trosi nista vise neg trosi nekakva samohodna kosilica sa motorom od 6.5 hp stim da je poso znatno brze i sa manje muke obavljen
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 18:22   #71
fala, fala...

moram priznati da sam se preporodio otkad grunt kosim s traktorićem...

Iako je ravan teren, nije baš bilo ni ugodno ni lako pokositi cca 5.000 m2 s kosilicom i trimerom

Razmišljao sam da instrumentić stavim u neku kutijicu i monitiran na konzolu, al nekak mi se čini da bi to izgledalo kao "šaka u oko".

Kaj se tiče potrošnje ja tu cijelu površinu pokosim s jednim rezervoarom (cca 4 litre) s tim da travu kosim svaka dva tjedna na visinu 3
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 19:13   #72
laci
zemi mali borer tam oko 2mm nacrtaj krug i polako strplivo zbusi u krug i sa borerom prerezi ono kaj je ostalo izmedu rupa pobrusi sa okruglom turpijom i dobices ljepu rupu u limu za tvoj brojac sati
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 13:02   #73
Društvo traktorista sve se više širi, čestitam obojici na novoj "teškoj mehanizaciji" - što nas više ima, bolje ćemo razmjenjivati iskustva i informacije!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 10:31   #74
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Da, samo se odvrne onaj vijak na sredini felge, i kotač je dolje! Iako ja za to do sada još nisam imao potrebe...
Hvala. Pa kad sam ja genijalac pa uspijevam napraviti i nemoguće
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 23:53   #75
Pozdrav!

Ljudi! Zakon ste!

Gledao ja, gledao te traktorčiće ali kad pogledam u novčanik, odmah se vratim na zemlju i na neko vrijeme zaboravim na svoju skrivenu želju, o kojoj nisam smio baš svakome ni govoriti jer su odmah padali komentari tipa: što će ti to? pa je si l' vidio da to u selu netko ima?... Upravo zbog toga, što traktorčić za kosit travu nitko u selu još nema, nisam se mogao niti informirati o tim strojevima. Koji tip kupiti? Cijene su različite. Ako pitaš trgovce, oni odmah znaju preporučiti onaj skuplji model, jer je taj navodno puno bolji. I tada slučajno naiđoh na vaša cijenjena razmišljanja. To mi je puno pomoglo. Shvatio sam neke stvari. Tako sam jednom rekao dosta je bilo hodanja za kosilicom. Skupih i posljednji novčić i zaputih se kupit jedan rabljeni traktorčić. Kad sam ga ugledao izgledao je zanimljivo, ali čudne je marke MURRAY. Nema na njemu previše šminke. Samo ono najnužnije, ali to mi je i dosta. Travu baca u stranu. Motor je Briggsov 17,5 KS. Dosta, mogu vam reći. Proanalazirao sam sve i shvatio da je ostalo čista mehanika. Stroj izgleda kao nov. Niti ne vidi se da je radio. Osim toga ni cijena mu nije bila previsoka. A još mi stane i na autoprikolicu. Sada ga imam već četiri dana. Pokosio sam s njim dosta. Na uređenim površinama je košnja s njim pravo uživanje, ali izlazi on na kraj i sa travom od metra visine iz koje se stroj niti ne vidi. Još sam pod dojmovima, ali mislim da je kupnja traktorčića bio odličan potez. Sada će vjerujem moji travnjaci biti najljepši u selu. Nema više visoke trave, a u selu sam makar na trenutak bio glavna faca. Ali svako čudo tri dana.

Dakle, još se jedan ponosni traktorist priključuje forumu. I da! Da ne zaboravim: kosim i u rikverc. Thanks Champ! Odspojio sam žice s prekidača kod mjenjača i tako unaprijedio manevarske sposobnosti traktorčića.
josip radnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 00:24   #76
imao svojedobno Murray-a, doduše ne traktorsku, već samohodnu kosilicu.

Platio je bio 3700kn 2002g, 5KS B&S motor. Motor naravno dobar, Briggsov je, ali kučište se počelo raspadati nakon 2 godine, a kosim na ravnom uređenom travnjku, bez kamena, bez uzvisina i padina. Prestrašno. Prvo je doslovce otpala prednja osovina, onda je pukla ručka na kojoj su komande za gas i poogon, pa je počelo hrđati, pa je pukla osovina na kojo se drži zadnji kotač. ukratko, sranje živo. Ko da sam u ratu s njom bio, a ne na travnjaku.

prošle godine nakon 5 godina korištenja, kupio sam novo MTD kučište i prebacio motor. Zasad sve OK

Ukratko taj Murray nije bozna šta, nadam se da ćeš imati više sreće.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 10:43   #77
josip radnik

i ja sam ti na selu pa su malo cudno gledali kaj ce mi takva igracka al kako si sam reko dosta je hodanja i navlacenja kosilica makar one bile samohodne kosnja je sad postala zabava
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 13:36   #78
Tek kad sam uzeo traktorić, i meni se je košnja iz tlake pretvorila u zabavu
Ne mogu vjerovati da sad već jedva čekam da trava naraste da ga mogu malo provozati... Četvrtak ako ne bude kiše
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 14:39   #79
Quote:
laci kaže: Pogledaj post
.... jedva čekam da trava naraste da ga mogu malo provozati... Četvrtak ako ne bude kiše
E pa čekat ćeš još malo jer je u četvrtak Blagdan Tijelova, jednog od četiriju zapovijedanih blagdana Katoličke crkve.
Ja se već 15 dana zajebavam s tim blagdanima - u nedjelju je bio Presveto Trojstvo, prošlu Duhovi ... nikak na zelenu granu, ili bolje reći travu.
Krenem ja vuć kosilicu van, a kad ono (punica) - kaj si ti lud! pa kaj ne znaš da je danas taj i taj blagdan. Ukratko ja na to poludim, ali ne valja s babama previše posla imati.

By the way, koliko vi svi ovdje prisutni vodite računa o tome? Ja recimo ipak izađem van i oslušnem malo i ak je u selu mir i tišina ipak popustim i odustanem.
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 14:47   #80
Quote:
dizzy_boy kaže: Pogledaj post
By the way, koliko vi svi ovdje prisutni vodite računa o tome? Ja recimo ipak izađem van i oslušnem malo i ak je u selu mir i tišina ipak popustim i odustanem.
Jučer je bilo Sv. Trojstvo, što je u mojem mjestu oduvijek proštenje, tj. taj blagan posebno se slavi kod nas. Okupila se tom prilikom poveća grupa naših gostiju, i nakon ručka, pijače i ugodnog čavrljanja, neki su izrazili želju da vide moj traktorić.

Čim sam ga izvezao na dvorište, pala je i želja da se gosti (žene posebno) malo za probu provozaju na njemu. Pošto iza dvorišta imam manju šumu (koja sada izgleda kao park), vozale su se tako žene na traktoriću, na blagdan Sv. Trojstva..

To im je bilo zanimljivije nego novi Pasati i Toyote..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.