Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2007., 18:52   #1
Kapsule za lice

skroz sam poludila za tim...
evo bas sam sad dosla iz dm-a i samo sam isla po baleine kapsulice(provjereno odlicne) i alverde od ruze za probu..
ja se davim u tome...i bas sam se navukla..totalno mi je koza zivnula od njih..samo sto nemam pojma osim ovih u dm-u da li tko jos to ima?
i kakva su vasa iskustva?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 19:06   #2
ja sam probala alverde za suhu kozu i malo su mi premasne. valjda ipak nemam tak dehidriranu kozu. a te baleine, kakve sve postoje? jesi probala koje do sad? tell me more
__________________
FIONA
...mais l'important, c'est pas la chute... c'est l'atterrissage...
Cigarette Smoker Fiona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 19:09   #3
evo posto su mi u rukama da napisem sastav ako ce koga zanimati :

balea-koncentrat za hidrataciju za svaki tip koze,sa ekstraktom algi,uljem avokada i vitaminima
cyclopentasiloxane,isopropyl myristate,zinc stearate,diethylhexyl succinate,caprylic/capric triglyceride,ceteareth-20,dimethiconol,parfum,algae,olea europaea,tocopheryl acetate,retinyl palmitate,arachis hypogaea oil,tocopherol,persea gratissima.glycine soja,beta-carotene

alverde-uljne kapsule od divlje ruze,za suhu kozu.sa uljem ruze,badema i esencijalnim masnim kiselinama
rosa canina fruit oil,prunus amygdalus dulcis,simmondsia chinensis oil,prunus persica kernel oil,oenothera biennis oil,tocopherol,ascorbyl palmitate,limonene*,citronellol*,linalool*,geranio l*,benzyl benzoate*,coumarin
*parfem dobiven iz prirodnih ulja

(e sad nemam pojma sta je ovo-nalazi se ispod popisa sastojaka:
bestandtieile:hagebuttenkernol,mandelol,jojobaol,p firischkernol,nachtkerzenol,vit.E,vit-C-palmitat,mischung anterischer ole...)
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 19:37   #4
Quote:
CigaretteSmokerFiona kaže: Pogledaj post
ja sam probala alverde za suhu kozu i malo su mi premasne. valjda ipak nemam tak dehidriranu kozu. a te baleine, kakve sve postoje? jesi probala koje do sad? tell me more
ajoj!i ja sad kad sam prepisivala sastav vidim da je alverde strasno uljat..
a uzela za probu,pa cu vidjet..
inace imam normalnu kozu-malo mozda po zimi susa i u pms-u mjesovita ...
te baleine su famozne..zute kapsulice i taj osjecaj..ja sam ovisnik..nakon 1 kure koja mi je zavrsila u subotu samo sam cekala pon.da kupim novu turu
ne znam..em mi fino mirise,em mi ih je gust mazat(kao melem su konzistencije,ali na kozi se nekako kao rastope,pa se fino rasporede i razliju),em mi je koza sva nekako fina nakon toga..
ja sam jednostavno predusevljena..
zapravo tu sam zapazila prvo preporuke za baleine kapsulice za oci u plavozelenkastim bombicama...probala i super su mi sjele iako se bs na ocima nije kuzilo nesto..ali onda probala za lice-i bas mi se kuzi da mi je koza nekako zdravija,sretnija..
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 19:52   #5
ajme lianne pa ti se skroz navukla na te kapsulice!!! a sve krenulo od onih mojih za oko očiju, ha?!

meni se isto najviše sviđa ta njihova tekstura - baš je fešta kad ih krenem nanositi - imam cijeli ritual... a koža mi je nakon njih

aaaah... a teško se meni navući na na neki novi kozmetički proizvod...
__________________
*.*.* Let's go to sleep in Paris, wake up in Tokyo... *.*.*
anything but angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 20:55   #6
Ja sam probala one alverde s algama. Malo smrde po ribi, al su inače ok.
littlefoot78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 21:01   #7
Meni su od alverdeovih iskočili prištevi.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 21:05   #8
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
balea-koncentrat za hidrataciju za svaki tip koze,sa ekstraktom algi,uljem avokada i vitaminima
cyclopentasiloxane,isopropyl myristate,zinc stearate,diethylhexyl succinate,caprylic/capric triglyceride,ceteareth-20,dimethiconol,parfum,algae,olea europaea,tocopheryl acetate,retinyl palmitate,arachis hypogaea oil,tocopherol,persea gratissima.glycine soja,beta-carotene
Sadrzi silikone za bolju razmazivost (nisu stetni), emolliente (ne znam kako se emollient kaze na hrvatskom), zgusnjivace, alge (nije navedeno koje alge i to im zamjeram jer neke alge mogu iritirati kozu, a neke druge su super i korisne), antioksidanse: vitamin A (u tom obliku bas i ne pomaze protiv bora jer se ne razgradi dovoljno na kozi na retinoicnu kiselinu koja je skin communicating ingredient), beta karoten i vitamin E, te maslinovo, kikirikijevo, avokadovo i sojino ulje, za njih bolje znaju Lela i Merlina cemu sluze i za koji tip koze su korisna (ja samo znam da jesu korisna). Naravno, tu je i parfem koji moze iritirati kozu. Nema konzervansa. Moglo bi biti komedogeno, kome koza reagira na takve proizvode nek jos pogleda na zerozitsu.
Quote:
alverde-uljne kapsule od divlje ruze,za suhu kozu.sa uljem ruze,badema i esencijalnim masnim kiselinama
rosa canina fruit oil,prunus amygdalus dulcis,simmondsia chinensis oil,prunus persica kernel oil,oenothera biennis oil,tocopherol,ascorbyl palmitate,limonene*,citronellol*,linalool*,geranio l*,benzyl benzoate*,coumarin
*parfem dobiven iz prirodnih ulja
U tom proizvodu se nalazi ulje nocurka koji sadrzi omega 6 masnu kiselinu GLA. Ulje nocurka djeluje protuupalno, prema nekim izvorima pomaze zarastanju rana i protiv ekcema. Dalje slijede ulja koja su emollienti, neka sadrze antioksidanse: ulje ploda divlje ruze, bademovo, jojobino ulje, ulje kostica breskve (zanimljivo, breskve, a ne marelice), vitamini C i E te sastojci iz etericnih ulja za miris koja mogu iritirati kozu kao i drugi parfemi. Cini mi se manje komedogeno nego Balea.

Quote:
(e sad nemam pojma sta je ovo-nalazi se ispod popisa sastojaka:
bestandtieile:hagebuttenkernol,mandelol,jojobaol,p firischkernol,nachtkerzenol,vit.E,vit-C-palmitat,mischung anterischer ole...)
To je sastav na njemackom (gore je sastav po INCI).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 21:06   #9
A jooooj! To je vrlo individualna stvar, zato nekak i ne volim davat savjete te vrste. Ja sam osobno nakon 5 ampula vidjela poboljšanje, al mi miris baš nije ugodan za moj osjetljiv nosić pa ne znam dal ću ih opet kupit.
littlefoot78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 21:06   #10
Vec sam nahvalila Alverde hidratantne i regenerativne ampule, i Baleine za oko ociju su mi dobre. Davno davno sam probala Afroditine za masnu kozu - nis koristi. Povremeno koristim i serume.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 23:33   #11
fala lianne za sastave i pat za analizu.
__________________
FIONA
...mais l'important, c'est pas la chute... c'est l'atterrissage...
Cigarette Smoker Fiona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 23:37   #12
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
To je sastav na njemackom (gore je sastav po INCI).
ma ti si glavni strucnjak tu na kozmetici..opet si sve znala i razjasnila
a ti njemci su smijesni..uvijek neka njihova pravila
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 23:41   #13
Quote:
anything_but_angel kaže: Pogledaj post
ajme lianne pa ti se skroz navukla na te kapsulice!!! a sve krenulo od onih mojih za oko očiju, ha?!
ja?
navukla?
ma neee... nikada...

__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 23:52   #14
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
ma ti si glavni strucnjak tu na kozmetici..opet si sve znala i razjasnila
Nisam sve znala, dosta toga sam morala proguglati. Najvise me frustriraju razliciti nazivi za isti sastojak.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 23:52   #15
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Vec sam nahvalila Alverde hidratantne i regenerativne ampule, i Baleine za oko ociju su mi dobre. Davno davno sam probala Afroditine za masnu kozu - nis koristi. Povremeno koristim i serume.
jel misliš na alverde one s algama, za kakvu su te kožu? ja imam tipičnu mješovitu kožu, tako da one alverde s ružom nisu za mene. mislila sam probati te druge
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 23:57   #16
S algama su hidratantne, a regenerativne su (mislim) s ginsengom i nevenom. Ne sjecam se tocno sto sadrze, zadnji put sam ih koristila prije vise od godinu dana. Pretpostavljam da su hidratantne za bilo koji tip koze kojem fali vlaznosti, a regenerativne za stariju kozu protiv bora, ali meni su pasale jos kad sam imala 21 godinu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 00:53   #17
ok, hvala na info, ja sad imam 21, pa ću probati obadvije. to su ionako prirodni sastojci pretpostavljam, ništa baš za peglanje bora
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 10:23   #18
meni su isto fenomenalne baleine!!! imam izrazito suhu kožu i nakon te kapsule koža je fenomenalna. alverdine mi smrde i to mi se ne sviđa pa ih ne želim koristiti!!!
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 10:25   #19
meni su isto fenomenalne baleine!!! imam izrazito suhu kožu i nakon te kapsule koža je fenomenalna. alverdine mi smrde i to mi se ne sviđa pa ih ne želim koristiti!!!
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 17:58   #20
izvjestaj od alverde kapsulica..
sinoc probala...dojam malo podjeljen..koza je famozna drugo jutro i mogu rec da je meka,njezna,onako dobije boju-vidi se da uziva
no negativno je sto je to bas totalno ulje-masno je kad se nanosi i onda se jedno sat vremena upija do potpunosti...tu mi je recimo balea bila bolja-upije se instantno..
no sljedeca stvar je sto je to ulje puno lakse razmazivo,pa bi se jedna kapsulica cak mogla koristiti i za 2x ako se ne nanosi na vrat i dekolte..sad kako tko koristi,ali solidno povuce za 2 mazanja samo lica..
nikako ne bi proporucila za masniju kozu,jer sam skuzila bas da na dijelovima di je moja malo mjesovita-sporije se upija i bas je onako sve uljasto,pa bas imas dojam da si jos vise masan,pristav..
ali suhoj kozi je to super i evo normalna ce se snac..ostale problematicnije mislim da ne bi bas dobro prosle..
sve u svemu prvi dojam pozitivan,ali baleine vode u gustanju prilikom mazanja..
sad cu jos sacekati koji dan da vidim koje su bolje bas po ucinku sto je puno bitnije
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.