Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2011., 14:21   #1441
hajat hvala draga, vidi se po izboru scena da su iste i mene dirnule, ali sada slijede one meni najdraze hahahha



















__________________
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost … ali za svemir baš nisam potpuno siguran (A.E.)
vesna12345 is offline  
Old 27.04.2011., 14:28   #1442














na ovo sam





Kraj za danas

Inace, ako bilo tko ima neku sugestiju vezano za scene koje zeli vidjeti, samo neka kaze. Ja za sada stavljam one koje su meni bile najupecatljivije. Hvala
__________________
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost … ali za svemir baš nisam potpuno siguran (A.E.)
vesna12345 is offline  
Old 27.04.2011., 14:34   #1443
vesna, odlične fotke! ja volim akciju ... zadnje fotke
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 27.04.2011., 14:45   #1444
Mina tesekular, i ja volim akciju cok, cok. Savas mi je drag kada je onako sav pekmezast sa yas ali mi je jos puno drazi kada je ovako opasno hladan, onda mi je , u ovom razgovoru sa Borom mi je bio Car

Uh, jedva cekam vecerasnju epizodu, tu ce biti cok lijepih slika
__________________
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost … ali za svemir baš nisam potpuno siguran (A.E.)
vesna12345 is offline  
Old 27.04.2011., 14:48   #1445
Quote:
vesna12345 kaže: Pogledaj post
Mina tesekular, i ja volim akciju cok, cok. Savas mi je drag kada je onako sav pekmezast sa yas ali mi je jos puno drazi kada je ovako opasno hladan, onda mi je , u ovom razgovoru sa Borom mi je bio Car

Uh, jedva cekam vecerasnju epizodu, tu ce biti cok lijepih slika
na žalost je 90% vremena pekmezast ... što me pomalo nervira, ali nadam se smanjenju ovog postotka.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 27.04.2011., 15:24   #1446
savas priznaje da je oženjen??

Quote:
Isolta kaže: Pogledaj post
Jupiiiiiiii Marianci, prestigla si me Drago mi je da se moj diverzantski plan ostvario.. Rekla sam Mariani da moze staviti sazetak, samo se treba dogovoriti tko ce staviti da ne bi bilo belaja

Mene evo uhvatila glupa viroza, temperatura me drzi pa nisam danas bila aktivna

Ja sam stigla do 27 epizode, a od novijih sam gledala od 40 do 45..pa ako koga sta zanima. Jucer sam bas gledala scenu u kojoj on govori Yasemin da je ozenjen, sve sto cu reci, Murate
Bog,
u kojoj epizodi Savas priznaje Yasemine da je oženjen??please
freetree is offline  
Old 27.04.2011., 15:26   #1447
Quote:
vesna12345 kaže: Pogledaj post














na ovo sam





Kraj za danas

Inace, ako bilo tko ima neku sugestiju vezano za scene koje zeli vidjeti, samo neka kaze. Ja za sada stavljam one koje su meni bile najupecatljivije. Hvala
bog, molim te ove scene gdje Savas priznaje da je oženjen..napokon
freetree is offline  
Old 27.04.2011., 15:30   #1448
ono s borom mi je bilo bas cool
kako ga je procitao ko bukvicu
savas duhovno otvoren čita misli ljudi
jos ce od njega napraviti i gurua
aahahahhah
savas ne treba firmu
on treba ici po svijetu i davati predavanja
na tome bi toliko zaradio da bi imao love za pet asireta
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)

Zadnje uređivanje hajat : 27.04.2011. at 15:49.
hajat is offline  
Old 27.04.2011., 15:40   #1449
freetree molim te da pod hitno obrises iz svog posta kopiju slika jer bi te modovi mogli banirati, nije dozvoljeno quotanje slika , ovo je dobronamjeran savjet

Zeljenu sliku cu obavezno postaviti, ali sada bi ona bila spojler, mogu ti jedino to uslikati i probat poslat na PP, ako zelis, s tim da nece biti prijevoda, nego sa orig. snimke. Tamam????

hajat nije bila losa ni spika sa starim Moranom , ha, nisam ti ja zet
__________________
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost … ali za svemir baš nisam potpuno siguran (A.E.)
vesna12345 is offline  
Old 27.04.2011., 16:04   #1450
Evo, idem probat postaviti samo link od slika koje su spojler, nemam pojma dal cu uspjeti

Spojler
Savas priznaje za je ozenjen ep. 26

http://i54.tinypic.com/20gxlh.jpg

http://i54.tinypic.com/vrx0tz.jpg

http://i52.tinypic.com/qs88ly.jpg

http://i52.tinypic.com/1zno2eg.jpg

http://i52.tinypic.com/2mwhzk0.jpg

Hura, uspjela sam
__________________
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost … ali za svemir baš nisam potpuno siguran (A.E.)

Zadnje uređivanje vesna12345 : 27.04.2011. at 16:16.
vesna12345 is offline  
Old 27.04.2011., 16:20   #1451
bolum 14

evo prijatelja u posjeti, koja milina. ti ljudi se nisu pojavili godinu dana, a sad su tu svako drugo veče. traže kuću, da su bliže zetonji. hijao, a zetonja jedva dočekao, slatko se ispričao, ugostio i izgostio. jedva dočekao da sutra ujutro odmagle via van. dok savaš u sobi razmišlja zašto yas odbija sex, čiček razmišlja kako bi do istog došlo. nosi klopu, ništa, sutradan u bašti razgovara sa mužićem, ništa. preporučujem joj da piše žuži jelinek, ženi sa velikim životnim iskustvom i 55 muževa, ako joj ona ne pomogne tu spasa nema.

nedjelja protiče u veseloj baldar-family atmosferi, služavke roštiljaju, savaš je yas stavio na ignore, mustafica bi se vozao bez vozačke i sastao sa gelipterskim legama pa skoro zaradio zidarsku od šišmiša, pala razmišlja kako da objasni sestriću da ga je prevario. u bodrumu manje veselo, leyla uganula nogu, traži se služavka, yas se pita zašto je na ignore, a anne je savjetuje – no sex prije braka. jesam li štogod propustila ili je yas djevica? znam da ima onih operacija „rikonstrakšn“, da nisam propustil tu epizodu? nema veze, ipak oni izgladiše situaciju.

nakon što su se fino napapali domaće sudžukice, eto ti svojte moranove koja opet unosi nemir u baldarland, oni bi ipak kupili kućicu ono „nek se nađe“ kad dođu u istanbul, savaš vrišti po kući da to ne dolazi u obzir i da se hoće razvesti, a šišmiš pokušava smiriti situaciju. eh, u ovoj sceni mi je šišmiš bio čok dobar, je navodi dobre argumente. mislim, ne znam kako je savaš mislio to sve izvesti, ispao je totalno naivan, po meni je još i dobro prošao oko narko biznisa. moglo je biti metak u čelo, pa nek mustafica preuzme, taj ne bi imao skrupula. žena mu lijepo kaže kako stvari stoje oko čiček, ona je zarobljena kako god okreneš. je li to ta tvoja pravda? uuuu, ala mu spustila na finjaka. baš volim, malo nešto da se dešava, a ne samo pekmezasti scenario i recitacije poezije. bljak.

idemo dalje, pala želi razgovarat i upada u vijećnicu, savaš šiba van, nije raspoložen, pa pričaju šišmiš i pala. ona se protivi tome da pala sve ispriča savašu, ali gokhan je već otišao moranovima, u majko koja zapetljancija. tek, zove abla fidan, sina uhapsili u nekom diskaću, ajmo pala, pakuj kofere i via van!

sevgi i bora se jadaju džemu o prošlim danima, bora glumi zaljubljenog tetrijeba pred nazan, ona jadna cvjeta sve u 16, na kraju u krevetu završe bora i sevgi. taman kad sam mislila, evo akcije evo intrige, a ono evo pekmez situacije! savaš i yas na kauču, ona u onim ugg boots (barem ih ne nosi vani, barem nešto), on se zaklinje da će čekati sex i 10 godina ako treba (čekala sam da u pozadini krenu violine sa patetičnom mjuzom, ali ništa, barem jedan citat bi mogao pasti ... ajmo, ne budite škrti sad), yas mu predlaže da obučeni u putnoj ratnoj spremi spavaju u istom krevetu. e tu savašu maaaallllkkkkiiicceee dođe prpa, jerbo neće moć obuzdat malog savaša, odbije, pa bjež kuć.

ujutro svi čili i veseli, bora saznao da su mu špekulacije na burzi propale, XL fimra isto u klincu, kuštrava priopći sevgi da oranžina simulira cancer, ali najveseliji je mustafa jer mu prvi radni dan u sudžuk fabrici. lijepo on izabrao office, zamišlja sebe kao malog direktora, kad savaš ga šalje u skladište! mustafica se kao buni, ne bi on, a savaš veli „ako te jednom opalim, ima da te zalijepim za zid“, a mustafica brže oblači radnu obleku. hijao, barem da je više takvih scena! na jednom od mnogobrojnih brančova, lančova i inih pauza od posla (hahaha), yas se javi na savašev mob, čiček joj kaže da ahmet moran kupuje kuću, savaš zabrinut, nešto slaže a yas bi se borila protiv tradicije da spasi čiček. čok guzel. bore se i nazan i čiček protiv tradicije pa uveče kradu auto i vozaju se pored borine kuće. šišmiš skonta tko je savaševa draga, on ispali na živce, uleti kod čiček da joj nešto važno kaže (šta bi to mogli biti?), kad ono ratatatatata. netko puca!
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 27.04.2011., 18:04   #1452
Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
evo prekidam ljubavi
inace sinoc onaj dialog cicek i savas me je tako dirnuo nenormalno
pa stvarno prejako

isi
spojlercuj sad zbog trudnoce uh hajde vise nek to porodi brate hocu jos malo scena jer ono kad joj je poceo skidat haljinu ja se pripremila evo sace bit i cvrc milojka nis od toga
boldano i mene, da ne spominjem suze u oćima
grozno je kad ćovjek nema nikoga

i ja volim savaša u akciji
mal1f2 is offline  
Old 27.04.2011., 18:23   #1453
freetree, uradi EDIT posta dok još možeš i makni ispred svake fotke ono [IMG], kvotanje slika je zabranjeno! dobit ćeš ban od moda!
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 27.04.2011., 18:37   #1454
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
tešekkurler dženem. iako mi serija nije toliko inspirirajuća, nešto se da izvuć .. neki komik element ...

evet

šteta što nas nema više, mada sam ja i ranije pisala zašto mislim da nema posebne rasprave. jednostavno, nema toliko likova koji izazivaju dileme, kontradikcije ili neke fertutme. nema polarizirajućih likova. manje više se zna tko-što-kako-zašto. najintrigantniji je šišmiš, ali i tu cca. možeš naslutit u kom smjeru ide ponašanje. kad se sjetim rasprava oko glavnih likova na drugim temama, majko mila, pravi mali ratovi. ovdje nema previše talasanja ... the scena, šta da ti kažem ... boldano - ako neko zna di se proizvode takvi, neka mi javi. no bojim se da je ta produkcija closed.

:::::::::::::::

kad nakon ljubavne izjave čujem rečenicu "ali ja sam tvoj dobar drug" meni se iskreno povraća ... bolje da joj zavalio šamarčinu nego što je izrekao takvu budalaštinu. hijao majko mila, koja svjetska nebuloza od rečenice!!! daj savaše saberi se čovječe dragi, ko fol neki bjelosvjetski faker, pa onda ajmo bit drugari. samo je falilo da zapjeva ringe-ringe-raja-došo-čika-paja. sinoć nisam gledala zbog zumbe, kasnim 2 epke .. grrr ... ali sam se morala nadovezat na tu rečenicu. baaaaa ...
mislim da je tu ipak trebao upotrijebiti malo više mašte
i kad joj kaže
"Ako jednog dana nekoga zavoliš, učinit ću sve što je u mojoj moći da budete skupa."
iz ovog bi se moglo reć da riješenja nema još za par godina, za nju
ti ćekaj i gledaj moju sreću a ja ću biti uvjek uz tebe kad ti je teško (a teško joj je stalno jer ga nema za sebe)
mal1f2 is offline  
Old 27.04.2011., 18:45   #1455
dobro a sta joj je trebao drugo reci ne kontam
fino ju je podrzao
da je neki jozo mafijozo
napravio bi joj djete i jos bi s jasemin imao copor djece
kao moj rodjak
ima u kuci zenu i jos pored nje dvije
i sa svakom djecu
ova prva s kojom oficialno zivi ni ne zna za ove druge
eto to je valjda trebao napraviti savas
stvarno neznam
savas je barem ispao kavaljer i fino je curi rekao da ce sve raditi sto je u njegovoj moci da i njoj napravi kakvu takvu buducnost.i pokazao joj je da ni njemu nije svejedno sto ona pati.
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Old 27.04.2011., 18:46   #1456
Ovo je serija u kojoj su mi pokazane najsavršenije i najljepše emocije.
U ovoj seriji je savršeno i zanimljivo pokazan spoj patrijarhalnog i emancipiranog društva kroz prizmu mačo muškarca.
Na jedan sasvim neobičan način pokazano je kako se dvoje mladih bori za ljubav jedno za drugo .. Kroz ovu seriju sam doživjela stvari koje uopće ne bi očekivala, Savaš je lijepo pokazao i dokazao da se ne smijemo bojati pokazati emocije..
Paralelno tome, pokazano je kako se čovjek (Savaš) bori sa ruralnom sredinom i obiteljskim običajima, jer ne smijemo zaboraviti da u Turskoj, posebno u ruralnim sredinama, postoji i dalje običaji "ubistva iz časti", gdje članovi porodice ubijaju svoje najmilije (obično žene) …
MuratYildrim = Savas Baldar je jedan zgodan, pametan, mlad, moderan muškarac koji pokušava posložiti tradicionalnu obitelj, unijet u nju dozu suvremenoga. Savaš mora biti stalno oprezan i prepoznati reakcije svojih neprijatelja…pokazao je kako se žestoko bori i opire sa patrijarhalnim obitelji posebno sa svojom aginicom-majkom
Moram priznati (možda sam pristrana) ali lik Savaša najviše mi se dojmio iako su i ostali likovi solidno odigrali svoje uloge, neki bolje a neki prosječno ali Murat Yıldırım mi se savršeno uklopio u lik koji igra ..
Volim onaj njegov beduinski pogled i onaj muževan i autoritativan stav ..(ja bi isto htjela bit žena Age-Savaša) Što me posebno veseli način na koji je pokazana ljubav između Savaša i Yasemin. Njihova ljubav mi je tako lijepo dočarana, nije silovna, nije dosadne, ne muči nas, ne iritira nas ni jednog trenutka...sve pohvala za pokazane emocije kroz lik koji glumi… stano se vidi koliko je Savaš nježan prema svojoj ljubavi Yasemin … Savaš je pokazao, kad se covjek zaljubi i voli “za njega prepreke ne postoje”! Savaš nije opterecen što drugi misle , jer je dovoljno izgrađen i dovoljno ima srca i karaktera da ne živi "zbog drugih", pokazao je kako su muškarci ljudska bića kao i žene i da imaju pravo pokazivati emocije…

Nurgül Yesilçay = Yasemin mi je prelijepa mlada moderna djevojka-žena koja iskazuje emocije kroz oči i izraz lica, koja nije iritantna. Ona je sretna mlada žena sa kojom se poigrala sudbina zvana Mehmet ali pravu ljubav tek upoznaje preko Savaša… Yasemin ima posebnu ljepotu , drugačiju od pokazanih do sada, još kad se tome pridoda i njen styling koji iziskuje sve pohvale…preslatka je prezgodna je, sa svim onim Burberry-Torbicama i balonerima, Gucci cipelama i torbice i Louboutin cipelicama i sve one prekrasne haljinice …sviđa mi se i njen casual-stil oblačenja … bez prijekorno su sve ukomponirali tim spnzora, stilista, scenarista, redatelja, snimatelja i ambijenta…
Yasemin se jednstavno mora voljeti...
Sve pohvale za styling Savaša i Yasemin .....znam da je sve stvar sponzora ali se vidi da imaju dobre sponzore…

Feride Çetin=Çiçek Baldar Lik Čiček je „emocionalno slomljena-ranjena“ njen lik nosi posljedice iz djetinjstva tj beskrupuloznog, pohlepnog, bolesnog oca… čovjek koji drži do časti i nekih plemenskih pravila žrtvujući i vlastito djete….(taj lik mi je ogavan) Čičeku je Savaš jedina svijetla točka kroz život i naravno ja ju jako žalim jer je i sama shvatila njegovu (S) unutarnju ljepotu i zaljubila se, što je za očekivati (svaka bi od nas). Ali je dovoljno pametna da zna da on ima ljubav svog života (Y) …i čiček emotivno pati…bori se između tradicije-emocija-ljubavi-razuma. Volim tu njenu borbu što ne podliježe klišeju.

Gökçe Yanardag = Nazan je jedna mlada žena koja je ogorčena na život a velikim djelom njene ogorčenosti pridonijela je tradicionalna obitelj koja joj nije dala da se realizira kao osoba. Nazad je njena obitelj ograničila u svakom pogledu, uništili su joj samopouzdanje …ali tu je opet njen brat Savaš koji joj pokušava vratiti sve uništeno i izgubljeno… ali njen lik je tragičan lik koja u cijeloj toj svojoj kompleksnoj situaciju upoznaje hoštoplera Boru …

Tomris Incer =Sahnur Baldar po meni ona je često kontradiktorna. Njen lik je sudbonosan, jer grijeh i smrt kroz obitelj s posljedicama trpljenja prouzročuje nesreću za nju i sve njene potomke. Njen lik je ranjen neznanjem, zlom, slabošću, pohlepom a isto tako dobrotom i milošću… U moralnoj domeni, na moralnom polju je isto tako. Slobodna je zloupotrijebi poziciju i da se oda opačini. Ne razmišljajući da će ju poslije stići kazna i koje su sveposljedice. Njena obitelj morati snositi te posljedice ranije ili kasnije. Njeni postupci nanose štetu i njegovim potomcima, koji će biti nevine žrtve.
Želi vladati iz sjene, želi upravljati cijelom obitelji a isto tako želi u prvi plan staviti svoga najstarijeg sina Savaša i manipulirati sa njim. Savaš joj se odupire i ne dozvoljava da sa njim upravlja i vlada… tada Sahnur u tom svom razočarenju često čini pogreške koje često imaju negativnu konotaciju unutra i izvan obitelji…stalno je u sukobu unutar cijele obitelji htjela bih držat konce u svojim rukama ali joj situacija stalno izmiče kontroli. Ali na sve njene negativne postupke istom mjerom ima i pozitive i ona je lik koji se ne mrzi ona je jednostavno intrigantan i zanimljiv lik . njen lik razumijem s prizme da se nađem na njenom mjestu, odgoju i tradiciji i ne osuđujem ga …možete mi zamjeriti ali njen like ne osuđujem ju jer su njene vrijednosti drugačije posložene i njena percepcija života i pogleda na život je drugačija… po meni njena uloga je vodeća kroz seriju…. Serija bez nje ne bi imala smisla…
Svi ostali likovi kroz seriju su dobri ali su meni osobno drugom planu…

Serija AvC, općenito o seriji, po meni je serije koja me odmara, probuđuje u meni najljepše emocije…lijepo je u seriji pokazano cjelokupno klasno društvo u Turskoj sa prekrasno pokazanim ruralnim i urbanim dijelovima Turske. Njihovim navikama, tradiciji, općenito mentalitetu…
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 27.04.2011. at 19:00.
teuta.luburic is offline  
Old 27.04.2011., 19:02   #1457
Quote:
mal1f2 kaže: Pogledaj post
mislim da je tu ipak trebao upotrijebiti malo više mašte
i kad joj kaže
"Ako jednog dana nekoga zavoliš, učinit ću sve što je u mojoj moći da budete skupa."
iz ovog bi se moglo reć da riješenja nema još za par godina, za nju
ti ćekaj i gledaj moju sreću a ja ću biti uvjek uz tebe kad ti je teško (a teško joj je stalno jer ga nema za sebe)
a što bi joj mogao reći??? hajde neka mi netko kaže, jer ja iskreno ne znam što bi joj mogao drugo reći, a da ona ne cmizdri po običaju nakon toga....mogao je biti grub i reći "ja tebe ne volim", i gotovo. U ovoj situaciji on je prema njoj fer koliko može, nikada joj nije davao lažnu nadu, ni jednim postupkom, a to što je ona sebi umislila nešto druga je stvar.
Ona u ovom slučaju ispašta jer je žensko, on je aga, muško i ima veću slobodu, hrabrost, ali nije ni on moćan još uvijek, jer da jest davno bi on riješio neke stvari...on pomaže njoj (ovo sa školom), ali ona u ovom slučaju traži nešto što joj on ne može dati a to je da ju voli i da bude njen muž, a ona bi to sada više volila nego sve škole
I kad smo već kod akcije, i ja volim Savaša u akciji, ovo s Borom je bilo Savaš je jedan s Yasemin, a drugi kao aga i to će biti kroz čitavu seriju tako i zato mi je njegov lik tako dobar. Nije on neki naivni sapunjarski lik kojeg jer je dobar svi vuku za nos, ne on to ne dopušta nikome ni majci, ni Mustafi, bez obzira što ih voli ne popušta im...da li će biti takav prema Yas. vidjet ćemo ona još uvijek ništa nije uradila ( ovo oko propasti agencije što mu nije rekla brzo je zaboravio, čim je vidio da se ona brine, pa je uzeo stvar u svoje ruke)
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Old 27.04.2011., 19:10   #1458
spojler

@seeni ja sam dosad nabrojala 3 situacije kad je "digao" ton na Yasemin 1. kad je okljevala reći istinu o Omeru, 2. kad mu nije rekla da ju Mehmet maltretira i prijeti 3. jedan manji popizditis - kad je rekla da je išla kod Bore zbog onih fotki. Naravno, u to ne ubrajam njihove konkretne svađe gdje oboje žize i viču
sortiadictos is offline  
Old 27.04.2011., 19:27   #1459



__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Old 27.04.2011., 19:30   #1460
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
Ovo je serija u kojoj su mi pokazane najsavršenije i najljepše emocije.
U ovoj seriji je savršeno i zanimljivo pokazan spoj patrijarhalnog i emancipiranog društva kroz prizmu mačo muškarca.
Na jedan sasvim neobičan način pokazano je kako se dvoje mladih bori za ljubav jedno za drugo .. Kroz ovu seriju sam doživjela stvari koje uopće ne bi očekivala, Savaš je lijepo pokazao i dokazao da se ne smijemo bojati pokazati emocije..
Paralelno tome, pokazano je kako se čovjek (Savaš) bori sa ruralnom sredinom i obiteljskim običajima, jer ne smijemo zaboraviti da u Turskoj, posebno u ruralnim sredinama, postoji i dalje običaji "ubistva iz časti", gdje članovi porodice ubijaju svoje najmilije (obično žene) …
MuratYildrim = Savas Baldar je jedan zgodan, pametan, mlad, moderan muškarac koji pokušava posložiti tradicionalnu obitelj, unijet u nju dozu suvremenoga. Savaš mora biti stalno oprezan i prepoznati reakcije svojih neprijatelja…pokazao je kako se žestoko bori i opire sa patrijarhalnim obitelji posebno sa svojom aginicom-majkom
Moram priznati (možda sam pristrana) ali lik Savaša najviše mi se dojmio iako su i ostali likovi solidno odigrali svoje uloge, neki bolje a neki prosječno ali Murat Yıldırım mi se savršeno uklopio u lik koji igra ..
Volim onaj njegov beduinski pogled i onaj muževan i autoritativan stav ..(ja bi isto htjela bit žena Age-Savaša) Što me posebno veseli način na koji je pokazana ljubav između Savaša i Yasemin. Njihova ljubav mi je tako lijepo dočarana, nije silovna, nije dosadne, ne muči nas, ne iritira nas ni jednog trenutka...sve pohvala za pokazane emocije kroz lik koji glumi… stano se vidi koliko je Savaš nježan prema svojoj ljubavi Yasemin … Savaš je pokazao, kad se covjek zaljubi i voli “za njega prepreke ne postoje”! Savaš nije opterecen što drugi misle , jer je dovoljno izgrađen i dovoljno ima srca i karaktera da ne živi "zbog drugih", pokazao je kako su muškarci ljudska bića kao i žene i da imaju pravo pokazivati emocije…

Nurgül Yesilçay = Yasemin mi je prelijepa mlada moderna djevojka-žena koja iskazuje emocije kroz oči i izraz lica, koja nije iritantna. Ona je sretna mlada žena sa kojom se poigrala sudbina zvana Mehmet ali pravu ljubav tek upoznaje preko Savaša… Yasemin ima posebnu ljepotu , drugačiju od pokazanih do sada, još kad se tome pridoda i njen styling koji iziskuje sve pohvale…preslatka je prezgodna je, sa svim onim Burberry-Torbicama i balonerima, Gucci cipelama i torbice i Louboutin cipelicama i sve one prekrasne haljinice …sviđa mi se i njen casual-stil oblačenja … bez prijekorno su sve ukomponirali tim spnzora, stilista, scenarista, redatelja, snimatelja i ambijenta…
Yasemin se jednstavno mora voljeti...
Sve pohvale za styling Savaša i Yasemin .....znam da je sve stvar sponzora ali se vidi da imaju dobre sponzore…

Feride Çetin=Çiçek Baldar Lik Čiček je „emocionalno slomljena-ranjena“ njen lik nosi posljedice iz djetinjstva tj beskrupuloznog, pohlepnog, bolesnog oca… čovjek koji drži do časti i nekih plemenskih pravila žrtvujući i vlastito djete….(taj lik mi je ogavan) Čičeku je Savaš jedina svijetla točka kroz život i naravno ja ju jako žalim jer je i sama shvatila njegovu (S) unutarnju ljepotu i zaljubila se, što je za očekivati (svaka bi od nas). Ali je dovoljno pametna da zna da on ima ljubav svog života (Y) …i čiček emotivno pati…bori se između tradicije-emocija-ljubavi-razuma. Volim tu njenu borbu što ne podliježe klišeju.

Gökçe Yanardag = Nazan je jedna mlada žena koja je ogorčena na život a velikim djelom njene ogorčenosti pridonijela je tradicionalna obitelj koja joj nije dala da se realizira kao osoba. Nazad je njena obitelj ograničila u svakom pogledu, uništili su joj samopouzdanje …ali tu je opet njen brat Savaš koji joj pokušava vratiti sve uništeno i izgubljeno… ali njen lik je tragičan lik koja u cijeloj toj svojoj kompleksnoj situaciju upoznaje hoštoplera Boru …

Tomris Incer =Sahnur Baldar po meni ona je često kontradiktorna. Njen lik je sudbonosan, jer grijeh i smrt kroz obitelj s posljedicama trpljenja prouzročuje nesreću za nju i sve njene potomke. Njen lik je ranjen neznanjem, zlom, slabošću, pohlepom a isto tako dobrotom i milošću… U moralnoj domeni, na moralnom polju je isto tako. Slobodna je zloupotrijebi poziciju i da se oda opačini. Ne razmišljajući da će ju poslije stići kazna i koje su sveposljedice. Njena obitelj morati snositi te posljedice ranije ili kasnije. Njeni postupci nanose štetu i njegovim potomcima, koji će biti nevine žrtve.
Želi vladati iz sjene, želi upravljati cijelom obitelji a isto tako želi u prvi plan staviti svoga najstarijeg sina Savaša i manipulirati sa njim. Savaš joj se odupire i ne dozvoljava da sa njim upravlja i vlada… tada Sahnur u tom svom razočarenju često čini pogreške koje često imaju negativnu konotaciju unutra i izvan obitelji…stalno je u sukobu unutar cijele obitelji htjela bih držat konce u svojim rukama ali joj situacija stalno izmiče kontroli. Ali na sve njene negativne postupke istom mjerom ima i pozitive i ona je lik koji se ne mrzi ona je jednostavno intrigantan i zanimljiv lik . njen lik razumijem s prizme da se nađem na njenom mjestu, odgoju i tradiciji i ne osuđujem ga …možete mi zamjeriti ali njen like ne osuđujem ju jer su njene vrijednosti drugačije posložene i njena percepcija života i pogleda na život je drugačija… po meni njena uloga je vodeća kroz seriju…. Serija bez nje ne bi imala smisla…
Svi ostali likovi kroz seriju su dobri ali su meni osobno drugom planu…

Serija AvC, općenito o seriji, po meni je serije koja me odmara, probuđuje u meni najljepše emocije…lijepo je u seriji pokazano cjelokupno klasno društvo u Turskoj sa prekrasno pokazanim ruralnim i urbanim dijelovima Turske. Njihovim navikama, tradiciji, općenito mentalitetu…
Odlično, slažem se s anailzom S i Y i njihove veze, koja je prva "zdrava" veza koju sam gledala u serijama...mislim da će to i ove cure koje gledaju na ftv to kasnije shvatiti...što se tiče Čiček, što da kažem a da ne bude spojler nekada mi je hrabra, a nekada me tako nervira, ne volim takve likove, ona je naivna i svatko je okreće kako hoće, Šahnur, Nazan pa i sami Savaš. Nazan, e njene scene, što na tv-u što na yt preskačem zbog Bore...ona je žena koja je tek sad osjetila slobodu za koju nije znala ni da postoji, ali na žalost naletjela je na "zavodnika" Boru mogu nekako razumjeti zašto je N nasjela na njegovu priču, nema iskustva, ali to se isto dešava i sa Sevgi, koja ga poznaje, koju je jednom zeznuo ali koja opet popušta....i sama Y je bila nasjela na njegovu priču, u želji da pronađe oca svom djetetu, sva sreća to je kratko trajalo...i nekako dolazim do zaključka da je Bora veći frajer od Savaša
E slažem se da serija odmara prije svega Y, S i O, ali mada je bilo par napetih epizoda koje nisu odmarale nego su bile čok napete
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.