Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2006., 11:19   #21
Quote:
Bagy kaže:
Htio bih prenamjeniti prostor u kojem je nekoć bila kuhinja u sobu, sto bi znacilo ukloniti plocice i staviti parket. Treba li za to nova glazura?
najvjerojatnije, jer kad razbiješ pločice teško da ćeš naći ispod ravnu podlogu za parket, da ne govorimo o potrebnom čišćenju podloge od ostataka ljepila, a moguće je da su i pločice lijepljene na cementni mort. računaj da da, ako te nešto ugodno iznenadi, super
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 09:35   #22
Quote:
darkNess(ie) kaže:
hehe a koji je to i dal valja šta?
koliko sam ja vidio svi proizvođači lakova za parkete imaju i lakove na bazi vode....brže se suše i ne smrde. jedino kažu majstori da bi trebalo jedan sloj više laka staviti da bi dobio sjaj kao sa PU lakovima.

pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 12:04   #23
iskreno ti preporučujem da izdržiš par dana miris jer lak na bazi vode dovoljno ti govori i ime a i što se tiče drugih lakova preporučam samo cromoden a ne neke kao to su isti kao kromoden ali upola jeftiniji
 
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 13:27   #24
Hmmm sjećam se da sam negdje , kao dijete , vidio kako se na brzake suše zidovi i glazure valjda. Radilo se o loženju drvenog uglja u nekim "buradima" načinjenih od malo jačeg čelilnog profila kako ne bi izgoreli. Temperatura u prostoriji je bila neizdrživa Eee sad , je li to fušeraj ili stvrano pomaže u situaciji kada ti dođe voda pod grlo tko će znati?
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 13:29   #25
Quote:
zed_alive kaže:
jesu li to odvlaživači zraka? ili nešto drugo?
ako se ne varam jesu
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 17:47   #26
Quote:
darkNess(ie) kaže:
ahoj people......meni je soba niža od predsoblja...i sad bi mi to htjeli izravnati... ta šema s betonom i glazurom bit će da ne dolazi u obzir pa se planiraju OSB ploče na beton pa onda parket po njima.... čula sam da je ta ploča dobra izolacija.. i kako se riješiti odvratnog smrada laka? (osim propuhom i klimom)
ja sam stavio OSB ploču na relativno vlažnu ploču (u predsoblju) prije godinu dana. Parket ljepljen dvokomponentnim ljepilom... parket se nije digao ali mislim da parket i OSB ploča imaju različite toplinske koeficijente pa mi parketi puckaju cijelu noć kad se ugasi grijanje. Također primjetio sam da su se ponegdje (na 2-3 mjesta) parketi razdvojili za dio milimetra - nije puno ali ja vidim :-(
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 22:07   #27
Quote:
darkNess(ie) kaže:
ahoj people......meni je soba niža od predsoblja...i sad bi mi to htjeli izravnati... ta šema s betonom i glazurom bit će da ne dolazi u obzir pa se planiraju OSB ploče na beton pa onda parket po njima.... čula sam da je ta ploča dobra izolacija.. i kako se riješiti odvratnog smrada laka? (osim propuhom i klimom)
mi smo visinsku razliku, nakon rušenja zida između sobe i kuhinje, od cca 3cm riješili sa cementnom glazurom (makar ispod 4cm se glazura ne radi, ali toliko samonivelirajuće mase nam je bilo turbo preskupo). tako da smo na preporuku izvođača (ma bit će to ok) odlučili malo riskirati. špricali smo glazuru da se ne osuši prebrzo, dosta je popucala, ali smo cijelu površinu poda još nivelirali sa samonivelirajućom masom i bilo je ljeto i sve se lijepo sušilo i došo na to hrastov parket i za sada se sve lijepo drži (ja se malo bojala centralnog grijanja, ali nema štete, bar zasad)
uživamo u podu na istom nivou od vrata do balkona - sve fino ravno i glatko i izgleda puno veće
bamboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:18   #28
Samo da kažem da je sada sve u redu. Parket je postavljen prije više od mjesec dana i nije se digao. Glazura se osušila i previše tako da se na mjestima i pretvorila u prašinu zbog hodanja, ali parket je na mjestu i ne mrda. Pohvala materijalu, tj. brzosušećem cementu Topcem proizvođača Mapei. Stvarno se osuši ispod 2% vlage za cca 3 tjedna, a možda i prije, jedino je fora da glazura za to vrijeme IZGLEDA vlažno jer se on valjda suši od dna prema površini, za razliku od klasične glazure koja se suši u obrnutom smjeru i izgleda suha već nakon 10-ak dana, ali to je samo na površini.
Poanta: ne vjeruj sve što vidiš na površini, nešto se dešava i u unutrašnjosti!
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 20:30   #29
pozdrav...koliko košta vreća tog "topcem mapei" cementa i koliko bi mi trebalo za 19m2???
ovdje kod mene kad spomeneš taj cement svi sliježu ramenima(neznaju niš o tome)
kiko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 16:46   #30
samo da dodam da postoje dvije profi metode susenja glazure . Prva je sa masinom oblika i velicine ves masine koja uzima zrak iz prostorije i time povlaci vlagu iz poda-potrebno prostoriju zatvoriti i zbilje za noc izvuce preko 20l vode. Druga je efikasnija i vazi za pomicne glazure koje nisu ljepljene tj koje imaju stiropor ispod i sl. U sredini sobe se u glazuri izbusi rupa na koju se priklucuje stroj koji upuhuje vruci suhi zrak a u kutovima prostorije se otvori rob iznedju glazure i zida, npr izrezete silikon kod coklplocica te tu se ispuhuje vlaga-u ovom slucaju prostoriju dobro zraciti
darkland is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 07:55   #31
Mapei je zakon
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 10:19   #32
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Mapei je zakon
Moram ti reci da vec par godina radim sa izvorno njemackim profi proizvodima i to u BAYRNU. Kad sam trazio proizvod za sprijecavanje dizanja kapilarne vlage (za ocevu kucu u hr) Remmers mi je bio preskup kao i ostale njem. firme pa sam googlao po HR jer isti proizvod (njemacki) zbog platezne moci u HR je i do duplo jeftiniji . Tad sam naisao na Mapei . Skuzim da imaju i u njemackoj pa nakon iskustva predlozim Schwabi sefu a on se smije i kaze da italijanski fuseri ne mogu napraviti nesto kao i oni.Trenutno BayWa najveci Bayerski lanac gradj. opreme distribuira MAPEI. Dobismo za isprobati dicht-masu sto ide ispod plocica da sprijeci vodu koja prolazi kroz fuge da udje u beton.100% BOLJA OD SCHOMBURG-ovog Aquafina
darkland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.