Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2003., 15:58   #61
novamama:

Ma znas sta? Nista sektasi poput tebe nisu bolji od pedera, lezbijka i komunista.



znas, u mnogocemu (osim mozda u zestini) se slazem sa tvojim postovima ali trenutno se nisi postavila iznad I.l.-ove razine..


razocarana sam
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 17:24   #62
daj ba drzite se teme, ako cete se svadjati otvrite tamo nedje topic pa pljuj te jedni po drugima.

ovo je tema exorcizam
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 14:02   #63
Cool POSJEDNUĆE zlim duhom i EGZORCIZAM...

Po čemu se poznaje posjednutost? Je li to kao film 'Egzorcist'? Ili stvari mogu biti mnogo kompleksnije?

Zar posjednuti ne mogu biti i sami - Egzorcisti?

Kao što je bilo kroz stoljeća i stoljeća...? Gdje su svećenici posjednuti zlim duhom - glumili da izgone zlog duha iz ... pravih kršćana... koje su mučili i ubijali po tamnicama i lomačama?

Kakvo je stanje danas?

Jesu li demoni uzeli novi 'kurs' pa više ne bacaju pjenu kroz posjednute... nego su demoni tiho... uvukli se na sveučilišne katedre... političke pozicije... tzv. "umjetnost" itd. i KVARE ČOVJEČANSTVO?

Tvrdnja je Biblije: da je velika većina ljudi posjednuta... a da to i ne znaju.

Samo, kad saznaju pravu Istinu... Biblijsku - počinje strašna nutarnja borba... jer svjetlo Božje, Levijathana u dubinama duše... skrivenog (do tada) otkrije...

Film Matrix, u biti tu priču iznosi... na najmoderniji način... oni koji spavaju... i ne znaju čiji su agenti...

"plave tabletice"!?

Isus je kazao, da većina ide ŠIROKIM PUTEM... svijeta...

Vjerujete li da je većina ljudi (svi koji ne znaju i ne drže istinu) posjednuta... ?
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:31   #64
Khm... complexno pitanje... Koliko ustvari ima posjednuća? Vrlo malo mislim, jer je najveća varka koju je Sotona podvalio svijetu da ga nema. Kad bi više posjednuća bilo, ljudi bi bili svjesni da tu nečega ima pa bi dio njih povjerovao u Boga, jelte...

Ovako su egzorcisti i egzorcizam predmet ismijavanja. Svako malo se u novinama nađe članak kako je neki tipus išao istjerivat đavla što je završilo s najčešće tragičnim posljedicama (ponekad i komičnim). Čini se da se sama Crkva srami egzorcizma i egzorcista da ne bi ispala neuka i natražnjačka. Obično ti ljudi rade u ilegali kao sedam sekretara SKOJa za vrijeme Kraljevine.

U prošlim vremenima se štošta pripisivalo višim silama. Tako su često psihičke bolesnike smatrali posjednutima. Danas, valjda, znamo bolje...

Često je mutna granica između djelovanja grješne duše i posjednuća iste, tj. činimo li nešto od svoje volje jer smo grješni ili činimo pod "utjecajem". Sama posjednuća mogu biti vrlo različita, od npr. poteškoća u molitvi ili ispred hostije kad misli skrenu na nečiste stvari, pa do opsjednuća zloduhom sa svim arsenalom viđenim u Egzorcistu.

Da, sami egzorcisti su u velikoj opasnosti da i sami ne nastradaju. Mislim da je pravilo kad se vrši egzorcizam da bude više egzorcista kako bi jedni drugima pomagali.

Navodno neke aktivnosti tipa astrologija, gatanje itd. čine dušu prijemčivom za posjednuće.

Standard disclaimer:

Naravno, ništa od ovog nisam osobno iskusio, ovo što znam sam saznao na posredan način preko sredstava informiranja. Znam par pričica rekla-kazala kako su neki ljudi pokušali u seansama dozivati mrtve pa su poslije u kućama imali poltergeist efekte kao lupanje po kući, razbijanje čaša i tanjura. Sve bi se smirilo kad bi došao svećenik i blagoslovio kuću.
 
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 16:12   #65
Cool SVETO IME ISUS!

Quote:
desna ruka kaže:
Khm... complexno pitanje... Koliko ustvari ima posjednuća? Vrlo malo mislim, jer je najveća varka koju je Sotona podvalio svijetu da ga nema. Kad bi više posjednuća bilo, ljudi bi bili svjesni da tu nečega ima pa bi dio njih povjerovao u Boga, jelte...


Da 'complexno' pitanje. Jer ako bi demoni bili glupi... carstva svoga ne bi održali! To je i sam Isus kazao! A nauk da nema Sotone je njegovo glavno oružje pri provaljivanju (hakiranju) u umove...


Quote:
Ovako su egzorcisti i egzorcizam predmet ismijavanja. Svako malo se u novinama nađe članak kako je neki tipus išao istjerivat đavla što je završilo s najčešće tragičnim posljedicama (ponekad i komičnim). Čini se da se sama Crkva srami egzorcizma i egzorcista da ne bi ispala neuka i natražnjačka. Obično ti ljudi rade u ilegali kao sedam sekretara SKOJa za vrijeme Kraljevine.

Na žalost... i pojedini elementi u crkvi... svojim sramom pred masonskom "modrenošću" daju povoda za - ismijavanje kršćanskih svetinja! Velika je stvar biti - vjerodostojan! Psihijatrija želi preoteti mjesto - egzorcista. Oni žele "tumačiti" nadnaravne pojave. U isto vrijeme im sakrivati pravu bit. Time svijet uljuljkivati u - bajke... otvarajući vrata donjem svijetu... tame...


Quote:
U prošlim vremenima se štošta pripisivalo višim silama. Tako su često psihičke bolesnike smatrali posjednutima. Danas, valjda, znamo bolje...

Često je mutna granica između djelovanja grješne duše i posjednuća iste, tj. činimo li nešto od svoje volje jer smo grješni ili činimo pod "utjecajem". Sama posjednuća mogu biti vrlo različita, od npr. poteškoća u molitvi ili ispred hostije kad misli skrenu na nečiste stvari, pa do opsjednuća zloduhom sa svim arsenalom viđenim u Egzorcistu.

Psihički bolesnici... svi su u stvari pod - posjednućem... naravno, lažna darwinistička "znanost" (sekta ateista) to sve proglašava za "prirodno" pa i kad svojim očima vide - nadprirodno! Nevjera je opojna - religija! Glede hostija - bilo je mnogo zloporaba. Hostija može biti mjerilo samo onome tko je član te crkve i priznaje dogme... ne može hostija biti mjerilo - muslimanu niti Židovu, niti kršćanima drugih denominacija!


Quote:
Da, sami egzorcisti su u velikoj opasnosti da i sami ne nastradaju. Mislim da je pravilo kad se vrši egzorcizam da bude više egzorcista kako bi jedni drugima pomagali.

Navodno neke aktivnosti tipa astrologija, gatanje itd. čine dušu prijemčivom za posjednuće.


Dušu prijemčivom čine i sve sladunjave pričice... kakve se prodaju po raznim spiritistički časopisima... ili knjige tipa VAŠ OSOBNI ANĐEO. Ili KAKO UPOZNATI VAŠEG OSOBNOG ANĐELA. Neki se ljudi ponašaju kao da je ovaj svijet - raj!? Pa nigdje nema opasnosti i Neprijatelja!

Quote:
Standard disclaimer:

Naravno, ništa od ovog nisam osobno iskusio, ovo što znam sam saznao na posredan način preko sredstava informiranja. Znam par pričica rekla-kazala kako su neki ljudi pokušali u seansama dozivati mrtve pa su poslije u kućama imali poltergeist efekte kao lupanje po kući, razbijanje čaša i tanjura. Sve bi se smirilo kad bi došao svećenik i blagoslovio kuću.


I na ovom forumu imaš u živo primjere posjednuća... kojeg bi psihijatri definirali, kao neke ... komplekse... devijacije i aberacije i bla, bla, bla...

Interesantno je da pojedini posjednuti glume da prihvaćaju vjeru... ali je žele tumačiti na svoj način... a drugi - hule i bacaju bale na sam spomen Krista... jer i demonsko ima razrađenu taktiku i strategiju. A samo nas nadmoćna sila KRVI Sina BOžjega - Isusa (na čije ime drhte demonske legije) može sačuvati. Tj. samo VJERA u KRV "Novoga i vječnoga saveza..."!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 18:28   #66
Posjednutih ljudi je bilo kroz svu povijest, pa tako i danas... a primjera vidimo i ovdje na forumu. Koji Bibliju tumace po svome, a ne kako u njoj stoji. Npr. to je isto kao kad jedan drugome kaze na ulici "evo vidi koji lijepi Ferrari! A onaj drugi rece ma nije Ferrari to je Yugo 45! " A eno svi drugi ljudi tvrde da je Ferrari, a ovaj posjednuti opet po svome "ma nije... "
maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 18:43   #67
Ima ih idanas I.L., ono sa "simptomima" kao u filmu.
Takvi "simptomi" se po pravilu izgleda javljaju kod vjernika.
Ali ako govorimo generalno o oblicima vražje pojave i načinima posjednuća...ima ih u raznim oblicima, koliko ljudi toliko i toga.
Pitanje je jedino, govori li se o istome na kraju.
Ja vjerujem da da.
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 18:43   #68
Quote:
maleni kaže:
Posjednutih ljudi je bilo kroz svu povijest, pa tako i danas... a primjera vidimo i ovdje na forumu. Koji Bibliju tumace po svome, a ne kako u njoj stoji. Npr. to je isto kao kad jedan drugome kaze na ulici "evo vidi koji lijepi Ferrari! A onaj drugi rece ma nije Ferrari to je Yugo 45! " A eno svi drugi ljudi tvrde da je Ferrari, a ovaj posjednuti opet po svome "ma nije... "
Ne vjerujem u neke posebne opsjednutosti. Čovjek je opsjednut sobom i samom je sebi dovoljan teret. Najgora je opsjednutost vlastitom veličinom. To je gore nego da te goni milijun vragova.
O tome da li nekoga gone đavli ne možemo razgovarati, jer možda đavli gone baš onoga koji ih vidi kod drugih. Što onaj koji vidi zna o tome što vidi. Možda vidi baš sebe u tom vrageku.

Ova gornja usporedba je u najmanju ruku blesava, kakva biblija, kakav ferari - opustite se ljudi, otići će vam živci...

Uzmite recimo pivu, mramorni kolač, bilo što...Sve je bolje nego biti dupe na kojemu se zrcale tuđe gluposti
Rual is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 19:45   #69
Opsjednuti mogu biti i oni od kojih to nikad ne bi očekivali. Fini ljudi, obrazovani,dobri. A onda, skandal, crna kronika. Zlo se ne voli otkrivati da svi znaju.
__________________
Forum je mjesto za kvalitetnu svađu, da bi smo postali pametniji
RGCX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 19:52   #70
Quote:
RGCX kaže:
Opsjednuti mogu biti i oni od kojih to nikad ne bi očekivali. Fini ljudi, obrazovani,dobri. A onda, skandal, crna kronika. Zlo se ne voli otkrivati da svi znaju.
Di si da si, al si fakat puknut sto na sat
Rual is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 20:44   #71
Re: POSJEDNUĆE zlim duhom i EGZORCIZAM...

Quote:
I.L kaže:
Zar posjednuti ne mogu biti i sami - Egzorcisti?

Nadovezat ću se na ono što sam već rekla i dodati...naravno da mogu, poželjno je čak
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 15:31   #72
Cool

Quote:
Rual kaže:
Ne vjerujem u neke posebne opsjednutosti. Čovjek je opsjednut sobom i samom je sebi dovoljan teret. Najgora je opsjednutost vlastitom veličinom. To je gore nego da te goni milijun vragova.
Eto, mudro zboriš... "vlastita veličina". Zar od toga svi ljudi ne boluju? Samo neki, sebe i druge uvjeravaju da su - zdravi!

Ego je lukav, ne otkriva se uvijek izravno. Kao i demoni...
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 15:32   #73
Re: Re: POSJEDNUĆE zlim duhom i EGZORCIZAM...

Quote:
bipolar2000 kaže:
Nadovezat ću se na ono što sam već rekla i dodati...naravno da mogu, poželjno je čak



"Poželjno"? Ali Sotona Sotonu ne izgoni!

Samo mogu predstavu izrežirati...
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 00:00   #74
Re: Re: Re: POSJEDNUĆE zlim duhom i EGZORCIZAM...

Quote:
I.L kaže:


"Poželjno"? Ali Sotona Sotonu ne izgoni!

Samo mogu predstavu izrežirati...
ne...to rade tzv. mudraci...
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 09:58   #75
Exclamation Oslobođenje od zlih duhova

..je nova knjiga koja će se pojaviti uskoro u hrvatskoj..
o egzorcizmu.

ima danas članak o tome u jutarnjem.


Da li će to tko kupit?


Ako se čita novi zavjet, zli duhovi se često spominju

8-
2) i neke žene koje bijahu izliječene od zlih duhova i bolesti: Marija zvana Magdalena, iz koje bijaše izagnao sedam đavola;

8-
27) Čim iziđe na kopno, eto mu iz grada u susret nekog čovjeka koji imaše zloduhe. Već dugo vremena nije se uopće odijevao niti stanovao u kući, nego po grobnicama.

8-
(33) Tada zlodusi iziđoše iz čovjeka i uđoše u svinje. Krdo jurnu niz obronak u jezero i podavi se.
Evanđelje po Luki


no ipak ako se bolje pročita Biblija- bolje se ne petljat u to


11-
24) "Kad nečisti duh iziđe iz čovjeka, luta bezvodnim mjestima tražeći spokoja. Kad ga ne nađe, rekne: 'Vratit ću se u kuću odakle iziđoh.' (25) Došavši, nađe je pometenu i uređenu. (26) Tada ode i uzme sa sobom sedam drugih duhova, gorih od sebe, te uđu i nastane se ondje. Na kraju bude onomu čovjeku gore nego na početku."

Evanđelje po Luki
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 10:17   #76
Re: Oslobođenje od zlih duhova

Quote:
Cro Fag kaže:
8-
(33) Tada zlodusi iziđoše iz čovjeka i uđoše u svinje. Krdo jurnu niz obronak u jezero i podavi se.
Evanđelje po Luki
A od kud tamo svinje?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 14:39   #77
Exclamation

Quote:
Simona kaže:
A od kud tamo svinje?
bizarno, znam


jadni pajceki


nisu ni znali što ih je maznulo
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 17:35   #78
Quote:
Cro Fag kaže:
bizarno, znam


jadni pajceki


nisu ni znali što ih je maznulo

Ja ozbiljno pitam: od kuda svinje tamo, jer židovi ih nisu uzgajali!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 19:13   #79
ali ljudi moji, upitnik koji treba ispuniti prije egzorcizma...

uvijek sam govorio da su po toj logici u meni nebrojeni đavli...

i horoskop su mi radili, i bio sam kod bioenergetičarke/homeopatkinje, i na ravnanju kičme, bio bih ušao i u nejudeokršćansku crkvu da sam imao priliku...

imam i averziju spram ulaska u crkvu, sveta mi misa ide na živce (osim dijela o ispovijedanju grijeha, koji je *zakon*), a u svetoj materi crkvi vidim najveće zlo na svijetu.

da ne govorimo o tome da bih načisto pozvizdio da me svežu za krevet i počnu me špricati svetom ili bilo kakvom drugom vodom.

strašno nešto.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 19:23   #80
Quote:
Simona kaže:
Ja ozbiljno pitam: od kuda svinje tamo, jer židovi ih nisu uzgajali!
Čuj kak ne razmeš.... to ti je onda bila povlastica export import na makroekonmskom planu, već onda su bili pronicljivi...židovi su na istok izvažali češljeve izrađene od kosti žrtvovanih ovaca....oni koji su kupovali češljeve od njih đorali su za kravlje kože, oni pak kaj su dobili kravlje kože čenđali su za neki metal kao što je bakar...a onda je bakar prešao u začine...malo dalje začini su se promjenili zakonima ekonomike u drvo za strelice a one se pak

na području stare Kine pretvarale u tekstil....Kinezi su taj tekstil mijenjali za sedla tj. za kožu od mongolskih plemena a Mongoli su zauzvrat davali svoje rukotvorine u vidu tuljaca, i dodatne opreme za jahanje, rukotvorine su se mijenjale za krzno na području današnjeg Kazahstana a tamo su imali i viška
svinja koje su dotjerali do granice današnje Sirije...sve ostalo je povijest i tako su Židovi dobili svinje od češljeva do strelica i uvidjeli su da su te svinje jadne i prljave živine....ali i tu su se snašli....kad im je ponestalo krivaca mrknuli su pokoju svinju i odmah su se osjećali bolje....ipak od njihovih kostiju nisu radili češljeve jer su smatrali da je to prljava rabota gurati to u kosu....

i tako povijest je od svinja napravila pravu robu za trampu.....od običnog češlja do robe koja je imala prenamjenu za više, duhovne potrebe.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.