Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2007., 21:34   #201
e'o kopam o netu i ne nadem, ali danas u vijestima bilo da su na nase trziste stigle neke tabletice na probiotickoj bazi bas za prevenciju sve ove gamadi koja moze nastat
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 22:12   #202
magic, da nije Lactogyn "za ravnotežu ženine flore" ? To su probiotičke. Kupila. Preventivno. 15 tabletica 85 kn
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 22:36   #203
a nisam stigla procitat u prilogu, ma vjerojatno ce vijest osvanut i negdje na netu, ali ja nikako da iskopam
no tih 85kn....ma potrosimo mi i puno vise na gluposti, a ovo mi je zazvucalo kao dobra stvar, da vise ne moramo tampone s ab kulturom rivljat nutra, nego i elegantniji nacin postoji
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 22:44   #204
http://www.vasezdravlje.com/obavijesti/opsirnije/59/
a moglo bi bit ovo sto si rekla za taj lactogyn jer su nesto takvo spominjali u prilogu, ali fakat nisam tocno uhvatila ime u prilogu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 23:53   #205
ali da li vas je nekada boljelo nakon uzimanja briseva, pape i slicno...bilo kakvog vrsljana ...i jel to normalno da nekad boli poslije. al kad malo bolje razmislim nije mi mogao nista ostetiti, mislim, nije kopao po jajnicima, niej isao duboko, valjda ...samo mi je cudno da se od tog trenutka pojavilo zatezanje.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 07:36   #206
Vidim da ste spomenuli Lactogyn. Ja sam ga uzela i popila turu nakon upale jajnika kad su mi poubijali apsolutno svu gamad koja postoji. Napunili me antibioticima, mogla sam ih izvoziti.
I vidjela ja to i kupila (racunam ako su dobre a navodno jesu, za moje zdravlje nista nije skupo...).
Sad za jedno 2 tjedna idem raditi briseve pa cemo vidjeti. Odmah javim.

Al postoje i dobre vlazne maramice za intimno - Lactocyd (gonekolog preporucio). NAvodno ubijaju isto svasta sto se dolje moze nakupiti. Pa eto (ma svega sam probala s tom usranom upalom i jos me boli a vec je mjesec i po proslo).

No dobro eto mog iskustva

BTW sto se mojih briseva tice meni su u Vinogradskoj rekli da dobijem uputnicu od gina i dodjem k njima (pa onda i oni to rade??). Nadam se
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 08:07   #207
a gdje si kupila taj Lactogyn....ove maramice?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 08:44   #208
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 09:00   #209
Quote:
mandy kaže:
a gdje si kupila taj Lactogyn....ove maramice?
Maramice su ti Lactacyd femina. Te mi je mama kupila, mislim regularno, u apoteci. Evo bas imam kutiju ispred sebe. Spanjolski proizvod. Proizvodjac: Budelpack Alcala i iz grupe tvrtki GlaxoSmithKline i 10 kom kostaju 27,83.

Evo bas pise:" Sadrze mlijecnu kiselinu koji proizvodi i nase tijelo. Pomazu pri odrzavanju prirodne razine mlijecne kiseline te su stoga pomoc prirodnom obrambenom mehanizmu tijela protiv infekcija." Ne sadrze sapun ni alkohol.

Eto to ti je to. Meni su bile super a i onaj sapun i maramice Hygieia (imas za kupiti u DM-u), maramice i sapun (tekuci). Fenomenalno. Trebalo bi se i van tusiranja s tim prati jer je to bas namijenjeno tim dijelovima tijela, s posebnim pH...

Eto...

Ja sam ti sad tesko paranoicna nakon te blesave upale sto me snasla.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 09:08   #210
ma ja nekako ne vjerujem u te maramice, tekuce sapune, emulzije i slicno. tako da ja to zaobilazim.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 09:21   #211
Maramice iskreno ni ja bas ne volim, ali sapun koristim jednom dnevno.
Imam si doma gaze i obicno prije spavanja... Isto kao sto i lice operem u sapunu za lice. Identicna stvar. Imaju razlicit pH i treba ih pocebno tretirati.
Nisam neki kozmeticki freak ali me zivot naucio da na to dvoje moram jako paziti a gel za tusiranje bas i nije za intimno pranje :-)

Al kako kome pase
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 11:01   #212
iskreno rečeno ne znam baš koliko je dobro prati se sa intimnim sapunom svaki dan
anna65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 11:32   #213
A bolje nego da tusiranjem svaki dan ubijam sluznicu gelom za tusiranje. A sto je s ljudima koji se 2x dnevno tusiraju...

Svaki dan, al pazi, nije to to sapunanje i pjenjenje i ne znam kakvo ribanje. Topla voda, gaza i kap tekucine za pranje i dobro ispiranje toplom vodom.
Nakon cijelog dana, pa uske traperice, pa najlonke, pa sjedenje...

Mislim da nije strasno, al dobro mozes ti i 1 svaka dva dana i rjedje al mislim da je bolje s tim nego trljati gelom za tusiranje koji ipa nije pH i ostalim prilagodjem tako delikatnom i osjetljivom dijelu.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 11:39   #214
mislim da je ona mislila da opcenito trackanje s bilo kakvim gelom nije dobro. nekako sam i ja bliska tom misljenju. ja imam taj gel za intimno pranje, ali ga stvarno koristim mozda 2x mjesecno. recimo nakon menstruacije i slicno.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 11:40   #215
Quote:
misiz S kaže:
Eto to ti je to. Meni su bile super a i onaj sapun i maramice Hygieia (imas za kupiti u DM-u), maramice i sapun (tekuci). Fenomenalno. Trebalo bi se i van tusiranja s tim prati jer je to bas namijenjeno tim dijelovima tijela, s posebnim pH...

Eto...

Ja sam ti sad tesko paranoicna nakon te blesave upale sto me snasla.
same here

i hygiea je bila i meni odlicna, bakterije nula, papa ko sunce, a nakon godina peripetija.

ne bih nikako mogla koristiti samo vodu.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 12:20   #216
Quote:
Tigrica kaže:
mislim da je ona mislila da opcenito trackanje s bilo kakvim gelom nije dobro. nekako sam i ja bliska tom misljenju. ja imam taj gel za intimno pranje, ali ga stvarno koristim mozda 2x mjesecno. recimo nakon menstruacije i slicno.
Ma nisam ni ja za trackanje, ali ovo je higijena (i gle nisam ja tip koj je paranoicno cist i pere se kao Jack Nicholson u Bolje ne moze) i nakon onog sto mi se dogodilo stvarno se vise niti zeli niti smijem zezati i olako shvacati njegu.

Sad je meni to dio redovne higijene, a mislim da skoditi u ovoj mjeri ne moze (e sad da se perem nakon svakog odlaska na WC...).

Putnice THNX!!
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 12:41   #217
curke, vec sam negdje napisala. Prije trudnoce kad me copio gadan svrab dolje, jer se povecao broj uobicajenih bakterija (a svrbilo je tako da nisam mogla izaci iz kuce, jer sam se stalno cesala), ginekolog mi je preporucio intimni losion "Dercome femme". Kupuje se u apotekama, oko 90kn je i dugo traje, a pomogao mi je kao nista prije.



I kopi-pejstam
Quote:
Dercome® Femme Feminine Wash gently cleanses & protects intimate areas, to restore a women’s natural confidence.

The delicate external vaginal area needs special care to keep it in good condition and maintain its natural protective system.

Factors as diverse as puberty, periods, pregnancy, menopause, and day to day aspects such as exercise, sex, deodorants, antiseptics, being away from home and even washing too frequently, can adversely affect nature’s protective system for this sensitive intimate area, leading to itching and irritation.

Dercome® Femme Feminine Wash restores the natural pH of the tissues by gently cleansing the external area of the vagina. Dercome Femme soothes minor irritations and protects intimate areas to restore optimum feminine comfort.


Specially developed for intimate feminine cleansing


Is especially kind to delicate external vaginal skin, gently cleansing whilst helping to protect against minor irritations.


Contains lactic acid, the protective acid produced by the vagina to ensure that a normal pH value is quickly restored. Dercome Femme also contains a soothing extract of chamomile.


Gentle, pleasantly perfumed Dercome® Femme can be used all over the body.


Dercome Femme contains no alcohol.

Ingredients:
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCAMIDE DEA, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, WHEY POWDER, PROPYLENE GLYCOL, CHAMOMILLA RECUTITA, DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE, LACTIC ACID, SODIUM CHLORIDE, PARFUM, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 12:54   #218
Evo o Hygieii:

Quote:

Zašto HYGIEIA INTIMA?

Hygieia intima je kolakcija za intimnu njegu. Tako je komponirana da svojom kiselošću (pH 4.0) čini prvu branu u sprječavanju infekcija genitalnog trakta.
Hygieia takvom kiselošću ima zaštitna i baktericidna svojstva. Svakodnevnom upotrebom Higieie žena se štiti od neugodnog iscjetka, osjeća se čistom i sigurnom.

Kisela sredina pH 3,5 - 4,8 je ključni faktor za normalnu biološku funkciju rodnice i za njenu sposobnost obrane i samočišćenja.

Hygieia se posebno preporučuje:

za vrijeme i poslje menstruacije
u trudnoći i babinjima
u starijoj dobi kad je prisutan deficit hormona
I jos je hrvatski proizvod
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 12:55   #219
ja se isto perem s tim intimnim gelovima za tuširanje i super su mi (isto me muče upale tu i tamo), ali meni je ginić rekao da preporuča samo dva puta tjedno s tim, a češće samo s vodom, baš zbog ispiranja te osobne prirodne zaštite s tim gelovima koji su koliko god dobri ali kemija...
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 12:58   #220
Hygieia

__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.