Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2006., 19:57   #1
Basset Hound info

Ciao svima...
Ja i dečko razmišljamo o tome da uzmemo jednog malog predivnog basseta pa ako itko zna uzgajivače ili želi prodat (ili poklonit... pliz pišite.
Dosta sam čitala o njima i oduševljena sam. Zanima me kolika im je cjena otprilike i vaša iskustva....

tnx..
__________________
Lijepom riječju i pištoljem možete postići mnogo više nego samo lijepom riječju.
#wild rose# is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 00:06   #2
Quote:
#wild rose# kaže:
Ciao svima...
Ja i dečko razmišljamo o tome da uzmemo jednog malog predivnog basseta pa ako itko zna uzgajivače ili želi prodat (ili poklonit... pliz pišite.
Dosta sam čitala o njima i oduševljena sam. Zanima me kolika im je cjena otprilike i vaša iskustva....

tnx..
A baseta ako imas prostora , novaca , vremena , zivaca i jos dosta toga uzmi. Jako su to blesavi psi. Setat baseti isto nije bas lako , ona davilica ne dolazi u obzir jer se ono skoro ugusi i sa obicnom ogrlicom. Zanimljivi su jako kad naprave neko sranje mozes se derat koliko hoces al on se na to uopce ne obazire , al zna da je napravio sranje jer kad napravi sranje nemoze te pogledat odma pobjegne od pogleda. A kad su stenci to je komedija znalo se cesto dogodit da si stane sapom na uho i padne. Usi su mu gotovo uvijek u posudi s hranom. Eto to je zasad to o basetima. A odakle , koliko para i to moram pitat roditelje , pa ako te zanima javi se.
__________________
Trying different ways
To make a difference to the days
Ezekiel Bluff is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 20:42   #3
mene bi isto zanimala cijena ako nije problem
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 19:41   #4
Ima nas još zainteresiranih. Ima li kakvih informacija vezano za cijenu i gdje nabaviti?
__________________
...rasipam korake k'o pijan dinare...
Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 21:42   #5
Quote:
Jean kaže: Pogledaj post
Ima nas još zainteresiranih. Ima li kakvih informacija vezano za cijenu i gdje nabaviti?

Ja sam malo zvao po oglasima, i cijena im se kreće od 1500 kn. nanjiža pa do 2500kn. E sad ...Je baset ljep pas, al ima i cijenu
čiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 19:48   #6
mog basseta smo 1997 platili 800 maraka..dakle 400 eura.. mislim da su cijene danas nesto nize, ali ispod 2000 kuna ne ide!
e sad.. njegova uzgajivacica se mislim i dan danas bavi time tako da se javite na PM pa da vam dam ime prezime adressu..pa se raspitajte ako ona nema stence trenutno, sigurno ce znati tko ima.
Basseti su jako teski psi, teski karakteri.. namucit ces se s njim/s njom.. al kad se jednom zaljubis u tu vrstu nema povratka
Ako volis mirne pse (jede, spava, nije zivcan,nikad ne grizu) - idealno
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 00:23   #7
Arrow Basset hound

Dolazi mi mala basetica ove jeseni. Presretna sam jer je to moj prvi pas.
Dosta sam čitala o njima. I čula. Piše da vole odlutati! Je l to znači kad ga šećeš da samo ode? Je l ga stalno moraš držati na uzici? I da li može biti vani na dvorištu? Kakva su vaša iskustva i to...
Hvala!
Duna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 01:48   #8
Quote:
Duna kaže: Pogledaj post
Dolazi mi mala basetica ove jeseni. Presretna sam jer je to moj prvi pas.
Dosta sam čitala o njima. I čula. Piše da vole odlutati! Je l to znači kad ga šećeš da samo ode? Je l ga stalno moraš držati na uzici? I da li može biti vani na dvorištu? Kakva su vaša iskustva i to...
Hvala!

za dvoriste ti nemam pojma...a to si i trebala procitat ak si puno citala o njima
...prvi pes-fantasticno iskustvo...nemoras ga stalno drzat na uzici, a po meni i nesmijes...malo ces ga teze odgajat ali ako imas kakvog frenda-frendicu sa iskustvom s psima trazi pomoc ili skupa u setnje
kupi si nekakvu knjigu o odgoju pasa i to obavezno procitaj prije nego ga uzmes...tako ces znat dali ti to ustvari i zelis, a ako zelis znat ces otprilike kak se postavit prema njemu i sto mu je sve potrebno da mu bude dobro...
...samo puno ljubavi i paznje...se bu ti se vratilo

p.s. samo to ti je velika obaveza pa ak nisi za to nemoj ga ni uzet zato kaj cete se muciti i ti i on i svi oko vas
__________________
oni imaju moc ali nasa je noc
stenebordosko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 10:23   #9
Basset spada u pse krvosljednike, znači tragaće. Odluta, zato što mu je to u krvi, nađe trag i prati ga, to znači da odluta. Inače svi psi to mogu napraviti, ali oni i pas sv. Huberta, beagle i sl., pogotovo, jer prate trag i zaborave se.

Nastojte NE kupovati pse preko oglasnika, a ako se ipak za to odlučite, tražite knjižicu cijepljenja i sl., Imajte na pameti da ovo što sad uložite u psa će vam se ili isplatiti ili ne. Isplatit će se ukoliko ga kupite u pravog uzgajivača, onog kojeg je preporučio HKS ili netko od poznanika,prijatelja ili forumaša (dakle iskustva), a ako ga kupite u preprodavača, švercera i sl., velika je mogućnost da psić neće biti cijepljen, neće biti čišćen od glista, i jednostavno da ćete lovu i lovu uložiti u njegovo liječenje, što i nije toliko bitno, koliko ljubav koju ćete osjećati za to malo bespomoćno biće.

Evo vam jedna istinita priča od prije 2 godine, u Rijeci se desilo.
Quote:
U susjedstvu je kupljen baset star je 2 mjeseca...gliste su trenutno vece od njega "uzgajivac" tvrdi da su 4 puta cisceni - u 2 mjeseca??? toliko je krcat glista da ih kaka i povraca...vise se i ne dize iz krevetica , stene koje bi trebalo ili da spava ili da luduje! Savjet uzgajaca -nakon sto je uspanicarena nova vlasnica baseta nazvala bio je: dajte mu griz na mlijeku!
Kako sam doznala od vlasnika pas "ima rodovnik" ali ga nisu dali vlasnicima jer bi bio jos skuplji... a tetovaze na uhu nigdje!
Da ne spominjem nokte koji nikad nisu podrezani i usi u kojima bi se prasac najeo!! "Uzgajac" tvrdi da se usi ne peru!!
Pas je trenutno kod veterinara na infuziji, jer je dehidriran... molimo boga da sve bude u redu! Molim za figice pas je preljep!
To je štene kupljeno u Božice Posarić, a ima i jedan Boris Posarić, koji iste stvari radi sa psima. G. Posarić je bla u emisiji Kućni ljubimci kod Ponoša.

Ovo vam je tekst vlasnice tog malog umrlog basseta iz te njene "uzgajivačnice".

Quote:
Dugo sam željela baš baseta, čini mi se cijeli život, i kada se prošle godine Božica Posarić pojavila na HRT -u, u emisiji «Kućni ljubimci» s svojim basetima, kao renomirani i jedini uzgajivač baseta u Hrvatskoj, odlučila sam se za psa. Božica mi je ponudila (telefonom) izbor muško-ženskog baseta, trobojnog, bez rodovnika. Prema njenom iskazu ovo je njenoj kujici bilo u godini dana treće «neplanirano»leglo .Nisu mi bili važni papiri i dogovorili smo se da će baseta donijeti u Rijeku sa 8 tjedana . I tako je Bandi došao u našu kuću 8.03.04.poslijepodne, bez bilo kojih dokumenata. Tada nismo razmišljali o tome, bili smo očarani prelijepim psićem. Imala sam osjećaj da je to LJUBAV na prvi pogled. Uzgajivači su me uvjerili da je psić 4 puta čišćen, zadnji put uoči dolaska, a da nijedno cjepivo nije primio jer je njihov veterinar odsutan iz Zagreba. Bandija sam cijepila 12.03.04. uvjeravajući veterinara da je uzgajivač očistio psića od glisti. 17.03.04., BANDI je počeo povraćati, 4 velike gliste (velike kao on), dok je s rijetkom stolicom izbacio 6 velikih glista , a poslije???
Istog trenutka bili smo u Veterinarskoj stanici Rijeka. Dijagnoza: veliko oštećenje crijeva, oslabljen imunitet. Započeta je terapija, svaki dan infuzija uz dodatak A i C vitamina, antibiotik. Davali smo mu prašak protiv povraćanja, specijalnu hranu za oštećena crijeva a/d , rižina sluz, davano putem šprice.....Nažalost mom Bandiju nisu uspjeli pomoći...-Nakon 4 dana muka, umro mi je na rukama nakon samo 12 dana našeg druženja.
Kontaktirali smo uzgojivače, na moje ispade plaća i histerije, izjavili su da im je žao ali da je psić kod njih bio odlično kao i njegove «sestrice» , uvjereni su da se BANDI razbolio u 8 dana u mome dvorištu (nekontrolirana okolina) ....
Danas gledajući unazad, vjerojatno bih mnoge stvari napravila drugačije, ne bi bezuvjetno vjerovala uzgojivačima, preuzela psa bez knjižice i prvog cjepiva.... Jedno je sigurno...Bandi je došao u kuću punu ljubavi...

Nemam namjeru nikoga vrijeđati ili napadati ... To sigurno neće vratiti mog pasića...
Sve preuzeto sa: www.ljubimci-forum.com

Zadnje uređivanje Golden Drop : 21.06.2007. at 14:18.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 13:57   #10
Prestrašno
Takvih je priča u zadnje vrijeme na žalost sve više.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 14:28   #11
ej ekipa ja vam imam domeka jednu malu svinjicu basseticu sennicu i čitala sam kak pišete da vole odlutat, da to je točno, al to je i stvar odgoja, ja sam svoju sennu trenirala od kad je došla ( s 2 i pol mj) u početku je bilo teško ali s vremenom postaje lakše i pas vas sluša. dakako basseti su vrsta za sebe pa joj se nekad sprdne da joj se danas baš ne sluša, zato moj je savijet da uvijek imate uz sebe neke keksiće tipa frolic ili tako nešto. u principu želim reć da moj basset je dobro odgojen i ne vidim razloga zašto ne bi slušali ako ih se propisno ne odgaja... pozz svima
ruzhno.pache is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 14:46   #12
oni su meni preeesmješni
kod nas ima jedan...
kak mu skakuću one njegove uši
a stalno se popikava
nešto presimpatično
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 14:15   #13
Dižem temu... da ne otvaram novu dakle ima li tko basetića?
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 16:24   #14
Quote:
Ezekiel Bluff kaže: Pogledaj post
A kad su stenci to je komedija znalo se cesto dogodit da si stane sapom na uho i padne.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 17:31   #15
Quote:
čiga kaže: Pogledaj post
Ja sam malo zvao po oglasima, i cijena im se kreće od 1500 kn. nanjiža pa do 2500kn. E sad ...Je baset ljep pas, al ima i cijenu

za krepat! to je cijena od svercera, pas bez rodovnika. U Italiji ima dosta dobrih uzg basseta, a cijene se krecu od cca 800 do 2000 e. Kao i svi psi iz dobrih uzgajivacnica, sa pedigreom i s dobrim krvnim linijama.

A ovdje na forumu basseta ima mimimimi, ima krasnu basseticu MO Mozda zaluta na kucne ljubimce
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 01:48   #16
imam i ja jednog malog zločka po imenu Koni, star je 6 mj. jako razigran, prava je maza
goga_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 09:58   #17
Quote:
čiga kaže: Pogledaj post
Ja sam malo zvao po oglasima, i cijena im se kreće od 1500 kn. nanjiža pa do 2500kn. E sad ...Je baset ljep pas, al ima i cijenu
Obicno kad toliko platis ovakvu pasminu, potrosis jos 10 ili 20 puta vise na veterinarske racune.
Kupi psa od provjerenog uzgajivaca, da puno je skuplji od navedenih cijena, ali daleko isplativiji kad izracunas zivotnu dob psa i moguce probleme. Baset nije jeftina a ni popularna pasmina.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 17:55   #18
Quote:
me_and_myself kaže: Pogledaj post
za krepat! to je cijena od svercera, pas bez rodovnika. U Italiji ima dosta dobrih uzg basseta, a cijene se krecu od cca 800 do 2000 e. Kao i svi psi iz dobrih uzgajivacnica, sa pedigreom i s dobrim krvnim linijama.

A ovdje na forumu basseta ima mimimimi, ima krasnu basseticu MO Mozda zaluta na kucne ljubimce
I ja imam baseticu sada ima 7mj.
I s rodovnikom je došla, kad je imala 3mj. 350e kako mi je jedan susjed htio takvog zvala sam tu uzgajivačnicu, tada su imali imali 6mj. ... je rekla da je i meni dala prejeftino i da je ta zadnja cura 700e

I mala je jako pametna, poslušna...zna i frižider otvorit al stvarno
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 17:59   #19
Quote:
goga_25 kaže: Pogledaj post
imam i ja jednog malog zločka po imenu Koni, star je 6 mj. jako razigran, prava je maza
Koni je dečko??? Taman za moje prasence mogli bi brak dogovorit Da li je Koni iz Zagreba??? Mi bi htjeli upoznati nekoga za igranje
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 19:01   #20
dečko je, al ništa od braka, jedino ako im odvojenost teško ne pada,

mi smo u Slavoniji

kažeš da je tvoja cura poslušna, kako to postižeš, Koni je pravi vragolan, pravi nered gdje god stigne i pravo bassetski - sluša naredbe samo kad njemu to odgovara, a to je rijetko
goga_25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.