Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2011., 21:53   #21
ja imam sasvim suprotno stajalište. Ljudi prihvaćaju svaki lijek koji im se ponudi, a farmaceutske firme se bogate. Pogledaj samo sta se sve nalazi u cjepivu za svinjsku gripu Koliko god grozno zvučalo, sami sebe trujemo pokušavajući se izlječiti. koliko se sjećam u toj emisiji je lik govorio i o autizmu. I ne priča gluposti. U nekim dječjim cjepivima ( kao i u onom za svinjsku gripu) ima žive,a ona moze uzrokovati autizam. Poznajem djevojčicu koja se do svoje 2. godine normalno razvijala, igrala i učila pričati, a otkad je primila cjepivo jedva da se s igra, i uopće ne govori. Ne mogu rec da je to 100% od tog cjepiva,al ono...moje mišljenje. Mi ljudi bi trebali shvatiti da puno ljekova ima u prirodi, samo vise nismo sposobni primjetit takve stvari. Eto, samo 5 minuta gledanjau u sunce tijekom izlaska i zalaska bi nas riješilo mnogo zdrastvenih problema. Al svi smo mi pasivni...
__________________
...Oh Lord, please don't let me be misunderstood...
Black~Bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 23:09   #22
Quote:
Black~Bird kaže: Pogledaj post
Eto, samo 5 minuta gledanjau u sunce tijekom izlaska i zalaska bi nas riješilo mnogo zdrastvenih problema.
Ili stvoriti novi zdravstveni problem, naprimjer, ablaciju rožnice. Nisu svi ljudi isti, pa da za sve bude ista stvar dobra.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 12:28   #23
Gledanje u sunce kao što je rekla/o black bird nema loših posljedica za ljudsko zdravlje, naprotiv sunčevo svjetlo pozitivno utječe na naš organizam. Druga stvar je intezivno gledanje u sunce npr. u podne. Ne treba zaboraviti da ta svjetlost ulazi kroz naše oči i ako mi ne gledamo direktno u sunce. Osim kod onih koji svoje slobodno vrijeme više vole provoditi pred tv-om
xlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 22:46   #24
Quote:
Black~Bird kaže: Pogledaj post
Eto, samo 5 minuta gledanjau u sunce tijekom izlaska i zalaska bi nas riješilo mnogo zdrastvenih problema. Al svi smo mi pasivni...
sunce je zdravo i dobro je gledat, ali ne odma 5 minuta
Postupak je jasan , evo link, počinje se sa najviše 10 sekundi i to se gleda od izlaska Sunca prvi sat i posljednji sat prije zalaska.
bniedem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 22:50   #25
zasto ovaj petak nema emisije?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 18:41   #26
Quote:
Tigrica kaže: Pogledaj post
zasto ovaj petak nema emisije?
Vjerojatno zato što je Veliki petak, pa je televizijski program donekle prilagođen tome.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 16:56   #27
kada malo bolje pogledas ovaj tip ima prava u necemu npr zasto farmaceutske tvrtke u ovih 20 godina nisu izumile lijek za sida za tumore i rakove nego samo neke kvazi lijekove koji ti pomazu da lakse umres a ne da te izlijece
nepoznati87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 22:57   #28
Quote:
nepoznati87 kaže: Pogledaj post
kada malo bolje pogledas ovaj tip ima prava u necemu npr zasto farmaceutske tvrtke u ovih 20 godina nisu izumile lijek za sida za tumore i rakove nego samo neke kvazi lijekove koji ti pomazu da lakse umres a ne da te izlijece
Pa onda ti nemoj ništa pit i doživi 120 godina! Evala!
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 07:35   #29
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Pa onda ti nemoj ništa pit i doživi 120 godina! Evala!
jedino tak i možeš doživjet 120 godina,da uopce nemas doticaja sa modernim stilom života i ljekovima..pogotovo ljekovima...sve babe koje su umrle oko 100(od moje zaručnice baba je umrla sa 98)u životu su minimalno ili nimalo bili kod doktora i filali se sa pilsevima...to je činjenica,svi koji dožive 100 i iznad izbjegavaju doktore i ljekove koliko god mogu,tak da si u pravu,ako želis sto duze zivjet,treba izbjegavat ljekove sto je vise moguce.....
__________________
"nisi tu da mislis, cijepi se, pizda ti materina"
heziod is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 12:12   #30
Quote:
heziod kaže: Pogledaj post
jedino tak i možeš doživjet 120 godina,da uopce nemas doticaja sa modernim stilom života i ljekovima..pogotovo ljekovima...sve babe koje su umrle oko 100(od moje zaručnice baba je umrla sa 98)u životu su minimalno ili nimalo bili kod doktora i filali se sa pilsevima...to je činjenica,svi koji dožive 100 i iznad izbjegavaju doktore i ljekove koliko god mogu,tak da si u pravu,ako želis sto duze zivjet,treba izbjegavat ljekove sto je vise moguce.....
Moj dida pije lijekove za tlak i giht, prebolio je tifus i H. Zoster i ima konstantnu križobolju. I tako već 50ak godina. Uredno posjećuje liječnika.

Ima 92.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 12:30   #31
Meni nije bitno koliko ću godina živjeti već bitno je kako. Ukratko, ne želim vječni život, ali želim vječnu mladost.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 12:49   #32
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Meni nije bitno koliko ću godina živjeti već bitno je kako. Ukratko, ne želim vječni život, ali želim vječnu mladost.


Ali koja stotica ne bi bila naodmet
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 15:48   #33
Ja sam odlučio živjet vječno, pa makar poginuo pri tome...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 17:18   #34
Na rubu znanosti-KONOPLJA

http://www.youtube.com/watch?v=HuTxEO_E_zA

OBAVEZNO POGLEDAJTE!!
Immortality is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 10:49   #35
Ajmo radit paniku!
Kakva crna zabrana?
Samo treba zatražiti dozvolu i poštovati propise o uzgoju i preradi.
http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zszod04.asp

Ali ne, najlakše je proglasiti svjetsku zavjeru...
__________________
The truth is more important than the facts. - Frank Lloyd Wright
#GNU.Terry.Pratchett
jedan_od_dvojice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 10:55   #36
Quote:
heziod kaže: Pogledaj post
jedino tak i možeš doživjet 120 godina,da uopce nemas doticaja sa modernim stilom života i ljekovima..pogotovo ljekovima...sve babe koje su umrle oko 100(od moje zaručnice baba je umrla sa 98)u životu su minimalno ili nimalo bili kod doktora i filali se sa pilsevima...to je činjenica,svi koji dožive 100 i iznad izbjegavaju doktore i ljekove koliko god mogu,tak da si u pravu,ako želis sto duze zivjet,treba izbjegavat ljekove sto je vise moguce.....
Prabaka moje djevojke doživjela preko 100, bio članak o njoj u novinama. U doktora je išla redovito, 'filala se pilsevima' kako ti kažeš
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 11:04   #37
Quote:
jedan_od_dvojice kaže: Pogledaj post
Ajmo radit paniku!
Kakva crna zabrana?
Samo treba zatražiti dozvolu i poštovati propise o uzgoju i preradi.
http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zszod04.asp

Ali ne, najlakše je proglasiti svjetsku zavjeru...
Naravno i samo nać sortu flajšman koja je jedina dopuštena vrsta u RH. Ako nabaviš to sjeme, onda si spreman za posao. Jedini mali problem je što to sjeme nećeš nać.
oscarzgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 11:05   #38
najjace mi je ipak kad ekipa vjeruje da buljenje u sunce pomaze :-)))
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 11:17   #39
Quote:
oscarzgb kaže: Pogledaj post
Naravno i samo nać sortu flajšman koja je jedina dopuštena vrsta u RH. Ako nabaviš to sjeme, onda si spreman za posao. Jedini mali problem je što to sjeme nećeš nać.
1) Sorta konoplje iz članka 2. ovog Pravilnika mora biti upisana u Upisnik novostvorenih domaćih sorti poljoprivrednog bilja i/ili Upisnik stranih sorti poljoprivrednog bilja, koji se vodi na temelju Zakona o sjemenu i sadnom materijalu (»Narodne novine«, br. 131/97.).

2) Sorta konoplje iz stavka 1. ovog članka mora biti posebno ispitana na sadržaj tetrahidrokanabinola u suhoj tvari biljke, prije početka proizvodnje.

Ovo je na rubu ZNANOSTI. Kako se ono zove postupak selekcije i uzgoja sorti? Sigurno tako nekako. Naravno da ti se Jamajčanka Zlatna ne uklapa u zakon.

Da ne oftopičarim, ali da ni ne paničarim. Nisam poljoprivrednik, znanstvenik ni Rastafarijanac, pa samo onako kažem: DONT PANIC.
__________________
The truth is more important than the facts. - Frank Lloyd Wright
#GNU.Terry.Pratchett
jedan_od_dvojice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 14:24   #40
nekad je ta emisija značila upoznavanje masa sa nekim pojmovima o svijetu oko nas koji nisu tako lako razumljivi.

U zadnjih par godina sve se svodi na neko duhovno pročiščavanje i neke duhovne teme koje se mogu protumačiti na milijun načina. meni potpuno dosadne emisije.
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.