Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2017., 20:44   #41
https://drive.google.com/file/d/0Bz4...ew?usp=sharing

klasika scam
balishag is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 21:57   #42
Quote:
balishag kaže: Pogledaj post
Ti ga to još i savjetuješ kako biti bolji u prevarama?!?

savjetuješ ga da promjeni mail jer ovdje svi već znaju da je prevarant.... LOL
lutkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 06:21   #43
To je baš meni palo na pamet. Koji retardinjos...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:39   #44
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Ja sam prodavao mob i dobio poruku na SMS na lošem hrvatskom tj google translate. Ignorirao sam.

Moraš biti totalno glup da to popušiš.

ps e-mail tokg lika : [email protected]
Danas sam i ja dobio sms

https://s2.postimg.org/asg0a5xx5/Cap...2-14-27-14.jpg
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 11:12   #45
Još jedan SMS i još jedan jedan mail, [email protected], tip je kao iz Turske i Marine Engineer je na brodu i hoće kupit bicikl ?! PayPal scam
maarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 22:19   #46
Quote:
maarr kaže: Pogledaj post
Još jedan SMS i još jedan jedan mail, [email protected], tip je kao iz Turske i Marine Engineer je na brodu i hoće kupit bicikl ?! PayPal scam
sigurno je veliki brod pa mu treba bicikl kad obilazi postojenja...
lutkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 14:20   #47
njuškalo pitanje

prodajem prijenosnik na njuškalu i dobio sam sljedeću poruku:

Hello I am interested in you item what is the final selling price ?
Regards
Ms Ashley Webb

sve mislim da je to neka navlakuša pa ako netko zna više o tome
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:31   #48
Naravno. Tko bi kupovao iz HR kad je vani nekoliko puta jeftinije ......
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 11:38   #49
NJuškalo naivac sam ja!!!!

Uglavnom napravio sam skoro sve dobro ali skoro.
pri kupnji perilice za rublje sam se odlučio za lowbudget rješenje i kupujem preko njuškala. Našao čovjeka koji prodaje perilice (desetak) i kontaktirao.
Zvuči sve sjajno tata mu zaslužio penziju u Gorenju, dečec od cca 25 godina kaže perilica servisirana i dovedena do odličnog stanja, to je familjarni posao.
I kao vrhunac može mi je on dostaviti jer ima Caddya, naravno ja pristanem da mi dopelja još za vrijeme radnog vremena na posao.
Iz sesveta mi dostavio perilicu koja je sjajno izgledala čista uredna ali ...
Nakon ugradnje cca 5-6 sati nakon primopredaje shvatih da perilica ima problem i kreće uzaludno kontaktiranja istog tog dečeca ..... dalje ste sve svjesni kaj se dešava.
Prodali mi perilicu koja ne radi!
Nik name na njuškalu je UNILITE , ti ljudi varaju i kradu.
Pa samo upozorenje za sve vas !!!
4v4t4r is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 19:26   #50
Evo, naletio sam na istu foru, tako da pripazite ma mejlove od lika :

Kresimir Klaudio Peran <[email protected]>
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 00:16   #51
Ja vec godinu dana dobivam lažne sms poruke od navodnih kupaca (Prodajem svašta na njuškalu) i svi imaju outlook mail te su kao iz HR ali žive vani, najbolji mi je bio neki tip kao iz HR i kupuje sinu dslr fotic koji bi mu onda poslao u UK, nakon dvije poruke tip je zaboravio hrvatski i počeo pricati na engleskom (Google Translate) i ponudio mi umjesto 300 eura kolko sam trazio 500 eura + da ce mi dati i za poštarinu samo da kažem kolko treba, ja htio ispast posten i odbio 500 eura i reko neka on meni plati punu cifru na IBAN pa cemo lako dalje, za dva dana tip šalje lažni mail sa lažnim screenshootom od PayPala, ja govorim uplata jos nije sjela na IBAN tip govori sjelo ti je na Pay Pal račun samo moraš poslati sliku iz pošte da on može "PAY PAL-u" da se uvjere da je stvarno poslano i da mogu pustit novce na moj račun hehehe ja kažem čovjeku da nemam PayPal account i da ga nikad nisam otvarao a on govori "imaš imaš" :klap: Eto žao mi je šta nemam te mailove vise jer sam ih reporto i izbrisao ali nisam vjerovao na svoje oči, samo pažljivo
KEKSO- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 09:49   #52
Ima hrpa takvih specijalaca na njuškalu . Šljam, dno dna društva jer to što oni rade su potezi beskičmenjaka zbog načina pokušaja prijevare. Usti slučaj je bio i kod mene lrije godinu dana. Google translate talk pa onda engleski
Jedan je od mene htio kupiti laptop i naravno taj laptop je bio za rođakinju u SAD-u. On je naravno poslao lažni mail o uplati koji bi prokužilo i dijete da je fake tako da je odmah bilo ignore..ali njuškalo je zapravo još i ok. Najgori su mi se pokazali kupci sa facebook -a . Jedan normalan u 4 godine. Svi bi kupili nešto, ali zapravo ne bi. Zato sam i odustao od tih raznih prodajnih grupa..
lordhart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 10:05   #53
Tim prevarantima treba bejzbol palicom izmasirati prste. Znam da "nasilno" zvuči ali je jedino rješenje.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 16:38   #54
jucer stavila oglas za kolica i isto se javlja cura, iz portugala da bi kupila. da posaljem paypal ili iban racuna sa svim svojim podacima i da ce doci agent skupiti...
maddy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 00:10   #55
Slobodno posalji svoje ime prezime te broj IBAN-a (Ništa više!) pa lijepo sjedi piji kavicu i čekaj da uplata sjedne (Moš mislit hehe) ugl ako daš samo ime prezime te broj IBAN-a to je totalno bezopasno i nemaju nikakve koristi..

P.S. Pay Pal nemoj nikako jer će ti poslati lažni mail od Pay Pala kao da ti je uplata sjela, tako da samo IBAN
KEKSO- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 12:33   #56
ima svakakvih prevara na njuškalu ja naručio tablet i otvorio kad ono razbijen ja mu vratio tablet i trazio da mi vrati pare inije se javio,, kriv sam šta nisam otvorio odmah paket treba netko ipak to kontrolirat i kaznit ako prevari kupca
johnny londo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 12:38   #57
treba dobro paziti ima smutljivaca koji svašta rade da zarade na pokvaren način treba paziti dobro..
johnny londo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 09:53   #58
Prodajem stol na njuskalu i dobio sam ponudu od nekog "Jozef Maria". Najprije SMS (lose preveden na google translate) da se radi bolje komunikacije javim na mail. Poslao sam mail, odgovor je dosao na engleskom - da posaljem podatke za PayPal, da ce uplatiti i poslati nekoga po to. I da, tip je iz Donjecka!
O.K. PayPal je u redu, ali mi je alarm upalilo to sto je tip iz Ukrajne pa sam malo googlao "prijevare paypal" i pronasao ovu temu.
Uglavnom, poslao sam mu mail i objasnio da ne poslujem putem PayPala ili bilo kojeg drugog takvog servisa, da igra samo cash i to iz ruke u ruku.
Bas me zanima da li ce se javiti...
__________________
DESIGNED TO PROVOKE EMOTIONAL RESPONSE
Invader is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 00:10   #59
lik sa maila [email protected]

Hi friend,
I have completed the payment transfer, i expected Paypal to have notified you about the payment through email, please check all your email folders, including your Spam or Junk folder, because i got a copy of my payment confirmation order through the Spam folder of my email. This is a regular thing, just move the messages into your inbox and go through every details very well.
What you need to do next is just follow the PayPal online insurance procedure, proceed to send the package to the provided shipping address below;
Name: Michael Anderson Ezell
Address: 122, View Park
Postal code: N17 9BL
State: London
Country: United Kingdom

Just wrap the item as a gift, take it to the nearest post office and send the package to the shipping address provided. Then, after this just scan or take a picture of the shipment receipt that will be given to you at the post office, attach it to your email and forward it to Paypal online verification email for verification, after verifying the shipping details, they will credit your money directly into your bank account without any delay.

Please let me know if you have any questions or if you need more explanations about the payment transfer or what you need to do next and get your funds remitted directly into your bank account from paypal database where the fund is waiting, pending when you provide the shipping papers.

Also, send me a copy of the shipment receipt as well.

Regards.
starlight777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 12:01   #60
Quote:
Invader kaže: Pogledaj post
Prodajem stol na njuskalu i dobio sam ponudu od nekog "Jozef Maria". Najprije SMS (lose preveden na google translate) da se radi bolje komunikacije javim na mail. Poslao sam mail, odgovor je dosao na engleskom - da posaljem podatke za PayPal, da ce uplatiti i poslati nekoga po to. I da, tip je iz Donjecka!
O.K. PayPal je u redu, ali mi je alarm upalilo to sto je tip iz Ukrajne pa sam malo googlao "prijevare paypal" i pronasao ovu temu.
Uglavnom, poslao sam mu mail i objasnio da ne poslujem putem PayPala ili bilo kojeg drugog takvog servisa, da igra samo cash i to iz ruke u ruku.
Bas me zanima da li ce se javiti...
Ovako napisano bi moglo ljude navesti na pomisao da je problem u Paypalu i poslovanju preko njega.
Samo je potrebno da se prati "stanje" na Paypal racunu a ne da se vjeruje mailovima i obecanjima. Kao da prodajes nesto i primas uplate na tekuci,neces vjerovati kad ti kaze uplatio sam samo se jos ne vidi da je proslo nego ces cekati kad ne vidis da je novac sjeo na racun. I toje to.
A slucajevi kupaca iz Ukrajine koji kupuju stol preko njuskala ili nekog iz Afrike da kupuje rabljene tenisice uopce ne treba komentirati.
mostovoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.