Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 18:57   #121
Plod limete bere se dok je zelen, nedozreo, jer tada ima najviše vitamina pa se špice ne uspiju formirati.
Ako želiš uzgajati limetu kupi sadnicu.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 19:51   #122
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Plod limete bere se dok je zelen, nedozreo, jer tada ima najviše vitamina pa se špice ne uspiju formirati.
Ako želiš uzgajati limetu kupi sadnicu.
Hvala na savjetu
mijanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:31   #123
Quote:
mijanta kaže: Pogledaj post
Znali netko zašto nikada nema u limeti špica, barem u ovim šta ih ima kupit u tommya. A i u drugim dućanima. Ako postoji špica od limete, pa ako ko zna di ih kupit pa da ih iscjedim i zasadim špice.
Ili ako se one na drugi način presađuju pa neka ga objasni najjednostavniji način.
uzgoj ili iz kostice ili reznicom - ako uzgojis iz kostice (a to ce biti tesko jer su u ducanima nedozreli plodovi)onda ju moras kalemiti ako imas sa cime a treba i znati kalemiti. Reznicom je najlakse ako imas od kuda nabaviti reznicu i uspjeh je cca 80%.
A najlakse je kako ti je rekao Biljka, kupiti sadnicu.

to se tice reznica tu je uspjeh najbolji kod limuna (meni je 100%), mandarine mi je uspjeh 70% a kumkvat jos cekam da vidim kakva ce bit uspjesnost ali za saa su sv reznice lijepe i zelene ali nisu pustile. Limetu jos nisam probala uzgojiti reznicama jer trenutno nemam od kuda nabaviti reznicu ali cim dođem do nje tada cu i nju pokusati ukorijeniti.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:48   #124
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
uzgoj ili iz kostice ili reznicom - ako uzgojis iz kostice (a to ce biti tesko jer su u ducanima nedozreli plodovi)onda ju moras kalemiti ako imas sa cime a treba i znati kalemiti. Reznicom je najlakse ako imas od kuda nabaviti reznicu i uspjeh je cca 80%.
A najlakse je kako ti je rekao Biljka, kupiti sadnicu.

to se tice reznica tu je uspjeh najbolji kod limuna (meni je 100%), mandarine mi je uspjeh 70% a kumkvat jos cekam da vidim kakva ce bit uspjesnost ali za saa su sv reznice lijepe i zelene ali nisu pustile. Limetu jos nisam probala uzgojiti reznicama jer trenutno nemam od kuda nabaviti reznicu ali cim dođem do nje tada cu i nju pokusati ukorijeniti.
A na kojk ti način to radiš, opiši ga ode da i mi probamo na taj način.
mijanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:12   #125
Quote:
mijanta kaže: Pogledaj post
A na kojk ti način to radiš, opiši ga ode da i mi probamo na taj način.
Uzmes reznicu duzine cca 15 cm (moze biti od 10 pa do 25 - so je veca to je cak i bolje jer reznica tada ima vise pohranjenih hranjivih tvari u sebi - ja uvijek uzimam reznice duzine 15-20 cm). Reznica moze biti ili vrsna ali i ne mora (ako imas dugacku granu tada ju prerezi na manje djelove). Jedino sto je bitno je da je reznica sa proslogodisnje grane a ne ovogodisnja zato sto je ona preosjetljiva jos)
Donji kraj reznice odrezes ukoso i sve listove skratis tako da ti ostane 1/3 lista. Ako reznica ima bodlje mozes ih ali i ne moras rezat.
Reznicu posadis u rahlu zemlju (sa mjesavinom pjeska ili perlita a moze i sama zemlja), mozes donji kraj reznice umociti u hormon rasta ali nje obavezno. Reznicu dobro utisni u zemlju i pokrij je flasom sa cepom kojoj si odrezao dno (isto kao i kod razmnozavanja ruza).
Navlazi zemlju i teglu postavi na toplo mjesto sa dovoljno svijetlosti ali ne na direktno sunce. I najbitnije ti je da zemlja bude stalno vlazna kako bi se razvio korijen.
Reznicu ne diras sve dok ne vidis da pusta izdanke (lisce ili cvijet) - tek tada si siguran da je razvila korijen.

Svugdje pisu da je za razmnozavanje reznicama najbolji 8 mjesec, po meni je ipak 7 ali probala sam i u 10 i u 4 i uvijek je bilo uspjeha.

Sretno
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 16:35   #126
Kada je najbolje kroz godinu to jest mjesec za sadnju špica u zemlju ili proklijale sjemenke. Limuna, naranče,...
mijanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 17:05   #127
Quote:
mijanta kaže: Pogledaj post
Kada je najbolje kroz godinu to jest mjesec za sadnju špica u zemlju ili proklijale sjemenke. Limuna, naranče,...
proljeće
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 19:57   #128
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
proljeće
Hvala, rano ili po sredini proljeća
mijanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:53   #129
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
proljeće
Quote:
mijanta kaže: Pogledaj post
Hvala, rano ili po sredini proljeća
nema pravila - sjemenke sam nekada sijala u bilo koje doba govine i uvijek je sve bilo ok, a spice - ako su to reznice - tada isto nema pravila ali najbolje e 7 i 8 mjesec jer je tada uspjesnost maximalna.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 17:50   #130
Šta da napravim sa cvjetovima od limuna šta sada cvjetaju i oni mali plodovi šta su se u sitne limune pretvaraju.
Dali da ih otkinem ili da ih ostavim jer sumljam da će išta biti od onjih jer će sada zima i manje sunca
mijanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:28   #131
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
nema pravila - sjemenke sam nekada sijala u bilo koje doba govine i uvijek je sve bilo ok, a spice - ako su to reznice - tada isto nema pravila ali najbolje e 7 i 8 mjesec jer je tada uspjesnost maximalna.
Posije li koštice u proljeće do zime će biljka dovoljno ojačati. Posije li sjemenke sada klijanje će biti usporeno zbog niže temperature a svaka bura bi za biljčicu bila fatalna.

Quote:
mijanta kaže: Pogledaj post
Šta da napravim sa cvjetovima od limuna šta sada cvjetaju i oni mali plodovi šta su se u sitne limune pretvaraju.
Dali da ih otkinem ili da ih ostavim jer sumljam da će išta biti od onjih jer će sada zima i manje sunca
Limun raste u tegli ili u vrtu?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:59   #132
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post



Limun raste u tegli ili u vrtu?


Limun raste u vrtu, u splitu mi je vrt.
mijanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:32   #133
Ostavi cvjetove i limune na stablu, dozrijet će u proljeće.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 00:29   #134
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ostavi cvjetove i limune na stablu, dozrijet će u proljeće.
Neće im smetat ako bude jaka zima ka i prošla. Ako zamotam stablo oće se razvijat ovi mali plodovi šta su sada na stablu. Onom zelenom mrežom i malo najlona sam mislija stavit jer ovo mu je treća ili četvrta zima limunu od kada sam ga zasadija.
mijanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:43   #135
Quote:
mijanta kaže: Pogledaj post
Neće im smetat ako bude jaka zima ka i prošla. Ako zamotam stablo oće se razvijat ovi mali plodovi šta su sada na stablu. Onom zelenom mrežom i malo najlona sam mislija stavit jer ovo mu je treća ili četvrta zima limunu od kada sam ga zasadija.
Polako će rasti i ti zeleni limuni no ako će zimi biti minusa neki će se i smrznuti, osušiti i otpasti.
Zaboravio sam napisati da bi bilo dobro omotati ga mrežom.
Nemoj koristiti plastičnu foliju, bolje agro foliju (lutrasil).
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:13   #136
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Polako će rasti i ti zeleni limuni no ako će zimi biti minusa neki će se i smrznuti, osušiti i otpasti.
Zaboravio sam napisati da bi bilo dobro omotati ga mrežom.
Nemoj koristiti plastičnu foliju, bolje agro foliju (lutrasil).
Nisam ni mislija satavljat samu foliju nego da mi nebi bilo ka i lani kada sam je samo zamota mrežom pa mi je otpa sav list osim jednog lista. Pa kada budu zvali buru mislija sam ga onda zamotat priko mreže sa nekakvim najlonom ili ceradom ili tom agro folijom.
mijanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 01:03   #137
Imali igdje kupit sadnice kumkvat i koliko košta sadnica. Okolica splita ili sam split.
I koje je najbolje uzet sadnice mislim na starost jer bi je posadijo u splitu. Dvogodišnju, trogodišnju ili više godina.
mijanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:39   #138
http://www.njuskalo.hr/sjeme-sadnice...oglas-11218833

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:47   #139
da li ovdje ima agronoma
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 21:31   #140
Quote:
woow123 kaže: Pogledaj post
da li ovdje ima agronoma
našlo bi se...u čemu je problem
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.