Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2017., 21:04   #4161
CArla, Jel te vet savjetovao?
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 23:26   #4162
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
CArla, Jel te vet savjetovao?
Tim bolje ako je dobila savjet od veta. To pokazuje da bar neki naši vetovi prate struku. A ako i nije, ako je odlučila na svoju ruku, tko joj može reći da je pogriješila? Sigurno ne oni koji uživaju u činjenici da im je pas ostao u "štenećoj dobi", što baš uvijek i nije istina, sigurno ne ja koja sam zajebala Sitku ne samo u jednom pogledu.

Mislim da bi tebi bilo pametno prihvatiti činjenicu da naši vetovi jednostavno ne slijede nove spoznaje u veterini. Ono, tko bi bio sretan da mu dijete cijeli život ostane na trogodišnjoj razini? Mislim, nemam djece niti sam ih ikada namjeravala imati, ali da sam ih imala, sigurno bih voljela da se prirodno razvijaju. Pa ma što to značilo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 11:46   #4163
Didi, ja sam davno prihvatila cinjenicu da niti nasi lijecnici, niti vetovi ne prate struku.

Pa niti moja struka- ja sam upisala poslijediplomski pa me gledaju ka marsovca.

Ali svejedno- ovdje stvari ostaju napisane: nek ljudi vide da se treba raspitati i kod struke i sam istrazivati; nista ne uzimati bez kritickog promisljanja, a najmanje savjete nekvalificiranih ljudi.

I da- Kira nema ponasanje steneta, nikako. Iako rano sterilizirana, stene nije nikako.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:55   #4164
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post

Ne, nisam protiv kastracije, ali jesam protiv prerane kastracije.

Prerano kastrirane kujice sklonije su inkontinenciji i poremećaju rada štitnjače, oba spola sklona su problemima sa zglobovima, pojedine pasmine poput rotića preranom kastracijom imaju 30-50% veće šanse oboljeti od osteosarkoma. Pa ti vidi.
Nama se dogodila inkontinencija. Nisam bila dobro informirana, kad sam nasla kujicu planirala sam ju dati na udomljavanje i htjela sam ju sto prije sterilizirati da izbjegnem moguci stanc. Mjesanka je, ali u njoj su svi vidjeli roticu. Procjenjena starost je tad bila 6/7 mjeseci. Jako mi je zao zbog toga. Mala je na kraju ostala kod mene jer "udomljenje" nije dobro proslo. Zna procuriti u intervalima. Sad je dobra faza.
Ako cu ikad opet udomiti/naci stenca, svakako cu pricekati sa sterilizacijom.

Edit: spomenula si i da se jos nije razvila ni psiha. Kod moje curke se to tocno vidi. Ima oko 6 godina, al ta je ostala stene u glavi.
To nije ono ponasanje "moj pas ima 8 godina, ali je ziv ko stenac". Malo je drugacije. Nemrem opisati, to se tocno vidi na njoj...

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 16:07   #4165
da i ja dam svoj doprinos

prethodnika sam planirala dati na kastraciju dok, kak ljudi u udrugama vele, dođe vrijeme za to, dok je došlo vrijeme za kastraciju utvrdilo se da su mu testisi zaostali i da treba pričekati do kraja puberteta, možda se spuste, ali ipak nisu, kak je mali imal problema s epilepsijom, i to su bili jaki napadi svako malo, bilo je predloženo da ga damo na kastraciju jer bi možda mogla ublažiti napade

radi jakih lijekova koje je dobival vetovi su bili skeptični oko anestezije i svaki je preporučil nekoga drugoga da obavi kastraciju, čak je bilo upitno i redovno cijepljenje protiv bjesnoće i zaraznih, dogodilo se to da je malac u kratkom periodu imal jake napade, između ostalog i moždani udar, na kraju smo ga eutanizirali jer je to postalo mučenje, niti je mogo jesti, niti piti, niti normalno hodati, a jedva je i disal, kastraciju nije dočekal, a pitanje je dal bi mu uopće pomogla

sadašnjeg malca sam uzela iz udruge, imal je problema s naskakivanjem, pse nije doživljaval u smislu da nekoga zajaše, ali je napastoval svakoga ko je došo na dvorište, dala sam ga na kastraciju s navršenih 7 mjeseci i ublažili smo problem naskakivanja (i zadovoljili uvjet iz ugovora), sad se samo koji put zaleti da skoči na nekoga ali se brzo skocka i odustane, osim navedenog drugih problema s njim nismo imali, a od poslije kastracije ko da je oslobođen višak energije u njemu

osobno neću nikomu govoriti da kastrira/sterilizira psa, svaki odlučuje za svog psa, ipak je vlasnik taj koji treba procijeniti kaj psu treba, slažem se da ne treba slijepo vjerovati vetovima, kak ni doktorima, između ostalog

ja se osobno nadam da nisam pogriješila s kastracijom, pogotovo dok vidim da u mom novom susjedstvu ima hrpa nekastriranih i nesteriliziranih pasa, koji su manje više na cesti, i dok prevrtim film mjesec dana unazad, koji je pokolj bil pred susjedovom kućom dok je ženka bila u fazi tjeranja, u neograđenom dvorištu, a susjed svaki čas s palicom rastiraval pse
moj je srećom mirno ležal u dvorištu i pratil događanja, povremeno se oglasil i onda se maknul u svoju kućicu
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 17:21   #4166
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
ja se osobno nadam da nisam pogriješila s kastracijom, pogotovo dok vidim da u mom novom susjedstvu ima hrpa nekastriranih i nesteriliziranih pasa, koji su manje više na cesti, i dok prevrtim film mjesec dana unazad, koji je pokolj bil pred susjedovom kućom dok je ženka bila u fazi tjeranja, u neograđenom dvorištu, a susjed svaki čas s palicom rastiraval pse
moj je srećom mirno ležal u dvorištu i pratil događanja, povremeno se oglasil i onda se maknul u svoju kućicu
Dobro je da si ovo naglasila: mnogo toga ovisi i o uvjetima i mjestu gdje pas živi. O neodgovornosti susjeda koji psa drži u neograđenom dvorištu, a pogotovo ženku u tjeranju, bolje nećemo, ali tvoj bi peso, da nije kastriran, najvjerojatnije kopao rupu ispod plota ili "tarabe preskako" kad bi mu povjetarac donio zamamni miris.

I tu se opet vraćamo udomljenju, udomiteljima, ali i udomljivačima. Svojevremeno sam posredovala pri udomljavanju šteneta iz drugoga grada, ne iz Zagreba, ali je kod mene boravilo do udomljenja. Udomiteljica je potpisala ugovor u kojem se obvezala da će psa kastrirati, ja sam ugovor sa svim podacima - ime, prezime, adresa, broj telefona - poslala udomljivačici koja je rekla: joj, puno tih hvala, sad sve imam, ja ću ih kontaktirati kad bude vrijeme. Na pitanje trebam li ja išta dalje jer smo ipak i udomitelji i ja u istom gradu, odgovor je bio "ne". Ja sam svejedno, na svoju ruku, gnjavila i tražila fotke iz novog doma, dobila ih i s veseljem objavila na forumu, ali još je bilo prerano za kastraciju pa nisam ni pitala. Da barem jesam! Udomljivačica, dakako, uopće nije kontaktirala udomitelje, a udomitelji nisu kastrirali psa. Nakon otprilike dvije i pol godine doznala sam posve slučajno da je pas smrtno stradao u borbi s drugim mužjacima zbog ženke.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:51   #4167
Dan!

Kad je najbolje sterilizirat kujicu?
Radi se o malom njemackom spicu.
Sad ima 4 mj i 4 kg.

Jel bolje cekat da prvo tjeranje prodje ili prije njega? Ili tokom? Neznam nista!


Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
<3 Best thing about me is you <3
Mani83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:21   #4168
Nipošto tijekom tjeranja jer su onda krvne žile proširene pa je opasno za operaciju. Načelno, najpametnije je kad pas fizički, emocionalno i spolno odraste, što ovisi od pasmine do pasmine.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:17   #4169
Hvala didi!

Jel ima tu netko ko ima špica? Bas bi htjela cut iskustvo ....



Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
<3 Best thing about me is you <3
Mani83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:04   #4170
za 3 sata idemo sa Tomijem kod veta na kastraciju
nadam se da će dobiti neki čelični oklop jer nema toga što naše maleno ne pregrize
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 14:14   #4171
Neko s iskustvom sterilizacije mačka, odnosno kako spriječiti da liže ranu?
Sve je super, mačak se oporavio začas, ali liže ranu počesto. Nakon nužde, kada se generalno čisti i još par puta između toga. Tražila sam kragnu, ali nemaju veličine za mačke, a one za pse bi mu bile velike. Čak i da je negdje nađem od nekog, nisam sigurna da bi to njega zaustavilo, on je poznati escape artist iz svega. Dakle, ako neko ima korisne savjete kako spriječiti mačka da liže ranu?
__________________
I must be a mermaid, Rango. I have no fear of depths and a great fear of shallow living.
dvatricetiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 21:51   #4172
kastracija

moj Tomi je kastriran 19. i sve je ok osim što bi i dalje sexal sve živo
nakon koliko vremena će prestati te njegove sexi ludorije?
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:36   #4173
danas je moj kastrirani pesek počeo sexati mog muža u nadlakticu.
pitao me muž kaj da dela. rekla sam da Tomiju reče da ga boli glava
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 18:53   #4174
Pozz ekipa htio bih sterilizirat kuju al sam na podrucju vukovarskosrijemske zupanije
Cuo sam i cito puno hlave anubis u vukovaru pa me zanima dal se isplati tu ili potezat autom mozda do osijeka??
Dal je tko cuo I cito ista za anubis vukovar?
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 00:46   #4175
LP, koja ambulanta u zgu vam se pokazala dobrom za sterilizaciju vanjskih maca? imate li iskustva sa šegotom?
mrvica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 10:47   #4176
Koliko dana nakon sterilizacije je vasim kujicama trebalo da opet budu "svoje"? Kada ste krenuli u normalnije šetnje?
Moja je sterlizirana u srijedu, i za sada ode samo van obaviti nuždu i odmah se sama vraća prema vratima.
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 12:24   #4177
Pseto mi uskoro ide na capanje jajaca pa me zanimaju neke stvari.

Jeste vi svoje živine čistili od parazita prije steriliziacije/kastracije? Dobio je zadnju tableticu tamo negdje u 9.-10. mjesecu, sad bi polako trebao novu pa si razmišljam da ga možda očistim sada prije kastracije. Ne znam jel mi to pametno, opterećivati jetru sada prije operacije.

Jedno tehničko pitanje. Nikada mačkama nisam stavljala ogrlice pa ne znam, da li moram skidati foresto ogrlicu prije kastracije? Ne znam jel smeta za nešto da mu stoji na vratu.

Muka mi je već sada na samu pomisao da ide pod anesteziju. Znam da kod muških to nije neki kompliciran zahvat i da se brzo oporave, al mi se svejedno frče u želucu na samu pomisao.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 14:58   #4178
Trebam sterilizirati macku ali ne mogu dati 400-500 kn koliko traze veterinari. Gdje u Zagrebu I Z.Ž. mogu proci jeftinije?
Nisam ljubitelj macaka ali hranim je I ne zelim da se okoti u mjestu gdje ce njeni macici imati losu buducnost.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 15:02   #4179
Čišćenje od parazita ne opterećuje jetru, ali nije ni nužno prije sterilizacije / kastracije. Ako mu je sada vrijeme za tableticu, to neće utjecati na capanje zvončića.

Nikada nisam psima stavljala ogrlice pa ne znam, ali je uvijek možeš skinuti na licu mjesta u ambulanti, ovisno o tome što kaže vet.

Ja sam pogriješila sa Sitkom jer nisam slušala frkanje u želucu, ali svi doista kažu da je kod mužjaka zahvat jednostavan i kratak te da se brzo oporavljaju. Ako mu je ovo prva anestezija i ako je zdrav, najvjerojatnije neće biti nikakvih problema.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:30   #4180
Bude onda dobio tableticu.

Mene uvijek frče u želucu kad moram vetu s njima, gore mi je nego kad ja šećem okolo po doktorima. Ma znam da je kod njih to puno lakše nego kod ženki, ne budu dugo pod anestezijom, bude jedan šavić i kad se oporave od anestezije oni su ko da se nije ništa dogodilo. Kod ženki je to sve kompliciranije i tu mi je tek muka (moram i mačku odvesti na sterilizaciju, to stalno odgađam jer ne znam kako da organiziram da pazim na nju i da miruje 2 tjedna, a da je ovaj konj od psa stalno ne cima i ne vija)

Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Trebam sterilizirati macku ali ne mogu dati 400-500 kn koliko traze veterinari. Gdje u Zagrebu I Z.Ž. mogu proci jeftinije?
Nisam ljubitelj macaka ali hranim je I ne zelim da se okoti u mjestu gdje ce njeni macici imati losu buducnost.
Lijepo od tebe.

Kontaktiraj neku od udruga za mace, dosta njih imaju dealove sa vetovima i preko njih se može ostvariti popust. Znaju i ambulante često imati akcije pa bude dosta niža cijena (kod nas u Os zna biti oko 230-250 kn za mačke, za mačore ispod 200 kn), ali pretpostavljam da ne možeš čekati jer bi se sad maca uskoro mogla spariti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.