Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 11:28   #801
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Da ti nisu ukinuli dopušteni minus?
vjerovatno, odoh vidit, ovo je i meni palo napamet, znači ovo nije ovrha? ali vrlo lagano da će moguće doći zbog nje, jer sam u dopuštenom minusu 7000kn, a ratu (drugog) kredita moram platiti do sljedećeg tjedna, 15.11.? mišljenje, savjet?

edit: ono šta sam htio pitati, sve šta će mi se uplaćivati na tekući račun, oduzimati će mi se do same nule, odnosno dok ne vratim tih 7000kn, jel tako? ako je tako, onda sam poprilično u banani, jer do sljedećeg tjedna neću sigurno uplatiti 7000kn + ratu kredita da me ne ovrše? upomoć!
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 11:34   #802
Moguće da je i ovrha... Imaš li e-građanin? Ako imaš u pretinac šalju obavijesti o ovrsi pa vidi.

Ako si ovršen onda otiđi da ti otvore zaštićeni račun ako nema šanse da pokriješ dugove. Nisam sigurna jel ona 1/3 još uvijek fukcionira, znam da se govorilo o ukidanju zaštite, ali nisam popratila je li to bila samo rasprava ili je prošao zakon u praksu.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 11:37   #803
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
vjerovatno, odoh vidit, ovo je i meni palo napamet, znači ovo nije ovrha? ali vrlo lagano da će moguće doći zbog nje, jer sam u dopuštenom minusu 7000kn, a ratu (drugog) kredita moram platiti do sljedećeg tjedna, 15.11.? mišljenje, savjet?

edit: ono šta sam htio pitati, sve šta će mi se uplaćivati na tekući račun, oduzimati će mi se do same nule, odnosno dok ne vratim tih 7000kn, jel tako? ako je tako, onda sam poprilično u banani, jer do sljedećeg tjedna neću sigurno uplatiti 7000kn + ratu kredita da me ne ovrše? upomoć!
Nisi znao da ti pada minus? Banke obicno obavjeste prije nego sto ti ukinu minus I ponude obrocnu otplatu. Ovako ti ostaje reprogram.
princeza sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 11:44   #804
imam e gradani i nisam dobio nikakvu obavijest u sanducicu! znaci, nadam se da nije ovrha! isto tako, nisam dobio ni nikakvu obavijest klod strane banke da ce mi ukinuti minus - odoh sada tamo pa javim detalje sta kako!
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 15:11   #805
Ako nema nikakvih obavijesti onda je vjerojatno nešto drugo... Sretno
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 18:36   #806
da, nije ovrha, ali nešto "slično" tome... sva sredstva koja mi se budu uplaćivala na tekući, uzimat će banka sve dok se ne isplate rate kredita (gotovinskog), znači preostalo nekih cca. 1300-tinjak kn... eto, možda nekome bude zatrebalo pa neka se nađe na forumu, bez ikakvih obavijesti, kada se spoje djelomično dvije rate gotovinskog kredita, banka do nadmirenja uzima bez da išta kaže/obavijesti
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 19:11   #807
Da, Erste hoće to raditi. Blokira račun korisnika i sama si uzima za ratu.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 20:39   #808
Imam poslovni račun (OPG). Pošto imam poteškoća (mušičava display kartica) pri prijavi na netbanking, aktivirao sam mToken display karticom.

Pokušaj prijave sa mTokenom vraća obavijest "Prijava mTokenom nije dopuštena za ovog klijenta. Molimo Vas prijavite se Display karticom ili javite u poslovnicu Banke kako bi dozvolili korištenje mTokena za ovog klijenta."

Da ne idem džabe u banku (nije mi blizu) - da li je uopće moguća prijava na poslovni račun putem mTokena?

Hvala
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 20:54   #809
Moguće da ne možeš imati i jedno i drugo.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 07:52   #810
U svakom slučaju ćeš morat tražiti novu karticu, odnosno novu display karticu koja služi samo za prijavu na net banking pa ćeš morat do banke. A onda kad si već tamo pitaj možeš li imati i mtoken i display karticu.

Običnim građanima pokušaju uvaliti samo mtoken opciju, što se meni nije svidjelo jer sam htio i jedno i drugo, jer ako resetiraš mobitel ili se nešto dogodi opet moraš trčat u banku da ti aktiviraju mtoken.
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:09   #811
Erste Card Club im je spoooor za poludit... Podnio zahtjev za Visa Classic karticu 19.10. i odmah dostavio sve tražene dokumente. Odobrena je tek 20.11. (i to ne bi saznao da nisam nazvao njihov info telefon), a karticu i dalje čekam...
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:14   #812
Da i ne samo to, dugooo im treba da odgovore na upite i sl.
Puno je kartica na akciji bez upisnine i članarine pa možda zato

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:59   #813
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju ćeš morat tražiti novu karticu, odnosno novu display karticu koja služi samo za prijavu na net banking pa ćeš morat do banke. A onda kad si već tamo pitaj možeš li imati i mtoken i display karticu.

Običnim građanima pokušaju uvaliti samo mtoken opciju, što se meni nije svidjelo jer sam htio i jedno i drugo, jer ako resetiraš mobitel ili se nešto dogodi opet moraš trčat u banku da ti aktiviraju mtoken.
edit

u banki mi aktiviran mtoken i zadržao display karticu
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 08:31   #814
Pozdrav
Predala sam zahtjev za kredit u erste banci. I prosljedjen je na komisiju jer sam prije 3 god bila neuredna po htoku. Radili se o dugovanju po tekucem racunu u drugoj banci. Danas omam kredit i kartice ukupnog duga 80000 kn. Htjela bi kredit da to zatvorim i da mi nesto ostane. Bankarica mi je rekla da mi mora zahzjev prosljediti na veci nivo odluke radi neurednosti od 3 god.
Kakva su iskustva sa kreditnim odborom..
Hoce li mi biti odobren
Placa mi 3500 kn na neodredjeno vide od god a firmi sam 7 god
Bojanadra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:19   #815
Quote:
Bojanadra kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Predala sam zahtjev za kredit u erste banci. I prosljedjen je na komisiju jer sam prije 3 god bila neuredna po htoku. Radili se o dugovanju po tekucem racunu u drugoj banci. Danas omam kredit i kartice ukupnog duga 80000 kn. Htjela bi kredit da to zatvorim i da mi nesto ostane. Bankarica mi je rekla da mi mora zahzjev prosljediti na veci nivo odluke radi neurednosti od 3 god.

Kakva su iskustva sa kreditnim odborom..

Hoce li mi biti odobren

Placa mi 3500 kn na neodredjeno vide od god a firmi sam 7 god


Nema nazalost sanse



Sent from my iPhone using Tapatalk
nasunis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:49   #816
Imam tekuci racun u ersteu i kredit kod njih i na net bankingu kad mi skine s tekuceg racuna ratu za kredit mi pise odnosno vodi se kao "naplata sa a vista racuna" pa ne kuzim sta je to i zas to stoji u kreditu kad mi skida ratu
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 21:55   #817
Trazili su mi potvrdu o zatvorenom dugu..
Jel to nesto znaci
Bojanadra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 22:41   #818
Quote:
Bojanadra kaže: Pogledaj post
Trazili su mi potvrdu o zatvorenom dugu..
Jel to nesto znaci
Možeš malo pojasniti, kakvu potvrdu, o kakvom dugu, u kojem kontekstu?

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 23:38   #819
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Imam tekuci racun u ersteu i kredit kod njih i na net bankingu kad mi skine s tekuceg racuna ratu za kredit mi pise odnosno vodi se kao "naplata sa a vista racuna" pa ne kuzim sta je to i zas to stoji u kreditu kad mi skida ratu
Tekući račun je račun po viđenju (a vista račun), za razliku od npr. štednog računa ili računa oročenja.

Pozdrav iz Zagreba
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 21:10   #820
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Možeš malo pojasniti, kakvu potvrdu, o kakvom dugu, u kojem kontekstu?

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Trazila sam kredit u erste banci i prosljedjen je na kreditnu komisiju.
U proslosti sam bila neuredna i doslo je do utudjenja..
Sad se erste banka trazila potvrdz da je to placeno.
Prosljedila sam im..
Jel to znak da ce mi odobriti
Bojanadra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.