Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 20:51   #101
MMože i na pedale bitno da trese rit ako pređeš crtu dok drkaš po mobitelu. Zato je bitan grijač guzice, da ne trese na hladno kad teraš pedale. Jebeš motor, kaj susjedi znaju. Ko je vidio da je na autu važan motor ili ovjes ili kočnice.
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:55   #102
Naravno. Auto srednje klase sa 150KS ili tu negdje je sasvim dovoljno. To se mislilo. Nije puno i nije ni malo. A iznad prosjeka u HR. Osim naravno na forumu, svi voze socijalne pile sa 500KS
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:00   #103
I ove zatamnjene šajbe su mi fascinantne kao uvjet. Zbog čega točno?
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:04   #104
Zašto? Pa zbog djece naravno. Sunca. A kao drugo zbog izgleda.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:11   #105
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Zašto? Pa zbog djece naravno. Sunca. A kao drugo zbog izgleda.
Znači kad sjede naprijed ubije ih sunce?
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:20   #106
Svaki komentar je suvišan. Pa nije ti svejedno dok ti u ljeti piči sunce direkt u glavu ili preko zatamnjenih prozora. Ako tebi to ne smeta onda ok, ali djeci sunce smeta.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:38   #107
Da, imaš pravo. Neda mi se
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:17   #108
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Svaki komentar je suvišan. Pa nije ti svejedno dok ti u ljeti piči sunce direkt u glavu ili preko zatamnjenih prozora. Ako tebi to ne smeta onda ok, ali djeci sunce smeta.
to su neka vampirska djeca kad im sunce smeta...?

ponekad se zbilja pitam kak smo preživjeli sve to ko klinci...auti bez klime i zatamnjenih stakla...i još su zagađivali bar 20% više neg ovi danas...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:23   #109
I? Kažem, to mi je 5 auto sa zatamnjenim staklima. Nikada više bez. Kao prvo zbog sunca, drugo zbog izgleda, treće klima manje puše. To što smo kao klinci bili bez je tako bilo, ali sada ne bih bez zatamnjehih prozora. Aha, ima i četvrto, ne vidi se ništa u unutrašnjost.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:28   #110
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
više volim satelit komande sa strane koje se nikad ne miču, ali ove na volanu su atraktivnije
Renault ih koristi, nije loše. Možda, kada bih imao više sati za volanom, bi mi postalo također potpuno normalno i mehanički rukovati s tim, ali u kratko vrijeme koje sam ih koristio naučio sam se bez gledanja stišati / pojačati. U BMW-u (X3) moram gledati na volan, zato što ima naslagane neke funkcije po volanu, pa moram paziti što stišćem.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 00:13   #111
To je to
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:33   #112
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
to su neka vampirska djeca kad im sunce smeta...?

ponekad se zbilja pitam kak smo preživjeli sve to ko klinci...auti bez klime i zatamnjenih stakla...i još su zagađivali bar 20% više neg ovi danas...
Pa preživjeli smo. A ako ćemo tako, zašto se vozimo u golfu jedinici ili jugiću ako je samo stvar preživjeti (iako je stvar i sigurnosti).

Stvar sa malom djecom je da ne nose sunčane naočale, kape im smetaju a ako ih prisliš da nose, skinu, jednostavno nisu razumna.

Svatko tko trpi klince na zadnjem sicu zna da je stvar ne samo kvalitete vremena i manje stresa, već i sigurnosti u vožnji da su mirni i sretni a ne u vrištanju i plaču.

Opcija dva je stavljati plahtice na prozor, koje onda klinci trgaju, iz koje se ne vidi mrtvi kut, gdje se ne može spuštati prozor i ostal veselja improvizacije.

Pomična sjenila koja se uvlače u vrata po potrebi su još bolja opcija, no rijetko ih koji auto ima.

EDIT: naravno da se ne slažem sa ostalim stavkama "must havea". Znam mijenjati brzine rukom, klima radi i manuelna, farovi znaju biti vrlo dobri i halogeni, grijanje siceva je apsolutno nepotrebno.

Ali zatamnjena stakla imaju svoju svrhu - za klince, ne za pljačkaše banaka ili izgled.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:13   #113
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Svaki komentar je suvišan. Pa nije ti svejedno dok ti u ljeti piči sunce direkt u glavu ili preko zatamnjenih prozora. Ako tebi to ne smeta onda ok, ali djeci sunce smeta.
a u pm...ne znam kak je ljucki rod preživio 80 godina bez klime i zatamnjenih stalaka

a jel imate SVI i perače farova?? jer šta ak nemate a faorvi se malo zablate pa vam svjetla ne osvjetljavaju cestu i spizdite se zbog mraka????=

baš ima svakavih likova...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:17   #114
Imamo jer imamo xenon pa su perači obavezni.

To kaj tebi ništa ne treba je ok, ima onih koji hoće opremu. Ja se priklanjam WXWu, auto bez neke opreme u 2017. ne bi kupio.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:52   #115
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
a u pm...ne znam kak je ljucki rod preživio 80 godina bez klime i zatamnjenih stalaka

a jel imate SVI i perače farova?? jer šta ak nemate a faorvi se malo zablate pa vam svjetla ne osvjetljavaju cestu i spizdite se zbog mraka????=

baš ima svakavih likova...
Ja sam nabrojao opremu koju moj auto (star 2-3 god ili da kupujem novi) mora imati. Naravno da kupujem 15 god. star kompakt da neka oprema nije ni postojala. To sto nekome ne treba neka je tako, ali dok godinama vozis sa xenonom, tempomatom, automatom, ne mozes vise bez. A oni koji pisu da to sve ne treba nisu u pravu. Ne treba ti jer nemas. A da imas onda ti treba. Kolega je vozio socijslni X1, nije mu nista trebalo. Sada kada ima novi X1 sa solidnom opremom, sada je super. Tako da se ne bih slozio sa tvojim misljenjem.
A xenon po zakonu mora imati perace farova. I cisto za informaciju, u zimi,snijeg, sol, jako jako puno koriste. Vidi se velika razlika nakon pranja, ovisi kako je bilo prljavo.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:37   #116
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
A xenon po zakonu mora imati perace farova. I cisto za informaciju, u zimi,snijeg, sol, jako jako puno koriste. Vidi se velika razlika nakon pranja, ovisi kako je bilo prljavo.
da to znam , no koliko postotak auta u HR ima xenone??? zašto ste se uvatil itih xenona - ja to reko kao usporedbu za nešto što nije toliko presudno za bolju vidljivost

i zašto nema više nesreća po noći jer obični farovi nemaju perače pa vozač lošije vidi???

uvijek je lako naviknut se na bolje. al generalizirat je je to u stvarnosti bolje nije baš isto.
kao i kod digitalnih brzinomjera - tamo piše točna brzina vožnje, recimo 96 dok kod kazaljke je ona izmeđ 100 i 80 pa ti sad ocijeni kolika je brzina...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:20   #117
Čekaj, ti stvarno misliš da xenon nije presudan za bolju vidljivost? Znači budale plačaju 1500 Eura za nadoplatu iz zajebancije? Naravno da u HR u Golfu Trendline nema xenona. Da li to znači da on ne valja?

Očito nikada nisi vozio auto sa xenonom, ili ga imao. Kada ga jednom imaš nikada više bez. Svi mi koji ih imamo smo ludi. Po kiši i po suhome daleko bolja vidljivost. Osim toga na duge relacije manje umara oči. Vozim trenutno dva auta,jedan sa xenonom i drugi bez. RAzlika nebo i zemlja, taj službeni me u zimsko doba zamara u pm, pogotovo dok je kiša kao danas. Ništa se ne vidi.

Kakvo generaliziranje? Nisam generalizirao. Ne znaš čitati. Više ti generaliziraš.Za sebe sam napisao šta moram imati u autu.
A ti se slobodno vozi i bez kotača.

Quote:
i zašto nema više nesreća po noći jer obični farovi nemaju perače pa vozač lošije vidi???


Svaki moderan auto ima digitalnu brzinu, uz klasičnu kazaljku. I? Digitalno možeš isključiti. Ja da sada uzimam Audi, Merc, BMW ili VW uzeo bih virtualni cockpit, digitalni sa klasičnim dizajnom. Zašto? Zato što volim novosti, tehniku, funkcije, izgled.
Dok ti očito još uvijek živiš u 80-tima.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.